Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lulu1983
11. aug 2010

ja vazim po porode o kilo menej ako pred, pocas tehu som schudla na rukach, chrbte, nohach, takze mi teraz po porode ostalo len ovisnute brusko.. mne su vsetky povodne veci velke, resp. mi vobec nesedia, lebo mam inu postavu, akurat zadok ostal rovnaky ;) Mne by stacilo spevnit brusko a som spokojna

alllexa
11. aug 2010

@lutsine - stravu zatial neriesim kvoli kojeniu, aj tak si vravim, ze ked v noci vstavam a kojim, ze by to mlieko malo stiahnut tuky, ktore som jedla cez den, ked v noci uz nic nejem... A cvicit som chcela, lenze zatial este ledva chodim, takze asi s tym budem musiet pockat:(

alllexa
11. aug 2010

@lulu1983 - to mas super - skus nejake kremy plus skracovacky na brusko - lezis na chrbate a dvihas nohy hore, akokeby si chcela urobit sviecku. Pripadne mozno nejaky stahovaci pas...

lulu1983
11. aug 2010

@alllexa: dakujem za tipy.. skracovacky cvicim, ale nepravidelne, lebo mi maly zatial nedovoli 🙂 nad pasom som uvazovala, alebo v dm sa vraj da kupit taka sietka na brusko, dierkovana, tiez spevnuje a teraz cez leto cez nu moze pokozka lepsie dychat... chcem s tym pockat az budem definitivne po sestonedeli, dovtedy som si povedala, ze mam este narok aj na ovisnute brusko ;)

alllexa
11. aug 2010

@mirka285 - a po prvom dietati si na tom ako bola? Dokazala si si obliect povodne veci?
Mna asi najviac stvu tie stehna a zadok, hlavne, ked sa pozriem do zrkadla na zadnu cast tela... Nejde ani tak o sirku, ale ako to vyzera - ze je tam tuk a celulitida, to asi jedine cvicenim dam dole... Nechcem sa potom objavit na plavarni medzi znamymi z klubu freedivingu ako neforemna velryba...

tinka349
11. aug 2010

@alllexa manzel? okrem toho ze je s nami asi tak hodinu denne . . .tak akoze sa o malu zaujima....spi u nas, teda u mojich rodicov aj ked ho tu moc nechcem - s malou mi nepomaha, ja musim robit vsetko sama, akurat mi pridava - robi neporiadok a este aj to ja musim upratovat za nim....Ale tak akoze prejavuje zaujem 😖

tinka349
11. aug 2010

@alllexa s tym zadkom a stehnami - ja to mam take iste, nemam ani brusko, uz som uplne plocha, ale za to tie stehna 😖 rifle nezapnem ziadne - minule som jedny skusala a . . . praskol mi zips 😒 tak som si kupila nove o cislo vacsie 😝 celulitidu mam aj ja riadnu, a o strie ani nehovorim . . . zatial to nejak neriesim . . . toho roku do plaviek aj tak nepojdem a do buduceho leta sa snad dam aspon trosku do formy

tinka349
11. aug 2010

@lulu1983 juuuuj ☹ drzim palce nech sa drobuliatku polepsi

adelaine
11. aug 2010

ahojte maminy,

miri, ja som sa pytala na tie dudle na flaskach, dik za odpoved 😉

dnes sme boli na coxy, mame ich ok, nastastie, a to sme mali postolky
na sebe chvalabohu 1x 🙂 , nedavala som mu ich, lebo maly si v nich vobec nevedel
dat nozicky k brusku a nevedel sa vyprdkat...
co je horsie chodime stale na kozne, maly ma od piatku vysev, zevraj alergia
na prasok, ale ma to aj na tvaricke, no nezda sa mi to, a v tom prasku som prala
odkedy sme doma z porodnice a bolo to vpohode...no budem sa hadat s pani MUDr.? 😀
dnes sme boli na kontrole a chceli si nas tam nechat lezat 😢 tak som zatial odmietla,
ved mastit mastami ho viem aj ja sama doma, zcoho som vsak nestastna, ze
mu dnes predpisala aj kortikoidy ...chcela som sa im vyhnut... ale co uz...lepsie
mastit, ako ist lezat do nemocnice 😢 😠

adelaine
11. aug 2010

@alllexa
Saska, neboj, takych nas je tu viac, co si sisi, nie si sama...ved priberali sme 9 mesiacov,
nemozes cakat, ze budes hned ako prut po mesiaci...
inak ja som presne na tom ako ty, predtym makacka, aby som bola vo velkosti 38,
teraz mi zostalo z 20 kg cca 5,5 - 6 kg, a tie svinuchy su dobre nalepene,
boky mam siroke ako venusa, a ostalo mi to aj na stehnach, takze nohavice
spred tehu neobleciem skoro ziadne...sukne niektore, ale davam si ten
stahovaci pas, a s tym sa v pohode zapnem 🙂

petulka_1
11. aug 2010

@adelaine prosim ta, kde a aky pas si si kupila?

adelaine
11. aug 2010

@petulka_1
v Raci, v obchode pre mamicky a dieta, nepisem nazov, aby ma adminky
nezrusili 🙂
od Chicca, ale treba si ho ist vyskusat, su tam fajn predavacky, poradia,
najdu velkost...
ja som napr. vzdy nosila oblecenie velkost M, ale pas mi padol S,
aby vlastne stahoval...

petulka_1
11. aug 2010

@adelaine Dik, ja to skusim pozriet v zdravotnickych potrebach tu u nas...

kafoditka
11. aug 2010

Ahojte 🙂
tak ja mam tiez na sebe plus 6 kg, a to som kilo pribrala, baby vy tu drzite diety a ja som sa tak rozozrala!! 😠 😠 😠
Strasne mi chuti jest a musim sa krotit, hlavne co sa sladkeho tyka.. Ale uz sa odhodlavam na tu 90dnovku, ked po nej schudla Mirka a Ericica, tak sakra musim aj ja 😉 Len sa musim prinutit, co je pri mojej slabej voli dost tazke... Drzim sa prvych par dni... potom si poviem : sak len jeden keksik.. a potom je z toho balenie keksikov a je po diete. 🙄 🙄
Ale ked sa pozrem z profilu do zrkadla a vidim tie superstehna a brucho a´´la piaty mesiac - tak to je poriadne nakopnutie k diete.. ved stahovacie gatky nemozem nosit donekonecna.. 😒

MIRKA si predstav, ze ja tu kalanetiku s Lenkou Malou nemozem nikde stiahnut z pc... nemozem to najst, asi to budem musiet objednat.

zuzik1983
11. aug 2010

ahojte,
to ja som sa vratila z nemocnice hned o 13 kilov lahsia 🙂 takze mi ostali este nejake 2 kilecka,ale plus 10,co som mala pred tehotenstvom naviac by som rada zhodila 🙂 ale zeby tie kila kojenim isli nejako dole povedat nemozem 🙂 ved sme dlho naberali,nemoze to byt dole za mesiac 🙂
inak baby co jedavate,ked kojite,dajte nejake recepty,hlavne na tie polievky.ja uz neviem,co by som jedla...

lutsine
11. aug 2010

kedy ste prestali po porode uplne krvacat a kedy by mala prist prva menstruacia?

zuzik1983
11. aug 2010

@lutsine ja som prestala krvacat nejaky piaty tyzden po porode,a stou menstruaciou,ja som pocula,ze pokial kojis by prist nemala,ale co je na tom pravy neviem 🙂

lenkaaninka
11. aug 2010

@lutsine ja som prestala teraz v nedelu a pri dievkach som ms dostala až ked som dokojila po 4 mesiacoch

inak čaute babizne tak v noci som kojila a cez den dva krát tak to máme na polovičku so sunarom ale zatial v pohodičke chytí flašku aj cicík..
@kafoditka hehe presne ako ja ale ja mám taku fintu že nie dietovať ale zdravo žiť 😉 dosť to pomáha na psychiku lebo akonáhle si poviem dieta tak mám chuť na všetko... 😉

maxara
11. aug 2010

Ahojte baby, no ako vas tak citam, idem vas nasrat 🙂
Ja som do porodu pribrala 6 kg a z porodnice som dosla lahsia o 16 kg, cize som mala o 10 kg menej ako pred tehu. Teraz som na nemastnej diete, co zas az taka chudnuca nie je, kedze jem same suche biele rozky, zemiaky a pod, ale uz som schudla dalsie 2 kg. A vsetky veci spred tehu na mne visia a zapnute ich vyzleciem uplne v pohode... horsie je, ze to urcite velmi lahko pojde hore.. ☹ takze ani tak ani tak.. vlastne teraz ani neviem aku mam velkost..

maxara
11. aug 2010

@lenkaaninka ja tiez tak prikrmujem a zatial chyta aj aj 🙂 aspon to

lenkaaninka
11. aug 2010

@maxara maxi presne na teba som dneska myslela nezapla som rifle a som si na teba spomenula kurnik že niekto také problémy nemá ale pred pol hodinkou to bolo 😀 😀 😀 ja mám ešte tri kilká ale pred tehu som mala nejakých osem navyše takže celkovo musím dať dole nejakých desať...ale končím s bielim prečivom a celkovo s chlebom a dam len sem tam niečo tmavé a sladkosti vynechám ked tak hodím horku čokoládu a káva s mliekom a cukrom mi musí stačiť takže ja takto...

maxara
11. aug 2010

@lenkaaninka no mojko, ale o stovku sa stavim, ze tovje nohavice tiez nezapnem 😀 😀 😀 ja som pred tehu mala o 25kg viac ako ked som si myslela, ze to ako som tucna je maximum co som schopna akceptovat. Potom som pribrala tych 25 kg z hormonov dosratych a teraz mam este o 12 kg viac ako bola ta hmotnost, co som bola ochotna akceptovat ako max tucnotu.. dufam, ze chapes 😀

Inak vcera som bola s malou prvykrat v meste. Chcela som o 10:00 vyrazat z domu. Takze sa mi to podarilo o 12:40 😅 A to mi zacala po hodine a pol v kociku vrieskat, tak som vytiahla UM a sup ho flasku. Ninka sa nachovala a tvarila sa, ze je ok, este si aj pekne odgrgla a ked som potom zaparkovala na 10 minut pred byvalou robotou, co vysli kolegyne poocumovat a pochvalit, tak to vsetko vykosila do kocika, ogrcala si komplet lavu stranu futra a celu svoju ruku a satocky.. tak baby zdrhli, ze uz musia ist 😀 😀 😀 a my sme sa pobrali ogrcani domov.

alllexa
11. aug 2010

@maxara - 🙂) super zazitok z prvej prechadzky!🙂 Ja sa este odhodlavam, ale to urcite vyjdem von az vtedy, co bude nakojeny, lebo zatial nemam na kojenie na verejnosti odvahu🙂
No ale super si zhodila, tak mozes kupovat nove mensie veci. Ja neviem teraz, ci si kupovat nove vacsie veci alebo vydrzat s jednymi nohavicami a leginami... Lebo tehotenske odmietam nosit.

lenkaaninka
11. aug 2010

@maxara ale ide o to že si schudla a asi si myslím že sa ti tie hormony dali do poriadku takže asi to pôjde dobre aj nadalej...ja mám 175 a 80 kg a som ako obalená tukom blééé...

@alllexa ja si zatial nadalej musímvystačiť s 3/4 tovými teplákmi a v tesku som si kupila také 3/4 kapsáče čierne ale na tých nemám vrchný gombík zapnutý lebo ešte sa nedá 😉

maxara
11. aug 2010

@alllexa 😀 veru.. inak som sa super citila.. trochu mi to zdvihlo psychiku.. som bola medzi ludmi, kocikovala som si babo, bola som osprchovana, namalovana a ucesana.. a ze revala a grcala mi vobec nevadilo.. este som si aj kupila slapky vo vypredaji za 12.50 🙂
Ja sa bojim celkom si kupit nove veci, ale mam odlozene este stare veci, co som pred tehu hadam rok dva nosila, co som uz dlllho nezapla.. tak tie by som mohla vytiahnut.. len komu sa chce ist to popreberat a vsetko skusat 😔

@lenkaaninka ja dufam, ze mas pravdu, ze hormony sa upravili, resp. prave sa upravuju.. okrem toho, ze z tehotenskych hormonov mi pekne drbalo, tak s tych pred tehu som tucnela jak diviak.. uz to chcem mat naspat a nikdy by som nepovedala, ze raz budem chciet vyzerat aspon tak, ako v case zoznamenia sa s mm.. to som uz bola tucna..
dam foto?

lenkaaninka
11. aug 2010

@maxara že sa pýtaš 😀 jasné daj

robika
11. aug 2010

Ahojte, my chodime na prechazdky tiez podobne, vzdy mam nieco v plane, ale kym sa s malym dostaneme z domu, tak sa plan meni, este ani raz sa mi nestalo, aby sme nieco stihli... hlavne k doktorkam ked ideme, nevie sa dojest, s revom ist nechcem, nas drobcek nechce ani cumlik, takze ho nemam cim utisit a minule na klbikoch bolo tak vela ludi, ze sestra vnutri cakala na radu a ja som na wc-ku kojila, lebo nemam tiez odvahu kojit na verejnosti, toto je male mestecko, tu sa neodvazim 🙂

strasska
11. aug 2010

Ahojte, tak my si dnes uzivame, kedze drobec zaspal 😉 Mame dni vyborne, a aj iba dobre, takze nestazujem sa. Ale ja skor musim riesit krpca, a ked ma on zly den, tak az potom je to zabava. 😒
Krst dopadol super, aj ked sme krstili az vecer o 19. Stretli sme sa rodinka a slecna spala cely cas, takze mladez zhodnotila, ze nuda, co furt spi 😠
Vaha...no mne este ostalo 8kg z 21 (teda pri +21 som sa uz prestala vazit 😉 ), a zapnem sa do nohavic, ale stehna mam jak rychlokorculiarka ☹ A uz mi zacina chutit jest, tak bojim, bojim aby sa to chudnutie nezastavilo ☹

lenkaaninka
11. aug 2010

baby ja som si vymyslela zlepšovák ako máte babo na ruke a idete kojiť stačí plienku prehodiť cez hlavičku a smerom na svoje rameno a nik nič neuvidí

maxara
11. aug 2010

@lenkaaninka no akurat som sa tak narehotala na niektorych fotkach.. 😀 😀 😀 tak ale sem dam len slaby odvar 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre