Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
10. aug 2010

@mirka285 ty mas ako spachtosku? 😀 hadam si jedina co spi normalne bez pauz

bellablonde
10. aug 2010

pozor este som tu ja 😎
saska zaspala o 9, potiahla do 2 rano, napapala sa a spala dalej do pol 8 😉

ale tak zas ma len tyzden ... 😀

meruska
10. aug 2010

@bellablonde 😲 to moj spi max 4 hodiny aj v noci...aj to len po kupani...nikdy este viac nepotiahol...a potom uz vstava kazde 2 hodiny, akoby mal v sebe budik..skoro presne na minutu

lutsine
10. aug 2010

no my tiez vstavame dost casto, v noci asi kazdu hodinku a pol. Cez den je vacsinou hore, aj teraz zobudil sa rano o siedmej a este stale je hore....

mirka285
10. aug 2010

ved ja uz sa aj blbo citim,sestra mi uz nadava co tolko vyspavame 😎 ale vsak mozem zato ze mala si lubi pospat?

lenkaaninka
10. aug 2010

@kafoditka no presne aj ja tak nestíha sa mi dorobiť...stále potom plače a niekedy sa mi až za 4 hodky naplnia prsia čo už narobim nebudem ho trápiť ale napríklad dneska v noci aj cez den som ho kojila a ráno o 5.oo som dala um lebo plakal a nemohol sa uložiť a to ho trápil hlad tak 60 vytiahol ešte toho a zaspal ako ovalený 😀 so mnou v posteli a ja tak tuho som konečne zaspala a malý sa zosunul ku mne mne sliny tiekli a jeho vlasy v mojej hube no keby ste nas videli sranda 😀 😀 😀

lenkaaninka
10. aug 2010

@lutsine ja dávam sunar 1 tku aj detom som ho dávala ked som dokrmovala vieš čo urobím tak 60 ml a to mi vždy scucne

lenkaaninka
10. aug 2010

@bellablonde gratulujem moc ... 😉 nech je malinka stále taká dobrunka ako teraz 😉

lutsine
10. aug 2010

@lenkaaninka no leboo maly je od siedmej hore, vkuse ho len prikladam,lebo otvara usta,pcha si tam rucicky, rozculuje sa,potom na pat minut zaspi a opat sa zobudi a stale to iste dokola....

agika1982
10. aug 2010

ahojte...som tu len naskok...urcite vam vsetky babetka rastu do krasy a pekne priberaju....nasa malinka ma 4300 gr....ale bohuzial mame aj problemy, predvcerom sme boli v noci na pohotovosti...malinka strasne plakala a nie anie utisit...skusali sme vsetko....na pohotovosti zistili, ze mame koliki a riadnu...vysadili sme cajik, presli na nutrilon, mame nasadene kvapky na brusko....malinka ma nehorazne vetry..strasne ju stale zvyja zrejme od bolesti..teraz je to uz lepsie....pomalicky sa trapime a ked ju vidim ako ju zduva, az doplacu mi je....uska mame v poriadku a taktiez jadierka.... vsetky vas pozdravujem...papa

lenkaaninka
10. aug 2010

@lutsine mne malý vypilaj z lavej aj z pravej strany a cítim že mám kozy ako vechty a nič v nich tak to je bez významu ale nebudem ho trápiť tak som mu dala um...a zatial mi chyti aj prsník aj flašku ale 90% ho kojím to ozaj len ked v noci ale najviac nad ránom teda resp. ráno mu chyba trošku a ja tam nič nemám...no a ked som tam nič nemala tak mi ciciky natahoval a bradavky ma potom boleli ked ich tolko ožužlával...
a ved ja musím aj variť a prať a podobne som mu hovorila nech mi prepáči že mu nedávam vždy cicík..

lenkaaninka
10. aug 2010

@agika1982 a aké mliečko si dávala???

agika1982
10. aug 2010

@lenkaaninka bebu..my sme ju mali v porodnici a pediater nam ju nehal...

agika1982
10. aug 2010

@lenkaaninka ona ma normal stolicu ..len na pohotovosti to zmenili....odvcera sme na nutrilone...len tie bolesti bruska....strasne vela poprdkava

lenkaaninka
10. aug 2010

@agika1982 ani mi nehovor ja som včera jedla kukuricu jednua to si mala vidieť ráno tu salvu a skrúcance ale ja dosť aj zeleniny pojem ale to su vitamíny aj ovocie z mierou po jednom kuse...a inak sa mi zdá že všetci lekári preferujú nutrilon...

lenkaaninka
10. aug 2010

v noci malý spal od pol deviatej do pol noci a potom o 4.oo hore do 5.30 čo sa skrucal a jedol dokola a potom som dala um a spali sme do pol deviatej...ale v podstate je zlatý ked si to zrovnávam s dievčatami aké boli sa nedá porovnať..

lenkaaninka
10. aug 2010

@agika1982 a tu trubičku rektálnu si nedávala??

ericica
10. aug 2010

@agika1982 chuda male ale ,viem o com pises,,,bohuzial to poznam prve tri tyzdne to bol u nas horor potom sa to trosku upravilo ale bolesti bruska mame stale ,ale davam probiotika,jednu kvapku infacolu pred kazdym kojenim a natieram brusko pupikom.tie vetry to ani nehovor.si predstav ze ked sa mala vykaka vzdy jej este skusim rektalnu tak setrne do ritky strcit a idem z nej tolko vzduchu zeby sa dal balon nafuknut 😲 😝
ale ona to ma z toho ze tak pahltne papa a stale sa prezere,jej totiz z jedneho cicku nestaci musi mat z oboch 😉
@lenkaaninka ja nejem ziadne ovocie ani zeleninu a pijem len vodu z vodovodu.raz som skusila broskynu a bol cely den rev....tak si asi kupim nejake vitaminy lebo uz mam tocaky aby som dakde neodpadla.....inac aj ja by som malej dala sunar kebyze nekojim bo som o nom citala same dobre veci ,mam doma bebu ale uz ju asi vyhodim lebo je uz mesiac otvorena a kupim pre istotu sunar keby jej moje nestacilo 🙂

lenkaaninka
10. aug 2010

@ericica ja som aj broskynu jedla ale bol malý celý bodkovaný aj teraz je lebo som šalát z nálevom jedla kyselým tak asi z toho a inak papriku a rajčiny na kilá aj uhorky a minule 4 hrušky som jedla síce ho nafukuje ale aj v porodke som bola z jednou pani a mala tretie a tiež všetko rad radom jedla ...ja si myslím že babatko ked nafukuje a boli bruško tak to preto lebo nemá dobre dovyvyjaný traviaci trakt a to trošku trvá tak do tretieho mesiaca a vidíš pomaly nič neješ a aj tak ju to bolí a nafukuje...

a mimochodom baby vy ešte máte také brucho ako ja??? lebo mi to tam visí tak naspodu ale dost...čo s tým aj cvičím ale stále nič furt to tam je ako na prasiatku slaninka neživá

lutsine
10. aug 2010

No aj nas strasne poprdkava az za z toho zobudi a hlavne pri kojeni ma take divne zvuky v brusku,ako by prelievanie,skvrkanie, co to moze byt? pije ako o zivot, ako keby mu niekto chcel ukradnut mliecko,potom mu az zabehuje....potom po kojeni prdi, kope nozickami,ruckami a nie a nie zaspat. Cvicime aj nozickami, davame na brusko ,masirujeme....

lutsine
10. aug 2010

@lenkaaninka ake cviky cvicis? moze sa cvicit pri kojeni, na mna mamka krici,aby som necvicila lebo stratim mliecko, ale to sa neda s takym brusiskom chodit... 😀

ericica
10. aug 2010

@lenkaaninka to mas pravdu ze ju boli brusko ale je to o dost lepsie ked tie nafukovacie veci nejem.....bo ked neodolam a dam si tak su to hodiny a hodiny revu a takto aspon kludne spinka.....vsak tych par mesiacov vydrzim je to len tazke lebo uz druhykrat som to vychytila ze je akurat obdobie ovocia a zeleniny.....
ozaj rajciny a papriku s mierou papam a to jej asi nerobi zle 😉 takze aspon nieco 🙂
no vies keby aj tvoj malinky reval az tak ze by cely ofialovel tak by si si to mozno rozmyslela a nejedla by si tie veci 😉 ale ver tomu ze aj ja mam vtedy nutaknie s kojenim prastit a prejst na UM hlavne ked cela rodina sa pred tebou nadzgava varenou kukuricou a hroznom 😠 😠 😠

tadotami
10. aug 2010

@lenkaaninka tak ty si presne moj pripad.skutocne som sa snazila kojit,ale to co mi narobil s bradavkami je neskutocne.strasne rany,miesto mlieka mi krv tecie.bradavku si aj chyti ale to ako keby som malu selmu videla s koristou v tlame.drzi a trha a trha.skruca sa,vytaca,natahuje a bradavka stale v puse.uz 2 tyzdne skusam na ne aj nemozne a stale su tam rany.aj ked sa mi uz zda ze je to ako tak zahojene,chyti ju a po 5 minutach tecie krv.presli sme na nutrilon-vobec si nemohol odgrgnut a vsetko vyvracal.2 den skusame sunar-celu noc preplakal a nemohol sa vykakat.strasne krce.skusam si aj odstrekovat ale nevytecie tolko ako keby si sam vytiahol.do minuleho tyzdna nam dr tvrdil ze malo pribera a ci mu jest davame a dnes nam povedal ze za tyzden pribral pol kila a je to moc.tiez by som rada kojila a prikladala ho kedy by chcel ale to by sme asi vsetci umreli od hladu a spiny.zial niekedy to takto nejde aj keby sme chceli.

lutsine
10. aug 2010

Este sa chcem spytat,malemu sa stale po kojeni,ked sa mu mliecko dostane na licka a bradu vychadzu vyrazticky cervene, ako to odstranit, utieram ho po kazdom kojeni aj natieram sudocremom a nepomaha. Dne sa mu objavili aj take drobne cervene na brusku...fakt neviem z coho?

lenkaaninka
10. aug 2010

@lutsine tak že sedím a nakloním sa trochu vzad a priťahujem a odťahujem nohy 50x a ak nemás svalovicu tak môžeš ale malo by sa cvičiť po kojení ak by si to prehnala nech sa ta kyselina ktorá vzniká pri nadmernom cvičení , vstrebala do organizmu a nezhorklo mliečko...

lenkaaninka
10. aug 2010

@lutsine hmm ja myslím že niečo čo si pojedla sa vyhádzal ale to môj stále z toho si nič nerob kým sa prispôsobia aj ked boli v brušku tak sme jedli piate cez deviate a ked niečo im nesadlo kopali ako blázni 😀

lenkaaninka
10. aug 2010

@ericica presne ta kukurica a hrozno a včera som aj misku čiernych malín zjedla to je to že je obdobie zeleninky a ovocia uchhhh ...

mam depku lebo sa citim tučná nepríťažliva asi mi šibe len periem varím a stále dokola nič viac...nič sa mi nechce ale absolutne nič..

nina88
10. aug 2010

Ahojte, neviem ci ste sa tu uz o tom bavili, ale skusim poradit tym, co sa trapia v noci a davaju vigantol vecer... Je to z toho pravdepodobne... Robila som pokus a vyslo to, neviem ci nahodou, ale uz mu vigantol vecer isto nedam, skusim sa popytat doktorky, ci neni nejaka ina forma, napriklad, ze ja budem jest vitamin D a prejde mu mliekom, alebo tak nejak...
Tato noc bola uzasna, citim sa skvelo, spali sme do 10:00 😀

lenkaaninka
10. aug 2010

@tadotami presne aj ja mám taku šelmu a pri tom aj tak vrčí a trepe sa ako malá mucha...vieš čo už som sa preto dosť potrápila a budem kojiť ked budem mať mlieko a prikrmovať ked bude málo
a nejaké kvapky alebo niečo na bruško mu nedá???

lutsine
10. aug 2010

@nina88 ja davam vigantol rano,tak okolo desiatej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre