Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zuzik1983
3. aug 2010

dobre ranko,
,ten moj drobec sa v noci pekne prisaje a napapa a zaspi,ale cez den aky cirkus stvara?vobec sa nechce prisat a ked uz,tak sa stale mrvi a odtahuje, stale len place a nervaci sa a pritom je hladna.ja to nechapem

saperlipopette
3. aug 2010

@zrzulka Ahoj, Eliška sa narodila 28.06 (skoro o 3 tyzdne skor). A Vy? 🙂

sarai
3. aug 2010

ahojte, babatka vam pekne rastu a priberaju. to je fajn. nasa Nada ma 6tt a vazi teraz 4400g. narodila sa s vahou 2950g. takze pribera pekne. kojim ju, ale v poslednom case sa mi stava, ze 2 dni mam uplne vela mlieka, tvrde prsia a potom 2 dni zas menej a makke prsia. stava sa to aj vam?

victory881
3. aug 2010

ahojte mamicky=)...no my sme mali termin 4 augusta a mala viki sa narodila 12 jula takze tiez o take 3 tyzdne skor.takze teraz ma vyse 3t.v piatok sme boli v poradni a vazime 3550 g...narodila sa s vahou 2980g.priberame pekne.sarai neviem ci je to normalne ale mne moja mala vcera pila z jedneho prsnika 45 min a nestacilo jej tak som jjej dala aj z druheho a tam pila 15 min. takze dokopy hodinu a potom konecne zaspala takze som mala menej mlieka neviem cim to je.a chcela by som sa vas opytat ze sa mi budii na bolesti bruska.place,zvija sa mi v bolestiach...vraj by to malo do par mesiacov prejst zatial ja pijem feniklovy caj a papam aj kmin vraj to pomaha..no mne sa moc nezda co by ste poradili??...ani masazny krem na brusko pupik nepomaha...!!pridavam foto mojej princeznej 😉

cigaretka5
3. aug 2010

@victory881 Nam na bruško zaberá espumisan- doporučil mi ho lekárka a je fakt gut. Pár kvapiek na lyzicku a je po bolesti

cigaretka5
3. aug 2010

No dievčatá začínam byt na nervy . Mala sa budí v noci každé dve hodky vypije si svoju davku. Čo by bolo ok lenže ona pravidelne jednu dvojhodinovku neprespi ale zuruje. Dnes sme boli hore od tretej skoro do pól 6

duja
3. aug 2010

Ahojky baby, tak my sme prisli iba pre veci domov a ideme naspät do nemocnice..Porod mi idu vyvolavat.
Ozvem sa hned ako to bude mozne.Majte sa krasne a nech vas ti vasi krpci posluchaju

zrzulka
3. aug 2010

@saperlipopette jej nevedela som ze je tu este niekto s tym istym datumom narodenia ako my :O))) Tiez sme 28.6... same parne ciselka. tie nasim drobcom len same pozitivne veci do zivota prinesu :O))) a eliska je pekne meno....aj moja sestra je nositelkou tohoto mena .... cize mi je blizke 😀

zrzulka
3. aug 2010

@duja aj tvoj nech poslucha :O)))) drzime palceky a tesime sa na nove spravy!!!!

karinnka
3. aug 2010

Ahojte,dievcata ako obliekate drobcov v tejto horucave ked idete vonku?A este mate niektore lehatka a ked tak ake?Chcem kupit Emmuske len je ich tolko ze si neviem vybrat 🙂

vierkaha
3. aug 2010

@duja držím palce

Kočky tak ja som ešte stále kinderko, včera som bola v nemocke a teraz idem zase vo štvrtok. Dokina už začala riešiť aj to, že či náhodou nemám zle vypočítaný termín 😕 Ale potom sme sa rozprávali a sama uznala že to môže byť aj zo stresu tak uvidím čo bude vo štvrtok- ak sa dovtedy nezjaším z mm - ten už je chudák viac vynervovaný ako ja 😅

victory881
3. aug 2010

@cigaretka5 a nevadi ze malaa ma iba 3 tyzdne??inak teda dakujem za radu...no a stym zurovanim...hehe..tuto noc bola kazde 2 a pol az 3 hodky hore..napapala sa trosku som sa s nou poprechadzala aby si odgrgla...(inak mimochodom ona mi nechce moc grgat...lebo aj to som pocula vraj potom brusko nebolii...)a dalej spinkala..obcas zamrncala...ale minuluu noc ti teda poviem...kazdu hodinu a pol hore z toho 15 az 20 min kojim a 10 min prechadzam=DD...no a tiez od nejakej pol druhej do stvrtej hore...z toho cez den sa tak pogrckala strasneeee ze vygrckala na 100% cely obsah zaludku som myslela ze sa zadusii...a potom som tu citala ze karfiol nie...no a cez den som ho jedla takze tak...

victory881
3. aug 2010

@duja drziiim palcekyyy 🙂

bambola
3. aug 2010

@karinnka my mame lehatko ale nastastie sme ho nekupovali (pozicane) leboo by som nadavala ako pes 😠
podla mna je to absolutne nevhodne pre chrbticu, dieta sa tam vzdy prepadne 😖
pre moje pohodlie nepotrebujem aby mala mala zniceny chrbat 😒

cigaretka5
3. aug 2010

@victory881 Podla doktorky nevadí a sú to kvapky speci pre mimina. Ja som ich dávala asi tri krát a malej sa do 15 minút evidentne ulavilo. Inak s tým grganim. Ja som v tom nejaká ľavá. Keď ju vezme manžel na odrg tak ani nie 10 sekund a take odrggnutie az ale ja pochodujem vrcnost a nic. A stale neviem ako to riesit v noci ked sa napapa zacne pekne driemat a Ja ju v Tom berem na odrggnutie to sa zobudi spusti rev a dalsia hodka kym
zaspi......

saperlipopette
3. aug 2010

@zrzulka dakujeme 🙂 Tu je to nezvycajne, kedze zijeme vo Francuzsku a oni š nepoznaju, ale snad si zvyknu 🙂
a co sa datumu tyka, eli sa narodila v den narodenin mojej maminy, takze pekny darcek - jej prva vnucka 🙂 A Vas maly sa ako vola? A ako si na neho zvyka sestricka?🙂

ericica
3. aug 2010

ahojte tak my sme doma z nemocky...boli sme na mesacnej kontrole sono mozgu....je vsetko ok tak sa vytesujem 😵
mala mala naruseny rezim...ona po rannom kojeni si zvykne pospat dve hodinky a v autosedacke mi toto vela nenaspi takze ked sme dosli domov , dala som jej cistu plienku bola cela pokakana skoro az po krk a cicku a teraz uz konecne spi 😝 😝 😝
inac co tu opisujete pri kojeni ze sa babetka odtahuju a placu tak to mame mi skoro pri kazdom kojeni okrem noci....
a teraz v noci mi prespala od pol 11 az do 4 😲 😲 😲 nemohla som tomu uverit 😲 😝

lela1809
3. aug 2010

ahojte 🙂 tak citam ze nie som sama s tym kojenim..... nam sa malicka budi kazdu hodku a pol az dve hodky...place hladom a potom najskor nie a nie prisat... (neviem ci nemam nespravnu techniku alebo co :( ) a potom maraton kojenia chvilku potiahne a potom zaspi, ked ju chcem odstavit tak zase zacne cucat... a to trva aj 1,5hod... odgrgnut ani za svet... ak si uz odgrgne tak som stastna prestastna :( som uz niekedy zufala.... a najlepsie ze ked ju po pol hodke cakania na odgrgnutie dam do postielky tak sa pogrca...a mozem prezliekat.... proste kolotoc :( sa citim uz fakt ako neschopak :(

oacka
3. aug 2010

@lela1809 toto si určite prečítaj: http://dojcenie.wordpress.com/

zuzik1983
3. aug 2010

@ericica my presne tak isto,v noci sa napapa pekne,cez den vymysla

adelaine
3. aug 2010

@katty17
my sme uz tiez na UM, ja este ATB mam, maly vsak take mlieko nechce,
nechce prsnik, vresti ako tur...
...musim vsak zastavit laktaciu, lebo je to zacarovany kruh
a kedze maly nechce sat, odsavam si po troche,
aby sa mi privela nevytvorilo, zase mi tam nieco ostane, to sa mi zapali, zase
mam teploty...taketo dojcenie nedojcenie nema vyznam...
ja mu davam umele aj moje zo zmrazenych zasob, dojcit uz
vsak nebudem...

samayka
3. aug 2010

dievčatá,

čítať tie články je strašne užitočné. skúste si ale prelúskať trošku z témy " dakujeme annag " alebo si nájdite laktačnú niekde na blízku, ktorá by mohla aj dobehnúť k vám a na živo vidieť čo drobec stvára. netreba sa hlavne hanbiť, naozaj to stojí za to!
ak môžem hovoriť za seba, ale aj za väčšinu júloviek 2009, tak kojíme do teraz hlavne kvôli katke - annag. začiatky sú neskutočne náročné, ťažké, sem tam bolestivé... ale vyplatí sa vydržať, nevzdávať.. je to hlavne o psychike.
tiež som prvý mesiac, dva nevedela čo všetko to obnáša. malá sa mi zvíjala pri každom kojení, skrúcalo ju po kojení, plakala, jačala... mala som silnejší tok mlieka ako zvládala, stačilo zmeniť polohu kojenia - kojili sme sa po ležiačky a tak som spohodlnela, že sme sa tak kojili ešte ďalších 10 mesiacov. kojenie bolo pre mňa odpočinkom, ležali sme vedla seba, škrabkali sme sa.. úžasné... po pôrode by som neverila že to môže ísť tak krásne a hladko..
treba prekonzultovať s laktačnou prečo bábo štrajkuje a všetko bude dobré! hlavne nesiahať hneď po UM.
držte sa mamičky 🙂

oacka
3. aug 2010

@samayka ja som dala link na stránku annag, sú to jej rady.

samayka
3. aug 2010

@oacka - áno, viem. si super že si to sem dala, je to skvelá baba, výborná stránka a užitočné fórum a naozaj treba pošťuchnúť aj ostatné maminky aby sa nevzdávali. hlavne aby si nemysleli, že keď bábo štrajkuje, tak mliečko nechce.. chce, len to proste pre niečo nejde a vtedy treba odbornú radu 🙂

miki060707
3. aug 2010

ahojte,
tak ja som doma sama s drobcom, mmje v práci a otec zobral Soňu na výlet do Senca, na vláčik a na zmrzku, tak som rada, lebo šak je len stále doma, tak si zobrala batôžtek a išla, xi /dufam, že v buse sa jej nebude chcieť cikať 🙂 /

no mi navečer sa pučime jedna radosť a už aj počas dňa, skôr ako o pol 11 mi nejde večer spať, ale ako kaka stááále a neviem, či je to normálne, je len na UM

ja som sa už totál vy...na dojčenie, lebo som mala len nervy, hadam nedostanem zápal, mlieko si neodsávam, ale ked dobre stlačim idu dve kvapky,.....

takže dopijem kafe, kuknem nett a pôjdem spratať z obeda
mne sa zdá, že malý viac grcká, sa napapá a jasne kaká hned, tak musim počkať, aby negrckal, ale grcká mi aj ked leží po odgrgnutí, no asi zjedol viac než sa mu zmestilo, no nerada by som, aby mu začal reflux...

oacka
3. aug 2010

@samayka mne sa lepšie orientuje na jej stránke,lebo na tom fóre treba dlho hľadať,kým nájdem,čo potrebujem, a na to teraz nemám čas. 😀 😀 😀 😀 ako často si kojila prvé mesiace?
merikac, ešte kojíš každú hodinu?

miki060707
3. aug 2010

@samayka ale keď neni mliečko,tak čo narobiť, nechať dieťa revať od hladu, aby skončilo na infuzkách????

oacka
3. aug 2010

moja malá včera ocikala osem plienok, normál je 5až 7, mám to začať riešiť? teraz menej kaká len 3X, tak si asi viac uvedomujem to cikanie.

adelaine
3. aug 2010

@miki060707
miki, aj ja uz som sama, dnes nastastie (klop klop) maly zarezava,
napije sa, a odkvecne na dve hodinky, som stastna prestastna 🙂
konecne je z neho spokojne babo, kebyze na tie jeho nestastne prdiky...

inak, mne stolicu odkedy je na UM nemal,
zevraj babetka nemusia mat aj tyzden stolicu 😒
tak neviem...ved ho roztrhne

mne maly po UM nevracia, stalo sa mu to iba snad raz,
ked sa vela napil, stiahol 160 ml! az mu vyrazilo dekel 😀 😀

miki060707
3. aug 2010

koooľko 160????????????ja som mu spravila 90 a zdá sa mi, že mohol mať menej, to je teda chlap 🙂

no šak to ked je dieťa na UM, tak stolica by nemala byť tak často, doki vravela, že po materskom, bud je v každej plienke, lebo materske mlieko je lahko strávitelné, alebo týžden nemusi byť, inak mi sa tiež zvýjame a reveme a potom si prdne, tak asi nam nezaberá, to čo mame na bruško, skusim sab simplex dať navečer.....
teraz mi zaspinkal......
včera som bola sama tiež aj s malou a mm mi volal "no čo ako si to zvládla" a ja že lepšie než s nim, po pravde, lebo on mi malu zobral a ja som sa starala len o maleho, ale takto si robime taký system....a dnes reku, dedo zobere malu na výlet...
ja som včera ani vonku nebola, šak bol hic, teraz je pekne, tak navečer zbehnem svokre pre rajčiny.....
jaaj, mńa to tak ubija, ked všade píšu a aj kamošky mi píšu, aby som to nevzdávala a začala zas len kojiť, ale to sa niekomu hovorí lahko, ked tam mam dve kvapky, a prd odsajem a malý reve, nielen ked sa ide prisať, ked sa už prisaje ako dudluje, ale on len dudluje, lebo potom rev od hladu, že by zožral aj plienku, ktorá sa mu motá pri pusinke....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre