Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
2. aug 2010

@lenkaaninka v ritke sa odcitava o pol stupna menej ako kdekolvek inde namerane...

cigaretka5
2. aug 2010

@miki060707 Nedepkar ja som mala tiež v pláne kojit aspoň rok a prd už v porodke sme dokrmovali a teraz sme režim ráno večer cicka v noci a v priebehu dna fľaša. Mala je spokojná ja viem že aspoň trosku môjho dostane a tak to ide každý deň. Mna moja mama kojila až mesiac a žijem mala som viac úrazov ako chorôb..... Dáme deťom všetko nie?

lenkaaninka
2. aug 2010

@adelaine dobré díky moc už aspon viem lebo sme mali rýchlobežku do ritky ale požičala som ju kamoške ked sa jej pred rokom syn narodil a už sa mi nevrátila lebo ju stratila a už sa ortuťáky nepredávajú tak nemám žiadny musím niečo vymyslieť stále som rátala že mi ho vráti a teraz mi povie že ho odpásla ...

agika1982
2. aug 2010

@lenkaaninka mala 37,2

ericica
2. aug 2010

@oacka my sme sa predchvilou kojili a presne to iste robila aj moja mala...tri styrikrat cuclla potom sa odtiahla a zase cucla a tahala bradavku a tak dookola a potom si pukla velku isla aj stolica a este som skusila aj rektalnu a isly take vetry ze skoro ma odfuklo.....booooze odkial sa v takom malom tvorovi beru take vetry ked si aj na stravu davam pozor 😲 😲 😲

oacka
2. aug 2010

@ericica a čo vlastne ješ? môžeš mi popísať tvoj jedálniček počas jedného dňa? odkiaľ máš vitamíny? lebo asi aj ja by soom mala preventívne nasadiť kojacu dietu,moja sda tiež vie len ťažko vyprdkať. ako často môžeš používať tú rúrku? ja to nemám,ale možno by som to mala skúsiť,ona sa nenormálne pučí,keď chce malý prdík dostať von. a dakedy to ide v pohode...

oacka
2. aug 2010

@cigaretka5 naša generácia bola odchovaná na sunare, všetci moji známi sú sunarové deti. moja mama žila od mojho narodenie v predstave,že má slabé mlieko a dokrmovala ma,hoci nemusela. a to isté poradila mojej krstnej - svojej sestre. A tu sme a nič námm neni. myslím,že si si to dobre zariadila, malá dostane aj tvoje aj sa naje a je pokoj v dome. 😉

ericica
2. aug 2010

@oacka Takze ranajky rohlik alebo chclebik s maslom a daky salam....obed bud kuracie alebo bravcove na nejaky sposob,vecera nejaky chlebik s pastekou a s maslom...medzitym ked dostanem chut na sladke tak si dam dellisu bielu alebo nieco s bielou cokoladou..aj to nie vzdy....zeleninu ziadnu ani ovocie....jedine v kompote...som minule riskla paradajku a uz bol probelm na svete....no a to jedlo vacsinou menim,urobim si daky cestovinovy salat s kuriatkom,spagety s nejakou omackou,gulas,perkelt..polievocky zo zapraskou.....a take co nenafukuje......
no a zabudla som dodat ze ked sa kojime a boli nas brusko tak sa stale puci az kym sa uplne nerozreve a nevie od placu papat.....aj teraz spi v kociku a vela toho nenapapala.....

adelaine
2. aug 2010

kocky, chcem sa opytat, aku mate skusenost s rakuskou Bipou?
oplati sa tam ist nakupovat? 😵

..a este vam pridam jednu fotecku z prechadzky

lenkaaninka
2. aug 2010

@ericica eri presne aj malý to robí ale to vtedy som si všimla ked tlačí alebo chce prdieť..

oacka
2. aug 2010

@meruska zlatuľo malé! gratulujem k prírastku na váhe. viem ddobre,ako to poteší! 🙂

lenkaaninka
2. aug 2010

ja zasa jem všetko okrem strukovín aj rajčiny dosť vela a nič mu neni a zeleninu veškerého druhu v malom množstve je mi luto prisť o vitaminky a z ovocia hrozno melon jablko hruška..

oacka
2. aug 2010

@ericica dík za jedálniček...alebo budeme mať potom vitamínky???? ona sa zas ukľudní,spomeň si,aký bol minulý týždeň krásny! som sa tak potešila,keď si napísala,že už máte režim a je pokojná! my máme každý deň inak, ja to už neriešim,treba to prečkať... hlavne,že si stíhaš navariť, ja dakedy nestihnem,lebo robím blbiny,kým ona spí a jedlo nemám...

mirka285
2. aug 2010

@adelaine ja chodim drogeriu nakupovat iba tam ale ked ti mam povedat pravdu nikdy som neporovnavala ci je to tam lacnejsie ako u nas..ja tam rada nakupujem lebo komplet vsetku drogeriu si kupim v jednom obchode,a niektore veci co pouzivam sa na Slovensku nepredavaju a mam to taky relax alebo vylet,vzdy zbehnem potom aj do potravin a tiez nakupim veci co u nas nemaju 😉 a hlavne miniem vzdy kopec prachov 😀

cigaretka5
2. aug 2010

@oacka a este sa as muzk vztesuje lebo flasa je jerho domena a si to výchutnava

meruska
2. aug 2010

@oacka vdaka 😉 my sme taky chuducky, nozky ako spagetky...a kedze ani nepriberal minuly tyzden...viez ze kazde deko potesi 🙂

cigaretka5
2. aug 2010

dievcata od zajtra som s malou sama, manzelikovy konci dovolenka a ja mam uyz teraz depku a stres ako to zvladnem. Veloky dom spana na poschodi kuchyna dole, vysielacke este nedoverujem , brrrrrrrrrrrr asi budem chodit po dome s maloiu furt

pepppe
2. aug 2010

@cigaretka5 jujha to nezavidim,ale zvladnes to,,,aj my sme do vecera s malim sami ☹ neni to bohvie co,hlavne kewd este neviem co snim,ked place ☹

pepppe
2. aug 2010

@adelaine juj krasnucky je,ako si len sladko spinka vonku 😉

mirka285
2. aug 2010

@cigaretka5 vacsina z nas bola sama s babom od zaciatku,vsak si neni horsia,tak nestresuj...zvladnes,neboj

meruska
2. aug 2010

aj my sme oddnes sami...koniec mm dovolenky

cigaretka5
2. aug 2010

@pepppe no na druhej strane si hgovorim, ze x mamiciek je s babatkami sami a zvladaju tak ja snad nie som ziadne becko. Len sa trochu bojim ako skordinujem male trojtyzdnove babatko a kocura ..............

cigaretka5
2. aug 2010

@mirka285 ano presne to si hovorim,,.......... den utecie ako voda ......... ale ked bude to pre mna nove tak uvidim. Inak baby co si myslite mozem zverit malu 11 rocnym zabam na kocikovanie. Vcera kocikovali u nas na dvore a dnes by chceli po dedine.. Ziadna hlavna cesta .........

pepppe
2. aug 2010

@cigaretka5 nooo uvidis zajtra ale urcite to zvladnete 😉

lenkaaninka
2. aug 2010

no my sme sami od začiatku mm mal volno dva dni a toť vsjo lebo je živnostník...hold budete musieť ani nebudete vedieť ako to pôjde samé.. 😉

miki060707
2. aug 2010

@cigaretka5 náš ocko tiež išiel po mesiace do robotky, najrpv bol na očr s dcérou a potom dva týždne celozav. dovolenky...takže som si ale 3x zapla žehličku a vypla, aj tak som nedožehlila, jaaaj da, už mi aj dávno popralo a ešte to neni vyvešané, ale riad z obeda je umytý, xixixi
ale mi bývame s našimi a otec je doma, tak sona bola s nim na balkone a tak, ale ona nechce byť ani u našich, ani u svokry dlho, stále vraví "Chcem isť domov" sa asi boji, aby Šimonka neukradli, xi

a mm mal poobednú, tak doobeda sme boli spolu...
maleho tiež trápili vetry, sa pučal a potom si prdol.....
vo štvrtok som objednaná na 8 u kardiologá, malý ma šelest...som zvedava, či sa tam na ôsmu dotrepeme 😉 a pak si pôjdem potvrdiť papiere a v piatok na urad a už len čakať love 🙂 a mm este dnes odovzdá rodny list na daňový bonus....a na bud. týden nožičky, hadam budú jadierka ok....

miki060707
2. aug 2010

@cigaretka5 len nech ju nevyberajú, a musiš im dô ve ro vať.. 🙂

mojalili
2. aug 2010

@miki060707 LILI mala pri narodeni selest na srdiecku, a po case sa to vytratilo 😉
@cigaretka - moja LILI ficala od 3: mesiaca na Sunare a je zdrave, pevne dieta, nie tlste, paradna je.....dnes este potvrdil zubar krasne zdrave zubky, tak nie je to riesit ak nie je materske mlieko.... 😉

Maly si zvykol zaspat poobede v posteli, dala som ho do zarazadla, aby bol na strane,kde predtym nechcel byt, kvoli deformacii hlavicky...super, zaspinka hned, ked je niekto pri nom, za 10 minut spi...... 😉

A prisli sme z poradne, mame 5080g, a 61cm🙂

ericica
2. aug 2010

@oacka hej mala som to minuly tyzden dobre ale to som dodrziavala tu prisnu dietu 😖
neviem moja mala je od narodenia taky bruchobol 😒 rebeca ta nebola len spala a papala 😖 ale hovori sa ze kazde dieta je ine....
uz cakam co bude vecer bo som si dala pred chvilou pernik ☹

lenuss84
2. aug 2010

ahojte.tak som sa sem konecne dostala aspon takto na skok.mala Adrianka sa narodila 23.7. o 12.35hod.rano o 7.30 mi dali vyvolavacku.mala 3200gr a 49 cm.obe sme zdrave a pustili nas po 4 dnoch domkov.zajtra s nou idem skocit na poradnu sa dat prevazit.som zvedava kolko sme pribrali...
tak sa majte krasne.tehulkam zelam prijemne tehulkovanie a novym maminam a ich babatkam prajem hlavne vela zdravia.papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre