Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

nina88
9. aug 2010

@lenkaaninka no nerozmyslala som nad tym, snad si nenavykne... 😕

lutsine
9. aug 2010

@lenkaaninka akym mlieckom ho dokrmis medzi kojeniami a kolko urobis do flasky ml?

tinka349
9. aug 2010

@petzi hojkyyy 😀 tak sa zdravi moja najmladsia segra mojej malej 😀 Aj moju dribulku boli hlavne vecer brusko...aj ked je vykakana, aj ked je napapana....ale asi len tak 2 hodinky postrajkuje a potom zmordovana zaspinka 😝 aj tuto noc zaspala o 22hej, zobudila sa o 3tej rano, a potom az o 7:30 😕 a som ju vazila pred a po papani ze kolko si vytiahne - tak papala 7 minut, pred vazenim mala 4,79 kg a po papani mala 4,88 kg...to jej staci, ci? 😕

lutsine
9. aug 2010

@tinka349 no my spinkame tak max.2 hodky v noci a uz si tlaci prsty do usty a je nespokojny a placka....takze zase papame, v noci aj kazdu hodku.....

alllexa
9. aug 2010

@lutsine - ako to potom zvladas? Ved to sa neda tolko nespat...

lutsine
9. aug 2010

@alllexa no doteraz mal manzel dovolenku tri tyzdne,tak na maleho daval pozor,kym ja som si trosku pospala,tento tyzden tu mam mamku... no uvidime

luminkasp
9. aug 2010

@lutsine chce zaspavat na prse, podla mna 😉

lutsine
9. aug 2010

@luminkasp no ale to nemozeme takto fungovat 24 hodin denne....aj ja potrebujem spanok....a nechapem preco si dava prsty do ust, je hladny? mliecka sa mi zda mame dost,aj prdime,aj kakame....

oacka
9. aug 2010

@lutsine deti sa cmuľkaním aj ukľudňujú a privádzajú do spánku, možno preto. možno keby si mu ešte dala podudkať,tak by o chvíľu zaspal. moja miluje bradavku, ona sa na nej stále ukľudňuje...

lutsine
9. aug 2010

@oacka no jemu nestaci len potahanie, ked mu vypadne alebo mu vyberiem,tak na chvilu zaspi,no ked zisti ze nema nic v puse tak spusti krik,davam mu aj cumel,trosku cajiku,no nepomaha....

oacka
9. aug 2010

@lutsine moja na cumeľ zvysoka kašle. ja ju nechávam aj po napapaní na prsníku, nech poriadne zachrápe, ale nejako to prestáva fungovať. ale napr. teraz sme hodinu a pol boli na posteli,ona na vankúši pri prsníku,ja som čítala knihu, a tak sa uspala,,že teraz chvíľu ďalej spí na posteli,čo je u nej nezvyk. on ťa chce cítiť,že si pri ňom... nemôžeš kojiť poležiačky,že by si zobral prsník sám v noci,keby potreboval?

luminkasp
9. aug 2010

@lutsine , je normalne ze si dava ruciny do pusy, dokonca si moze davat cele paste a cmulat ich, saci reflex, a moze byt hladny, alebo sa chce len zabavit 😉

lutsine
9. aug 2010

@luminkasp aj ked pri tom place,az mu slzicky tecu a je cely cerveny, no ked mu dam prsnik,tak taha ako o dusu,az mu pri tom zabehuje,ze ho musim nadvihnut, preto ho radsej kojim na rukach ako po leziacky....on takto taha vzdy, odgrgne si a potom zase tie pasticky v ustach a plac...ked mu nechcem dat....

mojalili
9. aug 2010

Ahojte dievcata, tak som prisla z vybavovaciek od doktorov, a svokra uz vsetko zariadila na bratislavskych Kramaroch, detsky neurolog a chirurg nam to ZAJTRA bude robit. Ako mi zavolala, ze je to vybavene, tak mi az zle zostalo 😢 😢 😢

Mozno nam to urobia uz zajtra, mozno len pozru a objednaju, musia to vidiet. MA to 0.66mm na lavym obocim, je to systa, ktora je vyplnena tukom, bude sa to len zvacsovat, tak to musi ist von.......boooože, mna to bude boliet jeho viac ako mna....

denisse
9. aug 2010

@mojalili
chudatko male ... drzim palce, nech to mate rychlo uspesne za sebou ...

kafoditka
9. aug 2010

@lenkaaninka ja som tiez dnes o 12:00 prvykrat dala malemu nutrilon a velmi pekne ho prijal, vsetko spapal, pekne si odgrgol a teraz spi 😉 Ja to nechapem ale mne sa zacalo o polovicu menej tvorit mlieko.. 😒 Nestiha sa mi vytvarat dalsie, ked maleho nakojim tak som musela zacat s prikrmom.. Teraz bude papat o 15tej a dostane moje materske mliecko, uvidime, ako na tom budeme do vecera..

ericica
9. aug 2010

@mojalili ja ked som bola mala som mala presne taku istu cistu na temene hlavy a urobili mi punkciu cize mi to vysali injekciou a zmizlo to....teraz to mam na chrbatiku ruky je to velke ako fazulka a sem tam mi to zmizn e podla toho ako mam ruku pretazenu 😉 drzim vam palce aby vsetko dobre dopadlo 🙂
my sme mali noc ok ale predtym to bola katastrofa 😒 😒 😒 vyse hodiny rev az bola fialova ,bola hladna chuda moje ale tak ju bolelo brusko ze sa nevedela napapat.....zase som si nedavala pozor boli sme v cukrarni a dala som si jogurtovy kokteil ☹ ☹ ☹
teraz spi ale tak nekludne.....kedy uz tei bolesti bruska pominu 😖 😖 😖

luminkasp
9. aug 2010

@lutsine tak to bude hladny, ale neboj, aj my davame pasticky do ust 😉

kafoditka
9. aug 2010

@mojalili
Drzkaj sa aj s Danielkom, budem na vas mysliet. Drzim palce a verim, ze vsetko dobre dopadne 😉

Baby ja som bola dnes u gyndosa na kontrole po 600nedeli a mam uz len jeden stych pri vchode do šušky, inak su vsetky vypadane - konecne. Doki povedal, ze uz mozem manzela potesit 😉 Boooze, sak po 4 mesiacoch to bude ako sa hovori ako "tenkrát poprvé" 😀 😀
A pytala som sa na to vnutromaternicove teliesko, tak ta Mirena stoji okolo 200 eur a zavadza sa pocas menstruacie ale ma to jeden hacik a to - ze je to na 5 rokov a po cely cas nebudete menstruovat.. A to mi pride trocha odveci a hlavne proti prirode a okrem toho uvolnuje do tela hormon. Tak mi doki odporucil klasicku DANU, je tiez na 5 rokov ale nema ziadne hormony a normalne budem kazdy mesiac menstruovat.. Len si musim pockat, kym dostanem cervenu, lebo tiez sa zavadza pocas menzesu..

luminkasp
9. aug 2010

@mojalili budem na vas silno mysliet, ozvii sa potom

bellablonde
9. aug 2010

ahojte kocky,
hlasi sa stastna dvojmamina...
Alexandra sa narodila uz ako augustove bejby, 1.8., porodil niekto z juloviek neskor ako ja?? 😕
som vravela, ze ja budem tak dlho prenasat, az kym neporodim posledna 😀 😀
porod expres rychlo za 3 hodiny od prvej kontrakcie bola na svete, zasita som len zvonku, ale stale ma to sitie boli au au
mliecka mam kopu, tak som rada, ze zatial u nas panuje harmonia... 🙂 uzivame si ju, kym je taka malicka a bezproblemova
Alex je pokladik, zatial len spinka a ked prave nespi, prdka a milo bez kriku pozera na svet... keby jej to tak zostalo 😀

Maxinka, pisem ti rovno aj IP info do tabulky, aby som nezabudla.

tinka349
9. aug 2010

@mojalili juuuuuj ☹ budem na vas mysliet.....moju malu ked len ockuju tak ja skoro revem....my zienky mamicky sme take citlive....

bellablonde
9. aug 2010

hodila som aj nejake foto
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bellablonde/

inak porod bol na antolskej, 3 dni som bola hospitalizovana na gynekologickom, co so mnou nic nerobili az potom na treti den na noc mi konecne dali vyvolavacku 🙄
za tie 3 dni, co som tam kvasila mi dali AZ jeden kratky 20minutovy oxitocinovy test, inak tam na mna zvysoka kaslali --- fakt je, ze nemas zazmluvneho doktora, nikto sa o teba neobtrie, proste cakas v poradi... 🤐

bellablonde
9. aug 2010

@mojalili bozinku, drzim palce, aby to malickeho moc nebolelo 😔

tinka349
9. aug 2010

@lutsine uffff....tak to mas teda co robkat vstavat kazdu hodinku...ja sa aspon vyspim pri malinkej, len dokedy 😀

petulka_1
9. aug 2010

My mame za sebou "uzasnu noc". Cez den pekne spinkal, iba na papanie sa zobudil, aj vecer po kupani zabuval, ale uz v noci o dve hodiny bol hore, potom zas o taku 1,5 h a to uz bol prebraty, ze uz nejde spinkat. Od pol 3 sme boli hore do 5. Nepomohlo ani kojenie, ani plakanie. Aj dnes spinka pekne cez den, tak som zvedava co bude zas robit v noci. Ked ho mam na ciciku tak zaspinka a ked ho prelozim do postielky tak sa zobudi. Neviem, ci je este hladny alebo co?

pepppe
9. aug 2010

☹ ahojte babulky,tak dnes sme chceli vybavot si ten prispevok,od pediatricky to mame,ale gynda mal dovolenku,,,az do 19 ☹ jajha tak musime cakat,,,noo uz som sa tesila,ze to dneska vybavime,boli sme na noz ☹ icky,vraj mame este balit nasiroko o 3mesiace na kontrolu...aj na poradni,,,mali pribral neuveritelne 1200g za mesiac,,od odchodu z nemocky,,,vraj je to moc vela,ze to stoho mlieka co davam,,,ze skoro ako kazde tri hodky mu nemam davat,,,,,lebo ze uz moc pribral,,,sestricke sa ta vaha nepacila ale dr povedala,ze pekne rastie,ze sa jej to paci,tak neviem,,,,vsak tento krpec ledva tri hodiny vydrzi,co uz tu poslednu pol hodku robi ako divy,,,ja neviem co mam robit,aj cajik mu davame,,on je ako svajciarkse hodinky,furt sa presne na cas v noci zobudi,nepotiahne navise ani minutu

lutsine
9. aug 2010

@pepppe a ake mliecko davas, kolko ml na jedno papanie?

pepppe
9. aug 2010

@petzi najprv mi mali nechcepapat v nemocke cez prso,lebo nemam ziadne bradavky,,ani cez klobuciky nehccel a tak som si odsavala,vsetko bolo ok ,kym som nedostala horucky a prisla som o mliecko,,nevedela som si odsat za den 100ml,aj to bolo vela,,,a potom som prisla o vsetko ☹

pepppe
9. aug 2010

@lutsine najprv som mala nutrilon teraz mame hami,,a zje tak 100 az 110ml,,dr povedala ze tolko by mal spapat,,ale niekedy sme mu dali aj skor ako kazde tri hodky,lebo reval ako divy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre