Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

karinnka
30. júl 2010

Ahojte.My sme na ocka hnisajuce dostali od lekarky kvapky Pamycon a su uplne super hned zabrali,slecna mi kaka takmer stale,ale to bude tym,ze pijem caj pre kojacie matky a ten sa postara aj o to,aby drobceka nebolelo brusko 😉 cez den je uzastna,papa kaka skoro stale a spi..len v noci od polnoci do rana sa budi kazdu hodinku a pol...naje sa a potom sa hned zobudi 🙂

mojalili
30. júl 2010

@miki060707 Miki, aku dietu drzite? ach jaj, vy nekojite, mozete, ja som zacala cvicit, tak sa mi svaly spevnuju.

miki060707
30. júl 2010

@mojalili no ja zatial nijakú, ale Mirka drží 90dňovú, ja by som rada od nedele, ale u mna bude uspech, ak večer nebudem dzobať do jedla a nebudem jesť sladké a cvičiť nemôžem, lebo ked sa dvíham, pociťujem ranu, ale bicykel by som aj mohla, stacionárny, dnes si asi kupim niejaký koláčik v jednote, sa mi nechce piecť a rozlučim sa s nim, taký veterník, či laskonku, xixixixi, sa mi smeje, čo?

miki060707
30. júl 2010

@karinnka tak môj je na nutrilone, už sa ani nepokušam ho prikladať, lebo obaja sme nervozny a to neni veru dobre, ked je on spokojný, tak čo už s krpcom 🙂 a on mi kaka stále a ked na poradni sa pýtala doktorka ako často ma stolicu, tak ja, že šak stále, v každej plienky a ked neni čas prebalenia, musime sa prebaliť, lebo je v plienke kako a ona, že čoooo? a ona, šak asi potiahol z materského a ja, že on nepotiahol a že akej farby je a ja že žltá a ona, že to z materskeho a veru ked sme dali tie tabletky na bruško, tak trošku sa zmenila farba, ale len o chlp, ale kaká stále, ale také trošinku hustejšie....

miki060707
30. júl 2010

booože, mne tak malý preciká oblečko, aj som si myslela, že je to spotené, ale už tretí krát som ho prezliekla, pekne mu dam pipika dole a či vie s nim potom manipulovať, tak asi hej a kukam že bok celý ocikaný a aj, čo bolo pod nim, ach jaj chlapci 🙂 ja som rada, že som si zaobstarala dosť oblečka a to kamoška, šak to máš moc, ona mala dvoje dupky 56, no ja ich mam aj 6, aj overali ale 5 a košielok......

miki060707
30. júl 2010

teraz pozerám bazar, kto čo predáva a ja nechápem, predávať používané slipky, nohavičky a cumliky a dudle na flaše,...ach jaaaj, si neviem predstaviť, že by som predávala dudle, čo moje deti dudlu.... 😒

ericica
30. júl 2010

@miki060707 no veru to ani ja 😲 😲 😲 😲
vcera som tu nebola mali sme hrooozny podvecer....
dva dni bola bambulka ako anjelik len spala a papala ale ja koza rohata som si vcera spravila zemiakovy privarok s klobaskou+ svokra robila tvarohove palacinky a boli tam aj hrozienka,tak som sa narpaskala ....mala bola do stvrtej ako anjelik ale len co sa nacucala okolo 5 tak zaspinkala ale po chvily velkyyyyyyyyy rev a hrozne krce az do vecera a take si prdkala horko tazko 😝 😝 😝 chuda moje booooze ako som sa preklinala a este aj dnes rano to mala 😢 😢 😢
tak teraz budem na diete ☹ ☹ ☹
dnes sme boli na poradni mala ma 4650 g sme dobre pribrali 😀 a bola som si vybavit aj veci na socialke.....takze mne materska nepresahuje 256 eur tak mi ju zacne vyplacat tou sumou 😉 ale uz to mam z krku.o dva tyzdne ideme na klbiky dufam ze bude vsetko ok 😉

maxara
30. júl 2010

@nebbia @stanka33 no tu je jedna stranka http://www.koliska.sk/dojcenie_v_kocke.htm a tie polohy som tak rozne hladala.. aj v albume annag a tak rozne..

tinka349
30. júl 2010

caute koceny 🙂

je tu medzi nami este nejaka tehulka? ci uz to mame vsetky uspesne za sebou?

moja Bekuska len spinka a papa, uz aj s kakanim sa polepsila 🙂 ona dokaze spat vkuse aj 5 hodin, potom chce papat, potom chce pocuvat ako sa s nou rozpravam a zasa spinkat, zatial ju musim pochvalit 😵

joj a mne sa asi zapalili stehy alebo cosi, lebo vsetko dole mam take zdurene, a som predtym nemala ☹ uz sa aj mocim v rosalgine ale nejak nepomaha 😒

agika1982
30. júl 2010

@tinka349 tinka rosalgim nemas na zdurene ci zapalene stehy a ranu....ale skor na bolest.... a moja mala tie tak papka a spinka..ale uz zaciname mat aj krusne noci....kolkokrat nechce hajat aj dve ci tri hodiny a nie a nie ju utisit...alebo behom pol hodinky minieme aj 5 plienok, co stale cika alebo kaka xixi

miki060707
30. júl 2010

@ericica no to ste eri pekne pribrali, juuuj, to mi je luto, že malá na papaníčko takto reagovala, ale teraz by som si dala kusok z tvojej vynikajúcej tortičky, xi, no neboj, už by malo byť papaničko strávené, nie??
veru, ja nebudem mať tiež vačšiu matersku.....
ja si na bud. týžden pojdem potvrdiť papiere a odniesť na sociálku a potom nás čaká kardiologia a nožičky a hadam potom už bude všeeetko vybavené,...

agika1982
30. júl 2010

baby uz mate vsetky papiere vybavene? moj drahy chudak obehoval vsetko, este aj do Serede musel ist vybavovat....naj nas vytocili ked sme chceli peniazky od obce ci mesta...nam dava mesto dvesto eur, ale ked som citala tie papiere co vsetko tam chcu vybavit, tak sme sa zhodli, ze si to mozu nechat....katastrofa....

mirka285
30. júl 2010

@miki060707 ja davam kvapky,ale ked mas masticku treba ju natlacit do kutiku ocka...no dieta v pohode zatial som len na 12 dni,ale aj preto to zatial zvladam lebo Tomas je prec ,Gabo sa stravuje v meste a ja si varim len pre seba a nikto mi nerobi chute...iba Gabo obcas vecer ked si pecie klobasku na veceru 😀 ale dve kila mam dole tak dufam ze este nieco pomalicky schudnem lebo na cvicenie sa este necitim,az po 600 nedeli by som chcela zacat...budem na teba mysliet a ked budes hladna spomen si vzdy na mna 😉

mirka285
30. júl 2010

@agika1982 dvesto eur,to je super,nam dava obec len 70 ale zase netreba ziadne papiere len sa mala musi dozit troch mesiacov....

jaruska8
30. júl 2010

Ahojte, dnes máme ,,nespavý" deň, doobeda len dve hodky spánku a poobede len pol hodka, stále nás voľačo vyruší, najčastejšie sú to prdíky. 😠 😠 😠 Včera bolo super a dnes toto, ale tak, nie je každý deň nedeľa. 😀 😀 😀 Aspoň som stihla navariť, manžel si prsty oblizoval, urobila som mu palacinky. 😉 😉 U nás je otrasne, ja ani na prechádzku nemám chuť ísť, ale pôjdem, lebo malá potrebuje čerstvý vzduch, ja tiež. 😝 Inak, my sme tiež pekne pribrali, pol kila za dva týždne a narástli sme 5 cm od pôrodu. 😉

maxara
30. júl 2010

@mirka285 ja uz mam dole 10 a pol kila oproti vahe pred tehu.. cize od porodu 16 a pol

ericica
30. júl 2010

@jaruska8 mozem sa spytat kam chodis s malou k dr???
a nechystate sa na porcinkulu???u nas su prdiky dennodenna zalezitost...a to si sakramentsky davam pozor na stravu...ozaj ty kojis???
aj my dostavame peniaze od obce 60 evri ale az koncom novembra ....vsetky deti narodene za rok 2010 😉

ericica
30. júl 2010

@maxara to je parada.....aj ja chceeeeeem.....este mam na sebe 5 kg co musim dat dole 😝

mojalili
30. júl 2010

Super vam tie deticky rastuuuu. 😵 😵 😵
@mirka - neprovokuj, ze 2 kg ☹ ja som stale ako tehotna. Vcera ma stopla kamaratka, a hovori "JEDA, VY BUDETE MAT BABATKO?" 😖 😖 😖 NO nenaserie ta to??? 😠
Mali sme doteraz koncert, mala som premieru opet v hre na akordeon, maly pekne buvinkal popri tom v postielke a moja LILI spievala a tancovala....a zistila som, ze ten moj syndrom karpalneho tunelu ruk mam stale, opet mi strnuli a boleli.

mirka285
30. júl 2010

@maxara no tebe nemozem konkurovat 😉 mna ani tak nestve ze ako vyzeram alebo kolko vazim,ale to ze neobleciem ziadne gate,a to som dost investovala do oblecenia ,som niak neratala ze by som aj mohla otehotniet,tak je mi to luto ze nemozem tie veci nosit ☹

mojalili
30. júl 2010

@maxara ved ta zachvilku ani nespozname 🙂 😉 😉 to nam nemozes urobit 😉 Gratulujem, urcite super pocit🙂

agika1982
30. júl 2010

@mirka285 miri tak my potrebujeme potvrdenie od zamestnavatela..aj lubko aj ja, dalej od zdravotnej aj socialnej....dalej z danoveho, od gynekologa a od obce, ze jej nedlzime peniaze....som povedala ze nech si to nehaju...lubko zarobi dvesto eur za 2,5 dna....ako a to vsetko musime mat obaja..tie potvrdenia...

mojalili
30. júl 2010

@mirka285 veed to MIrka, Doma štos nohavic vselijakej farby, triciek, vsetkeho a ja sa do nicoho nedam, len co som si pokupila zopar veci...☹ To brucho previsa cez rifle, no otras

bambola
30. júl 2010

@tinka349 urobit si repik a do takeho vlazneho/tepleho si sadni na chvilku a potom preplachni. mne repik zazracne pomohol 🙂

mirka285
30. júl 2010

@mojalili brusko mam aj ja este trosku,ale je take mlandrave ze to uprava stravy nespravi,tomu uz len cvicenie pomoze 😀 a s tymi rukami co to mas,no to musi byt na palicu,takto sa ta takato choroba chytila a nie sa ta pustit,svina jedna...dufam ze sa to casom niak upravi alebo co,vsak takto nemozes fungovat ☹

mojalili
30. júl 2010

@mirka285 vraj to je nastalo, bola sm u neurologa....hormonalne zmeny to sposobili. V auguste by som mala ist na eletroliecbu, elektr. mi budu vpustat do ciev a zistovat, ci su prechodne....a jedine operacne sa to da , aj to nie je zarucene, ci to prejde.....horsie je to, ze ked som pisala s perom, tak mi odkvackavala ruka a to je najhorise, pretoze na tabulu musim pisat stale a vela... ☹

mirka285
30. júl 2010

@agika1982 no panenko skakava a co by este nechceli??tak to uz je naozaj trosku moc,si myslia ze zena na materskej nema co robit len zhanat peciatky na ich potvrdenie...

mojalili
30. júl 2010

@mirka285 s tym cvicenim .. ..zacala som dvihat nohy, posilnovanie spodneho svalstva brucha, vsetky mozne cvicenia s nohami, a mam taky pristroj, co dam medzi nozky a roztahujem ho, aj to robim na posilnovanie stehenneho svalstva - vonkajsieho a vnutorneho....ved ja byzeram hrozne. Vzdy krasne opalena, teraz bleda ako stena....a este tie hormony - zadok mam sami vriedok☹ Tvar ako prdelku a prdel ako makov kolac.☹

jaruska8
30. júl 2010

@ericica My chodíme k Lorandovej. Ak bude dobré počasie, tak pôjdeme, hádam sa vyčasí. 😉 Ja kojím a fakt neviem, čo jem, čo jej robí zle. ☹

mirka285
30. júl 2010

@mojalili tak snad sa to aspon niak zlepsi tou liecbou aby si aspon mohla pouzivat tie ruky...prinajhorsom pojdes robit riaditelku ta nepise na tabulu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre