Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
31. júl 2010

@janka_michal inak len som chcela, ze nocne kojenie je velmi dolezite, lebo v noci sa tvori najviac mlieka. hlavne medzi polnocou a 3. hodinou rannou. 😉

kafoditka
31. júl 2010

@janka_michal no pravdu ti poviem, klobuciky u mna fungovali dobre asi tri dni, potom to bolo utrpenie.. Moj Filip sal ako o zivot. Predsatv si, ze ked kojis normalne, tak ma babo v puse celu bradavku aj cast dvorca a s klobucikmi je to tak, ze ti saje iba bradavku.. Takze ja som ich mala po 3 dnoch total zdevastovane s chrastami, a ked mi maly zacat sat tak sa mi rozkrvavili a krv mu sla aj do mliecka.. Nehovorim o tom, ze to bolelo jak svina a plakala som pri kazdom kojeni. Tak mi nezostavalo nic ine ako si bradavky preliecit mastickou a zacat odsavat mliecko odsavackou.
@stanka33 musim povedat, ze odvtedy maly krasne papa, vzdy tu 100 - 120 vypije a pekne zaspi. Uz som si aj zvykla, odsajem si 3x denne a raz v noci. Celkom mi to aj vyhovuje, ja som spokojna a co je hlavne, maly tiez 😉

stanka33
31. júl 2010

@kafoditka to si dobra ze si odsajes iba trikrat za den ja som odsavala aj 6-7 krat lebo som mala malo mlieka....

ywett
31. júl 2010

@janka_michal nasa sa prisaje aj po flase, ale mam pocit, ze cez klobuciky viac taha len bradavku ako dvorec, niekedy sa prisaje dobre a ma aj dvorec, vtedy to neboli, premyslam, ze uz vyskusam ju dat normalne nna bradavku, vraj spravne kojenie neboli, tak mozno si zoberie cely dvorec a uvidime...

tinka349
31. júl 2010

@karinnka ja som tak mala migrenu nenormalnu ale len jeden den aj noc....a dala som si paralen a vela vody a sladke a za den preslo....newem ci mozem paralen ale s malou to nic nastastie nespravilo....a co jem? kazdy den polievku, to mi babka vyvara - raz vajickovu, raz slepaciu, kazdy den inu....a pirohy, cestoviny, kurca na prirodno a take

tinka349
31. júl 2010

@ywett aj moja Bekuska sa narodila 20.7. 😀

oacka
31. júl 2010

@strasska to vážne? je pravda,že v noci sa prsia viac nalievajú,ale keď Kika v noci menej vypije... kratšie pije a ide spať...
sunavianka, gratulujem! Malý je krásny. 😵

meruska
31. júl 2010

@kafoditka teda odsavas 4 krat za 24 hodin? to kolko sa ti podari odsat? ked pises ze papa 100? a kolko krat za den mu davas papat?

kafoditka
31. júl 2010

@meruska ja si odsajem naraz z oboch prs dokopy 200 - 220. To mam na dve krmenia.. maly si pyta papat tak kazde tri hodinky v priemere..

vierkaha
31. júl 2010

Ahojte,
gratulujem všetkým novým maminkám a ako to tak čítam tak jednoznačne posledné kinderko smo zostala ja ☹

Dnes som bola na kontrole v nemocke a nič, ďaľšia je je v pondelok a ak neporodím v priebehu týždňa tak mi pôrod v piatok vyvolajú. Aj ja sa trochu bojím, ale zároveň už aj ja chcem mať naše baby domka. 😅

cigaretka5
31. júl 2010

@mirka285 Vysledky ak sú zle posielajú pediatricke, tá buď robí kontrolný odber alebo tá posiela hneď do nemocky. V porodnici robía iba odber vzorky sa pǐosielaju do banskej bystrice kde sa vyhodnocuju a iba ak sú zle kontaktuje sa pediater. Baby ale ak vás nekontaktovali do 14 dni veku mimina je všetko OK.

ericica
31. júl 2010

ahojte tak my mame dnes super den mame pekny rezim ktory nam dufam aj ostane,,,,,rano sa zobudime napapame a po chvilke zaspi spi tak dve tri hodinky ,,,zobudi sa asi tak okolo 12 potom zase papa a spi asi tak do tretej stvrtej....zase papame a spi asi tak do siedmej az osmej .potom sa kupeme a zase papame.....zaspi na prsniku a tak to ide dookola celu noc kazde tri hodky......
len si musim davat sakramentsky pozor co zjem lebo vsetko co naduva alebo vadi hned zbadame a placeme odusu....
a este musim napisat ze papame z oboch prsnikov...takze mliecka mame habadej...klop klop klop....dufam ze nam to zostane 😉

alllexa
31. júl 2010

@vierkaha - drzim palce, urcite je to uz unavne stale cakat, kedy to pride...

@ericica - ten rezim Ti normalne zavidim🙂

@kafoditka - fiha, to pekne vela odsajes. Ja naraz do tych 100 ml, ale odsavam len kvoli tomu, aby som mu do mlieka mohla dat potom ten D vitamin... A Tvoj maly spal 8 hodin? Wow, tak to je moj sen, aby aj moj si takto "zdriemol"🙂

Ja mam teraz chvilu volna - mm zobral maleho prvy raz von. Sice najprv mna vyhanal, akokeby nechapal, ze po porode ledva chodim:(

zrzulka
31. júl 2010

@alllexa este sa tak zle citis??? ja som dnes po 4 dnoch bola vonku s malym... a bol taky super tak sa tesim. ak to pojde takto pekne dalej tak mozeme zacat chodit aj s malou uz pomalicky... no ale ci by siel mm s malou aj s malym tak to skor nie ako ano... on vzdy berie malu vyvencit ... maleho zatim akoby sa bal 😒

zrzulka
31. júl 2010

@kafoditka mas moj obdiv, ja viem co nespravime kvoli tym nasim chrustikom ale ja som tak leniva na odsavanie a este aj v noci... ako to mliecko potom zohrievas???

stanka33
31. júl 2010

@zrzulka ja som bola s malou hned na druhy den co som dosla z porodky u dr... tiez muz brava maleho von aspon cez vikendy niekde, akurat sa dohrabali zo stupavy, s malou som bola dneska dvakrat, teraz poobede na zmrzke...mnam nenormalne somna nej zavisla...
@alllexa to odstriekavas 100 ml kvoli vitam. D??? ja dam na lyzicku par kvapiek mlieka a stym jej to dam

zrzulka
31. júl 2010

@sunavianka krasny syncek... gratulujem ta nozicka je svetova... krasna foto

zrzulka
31. júl 2010

@stanka33 nasi mali ist do senca sa kupat ale nevyslo lebo mm musel ist do prace tak mu isla pomahat 😀 zajtra dame nejaky rodinny vylet... dufam ze to vyjde lebo od porodu sme boli tusim len 2 krat ako rodina vonku... maly furt jacal v kociku a mne sa ho v takomto stave von brat nechcelo... bolo by to pre mna unavne kedze to bolo v obdobi ked sa dal utisit len ceckom... a zmrzku som si na prechadzke dala aj ja .... ved si ju zasluzim 😀 😀 😀

zrzulka
31. júl 2010

my inak tiez mame rezim co sa aj cudujem ale tak dobre... vecer okupeme, nakojime a spime... budi sa okolo polnoci a potom potiahne do tej 6 niekedy aj dlhsie... ale to nocne kojenie nevnimam velmi kedze mu len dam cecok a spim dalej 😀

ericica
31. júl 2010

@alllexa no doteraz sme to ani my nemali take ruzove....upravilo sa to az pred asi tyzdnom.....nemozem zjest ani kusok cokolady ,ziadny ovocie a mlieko uz vobec.....nehovorim ze nezaplace ale uz to neni to co predtym.......uz sa normalne bojim tej laktacnej krizy v 6 tyzdni......
inac aj som lemra leniva ze by sa mi nechcelo v noci odsavat..ja som tuto noc spala tak hlboko ze mala uz revala odusu a nepocula som ju 😲 😲 😲 a predtym len co zamrnkala uz som bola hore.....
a nadranom asi tak okolo pol siedmej za mnou reve druha dcera tak musim k nej prejst do izby a vtdey by sa mi najlepsie spalo 🙂 😒

kafoditka
31. júl 2010

@zrzulka mam taku velku salku na caj, tak nalejem don vrelu vodu a flasku s mliekom polozim do salky.. mliecko je teple do 3 minut takze pomerne rychlo 😉 a ano, mas pravdu, co by sme pre tych drobcov nasich nespravili 😅

zrzulka
31. júl 2010

inak nemaju vasi drobci virazky???maly ma na tvaricke take drobulinke... neviem z coho to moze mat a co s tym... nestretli ste sa s tym????

alllexa
31. júl 2010

@zrzulka - ano, stale ma to dost boli..:(

@stanka33 - nie, obycajne odstriekam menej. To som uviedla len ako priklad, ze kolko sa mi da odstriekat. Odstriekavam inak aj kvoli tomu, ze mi to poradila lekarka - aby sa mi zvysila tvorba mlieka...

@ericica - moj tiez dost place, ale podla mna to nie je potravinami, lebo fakt si davam na to pozor...
Mne by sa tiez v noci nechcelo odsavat, ja som niekedy tak mimo, ze pri tom kojeni aj zaspim (maleho kojim po leziacky).

mirka285
31. júl 2010

ako dievcence?vidim ze uz naozaj skoro nikto neostal ako kinderko 😉 podla mna v kazdom sposobe krmenia su vyhody aj nevyhody,ci v dojceni,ci v UM ci v odsavani..my sme dnes boli v Avione,lebo maly ma len jeden cumel ktory chce,a zase sme taky isty nezohnali ☹ zato som dostala krasny darcek za malu,i ked najkrajsim darcekom je pre mna ona sama 🙂 a konecne sme sa spolu odfotili,lebo som zistila ze nemame este ziadnu fotku spolocnu 😕

petzi
31. júl 2010

@mirka285 ahojky, no my nemame tiez foto spolocne, iba s porodnice ,co nam spravili kartu vsetkych troch a co nas vyfotil mm s malinkym, ale inak nas nik nefoti 😕
aj mi inak dostavame aj po uradoch darceky,tak malinky uz bude toho mat habadej.aj u lekara sme dostali flasku na cajik,tak sa tesime... 😅
uz mame tych flasiek az az ,ale radsej viac ako menej...
pekny vecer prajem

stanka33
31. júl 2010

@zrzulka to mas dobre ze o polnoci a potom o 6tej to ja kojim este dvakrat medzitym pomaly...my sme boli dneska rano spolu na ihrisku, na vylete este nie,ani neviem kedy pojdeme,
mala ma potnicky ked sa otepli firt sa jej vyhodia...

@ericica chuda moje ja som uz riskla aj cokoladu, zatial nic, ovocie jem vsetko nase, zeleninu len paradajky uhorku a mrkvu, cuketu...

inak mala narastla 4 cm a pribrala 600g co sme dosli z porodnice normalne nechapem....
@alllexa myslis ze mas malo mlieka??? aj mne sa zdalo ze mala je hladna furt, ale mlieka ma zatial asi dost ked rastie,
@kafoditka to si pekne odsajes ja som si pri malom tak max. 60 az 100 ml to uz bol sviatok..

strasska
31. júl 2010

@oacka to nevadi, ide o to, aby papkala aj v noci...preto sa vravi, ze nie je dobre zarabat v noci UM s cielom, aby dieta noc prespalo, lebo ta nocna stimulacia je pre tvorbu mlieka dolezita, aj ked samotne krmenie trva len kratko, alebo dieta prilozis v noci iba 2x, tak aj to je super. 🙂

A babulky, preco si myslite, ze nemate mlieko, ak nemate prsniky plne? Ved to moze kludne znamenat, ze uz ste sa zladili s babom a teda ponuka vystaci dopytu 😵 Ja som od porodu nemala prsia naliate snad ani raz, ja fungujem na poziadanie a vyzera to, ze mala ma od zaciatku aky taky rezim, takze tvorba mliecka jej vyhovuje.
Takze by som sa neriadila iba plnostou prsnikov 😉

Ale dnes to tipujem na tazku noc, myslim, ze nabehla laktacna kriza 😒

oacka
1. aug 2010

@strasska ani ja nemávam plné prsníky, ale po 4.týždni sa mi zdajú pllnšie a aj viac mlieka jej ide, až sa niekedy rozkašle. my sme v 6. týždni,takže tiež čakám krízu, tá prvá prišla až v 4. dnes v noci spala 6 a pol hodiny, zázrak! ale zas som zjedla nejaké voloviny, možno broskyne, lebo sa tak pučí,keď si chce prdnúť,že strach. a po pár dňoch som si dala aj čokoládu,to bude aj tým....

oacka
1. aug 2010

@strasska ani ja nemávam plné prsníky, ale po 4.týždni sa mi zdajú pllnšie a aj viac mlieka jej ide, až sa niekedy rozkašle. my sme v 6. týždni,takže tiež čakám krízu, tá prvá prišla až v 4. dnes v noci spala 6 a pol hodiny, zázrak! ale zas som zjedla nejaké voloviny, možno broskyne, lebo sa tak pučí,keď si chce prdnúť,že strach. a po pár dňoch som si dala aj čokoládu,to bude aj tým....

alllexa
1. aug 2010

@stanka33 - no ja si nemyslim, ze je ho malo, ale doktroka hovorila, ze ked ho bude maly potrebovat viac, tak aby som mala rezervu, lebo ta tvorba sa v prvych tyzdnoch prisposobuje potrebe - kolko maly (alebo odsavacka) taha, tolko sa aj vytvori. Ale ze potom je narast tej potreby, tak aby to tie prsia "stihali" vykryt.

tanyja
1. aug 2010

@oacka ja som jedla z každého rožku trošku, dokonca na Vianoce - to mal malý 3 mesiace, som jedla kapustu a veru nič malému nebolo 😀 😀 , podľa mňa treba po troške skúšať ako to pôsobí na bábo a to moje dieťa bolo kľudné, jemu nič nevadilo 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre