Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
24. júl 2010

jaj a zabudla som sa pochvalit umyla som okna na chodbe a v obyvacke aj zaclony som povymienala hned je lepsi vzduch uz boli hrozne zaprasene 🙂
ozaj co budete zajtra varit? ja asi dam maso do marinady a hranolky.....+polievku...
vsetkym bruskam co idu cez vikend rodti drzim silno palce a nech mate drobcov cim skor pri sebe 😀

denisse
24. júl 2010

@ericica
nam doktorka hovorila, ze prave to je vyhoda kojenia, ze materske mlieko obsahuje nejake traviace enzymy a tak nevadi, ked sa miesa natravene s nenatravenym ... to len pri UM sa musia dodrziavat casove odstupy ....

my mame za sebou prve bolenie bruska ... po cca hodke a pol to vyvrsilo obrovskym kakanim a hned zaspala ...
vcera sme si s nelou dali zmrzku, tu taku tocenu z automatu a nela ma hnacku, ja som vcera vecer tiez mala divne pochody v bruchu aj ked nic hrozneho, tak mozno z tej zmrzky sa daco nedobre aj do mlieka dostalo a dnes si to odskakala barunka ... som proste blba, bo zmrzku mi bolo treba ... 😝

ericica
24. júl 2010

@denisse aj ja papam pravidelne zmrzku myslis ze to moze mat z toho???

denisse
24. júl 2010

@ericica
nie, priamo zo zmrzky asi nie ... ale tato asi bola nejaka divna, ked aj mne bolo divne aj starsia ma z toho hnacku ...
lebo inak neviem, z coho by mohlo malu boliet brusko, nic nezvycajne som nezjedla ...

ericica
24. júl 2010

@denisse vsak to ze aj ja si davam sakramentsky pozor na stravu nejem nic nafukujuce a pijem len cistu vodu a vidis ako sa mala trapi......chuda moje....dufam ze ju to coskoro prejde 🙂

lulu1983
24. júl 2010

ahoj maminky,

my dnes mame zatial s malym celkom dobry den, normalne aj miestami spinka, aj hodinku aj dve v kuse 🙂 tak sa tesim
Dufam, ze uz bude lepsie ako posledne dni, lebo som z toho riadne na nervy.

Este mam otazku, mate predstavu, ako dlho budu trvat ocistky? Dufam, ze nie celych 6 tyzdnov, neznasam vlozky.... :(

mojalili
24. júl 2010

KOCKY, pamatate, ako som pisala, ze sa DANIELKO nemoze vykakat od nedele? Tak pozrite sem, toto som nezazila ani pri LILI.... 😀 😀 😀

kenan
24. júl 2010

Zdravim vsetky novopecene mamicky a este tehulky (ked este nejake pozostavali)

neviem, ci sa tu este niekdo na mna pamata 😅 ....dost dlho som neprispievala 😒
len som vam teda chcela vsetkym pogratulovat a zazelat pre vas a vase deturence vela vela zdravicka!!!
uz som aj pokukala album julovcatiek, vsetky babatka su krasne 😵 😵 😵 ....tak este raz, vsetko dobre 😉

ja som este stale 2v1 😝 ....dufam ze dlho pretahovat nebudem

idem si vas troska pozadu precitat, ako ste majstrovali porod a slubujem, ze sa v buducnosti budem snazit castejsie nakuknut 😎

prajem este krasny vikend!
@lulu1983
u mna trvali pri prvom ca.5tt ,ale to je fakt velmi rozne....u kazdeho inak .Neviem, ako to bezi na Slovensku, ci k vam tiez chodi po porode na kontrolu a poradnu do domu babica, tie totiz vedia dobre v takych veciach poradit, mne moja vtedy poradila nejaky caj, ktory som dala namiesat v lekarni.....bohuzial uz ani zusaka nemam, co obsahoval.Alebo sa spitaj svoja gynekologa.

kenan
24. júl 2010

boze kolko chyb....dufam ze si ma pochopila
zusaka=tusaka
svoja=svojho atd...... 😅

kenan
24. júl 2010

@mojalili jeeeeeeeeeeeeejda teda moj kakal tiaz velmi casto a az po lopatky, ale takto!?! 😲 ....to fakt nema chybu 😀

jaruska8
24. júl 2010

Ahojte baby, taká anketová otázka, vám detičky zaspia pri prsíčku, teda pri kojení alebo ich musíte uspávať???? Teda ja cez deň v poslednej dobe uspávam a v noci pri cicíku, ale niekedy sa aj cez deň zadarí. 😉 😉 😉 😉

mirka285
24. júl 2010

@mojalili ale urcite sa mu ulavilo 😀

stanka33
24. júl 2010

ahojte

@mojalili to si ma teda na zaciatku pobavila, super kakanica...inak ked sme pri kakani maly dnes 4 den nekakal uz neviem co by som mu mala dat,slivok pojedol vela nepomahaju, ani ho nevidim tlacit, uz zacinam mat strach,
ja som mala hroznu noc najprv ta burka a potom mala kazdu 1.5h hore
inak my ked sme hore chceme stale prsnik, nic nepomaha ani dudel ani pestovanie uz som z toho na gulku, mlieko asi mam, tecie,mi, ked kojim aj ked sa po dlhsej dobe postavim, a najlepsie je, ked dokojim mala nechce grgnut , a namiesto toho chyti stikutku, vy s tym nemate problem....
chudiatenko maxinka nasa mi jej bolo luto, ked som citala co si pretrpela, najhorsie je ze v ten piatok co rodila sa na Kramaroch isli vsetci posrat z velkej vizity, namiesto toho aby si radsej skontrolovali porodnu salu robil sa velky cirkus z vizity....a potom si to takto niekdo odskace...

tinka349
24. júl 2010

S nasou usmievavou baculkou Rebekou sme uz domka 🙂 NArodila sa 20.7., dva dni pred mojimi narodeninami 😎

Vazili sme 4090 gramikov a mali sme 53 cm, ale papame ostosest, takze vaha sa nam uz zmenila 😀

porod bol prirodzeny, epidural mi ani nestihli dat, do nemocnice som dosla 15:55, voda mi odtiekla pocas monitora o 16:05 , a mala sa narodila 20:35 . KOntrakcie boli brutal bolesive, ale prezila som.....Sitie zvonku mam minimalne, zvnutra dost hrozne, boi silne vnutorne ruptury a aj silne krvacanie

monline
24. júl 2010

@tinka349 prekrásna princeznička, gratulujem..aký úsmevček dala..úžasné

stanka33
24. júl 2010

@tinka349 jej uz vas pustili Rebeka je riadna kocka velka...gratulujem...

monline
24. júl 2010

@mojalili 😀 😀 😀
chudáčik, toľko naraz? to som nezažila, nevidela, nechápem...ale už mu je určite dobre, uľavilo sa mu...babuliatko malé, ako ho muselo bruško trápiť...

mojalili
24. júl 2010

@monline No ved nekakal od nedele, tusim vo stvrtok ale len trosicku, a teraz na 3 zatlacenia 😀 A este muz hovoril, ze nechaj ho este chvilku tak, on sa este vykaka 😒 NO to neviem, ako by vyzeral po chvilke🙂
@tinka-- mala je krasna modelka uz teraz 🙂

jaruska8
24. júl 2010

@stanka33 Stanka, štikútka, to je náš hádam každodenný rituál, či odgrgne alebo nie, aspoň raz za deň príde. ☹ A ona mávala štikútku aj v brušku. 😉

cigaretka5
24. júl 2010

@maxara Maxi tak nech ste co najskor doma. Ja som tiež zastanca dojcenia aj som to skúšala ale ak máte silnú zltacku umelé alebo
materské pasterizovane je better lebo dieťatko to dostane bez námahy a skôr sa dostane zo zltacky ak je silná. A podľa toho čo píšeš silná je. Ak chceš dať ninkr svoje tak jej pdstriekaj , aj ja som to tak robila a už sme doma........držím ti palcek nech zltacka čím skôr odzvoní.

cigaretka5
24. júl 2010

Baby som n nervy, v piatok
bola Mamina u detskej pre recept na um. A tá jej len tak
medzi rečou, ze next week vas navstivime. Skreening novorodenca je nejasny tak ho urobime este raz. Ked som
jej volala ani nevedela, ktory zo 4 je
nejasny. Nestalo sa vam to niektorej?

cigaretka5
24. júl 2010

@mojalili A to ho brusko nebolelo?

monline
24. júl 2010

@mojalili ale spravila si úžasnú fotodokumentáciu, Nika sa smiala, že chudáčik koľko toho vykakal...

stanka33
24. júl 2010

@jaruska8 no ja jej potom davam potiahnut z plnehoprsnika a prejde lebo sama jej neprejde a trva dlho a ona sa strasne jeduje...
@cigaretka5 a uz vam uplne presla zltacka, my este mame aj ju mam pri okne a furt ju ma...

mojalili
24. júl 2010

@cigaretka5 natahoval sa ako špunt......ale to on robi stale, nebol nejaky extra nevrly....ale ako sa teraz blazene tvari, hlavne hned po vykakani🙂)))
@monline - veru mam riadnu fotodokumentaciu z toho, najlepsie je, ze som to skoro nemohla ani fotit, lebo som sa smiala, ze som musela sa ist vycikat na wc....a preto ta jedna extra domazana fotka - teda vsetko domazane 🙂

cigaretka5
24. júl 2010

@stanka33 No neviem ked ju videla v stredu pediatricka zdala sa jej este zlta, mne už ale veľmi nie. Bilirubin
jej od odchodu z nemocky nebrali....

monline
24. júl 2010

@mojalili ale tak spokojne sa tvári, akoby mu dali bahenný kúpeľ 🙂 Dnes ráno Daniel tiež naložil, myslela som si, že riadne- ale kde sa na vás hrabeme! 😀

petulka_1
24. júl 2010

@tinka349 Gratulujem. ..

stanka33
24. júl 2010

@cigaretka5 aj mala je zlta, jej dokonca na kramaroch v posledny cen ani nezmerali lebo sa im pokazil pristroj chapes??? a pediatricka v utorok povedala ze je trochu zlta a to bolo vsetko, tak neviem dost spi, hadam jej to prejde

janka_michal
24. júl 2010

@leanax ajoj 🙂 dakujem..no veru zajtra ideme na to a ja len dufam,ze mala nebude strajkovat a aj sa zajtra narodi, neze ma bude trapit niekolko dni :( ze sa jej datum nepaci...ach to su sibnuty ludia fakt, tak vsak babato uz je donosene neviem co s tym robia problemy..ja som tiez bola taka,ze ci vyvolat alebo nie.najprv ze ano ano a potom ze asi to neham na malu kedy sa jej bude chciet..no uz som bola nervava z tepla a tak zo vsetkeho ked mi stvrdne brusko ma to miestami boli ze sa nemozem ani pohnut take cudne to je nie ako ms bolesti no neviem to opisat..tak aj preto som sa teda rozhodla ze ideme na to..a aj preto,lebo moja dr ma sluzbu a tak nebudem mat obavy z cudzieho cloveka co ma dat na mna a malu pozor..ach dnesny den mi usiel velmi rychlo.som myslela,ze mi to pojde pomaly ale prave naopak velmi rychlo to ubehlo a ani si neuvedomujem, ze toto je nas posledny den s drahym co sme len on a ja...idem este raz skontrolovat tasku ci mam vsetko(stale mam pocit, ze mi nieco chyba) a potom neviem, no myslim,ze dnes nebudem bohvie ako spat..no mohla bysom bo som sa nevyspala uz ani nepamatam a ledva drzim ocka 🙂 vsak ja napisem hned ako to bude mozne..chcela som si brat aj book zo sebou do nemocnice,ale nechcem tam drazdit ........ spoluobcanov :D takze bud niekoho zatial poprosim alebo potom napisem az ked prideme domov...tak ti tiez prajem vela, vela sil...nech je porod co najrychlejsi a najmenej bolestivy..ci uz bude v pondelok alebo v stredu..to zvladneme urcite a za chvilu mame babata pri sebe..tak sa opatruj a piseme si 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre