Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
25. júl 2010

@ericica ja som tiez len s malym sama do utorka... takze to ticho poznam... aj mne uz chyba babulka.... ale ona si na mna ani nespomenula 😒 ze coho som sa ja dozila 😀

maxara
25. júl 2010

Ahojte babulky, som doma z nemocnice, vcera poobede nas pustili, tak som stastnaaaa 😵 konecne normalna postel, sprcha, jedlo, krasnik.. tesim sa.. hned sa mi mliecko urobilo 🙂 do rana som mala navrete prska. Mm uz skusal aj cucnut, aj mu pekne islo, ale hned sa odtiahol, tak neviem.. asi mu nechutilo.. 😉
Chcela by som vam vsetkym podakovat za podporu a za drzane prsteky.. Stastena nam sice ciastocne stala chrbtom, ale na druhej strane, obe sme zdrave a to je fakt dar.
Zaroven chcem pogratulovat novopecenym maminkam k babatkam a zazelat im zdravie, stastie a vela mliecka.. Viem, ze vas je vela, takze menovite sotva.. no kazdopadne doteraz som od 16tej spracovavala IPcky od mojich uzasnych pomocnicok alllexy, tuti, merikac, sunnygirl, a hlavne od neprispievatelky ale poctivej citatelky vickygreg.. ktore mysleli za vsetky maminky a posielali mi poctivo novinky do IP. Takze tabulku idem zachvilku preformatovat a zavesit a ked je niekde nejaky preklep, chyba alebo take cosi, prosim, opravte ma.. Dakujem za pochopenie..
Tehulkam zelam krasny zazitok z porodu a nech vam vsetko dopadne podla predstav, ziadna zltacka a ani ine neduhy.. nech sa okolo vas ani len nemotaju..

@cigaretka5 ja viem, ze UM jej davali aj kvoli zltacke, ale mali sme tam pasterizovane maetrske mlieko a navyse ja som si mohla odsavat.. aj odsavacku som uz mala tam svoju.. 😖 .. jedine, ked som bola v narkoze, som si musela cele mliecko odsat a vyliat.. kazdopadne sral to pes, kedze malinka moje mliecko pekne papka a saje, takze sa nakoniec nic nestalo, ale mala som pocit, ze som mala byt o tom aspon informovana.. na sestricka mi o pol noci povedala, ze mi malinku donesie na kojenie v noci a rano mi povedala, ze celu noc prespinkala.. a o dva dni zahnojila, ze vtedy v nocnej jej vypila 80ml beby.. A aby som poopravila, co som este z nemocky pisala, ze to bolo na prikaz primarky, tak NEBOLO.. ale na prikaz tej jednej doktorky.. primarka ma prepustala a bola zdesena, ze sme prikrmovali a nechcela ma pustit domov, za to ze som prikrmovala.. 😕 vraj ked raz chcem kojit, tak to musim mat v hlave a mam kaslat na to, ze mala pomaly pribera.. a pritom tie dve dr ma cely cas presviedcali, ze priberat musi a moje mlieko je shit, lebo nepribera a pod.. takze hadam mam aj stastie, ze sluzila primarka v sobotu.. 😒

@zrzulka Nechali ma tri dni v bolestiach, lebo som JA CHCELA prirodzeny porod a nie cisarak.. a som im za to vdacna.
A tie tety pri porode, nechcem sa na ne stazovat.. Lekarka mala frmol a velmi sa ponahlala mi to tam pozasivat, lebo som krvacala jak svina. Inak mam hroznu fotku, co mm odfotil jatky podo mnou.. a to co fotil, bola uz tretia podlozka pod pacienta, co podo mna dali.. ☹ Ona zacala rychlo sit a ja som sa "branila" takze potom zacala byt nervozna a chcela zavolat na mna chlapov, nech ma zasiju.. a namiesto tej sestricky Martusku. Skratka, ja to beriem tak, ze som si to mala prezit, niekoho sitie vobec neboli a vacsine ludi rodi za normalnych podmienok, v zmysle, ze nie je taky natresk na salach.. navyse u mna taky rychly priebeh nikto nepredpokladal, kedze som tri dni nereagovala na vyvolavacku inak, ako MS bolestami. Kontrakcie mi nikdy monitor nenameral.. ani dokonca na porodnici, ked som dosla.. a to som mala rovnake krce ako cely cas potom a tesne pred tlacenim, ked sa mi uz triaslo brucho som citila, ze k tym krcom sa mi pridali tlaky na konecnik.. ale kedze som nemala klystir, tak som si fakt myslela, ze sa doserem.. skratka som bola totalne nestandardny pripad, vsetci si mysleli, ze mam cas a nemala som ho.. to je vsetko.. a dr sa v ten den uz siesty krat prezliekala a to este ani obed nebol, rukavice si davala dole po ceste od jedneho porodu k mojmu.. Tak ja chapem aj jej nervozitu, aj to ze sa jej stupnovala, ked som silno krvacala a "nespolupracovala" pri siti.. Martusku by som vyhodila z okna najradsej.. to je ina kapitola, ale tak ja neviem, komu a ake prikazy dali dr. Moj dr. povedal na osetrovni porodnej asistentke, nech ma pripravia.. potom som sla naspat na postel a ona poslala sestricku..

@adelaine aj mne malinka casto papa a podobne ako tebe a Allexe aj ja mam pocit, ze ju davam uspatu dole z cicky hladnu.. ☹, aj ju budim, ale ona vzdy len potaha a nic a znova a znova.. a ked ju zvesim, tak o 15 minut zase chce.. takto sa to stane asi 4x a potom sa konecne naje a spi aj 3 hodiny. Dnes v noci spinkala od 22hej az do 4tej. Sranda.

@tinka349 boooze ved my sme to mali velmi podobne.. az na to, ze mne epi nedali, lebo Martuska je krava a vsetko ostatne som uz nestihla.. takze aspon som tie kontrakcie nemala dlho.. 😒 aj baby mame obrovske 😉

tinka349
25. júl 2010

@ericica poslucha zatial 😀 len spinka a papa a kaka 😵 kupeme sa o 8mej vecer, potom papanie, potom spinkala do druhej rana a papala, a potom sa zobudila o 6tej rano na papanie, dve hodinky pozerala na mna s kukadielkami a potom zasa spinkala 😵

tinka349
25. júl 2010

@maxara no ved ani ja som nemala epi 😒 a taaak som potom nadavala od bolesti...este ked ku mne prisla jedna hnusna lekarka, ze co tolko vrieskam, ze som dospela a nie pubertacka, ze ench sa uvedomim a ze potrebujem vyprask od muza zeby som asi dospela 😒 a to som sa rozrevala este viac, tak potom sa mi ospravedlnovala 😖

maxara
25. júl 2010

Baby este som chcela, neviem, ci ste si pisali o tych rucickach a budi sa.. Mne sestra kazala viazat ninku do perinky s rukami vo vnutri. Deticky si ruky vobec neovladaju a ich vlastne ruky ich vyrusuju.. normalne im ich treba nasilu napchat do perinky a priviazat k telu.
A na koliku a prdiky.. my sme mali prdiky vcera a veru plackali sme, ale pouzili sme vankusik s ceresnovymi kostkami z DMky a som unesena.. da sa na 2 minuty do mikrovlnky, po vytiahnuti je brutal horuci, da sa na perinku, resp ked je taky znesitelne teply, tak priamo na brusko.. nasej Ninke to vcera zabralo. Pekne sa vyprdkala a aj trosku spenatiku vykakala..

maxara
25. júl 2010

@tinka349 hej, ja som to myslela tak, ze mne ju nedali, pretoze ta teta nestihla, tebe pre nieco ine.. ale to je nepodstatne samozrejme.. ja som sice nevrieskala predtym, vlastne ani potom, iba som plakala sama pre seba, ale dr na mna tiez bola zla, dokonca mala take poznamky, akoze ja sice za to nemozem, ale ona musi vzdy vychytit take bonusovky a pod.. ja som jej potom vsetkom podakovala za trpezlivost, aj rano na vizite znova a uz sa potom usmievala a bola uplne mila..

maxara
25. júl 2010

@tinka349 ale ta tvoja bola asi riadna krava.. ci? ved kazda z nas to preziva inak.. a co si ma co dovolovat taketo reci 😨 a ozaj, ako to je teraz s tm?

mirka285
25. júl 2010

@maxara maxi vitaj doma,odteraz bude uz len lepsie 🙂

kristip
25. júl 2010

@zrzulka budem na antolskej 🙂

lulu1983
25. júl 2010

@maxara: maxi je super, ze ste doma 🙂 prve dni doma po navrate z nemocnice su neskutocna ulava 😀 a taky blazeny pocit... vychutnavaj si to, mala je nadherna 🙂 🙂 vela, vela mliecka prajem

zrzulka
25. júl 2010

@kristip koho mas zazmluvneneho???? ta by to malo byt v pohode .... vsetky co sme tam rodili mame pozitivne skusenosti.... nenechaju trapit mne tak urychlili porod ze maly bol vonku za 3 hodky a to som tam prisla na spic prsta otvorena....

carrie84
25. júl 2010

@maxara - maxi, vitaj doma 🙂
@tinka349 - tinka, no pekne ... tiez si si uzila. Na mna jedna sestricka prisla zarucat, ze ci nemozem byt tichsie, ze na vedlajsej sale je mamicka otvorena rovnako ako ja, ze ci ju pocujem ... do minuty kricala ovela viac ako ja 😀 Ale mne sa nastastie vymenili sestricky a ta,co bola potom, bola strasne zlata. Ja viem, ze oni vidia porody kazdy den, ale trocha empatie by im neuskodilo! 😠

alllexa
25. júl 2010

@adelaine - ja to mam podobne, tiez sa casto budi, napriklad rano bol hore od pol siedmej do jedenastej, len mrnkal, potom cucal, potom som prebalovala a tak stale dokola... Vcera kazdu hodinu musel byt krmeny.
Mne tiez nejde odsat viac ako 30 ml na jeden sup... Ale ked sa maly naje, tak si este skusam stlacit prsnik, ci nieco ide, a vzdy ide, takze mlieka mam podla mna dost. Ono niekedy ta odsavacka nevezme uplne vsetko, resp. by aj odsala, ale to by som musela dat na maximum a to by zase bolelo.
Zajtra idem k lekarke, tak snad uz pribral... Ten Tvoj pribera?

zrzulka
25. júl 2010

@tinka349 tak to je sila nemam slov na taketo spravanie

kristip
25. júl 2010

@zrzulka aj ja som len na spic prsta... No nemam nikoho zazmluvneneho, ale snad to bude ok. 🙂

zrzulka
25. júl 2010

@maxara vitajte doma

zrzulka
25. júl 2010

@kristip neboj su tam mili. ku mne bol kazdy velmi mily ja si stazovat nemozem... a jeden lekar je obzvlast mily.... neviem ako sa volal ale bol super...

kristip
25. júl 2010

@zrzulka dakujem za povzbudenie. Tebe porod vyvolavali? Uz si nepamatam.

stanka33
25. júl 2010

@alllexa u nas je to iste dneska dokola prso, prso, prso.....

@maxara konecne ta pustili, ja ta normalne obdivujem ako si to pozvladala, ja by som tam nedokazala byt den naviac...
Ninka je krasnucka tak si ju uzivajte,,, 😉

zrzulka
25. júl 2010

@kristip ano mala som vyvolavany presne v den terminu....

alllexa
25. júl 2010

@kristip - drz sa zajtra!

@tinka349 - no sila... ved neplaces kvoli tomu, ze chces, ale kvoli tomu, ze Ta to tak boli - to sa neda ovladnut... Mna ked vysetrovali, tak mi vypravali, aby som nerobila sceny, aby som sa nestahovala, ale to je automaticke, ked cloveka nieco boli, ja som sa nechcela mykat...

@maxara - jej, vitaj spat! Presne - moj maly robi to, co Tvoja Ninka - po 10 min. kojenia zaspava a ked ho chcem dat do postielky, place a pyta si dalsiu davku...

alllexa
25. júl 2010

@stanka33 - no presne, to uz je taka zavislost - ked ho nemam pri sebe, tak place... V posteli pri mne by v pohode zaspal, ale ked ho ulozim do postielky, tak spusti...

carrie84
25. júl 2010

Baby - tak tie nase julove deti sa asi dohodli! Nakojim - 10-15min, zaspi, nechce si odgrgnut a potom zacne strasne funiet, ze chce znova. Potom chyti stikutku, pogrcka sa, pokaka a mozme zacat znova s kojenim ....

K prdikom - nemate niekto skusenosti s kvapkami SAB SIMPLEX? Svokra mi ich dala pre maleho, ze je to na prirodnej baze, a ze sa mu ulavi.

maxara
25. júl 2010

@mirka285 no to dufam 😉 sice ma priserne boli hlava a mam nejake cudne prehanky a fakt netusim z coho.. ale snad mi to prejde.

@lulu1983 veru, to je.. hlavne ta moja postel, na nu som sa tesila veru neskutocne.. 🙂

@carrie84 😀 inak ta Martuska ma naozaj zlu povest.. jedna baba, co so mnou lezala na izbe mi vravela, ze aj ona ju mala na "smene" a ze jej isla pichnut injekciu zrovna pocas kontrakcie do stuhnuteho svalu. Ta baba ju poprosila, ci by nemohla chvilku pockat a ona vraj ze ved nech vie, co je bolest a vrazila jej to zrovna vtedy. A potom, ked uz mala silnejsie kontrakcie, tak ze trosku si tam stonala a ochkala, ze fakt teda nemoze povedat, ze by bola hlucna a Martuska isla okolo nej a zahnojila, ze "co vzdychate? to ste mali vzdychat, ked ste toho prcka robili.." Ale ja som na porodnicu chodila na monitor kazdy den 3x pocas tych styroch dni pred porodom a musim povedat, ze tie porodne asistentky boli vsetky velmi mile, dokonca jedna, ked videla, aka som sklamana vo stvrtok, ked uz mi robili pripravne vysetrenia na cisarak, tak si ku mne sadla a pohladkala ma a ukludnovala a nechala ma vyrozpravat sa.. aj som si poplakala pri nej.. naozaj, ja nemozem na ne kriveho slova povedat, akurat, ze tie najmilsie nemali zrovna sluzbu, ked som rodila 😒 whoops 😅 ale potom sa dokonca dve pri mne zastavili, ze ma cakali vo stvrtok na nocnej a ja nic 😀 zlateee

zrzulka
25. júl 2010

@alllexa nas kvoli tomu v koliske ani nespi lebo tiez sa budi pri prenasani

zrzulka
25. júl 2010

@alllexa ze sceny, presne jak pises ved to sa neda ovladnut... ja to iste cely porod som pretancovala, dvihala zadok unikala... a na konci hovori dr ze ma mali priviazat (nohy)

alllexa
25. júl 2010

@carrie84 - fakt ako naklonovani🙂) Sab Simplex sa mozu az od tetieho tyzdna... Mne doki predpisala infacol - to sa dava len kvapka denne.

@zrzulka - no ale po kojeni ho musis niekam preniest, nie?

petrap001
25. júl 2010

tinka,maxi vitajte spat 😉 ja dnes len citam,pisat sa mi nechce akosi 🙂 maly mi uz koncne spi,uz skoro 3 hodinky tak sa tesim,lebo doma nechce vobec spat cez den,len vonku.a tiez mu davam jest na 100krat,uz som normalne zufala.polozim ho,5 miut akoze spi a tak spusti pucenie a murcanie.ale ked ho vezmem,zazracne ticho je.a tak zasa zacne otvarat usta,ze chdacik,aky je hladny.a tak pocicka asi 2 minuty a tak vypluje.a tak to ide dookola..ja uz nechapem,preco sa nevie najest raz a poriadne..@tinka349 k tomu kricaniu pri porode..akoze nechapem,ze si na to este tie kravy nezvykli,ved to pocuvaju kadzy den.ako drzost neskutocna.ty rodis alebo ony?a kazdy ma iny prach bolesti .mne len zasa povedlai,ze nech radsej nekricim,lebo tak len minam energiu na kricanie a nie na tlacenie.ja uz som potom ani vlastne energiu na kricanie ani nemala 😀 😀 😀

maxara
25. júl 2010

@zrzulka 🙂 dakujem..

@stanka33 ale urcite by si to zvladla.. pre babatko? urcite by si vydrzala.. chcela som sa za tebou zastavit, ale nikdy sa mi nedalo, raz sa to zomlelo, raz ono.. potom som revala, potom som zas mala malinku na bilibede.. a tak..

zrzulka
25. júl 2010

ja si myslim ze ten personal si dovoluje lebo si mysli ze zeny su omameme z bolesti z liekov a tak... ale nie kazda.... ja si pamatam uplne vsetko do detailov aj z prveho aj z tohoto porodu... inak by si tolko nemohli dovolit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre