Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenuss84
2. aug 2010

dala som aj par foto do fotoblogu.

ericica
2. aug 2010

@lenuss84 adrianka je zlatucka....tak spokojna.....dufam za vam to aj ostane 😉

maxara
2. aug 2010

Ahojte babulky
vsetkym vam dakujem za rady, tak my sa este posnazime vydrzat.. ja som si len myslela, ze ked podaktore odsajete hektolitre, tak kam sa hrabeme.. ale zda sa, ze sa nam to s tym mlieckom lepsi..
@mojalili prave som pozerala vase fotecky a ta posledna je bohovska, ved ty si tam paradna kocka.. fakt
@cigaretka5 ja budem na tom velmi podobne ako ty od pondelka. Mm ide do roboty, my budeme mat akurat tri tyzdne aj cosi a na krku velky dom a dvoch psov.. je fakt, ze dvaja psi su z mojho pohladu viac v pohode ako jeden kocur,a le asi zalezi aj povahy zvierata.. no ale ved si ho poznas.. ja mam tiez spalnu hore a zbytok dole, ale aj dole mam prenosnu postielku, kocik, stol vyhradeny na prebalovanie, gauc na lezanie a kojenie.. tak nemam stres.. vlastne hore nemusim ist, ak si tam nic nezabudnem rano..

maxara
2. aug 2010

@meruska tak sme dnes boli na poradni a mame 4120g, cize este 60 a mame naspat porodnu hmotnost. Ale povedala, ze je to v poriadku. Cize od minuleho pondelku sme pribrali 180g.. ale aj primarka v nemocnici mi vravela, ze sa nemame stresovat, keby aj pomaly priberalo babo.. vraj noa, kazde pribera rozne rychlo, hlavne nech ide o rast, nie o pokles.. ak je babo navyse spokojne a kludne

@ericica @oacka baby ja jem vsetko rad radom, teda snazim sa aj biele pecivo, aj tmave, aj chlieb, mliecne vyrobky a maso so zemiakmi, alebo ryzou, vacsinou dusene alebo pecene, polievky zeleninove uplne bezne (s korenovou zeleninou, len zeler vynechavam pre istotu), vcera som dala do polievky aj trochu zeleneho hrasku a dnes som jedla na obed maso s luskami.. malej nic nie je, prdiky ma a pekne ich vypusta. Problem s nimi ma len vtedy, ked je vyviazana nasiroko. Asi nevie preprdnut tie vrstvy.. bambu moje krasne.. 😀 Ale ked ju oslobodim a zoberiem trosku hopa a poklopkame po plienocke, tak uz vidim ako dviha nosne dierky 😵 bambu vtedy tlaci.. krasna.. ja viem, som z nej namakko 😵 😵 😵

maxara
2. aug 2010

@lenuss84 a tebe gratulka k bambulke, krasna je 😵 😵 😵

meruska
2. aug 2010

@maxara teda vy ste za tyzden pribrali 180g? my sme za vikend necelych 100, tak potom fajn 🙂 som rada, ze nie len my tak pomalicky naberame, i ked na vasu vahu 4 kg nam to chvilu potrva 🙂

kristip
2. aug 2010

@maxara ahoj, mozem ti poslat udaje do tabulky, alebo to tam mam nejako vlozit?

kristip
2. aug 2010

Boze, ved ja uz mam dieta, ako mam zrusit ten 43. tyzden???

kristip
2. aug 2010

aha, uz som to zmenila

luminkasp
2. aug 2010

@kristip , posli maxi ip 😉

ericica
2. aug 2010

ahojte kocky ja mam jednu otazku....nevadi pri dojceni ak mala cez den zaspava s dudlom???
lebo bez neho nezaspi ale mked je tuha tak ho vypluje.ale v noci zaspava na prsniku cize teoreticky ho mame len cez den 😒
aj sestra ma 10 mesacnu malu a spi s dudlom a koji dodnes.....

maxara
2. aug 2010

@kristip kristi posli mi IP, som pozerala, ze mi chybaju miery, datum narodenia sice mam, ale radsej na overenie ho supni. vdaka

maxara
2. aug 2010

@ericica a preco by to malo vadit? moja mala sice cumlik vypluva, ale mm ju na neho vie nejako zahadne ukecat.. asi ho radsej zuje, akoby ho mala dve hodiny pocuvat 😉 😀

my sme boli teraz na prvej prechadzke aj so psikmi a ockom v kucisdorfe, pri priehrade.. a cuduj sa svete, z cista jasna plac ako svet, museli sme sa zobrat hopa, aj prebalit popucene marhule z plienky, aj cecok pichnut.. a potom akoby utal a chrapkala dalej.. 🙂 teliatko.. ale aspon uz mama vie, co a ako..

baby co riesite UM, ako si ho zarabate alebo skladujete, ked idete na dlho prec?

maxara
2. aug 2010

@krish ozaj a kde si lezala? stretli sme sa na standarde? ja som tam furt revala a pindala na kazde jedlo.. 😔

katty17
2. aug 2010

ahojte babulky. opat sa hlasim po dlhsej dobe. musim povedat, ze obdivujem maminky, ktore sa stihaju starat o dve a viac malych deticiek. ja mam celkom dost s jednou babulkou a jednym velkym psom. 🙂 hafan zacal trosku ziarlit a neustale mi beha za ritkou. vkuse ho mam za sebou. joooooj, az mi to niekedy vadi ☹ . ale zas ked malicka zaplace, hned zbehne k nej a skontroluje ju ci je v poriadku. dava na nas pozor 😉 .
@maxara - maxi, ako sa tvarili vasi hafanovia ked ste priniesli malicku domov? nas Aron hned pribehol k malej, olizal jej nozicky a onuchal ju. odvtedy ju neustale strazi aj pri postielke 🙂
Maxi, predavaju take cestovne ohrievacky na mliecko alebo papanie pre deticky. alebo ako to nazvat. dokonca jedna kocka tu na konikovy take predava od Tommee Tippee. ja som si ju uz objednala 🙂
my mame od zaciatku dost velky problem s kojenim. resp. nedari sa nam vobec kojit. len vcera som skoncila s antibiotikami, lebo som mala dva krat za sebou zapal a teploty 39,5 cize ani mala nemohla taketo mliecko. a mam pocit akoby sa cosi v prsiach stalo. nedalo sa mi ani odsavat :( tak teraz s tym opat bojujeme ale mala sa nechce , resp. nedokaze pricucnut :( takze sme na UM. uvidime co bude dalej. ale zatial je spokojnucka, tak som velmi rada. lebo ma to velmi skrelo a mrzelo. mala som totalny pocit zlyhania ☹

mojalili
2. aug 2010

@ericica jasne ze nevadi, aj my zaspavame s Dudlom, POZRI FOTKY dvoch dni. Bez dudla si neviem prestavit ten rev, takto to mam kraaaaaaaasne ulahcene. KEd bude starsi ...cca 1 rok, tak ho zacnem oducat od dudla, ale teraz krasne pomaha 😉 😉 😉

NO a pridavam foto mojich dvoch drobcov🙂

strasska
2. aug 2010

Ahojte, ja sa tu vzdy len stavim ale niekedy uz ani nevladzem prispievat, ale citam a kukam fotky poctivo. 😉
My sa mame fajn, ba az vyborne, malinka je zlatucka, ked porovnam s Miskom tak nebe a dudy. Uz asi mame laktacnu krizu, lebo mi natahuje prsia az po bradu...no nic prijemne, tak dam aj z druheho prsnika a je klud. Spinka dobre, aj ked 6 hodin nepretrzitho spanku v nedohladne ale nestazujem sa 😉
@mojalili ako vojtovka, zacinate zajtra ci uz?
my sme tiez mali cvicit kvoli natacaniu hlavky, ale na poradni Dr. povedala, ze svaly ma na oboch stranach uvolnene, ale cicime tak minicvik nadalej. Len mne sa zda, ze sa furt skruca na 1 stranu...ani nie tak hlavicku, ale cely trup. A ked ju polohujem a dam spat na bok, tak ona mi normalne urobi z perinky predklon ...a tak ma hlavu az na matraci a telo o kus dalej v perinke...cista akrobatka. No uvidime co povie Dr. na dalsej poradni

mojalili
2. aug 2010

@strasska Dnes sme zacali s jednym cvikom od neho, 4x denne...no je to dost. Place ako keby som ho z koze drala, ale ma upozornila sestricka, ze lutovat nemozem ale chvalit.....Ostatne cviky mi poradila na masirovanie....MAme co 3 mesiace robit...a este mi pozrela doktorka, ako balim Danka na siroko a odpoucila mi vacsiu plienku a sirsie, vraj nozicky by mali byt do tvaru T.....tak mame same zmeny a ja kopec dalsej roboty...ale vsetko pre zdravie deticiek.... 😉

mojalili
2. aug 2010

@strasska Danko ma dost deformovanu hlavicku, takze keby aj chcel ju dat na druhu stranu, tak nemoze,lebo sa mu to da automaticky spet....tak mam teraz zarazadlo a davam ho do neho, pomaha....nech sa mu hlavicka vyrovna...

saperlipopette
2. aug 2010

Ahojte kocky,
uz som tu velmi davno nebola, pozeram, ze sa to tu krasne rozrastlo....dodatocne blahozelam vsetkym maminkam a drobcekom! 🙂
My mame dnes 5 tyzdnov a uz krasnych 3.890g a 52.5 cm, tak sa velmi tesime, kedze to kojenie bol fakt horor prve tyzdne; ale zvladli sme to!🙂

radulka77
2. aug 2010

zuzi prirodzene som šla 🙂

zrzulka
2. aug 2010

@mojalili preco cvicite vojtu? my mame tiez nieco s nozickami ale k rehabilitacnemu ideme az 25.8 tak som zvedava....snad nebudeme musiet aj my cvicit lebo ma porazi

zrzulka
2. aug 2010

@saperlipopette kedy sa maly narodil??? aj my mame dnes presne 5 tyzdnov... ale o kilo viac

miki060707
2. aug 2010

sestrička mi požičala oblečko 🙂

zrzulka
2. aug 2010

dnes som bola konecne s obomi detmi vonku sama, celkom dobre to dopadlo... maly len chvilu mrncal tak som mu dala cumlik a hned zaspal. snazim sa mu ho davat len vonku... doma visi na cicke

zrzulka
2. aug 2010

@miki060707 aj my obcas poziciavame :O))) zlaty je Simonko

strasska
2. aug 2010

@mojalili co to je to zarazadlo?

oacka
3. aug 2010

dobré ránko! Kikuš dnes končí 6tt, a váži 4330g, začínali sme na váhe 3090g, tak som spokojná, som rada,že sa to neustále kojenie aspoň vyplatí.. ale hádam sa po 6tt zase upraví. vysvetlite mi,prosím,čo znamená,že kríza príde aj v 3.mesiaci? to znamená,že celý 3.mesiac jej bude málo mliečka???????? to ma už asi hlobne! a čo robíte proti tomu naťahovaniu bradavky? moja to aj dnes ráno skúšala, pritom v noci to nerobí...

mojalili
3. aug 2010

@strasska http://www.webyshopping.sk/webyshopping/action/... toto je to, mala som to pri LILI, a zislo sa mi to aj teraz, maly v tom krasne spinkal na boku, ktorom nechcel nikdy....super vec🙂

krish
3. aug 2010

ahojte, baby moje ja absolutne nestiham sem chodit, max narychlo nakuknem a uz musim bezat dalej, maly stale place, puci sa, odmieta mi cecok, reve akoby sme ho rezali...a ja som nanervy.
@maxara ja som bola na nadstandarde, ale myslim ze ked ste isli domkov tam som ta vo vytahu zazrela. ale nie som si ista. inak to jedlo bolo fakt hnus 😝 na to som pindala aj ja a revala som im tam tiez stale 😀

maminky drzte sa. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre