Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

liluu
3. feb 2010

Ja som strašne chcela Bruna, ale všetci odhovárali, že mu pokazím život.A tak som znechutená. No, ale aj Filipko alebo Laura je pekné.

oacka
3. feb 2010

ja nemám vychádzky,som si nepýtala. ale nabudúce už vypýtam.ja skoro nikde nechodím. ale som od prírody samotár, takže mi to nevadí. 🙂 🙂
ani ja si nie som istá,či sú to pohyby,ale je to nový druh pocitu a furt v podbrušku,také ako tiky,ako kopkanie, tak to asi bude ono.

zuzik1983
3. feb 2010

sice par kuskov neutralnej farby uz kupenych mam, neodolala som.no kekup to,ked boli take zlavy zaciatkom roka 🙂 Ale kocik,to az tak v siedmom mesiaci,dam uschovat svokrovcom na chalupu a bude

ericica
3. feb 2010

no ja som pohyby zacala pocitoavat uz intenzivne....najprv som si nebola ista ale asi pred tyzdnom som mala pc na bruchu a nieco mi do brucha tuklo asi aby som dala prec pc 😀 a vecer sa ozyva castejsie 😵 😵 😵
neni tu nikto?

ericica
3. feb 2010

zuzik kocik chcem kupovat tiez tak v maji a nechame ho poskladany aby mala nevymyslala 😉

oacka
3. feb 2010

ty si už druhorodička, ericica, tak ty cítiš skôr. ja cítim,keď sedím pri počítači,lebo ho asi tlačím mojimi pneumatikami. 🙂 🙂 🙂

zuzik1983
3. feb 2010

nemas?to ja zas nie,to by som asi neprezila 🙂 ja stale musim niekam behat a hlavne ked pride jar,tak to bude na nevydrzanie,lebo tu mam najradsej.

ved to zistime,este sa nas ti drobci nakopu dost 🙂

zuzik1983
3. feb 2010

aj ja si myslim erica,ze to moze byt tym,ze si druhorodicka.predsa uz len trosku vies,ako to bolo pri prvom

mamonia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meruska
3. feb 2010

ahojte, dnes ste sa ozaj vtipne rozpisali 🙂 my s manzelom sme si uz mena vybrali davno, ked este nebola v plane ani nasa svadba 😉 Timotej a Viktoria (Timi a Viki)

urcite sa nejdem inspirovat menami v rodine lebo by to mohlo skoncit pri menach ako Dezko, Elód, Órš, Sasi....

katkaking
3. feb 2010

dnes ste ale vtipne s tymi menami...som sa poriadne zasmiala na niektorych...
zuzik, gratulujem k dievcatku...

ericica
3. feb 2010

no hej pri malej som citila az okolo 20 tyzdna a teraz uz skorej 😉 akurat som spapkala nanuk tvarohovo cucoriedkovy mnaaaaaaam ale bol dobry....a potom sa cudujem ze priberam 😝 😝 😝 och ja nestastny zemepan 😀 😀 😀

stanka33
3. feb 2010

ahojte...no pekne mena ste povyberali...meruska to som nepocula Elod Orš????

bellablonde, aj nas je huncut, ked som vonku on si ide resp. nejde a nedonutim ho aby isiel so mnou..len co vyjde von hned do snehu a koniec nepohne sa dalej..ked chcem ist na nakup musim brat kocik...
a doma mi vsetko vybera zo skrin, hlavne hrnce...hracky nestacim upratovat, najoblub.hracka kladivo, to som mu zobrala aby sa hrall aj s niecim inym..ma kopec skladaciek..nechcem aby do vsetkeho buchal...
dnes vyskal 15 minut na plne hrdlo ked isiel spat, ked sa napije mlieka skace a smeje sa ako mu locka v bruchu atd....
no ale vzdy lepsie.. ako ked bol malicky a stale plackal som bola v strese aby sa mu nieco nestalo, nevedela som co mam robit teraz je to ine...a si ho uzivam pokial este mozem...

stanka33
3. feb 2010

ericica ja tento tyzden citim sice slabe ale jasne pohyby..konecne..

stanka33
3. feb 2010

mojalili kloktat v slanej vode ..... propolky alebo homeogene...

zuzik1983
3. feb 2010

katkaking dakujem,som rada,lebo som aj chcela dievcatko

ericica tak ja si pockam,potom ked zacitim uz asi nebudem pochybovat a bude mi to jasne 🙂

achojka
3. feb 2010

Ahojte, baby kde najdem tu tabulku nas vsetkych?

sysinka
3. feb 2010

Ahojte, rada by som sa k Vam pripojila, konecne som nasla skupinu do ktorej patrim terminom porodu aj ja 🙂. Ja by som mala rodit 28.7. a co sa tyka mien, mame vymyslenu Karolinku alebo Kristiana. Nevieme este co to bude, dozvieme sa asi az 21.3, kedy ideme na 3D ultrazvuk.
zuzik1983 - ako je mozne, ze uz vies pohlavie, ja som bola na poradni 28.1.a pri snimku som sa pytala na pohlavie a pani doktorka mi povedala, ze to je este skoro ☹, ticho zavidim 🙂

radulka77
3. feb 2010

ahojte, kukám že sa niektoré mená čerpajú z hebrejštiny snáď 😀 no sila čo už ľudia nevymyslia.. Ja som názoru že slovenské detičky by mali mať meno (nemusí byť rýdzo slovenské) ale aspoň také aké máme v kalendári.. ale záleží veľa aj od priezviska 😉
sysinka, niektoré utz sú slabšie a nevidno na nich to čo na tých modernejších 😵 ale niekedy sa aj dieťatko tak otočí že to nevidieť (to sú tie hamblivejšie) 😎

radulka77
3. feb 2010

ozaj som sa zabudla pochváliť dnes som cítila prvé pohyby teda že som si istá že to boli pohyby dieťatka 😵 😅 🙂 som sa mu hneď prihovorila že či sa naťahuje 😀
no zajtra ráno idem na krv takže idem do postele.. takže dobrú 😔

dugyna
3. feb 2010

ahojte baby tak citam co ste popisali..my sme dneska s drahym behali koli svatbe 😉 kupilli sme saty i oblek 😉

zdenkam vitaj medzi nami

kafoditka kde ste si dali robit vstavanu skrinu?a kolko vas stala ak sa mozem opytat..lebo mi tiez by sme potrebovali..

maxara takze ta opravim ze 1:250 ucite by som nebrala ako moc dobry vysledok..neviem sice aky mas vek..ale pri 1:250 sa chodi na maniocentezu..a hovorila mi to dr..takze..

k tomu mocu do poradne sa ma nosit na kazdu navsetvu ranny moc..je vyznamnejsi ako iny denny moc...

kubekova kym pojdes na morfologicky utz..tak je to dost neskoro potom AFP sa robi preto ze je este dost casu na amniocentezu..a pacientka ma dost casu sa v pripade zlych vysledkov rozmysliet..takze asi tolko..
kdezto 3D sono do 17tt je skoro..a 3D alebo morfo po 20TT je uz dost neskoro

sunnygirl..jaj no tak to je ine ked je to tebe neprijemne..

dugyna
3. feb 2010

bellablonde ja som tvojho nazoru priebezn etreba kupovat aby toho nebolo vela potom naraz..mne sa zrcite nebude chciet nakupovat s velkym bruchom v teple po obchodoch.. 😉

dugyna
3. feb 2010

maxara a este k tym testom AFP je len cast celkoveho toho testu..a potom je z toho vysledok 1:niekolko..nerata sa do toho len AFP..ale aj testy z 11tt..a atkisto sa prihliada na presne trvanie tehu a rozmery babetka..vek matky..a potom sa to dava cele do tabulky a potom vide pomer..1:niekolko tento pomer hovori o pomere 1 ku kolkym je moznost postihnutia dietatka downovym syndr.... cize teda ak ma niekto 1: 250 nie je moc dobry vysledok..AFP sam o sebe cim je nizsi tk tym je vyssie riziko down..cim je vyssie tym je riziko razstepu..samozrejme je tam aj norma..

a k tomu papieriku..je sice jedno ze ho ocika clovek vecer..ale najlespi je ranny moc 🙂

dugyna
3. feb 2010

jej citam ze kolke chcete dat meno kristinka 😉 to ma tesi lebo ja som..je to inak super lebo po vianociach budu mat darcek..potom je MDZ a potom budu mat MDD a potom narodeninky..a potom vianoce..je to dobre rozlozene 😉

dugyna
3. feb 2010

terina gratulujem k vysledkom 😉

no u nas sme zatial mena vybrali chlapec po drahom zdenka dievca po mne kristinka

dugyna
3. feb 2010

zuzik gartulujem k dievcatku 😉
radulka gratuluje k pohybom 😉

zdenkam
4. feb 2010

dygula, tak to mas svatu pravdu, aj naraz take financne vydaje to sa da dost pocitit.
Nastastie ak bude chalpcek netreba mi 1 ks oblecenia, lebo aj to co som mala na maleho som asi za 1 cierne igelitove vrece porozdavala nevraviac o tom ,ze nevynosil to co mal.
Ludia v Irsku su strasne stredi, sialene vela veci sme dostali.

Kociarik som kupila, lebo som trochu rozmarna, hoc proste mam jeden Graco. Pri malom sme mali moset basket a potom uz postel /takze bez postielky/. Teraz ale isto postielka bude, lebo by som neustrazila aby mi niekdy nezvalil babo trebars z kuchynskeho stola ked bude spinkat v moset basket /tak som to robila s maly, chodil so mnou do kuchyne varit. On spal ja varila/ 'Ale postielku mi slubila kamoska, takze parada.

Tak okrem plienok, asi nic take kupovat na babo netreba.Mozno nejaky ten baby uterak s kapucou este.
Ale ak bude dievcatko, vrhneme sa do nakupovania ruzovych veci, lebo zatial vsetko svetlomodre mame, az na par bielych ci bezovych kusov.
Aj preto som si najprv chcela dat povedat pohlavie, ale napokon vyhrala tuzba zazit iny pocit. 🙂

Ale rodit prve babo, isto nakupujem vopred, ved to su odevy, kocik, postielka, vybava do postielky, plienky, babysatka ci baby vak, baby nosic /teda nemusi, ale ja si tovsetko pochvalujem/ noznice na nechtiky, hrebienok, krem a ak neni mliecko flase, dudlik, vanicka, kresielko. JOoooooj je toho habadej.

A dugyna: ja som Zdenka po tatkovi ten je Zdeno.
Ja som s menom spokojna 🙂

Ja si dovolim nesuhlasit s tym nazorom o slovenskych detickach. TEda vysvetlim, nase druhe dietatko bude technicky slovak, tatko je Cech ale dietatko nahlasim na trvaly pobyt v Sr, narodi sa v irsku a kedze sme tu uz vyse 5 rokov dostale irsky rodny list. A tu nefunguje nieco ako meniny v kalendari. SA mi zda trosku obmedzujuce zavazovat sa pri vybere mena len tym co je v danej krajine na vyber podla kalendara. A teraz co ak sa vratime jedneho dna natrvalo zit do Sr a dali by sme dietatku meno Přemysl 😀 alebo sa vratime zit do Ciech a dali by sme mu meno ...no boze rydzo slovenske co v Cechach nemaju. Alebo zostaneme zit tuna.
Najlepsie to maju proste tu, dajte si dietatku meno akym ho chcete vy volat.

Myslim, ze slovenska spolocnost je malo multikulturn este stale a nie je zvyknuta na cudzie mena. Tu ak poviem, ze je nas syn Patrick, hned vsetci nice Irish name.

🙂 a to mame Patrika aj doma v sr. Ale zas aj doma mame krasne vela mien. Napriklad aj Zuzana ci Anna. To sa mi tiez pacia, ale nie ako Zuzka ci Anicka, ale original v povodnej podobe mi zneju nadherne.

sunnygirl
4. feb 2010

ahojte bábiky,
tak som vás trocha prelúskala, ste sa pekne rozpísali. 🙂

Gratulujem ku všetkým kopancom a kopančekom, v kútiku závidím, ale len v dobrom 🙂

Vítam nov Júlovky 😉 😉 😉

Gratulujem k ďalšiemu dievčatku 🙂 zatiaľ je druhé.

Zdenkam:
súhlasím s tebou, čo sa týka toho nakupovania vecičiek. Ono je to lepšie nakupovať priebežne, lebo potom by to bolo dosť finančne náročné.

Chcela by som sa opýtať na váš názor. Moja kolegyňa nosí do roboty svojho psa, toxo mi vyšlo, že som ho už prekonala a Dr. povedal, že teoreticky už nič nehrozí, lebo už si viem tvoriť protilátky. Sme spolu v jednej kancelárii. Mne sa to veľmi nepáči, ale neopýtala sa a vie že som tehotná.

oacka
4. feb 2010

ja mám psa doma, sunny, a nemyslím si, že je to problém, ak dodržiavate hygienu a venčíte ho. horšie je, že mne naša chuderka začala hrozne smrdieť! Predtým mi to vobec nevadilo,ale teraz aj ona sama už cíti,že ju menej hladkám a menej som s ňou... je mi to ľúto, ale nechcem grcať každý deň. 😖

oacka
4. feb 2010

toxo sa prenáša výkalmi,alebo keď zješ neduvarené mäso s toxo, minule to hovorili v telke. Kamoška mala toxoplazmózu a nikdy nemali mmačku ani pas. ale robila v záhrade, tak asi oddtiaľ.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre