Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
27. júl 2010

@maxara my sme ho zatial nemuseli pouzit...ale urcite vyskusam 😉

zrzulka
27. júl 2010

joj baby maly konecne vonku spinka ... dnes sme boli prvy krat aj nakupovat a cele to prespinkal...este som stihla aj uvarit ked sme sa vratili ... potiahol este 2 hodky... zeby sa blizkalo na lepsie casy a mohli aj my zacat chodit von????

miki060707
27. júl 2010

@mirka285 Mirka, dnes sme boli na poradni, mali sme isť bud. týden, ale dnes som išla aj kôli očku a brušku a dala mi na očko ophthalmo-Septonex a aj opthalmo-framykoin, to je masť antib., jedno som čistila repíkom a prešlo, ale teraz ma druhé také, že to asi karpinky niesu, ale hnis, tak to dnes použijem, no tiež dufam, že kanalíky máme ok....

zrzulka
27. júl 2010

@lenkaaninka aky je krasny 😉

strasska
27. júl 2010

@strasska ale ja uz som si ho kupila pri Miskovi a tam to nefungovalo, ale on ani masirovanie nezniesol..to reval este 100x silnejsie 😎

zrzulka
27. júl 2010

ja natieram maleho po kupeli v ramci masaze vzdy... weledou.. ta je na prirodnej baze, uskodit nemoze, pokozku ma krasnu hladku akurat na tvaricke par vyrazticiek a tu mu nenatieram nicim.... aky paradox

zrzulka
27. júl 2010

@maxara k nam nikto nechodi nastastie, ale uz sa tiez naslo par odvazlivcov co chceli prist 😀 😀 😀 ja im narovinu poviem ze nie... ani nasi maleho este nevideli a tak skoro ani neuvidia ....

miki060707
27. júl 2010

inak ja davam do vodičky Balneum Herman, a malý sa trošku šupe, kazala niejak tel. mliečkom natrieť, aj Sońa sa tak šupala, ale len tak na nožičkách.......
pekne sme pribrali, popýtala som sa na všetko, som to mala na lístku napísané, 🙂
a teraz máme isť na nožičky, nemali sme baliť naširoko, tak hadam to bude ok...
a máme malinký šelest, aj malá mala, tak nás čaká kardiolog......

zrzulka
27. júl 2010

inak tie kostkove vankuse mali aj v kike... ja som v dm kupila taky ten vankusik kde sa leje horuca voda... ale zatim sme nepouzili, maly kaka a prdi jedna radost 😀 my sme pri malej zvykli pouzivat fen na brusko lebo ona mala teda paradne koliky. to jej pomahalo... teply vzduch

miki060707
27. júl 2010

@oacka mne doktorka povedala, že mam kupiť LINEX na bruško a kupila som pre istotu aj pupík, že tým môžem natierať a aj sab simplex, v lekárni vraveli, že ten linex mam najprv vyskušať a ten sab s. je keď už nadúva dieťa....

miki060707
27. júl 2010

@agika1982
inak aj mi sme použili z DM obrusky babylove zelené, ale dokt. vravela, že aj v plienkach môže byť chyba, ked mal červenú ritku, mam používať jednu značku, kt. používam, lebo som mala vzorku toho, toho a to mohlo byť aj z plienok...
ale pre istotu som kupila aj imazol, a že ked mi niekto dá plienky, tak ich mam dať Sone pre bábiky a ja mam používať, tie čo používam...je to logika... 🙂

strasska
27. júl 2010

@miki060707 inak z tych zelenych DM obruskov sa aj nam Misko vyhadzal, ale ironiou je, ze az ked mal 15 mesiacov.
Ale zistila som, ze ak uz musim pouzit vlhcene obrusky, tak potom treba zadocek este vytriet do sucha, aby sa mu vlhka ritka v tej plienke nezaparila

zrzulka
27. júl 2010

niekde som citala ze zrovna tie dm obrusky vysli ako jedny z naj v testoch... my nastastie nemame zo zapareninami problem ale ja zase ked nemusim tak ich nepouzivam .... umyvam vodou a mydielkom zadocek. a ked musim tak pouzivame niveu... tie su tiez dobre

miki060707
27. júl 2010

a v lekárni som platila 18 eur, páánečku a k tomu nutrilon v DM, 🙂 pekná sumička, teraz mi malý spinká, včera som s nim bola prvý krát vonku, sme sa prešli k svokre a naspať a dnes chcem isť do jednoty a tiež k svokre, len tak skušať krátke trasy...len chcem počkam kym sa zobudi a dám mu papať, aby som tam u nich nemusela a ešte aj krabice mleka nevlékla 😉

zrzulka
27. júl 2010

ja este aj malu umyvam pri prebalovani, jej sa to strasne paci .... 😀

ericica
27. júl 2010

ahojte tak my sa dnes zase trapime.....rano o pol 6 uz halabusila stale sa odtahuje od prsnika a rev 😢 😢 😢
a spat spala dokopy asi 2 hodinky....teraz poobede pekne zaspala a po pol hodke bola hore a zas kakala to uz bolo tretikrat dneska a ma starsne prdiky ,,,,skusila som rektalnu rurku a len tak z nej isly vetry 😝 ja uz som zufala z tych placov ....to sa neda ze tolko place 😖 😖 😖
myslite ze ten infacol je lepsi ako espumizan....a aky kremik mam kupit malej na brusko.....ten pupik je dobry???
manzel dnes ide zase na sluzobku tak to budem mat pestreeeeeeeeeee 😒 😒 😒

miki060707
27. júl 2010

ja mam teraz tooľko utierok, aj švagrina mi dala pakel/4ks/ a kamoška, čo nás bola pozrieť a ešte mi zostalo, čo som si kupila do výbavy, ale šak to sa minie u nás, Sone nevadia....a Šimonkovi tiež v budúcnosti nebudú..

miki060707
27. júl 2010

@ericica eri a prečo si jej skusila tú rurku, ked aj kakala aj prdkala????
mi sme vždy večer taký, že pred polnocou zaspávame, tak tiež asi pomasírujeme pupíkom a dame na bruško tie tabletky......mi máme dávať aj fenikl. čajik, mne ako aj malý prdká, ale kakáá stááále do každej plienky.....a to pri umelom neviem, ci by mal kakať, lebo už moje mlieko nemá.......

ericica
27. júl 2010

@miki060707 miki tak ty si este nepocula plakat moju malu.....ona ma problemy s bruskom uz do narodenia a ma zastavene vetry....a ked uz neviem co s nou od placu tak vyskusam vsetko.....a mala si pocut ako jej isli vetry z tej rektalnej.......a ten pupik pomaha???

ericica
27. júl 2010

a ten caj by som aj dala ale nechce mi pit z flase 😒

strasska
27. júl 2010

@ericica tak skus pit aspon ty 😉

miki060707
27. júl 2010

@ericica jaaaj, to mi je luto, tento vrieska ako večer, ale sona vrieskala možno ako tvoja edinka, tak tá bola taká nadutá, uplne bruško velké a nie a nie sa vykakať, hroooza.....ja som ako nepoužila tú rurku, ja že je to ked sa nevie vykakať, ale ked z nej išli prdy, tak aspon sa jej bruško uvolnilo.....

a skus kupiť ten pupik, mne dnes doki vravela, že mam s nim bruško v smere hod. ručičiek mastiť a uvidime, mne čo dala na tie koliky večerné, lebo tiež sa musime zavrieť, čo tak reve strašne a mne je to aj luto kôli SOni, šak spíme v jednej izbe a ona mi povie "mne to nevadí, že tak vela plače", tak aspon to ma ukludnuje...

miki060707
27. júl 2010

@strasska
@ericica
vidiš, skus ho ty piť ten čaj, šak k nej sa dostane..a čo tak skusiť lyžičkou???aspon pár hltom

ericica
27. júl 2010

@miki060707
@strasska skusim lyzickou ja ho asi nevypijem bo ma z neho napina 😝
a neviem sa dockat ked bude mat dva tri mesiace ze ju to mozno prejde....vsak moja ked sa rano zobudi tak hned rev potom sa napapa spi asi pol hodinku v kociku potom zas rev....no ja neviem co by som robila keby neni doma svokra ze si ju niekedy zoberie ona a mm.....asi by som uz bola na psychiatrii....
ale ma ukludnuje ze rebeca bola dobra prv tri meisace potom boly place s nou a edinka place teraz a dufam ze potom bude dobra ☹ drzte palce 🙂

petulka_1
27. júl 2010

@oacka Obed bol fajny, a cibulu som dala len polovicku a cesnak som nedavala ani ja.
Ozaj, kedy zvyknete kupat? Pred kojenim alebo nejaky cas po?

monline
27. júl 2010

@petulka_1 určite pred kojením, pretože by malý všetko vygrcal..a takto keď je okúpaný, oblečený, s čistou plienkou, môže papať a spinkať

merikac
27. júl 2010

@adelaine ano pri kupani sa vyleje do vody maobsah stupla,sama pediatricka sa ponukla ze mi ho predpise, aby mala nemala vyusenu pokozku(kedze maly mal exzem a citlivu pokozku)

vierkaha
27. júl 2010

@maxara som sa pýtala dokiny a ona hovorila, že to nie je zatiaľ nič hrozné - tak tú preeklampsiu zatiaľ neriešim

a k tým očumovačom - akurát sme sa tu s mm bavili, že keď všetci šalejú s tým že či už náhodou nerodím, že čo budú robiť keď prídeme domov z pôrodnice - asi budeme musieť odpojiť zvonček, vypnúť mobily a tváriť sa že sme sa odsťahovali na Honolulu, mne sa už toľko ľudí hlásilo, že nás prídu pozrieť o pôrodnice, že mi budú musieť dať posteľ na chodu a ušetria miesto na izbe . Zatiaľ sa snažím všetkým slušne vysvetliť, že do pôrodnice ma bude chodiť pozerať akurát mm a rodičia a hotovo - že oni môžu prísť keĎ budeme doma - fór je v tom, že určite budú všetci chcieť prísť hneď ten prvý týždeň 😒

baby dajte nejaký tip ako ste riešili takéto návštevy 😉

robika
27. júl 2010

@ericica vraj treba jest kazdy den activiu alebo si treba v lekarni kupit probiotika, a treba aby si to papala kazdy den, a vraj nebude mat uz babatko problemy s kakanim, tak skus aspon tyzden...

ericica
27. júl 2010

@robika ja davam malej probiotika a nevsimla som si ziadnu zmenu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre