Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
4. aug 2010

@strasska my sme boli v Šaci na ultrazvuku, tam každúú stredu robí ortopéd, boli tam ešte 4 detičky, neviem,čo im povedal, ale pri nás potichu veselo povedal sestričke:Konečne zdravý jedinec...... povedal,že netreba baliť naširoko, a aj sestra povedala, že HÁDAM by sa jej to už nemalo pobabrať..... inak bolo to veľmi rýchle a narábal s malou ako s vrecom zemiakov. a my sa ju bojíme chytiť... 🙂 🙂 🙂

oacka
4. aug 2010

@adelaine ja som veru minule počúranú plienku odvážila a mala 110g. naša teraz furt čúra a málo kaká.

strasska
4. aug 2010

@oacka tak super, gratulujem...mne sa teraz s julkou opat potvrdilo, ze ona pausalne dava balit na siroko 😖

strasska
4. aug 2010

@adelaine inak na tie probiotika som aj ja pocula chvaly

oacka
4. aug 2010

aj vaše deti slintajú? naša už asi tri dni slintá, robí bublinky zo slín na perách a aj jej to občas vytečie z pusy,keď leží. predtým som si to nevšimla. a vyplazuje jazyk,a mľaská.to predtým tiež nerobila.. je to normál? nebolí ju pusa?

ivka8255
4. aug 2010

Ahoj maminy, chcem sa spýtať či viete doporučiť nejakú dobrú stránku/značku s kojeneckými podprsenkami. Obehala som dnes zo päť obchodov a všade len také predpotopné "stanové" typy 😖 vopred vďaka

katty17
4. aug 2010

ahojte babulky.
@adelaine - Matka, tak uz aj my musime definitivne odstavit mliecko tabletkami :( . este do poslednej chvile som dufala ze to zvladneme a budeme moct kojit, ale dnes uz sme to s p. Hrabcakovou uzavreli. videla moje prsia, a povedala ze proste nie kazda zena moze kojit. dnes ma opat chytil dalsi zapal... :( cize zajtra rano utekam k lekarke a musia mi predpisat lieciky. skoda ale ked sa neda tak sa neda... :(
co sa tyka odsavaciek, tak kazdej zene sadne asi ina. lebo v nemocke mali medelu elektricku a musim povedat ze ta mi tam riadne rozdriapala bradavky. hned mi z nich tiekla krv. asi to bolo prilis silne na moje prsia. ale inym zenam zasa velmi sedela. aj na aventky su dobre referencie. ja mam doma avent elektricku z ktorej sa da urobit aj rucna..

adelaine
4. aug 2010

@katty17
Kati, to mi je luto, ze aj ty mas taku zlu skusenost, ale ked to nejde, tak to nejde,
a nie preto, ze by sme nechceli...ved aj ja som s Hrabcakovou zhavila linku,
a akurat ma povzbudila a usvedcila v tom, ze nerobim nic zle...maly je dolezity,
nesmie byt hladny chudatko moje male...
a ja tiez som lietala zo zapalu do zapalu, niektorym zenam prosto dojcit nie je
sudene, ale nezabijeme sa preto...uz som to komentovala vcera tu na konovi....

inak pocuj, ked sa dostanete do nejakeho rezimu, nesli by ste ty, Alexa a
Noemarta von s kociarikmi? 😉 😎
inak, co je s Noermartou? ma sa dobre, nevies?

katty17
4. aug 2010

@adelaine - mati jasne ze mozeme ist von s kociarikmi. aj noemarta sa urcite prida. v sobotu som s nou bola u porodnicky. vyberali jej stichy a vyzera velmi dobre maminka 🙂 malu malu velmi podarenucku. malicka im pekne papa a poslucha. 🙂
a kedze uz budeme definitivne na UM, tak hadam nebude problem byt vonku aj dlhsie. len sa este musim nejako naucit ako si ho riadne zarabat . su prenosne ohrievacky,. uz som si objednala 🙂
inak, hrabcakova bola velmi podarena. velmi mi pomohla. ja som s nou tiez volala niekolko krat. dokonca aj rovno z porodnice 🙂

sonkab
4. aug 2010

Tak a dalsi vystup je za nami. Maly mal zachvat placu od 18h00 ! Teraz sme ho umyli, trosku sa napapal a teraz lezi tatinovi na prsiach a je klud. Mavate aj vy taketo stavy ? Myslite, ze je to kolika ?

oacka
4. aug 2010

tak som zistila,že to slintanie a vyplazený jazyk bude asi reflux.. môže byť, lebo mám stále pocit,že jej je nepríjemné piť mliečko, asi ju páli ten hltan či čo. máte s tým niekto skúsenosť? mám kúpiť to antirefluxné mliečko?
@katty17 @adelaine kočky,,ako vám je dobre,že budete spolu kočíkovať!!! vám závidím! 😉

oacka
4. aug 2010

@sonkab koliky prichádzajú takto večer, tak by mohla byť.... moja zas od piatej spí!!!! ten lekár ju teda riadne zmohol. ani ju nejdem kúpať, zajtra ráno ju poumývam.

katty17
4. aug 2010

@oacka, ved aj vas je tam vela na kocikovanie, ci nie?

oacka
4. aug 2010

@katty17 vobec nie, karrinka je na druhej strane mesta, meruska a tinka sú na dedinách a strasska ani neviem..terasa?

katty17
4. aug 2010

a v okoli nemas nejake maminky? alebo nejake susedky?

katty17
4. aug 2010

@oacka tak sa musite prestahovat za nami do BA 😀

miki060707
4. aug 2010

ahojte baby...
no môj spí od obeda, a reku idem si lahnuť, lebo aj malá zaspala a on sa začal mrviť, tak som zapla nett a on zaspal, no hruuuuza, takže zas do polnoci potiahneme, xi, to je každú noc, asi dva krát zaspal po desiatej 🙂

noemarta
4. aug 2010

AHOJTE babule,
ja som tu po dlhoooooom case zavitala, este raz vsetkym maminam gratulujem k babatkam, hadam uz nie je medzi nami ziadna tehula ciiii??? 😕
@adelaine
ahooooj, jasne ze pojdeme spolu kocikovat, velmi rada. my este nabiehame na nejaky ten ritual, tak ked sa nam trosku ujednoti ten nas cas kojenia, tak sa mozeme stretnut.
Je mi velmi luto, ze mate problem s kojenim, ty a katty, ale tak dolezite je, ze su deturence teraz spokojne!!!
ja mam mliecka tak akurat, takze ani odsavat nemusim. tfuj tfuj, takze zatial sa nam s dojcenim dari.
malinka je zatial dobrucka, spi , papa a kaka.... 🙂 tak verim ze jej to tak ostane. Akurat som ju od vcera naucila na dudel, bohuzial, konecne je kludna, inak bola furt na cecku.

kafoditka
4. aug 2010

ahojte kocky, pekny vecer prajem
My sme boli dnes s Mirkou u Maxinky na chate, trochu sme pogrilovali na cerstvom vzduchu, pokecali a vytesovali sa z nasich drobcov 🙂
MOJALILI, ZRZULKA, dakujem za blahozelanie k meninkam 😉
pridavam zopar foto z dnesneho dna :https://https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kafoditka/al...

mirka285
4. aug 2010

@kafoditka krasne si to vsetko zdokumentovala 😉 musim dodat ze bolo super a nase deticky sa tvarili ze su dobrucke a pekne spinkali cely cas v kociku alebo papali 🙂 alebo vedeli ze na navsteve sa treba chovat slusne 😀

kafoditka
4. aug 2010

@mirka285 dobre nam to padlo, mohli by sme takto vidat castejsie.. 😉

oacka
5. aug 2010

dobré ránko kočky! aké krásne fotkz na ráno,hneď mám dobrú náladu,ale zároveň aj smutnú,lebo vám strašne závidím,že sa takto môžete stretať. musíme aj my Košičanky dačo vymyslieť. ke´d chodiť s deckami po nákupných centrách nie je bohviečo... fotky sú fakt super,sála z nich pohodička.
tak ja som už asi definitívne diagnostikovala reflux.... uvidíme,čo mi poradí lekárka..

mojalili
5. aug 2010

@oacka Daj vediet, škoda by bolo toho, keby mala reflux, veď krasne pribera z tvojho mliečka...

Kocky, idem k zubarke, uz teraz ma vsetko boli... ☹ ☹ ☹ ☹

mojalili
5. aug 2010

Ked som pozerala na vase fotky z chaty - MIRKA, MAXI, KAFKO, super, normalne zavidim, ze nie je niektora zo Zahoria☹ stretnut sa takto na jeden den niekde... Krasne fotky, vidiet, ze ste si to pekne uzivali, to je dobre....

NO letim sa obliect, maly zachrunal bez velkeho jedenia, tak snad ma doktorka zoberie hned, lebo neviem, co da malemu moja mama, ked zacne plakat.. ☹

meruska
5. aug 2010

ahojte..my mame dnes za sebou krasnu noc... 😵 od 8 sme zaspinkali a budili sa len 4 krat na papkanie, aj to bez placu...stacilo zamrnkat, mamka dala papu a spalo sa dalej...
jooj keby to takto bolo vzdy 🙂

meruska
5. aug 2010

vcera sme boli na nasej prvej vychadzke 😉 vybavit na fare krstiny a dohodnut restiku 😉
vyslo nam to pekne...maly sa narodil 20.7. a krstiny budu 21.7.
pripajam foto

meruska
5. aug 2010

oprava... krstiny 21.8. 😀

alllexa
5. aug 2010

@kafoditka - no pekne, ved vy ani nevyzerate ako po porode🙂

@meruska - ved 4 razy to je aj dost, nie? To predtym sa budil castejsie?
Ved ja mam dost aj ked mam vstavat dva razy, som rozbita🙂

@adelaine - no, ja by som sa tiez rada ku kocikovaniu pridala...
@noemarta - jej, vitaj! Tebe vyberali stichy? Nerozpadli s asame?
@katty17 - no to je smola, ze mas s tymi prsnikmi take problemy:( Snad Ti ten zapal rychlo prejde.

meruska
5. aug 2010

@alllexa vzdy vstava cca 4 krat od 8 vecer do 7 rana...ale dve noci predtym boli i hodiny placu..a teraz len spanok a papkanie...mne nevadi vstavanie...iba ten plac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre