Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
3. aug 2010

@samayka
je sice uzasne dojcit, ale ked je to trapenie pre matku a
aj pre dieta, nie je o com...
nechcem posobit, ze som zastanca UM, ja som sa mesiac snazila,
dojcila, presla som si otrasnymi ragadami, x tymi zapalmi,
maly bol v strese, ja som bola v strese a nic z toho...teraz je z
neho konecne spokojne, kludne a hlavne najedene babo.

kazdu situaciu treba posudzovat individualne, tak ako kazde dieta...
su situacie a okolnosti , ked to prosto nejde!

ja som mala doma 2x laktacnu poradkynu, s jednou som
stale zhavila telefonnu linku a nic z toho...
a nemam pocit, ze som neschopna matka, ked nedojcim...

miki060707
3. aug 2010

a včera mm vybavil daňový bonus na maleho a dokonca jeho práca dáva 60 eur pri narodení dieťaťa, aspon na plienky, lebo ich minieme dostatočne......a vlhké utierky nepoužívam a každý mi doniesol, čo bol u nás, no traja, ale ešte dojde kamoška a tetka....a určite daju utierky, ale šak to sa zíde, ja to robim tak, že používam tie sterilné štvorce velké a to si namočim do vody a s tým utrem ritku a potom s plienkou vysušim a natrem a zatial to je dobre...

mojalili
3. aug 2010

@oacka nieeee, to je v pohode, my sme stale pocurany.........ked je prijem, je aj vydaj......ved pises, ze vela pije, tak mliecko spracuje a voda ide von 😉

@adelaine - nic si nerob z takych zien, ktore sa snazia presdvedcit vsetkych, ze dojcenie je to naj......JE, pokial to nie je trauma aj pre dieta aj pre matku.....KED SA NEDA TAK SA NEDA, neposeriete sa, nie?
Ved uznaj, ma byt babatko hladne a chudnut?

Ine je, ked matka moze ale nekoji kvoli cviceniu, krase....atd.... 😉 (nase celebrity)

Mne odislo pri malej mliecko po 3. mesiaci, pretoze som bola psychicky na tom zle, malej som zacala davat Sunar a je zdrava ako rybicka.... 😉

mojalili
3. aug 2010

@miki060707 ja zoberiem maleho pod rucky a pod tecucou vodou ho vymyjem, hlavne vajka 😀 mut o robi dobre na ne, taka tecuca voda🙂 Pri malej som tiez len umyvala, je to asi najlepsia volba a nekremujem....netreba nam... 🙂

Kocky, zajtra idem s LILI na kone, tak sa tesim, bude džokejka z nej 🙂 🙂 🙂

oacka
3. aug 2010

@adelaine ja mám pocit,že som neschopná matka,aj keď zatiaľ dojčím... 😀 😀 😀

lela1809
3. aug 2010

@oacka no presne tak je to u nas. malicka sa napapa a potom taha naprazdno.. a uplne odpadne teda zaspinka..... a ked ju dam odgrgnut na plece tak sa chudatko kruti...

dakujem oacka :oD hned to vyskusam ked sa babulka zobudi a bude hladna....

oacka
3. aug 2010

@mojalili ja mám stres z toho krému v pišuli, snažím sa ho odtiaľ dostať, ale hovadsky ťažko to ide...a nechcem jej tam moc šurovať,veď je to citlivé....

adelaine
3. aug 2010

@mojalili moja rec, mas pravdu...
inak, aj ja mojho umyvam pod tecucou vodou,
tiez to velmi lubi, mokre utierky sice u nas
funguju, ale hlavne v noci

mojalili
3. aug 2010

@oacka kup si Olivovy olej Dr. HOJ, daj na vatovy tampon dost oleja a jemne vytri......ja som tiez si ho dnes kupila, pouzivam ho na vsetko, masirovanie, utieranie, aj malemu medzi nozky a vaja mu ho davam, aby sa mu tam od plienok nezcervenalo....a vytieraj., s tym to ide krasne.....ja aj malej 4. rocnej este sem tam vytrem s tym olejom...

tento mam ja.... http://www.super-lekaren.sk/index.cfm?module=Ca...

alllexa
3. aug 2010

@adelaine - nic si z toho nerob, ved si sa tolko snazila a presla si si takymi problemami, ze az... A je jasne, ze ide o to, aby bolo babo spokojne, a ked ma dojcenie znamenat len problemy a nervacenie a nikto z toho nic nema - ani matka, ani dieta, tak co uz. Svagrinej sa vobec nedalo dojcit, tak od zaciatku fungovala s UM a jej syncek je pekny a zdravy, teraz ma dva a pol roka. Takisto aj ja som bola krmena UM, dokonca som sa narodila predcasne, a som zdrava a v pohode🙂

miki060707
3. aug 2010

jaaaj ako dobre, že vás máááááááááám, všetky 🙂
no ja malej zháňam pršiplášť do škôlky a musim kuknuť krabicu oblečka, či tam bude niečo vhodné do školky a potom musime nakupiť niejaké tepláčiky, lebo tu v škôlke sa chodi len v tepláčikoch 😉 alebo v šatečkách...
no ale už som našla na bazari len 3 x oblečený pršiplášť, peknučký, lacný, hned by som ho rezervovala, ale je die v če nsky, no a to som si vravela, že už budem kupovať neutrálne, aby aj šimonko vynosil...

miki060707
3. aug 2010

@mojalili a Hani, načo je dobrý ten olivový olej, no ja viem, že si písala masírovanie a tak, ale asi je šetrný k det. pokožke, nie?

mojalili
3. aug 2010

@miki060707 Miki na vsetko som ho pri LILI pouzvala, aj som ju od narodenia natierala tymto olejcekom, aj Danka - ziadne vyrazky,potnicky nic. Viem, ze sa tu pisalo, ze olejom sa deti mastit nemaju, ale mam vyskusane, ze fakt detom prospieva - je neutralny, ziadne chemikalie,vonne prisady.....ked natrem malemu v okoli vajicok Seba medom mliekom, tak to ma cervene, ked to natrem olejcekom, krasne jemne....

Je to pre deticky hlavne, ja som to dokonca pouzivala aj na brucho, ,ked mi rastlo....aj ja to pouzivam, ked mam nejaku suchu pokozku....

@miki - ja som malej kupila v Tescu taky podsity prsiplast Minnie Mouse, krasny, mala ho tak rada nosi, aj dnes ho mala... stal 10€ , nebol ani lacny, ale ani drahy, ma to ako kabatik ked sa ochladi pri prsani, super vec, nechladi to...

cigaretka5
3. aug 2010

Baby radi aby sme nevzdavali kojenie mna neskutocne vytacsju. Podla mna vsetky sme urobili vsetko preto kym
sme siahli po UM. Nie je to koniec sveta. Ja ked vidim
drobceka ako si pahltne cuca z flasky, no skvely pocit. Po kojeni vkuse revala a teraz spokojne napapane babatko vo krasne pribera.......
Co sa tyka kakania . Ja kojim dva krat za den a ostatne um a kakame tak dva krat za den.......

cigaretka5
3. aug 2010

@adelaine Pekne si to napisala....

adelaine
3. aug 2010

@cigaretka5 😉

ericica
3. aug 2010

inac niekedy mam pocit aj ja s tym dojcenim prastit,hlavne ked si tisic krat k nej lahne ze sa budeme dojcit a ona po par cucnuti sa puci a reve a popritom viem ze je hladna...tak skusam odgrnut alebo popestovat a tak dookola....ale v noci je to dojcenie super lebo nemusim nahrievat len vyberiem cicku a prilozim 😀 😀 😀 som leniva vstat 😅
ale vsak dufam ze nam tie bolesti pominu a bude sa pekne cickat 😉
a tie co nedojcite hlavu hore vsak sa svet nezruti......ja som malu dojcila a kolkokrat bola chora a bola na ATB A @miki060707 nedojcila a jej mala este nemala atb....takze aj deti na UM pekne vyrastu......

ericica
3. aug 2010

ja ak sa podari uspesne dojcit tak chcem len maximalne do roka alebo roka aj pol ....lebo potom je uz tazke odstavit, a ked nam to nepojde tak aj ja budem davat sunar ako @mojalili lebo som citala diskusiu UM a tam kocky pisali ze nie kazdemu vyhovuje BEBA a NUTRILON...vela deti z nich zapeka....ale na sunar som citala len same pozityvne reakcie....no ale vsak to je este v nedohladne,... 😉

zrzulka
3. aug 2010
zrzulka
3. aug 2010

@mojalili my tiez v umyvadle pod tecucou vodou 😀 a tiez nekremujem, vsak naco ked ma peknu ritku... ja len raz denne kremujem, po vecernom kupani

zrzulka
3. aug 2010

nam chuti aptamil (teda malej) to je vlastne nutrac len v rakusku ho predavaju pod touto znackou

petulka_1
3. aug 2010

Baby, dnes sa chystame s malym von ale neviem co mu mam obliect? Mam mu dat aj ciapocku? Ma 2 tyzdne tak hadam to nieje este skoro? 😉

lenkaaninka
3. aug 2010

@ericica po dokojení som mala aj ja deti na sunare do jedneho roka a nám sa velmi páčil super nikdy ich bruško nebolelo

@petulka_1 ak nie je u vás zima tak nie ved do kočíka ani nefukne zvlášť pri hlavičke teda aspon ja nedávam dokial je teplo a dám jednu vrstvu plus deka...

a čo sa týka natierania ritky ja raz až dva krát denne sudocrem lebo som pri dievkach zažila vyparené zadky a neriskujem bojím bojím 😕

robika
3. aug 2010

@petulka_1 ja davam ciapocku vzdy, este vonku bez ciapocky nebol, ked je velmi teplo davam taku letnu, tu u nas stale pofukuje vietor, aby nahodou nechytil prievan

petulka_1
3. aug 2010

@robika A kedy ste sli prvykrat von? Asi aj ja mu dam taku tenucku, lebo tiez trochu pofukuje vietor

petulka_1
3. aug 2010

@robika A co obliekas? Body s dlhym rukavom a dupacky a nato este deka?

robika
3. aug 2010

@petulka_1 my sme isli az na 18-ty den, tak nam kazala pediatricka, aj ked neviem preco... ale viem ze po 2 tyzdnoch je to v pohode, ked je takto teplo tak mu davam body s kratkym rukavom a polodupacky, letnu ciapocku... a stale kontrolujem ci nie je spoteny, lebo tiez neviem presne, tak sa riadim podla neho 🙂

ericica
3. aug 2010

@lenkaaninka presne aj ja som citala na suner len same pozityvne veci...
ja davam ciapocku len ked sa ochladi.....aj teraz je mala iba v kratkrukavovom bodynku a ponozkaych a prikryta je plienkou....u nas je hrozny hic 😝

ericica
3. aug 2010

my sme sli von uz po tyzdni ale akurat boli tie velke horucavy takze az navecer sme sli 😉

adelaine
3. aug 2010

@petulka_1 Risko bol prvykrat von cca 2 tyzdnovy,
a pocula som, ze v obliekani babetiek plati zasada, ze
ho treba obliect asi tak, ze ked dospely ma kratky rukav, dieta ma
mat dlhy...co zrejme neplati pri takych teplach, ake boli nedavno,
to som ho mala len v bodynku s kratkym rukavikom a prehodene
som mala cez neho len plienku...
teraz mu davam na bodynko aj taku mikinu.
ciapocku mava vzdy, bud taku tenky alebo hrubsiu,
dieta straca najviac tepla cez hlavicku, dokaze sa
aj podchladit...nehovoriac o uskach a prievane...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre