Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tanyja
26. aug 2010

@oacka môj chlap malého ešte ani raz nekúpal, povedal,že ked bude sedieť, malý sedí a nič sa nedialo, ďalšia výhorka - bojí sa, žeby ho utopil , pritom malý sedí krásne sám, hrá sa sám, ja v tom nevidím problém, ale ináč postarať sa vie, bol donútený ho aj prebaliť, nachovať, posadiť na šerblík, a ked bol maličký, tak mi jedine nachystal kúpanie a vyzliekol mi ho , toť vsjo a samozrejme, domáce práce sú len pre ženy - to je názor jeho mamy, tak som sa skoro s ňou pochytila, že predsa nie sme v 17.storočí a aha, môj drahý aj povysáva... on by aj urobil, keby bol doma, tento týždeň sme ho ešte nevideli 😢

dugyna
26. aug 2010

@merikac eee..ale tuto zamknuta za tyzden ked sa prestahujeme do novej

bambola
26. aug 2010

@dugyna ja tu temu neviem najst 😒

dugyna
26. aug 2010

@bambola poslala som ti z nej spravu cez zavinac tak by sa ti to malo ukazat v kto ta spomina

kafoditka
26. aug 2010

@dugyna nie, ja mam didymos 😉

dugyna
26. aug 2010

@kafoditka a preco si mi neodpisala do novej temy,hm?
ale mas taku ze bezovo bielu sak? pasikavu? 🙂

kafoditka
26. aug 2010

@dugyna ano mam, a tema je uz zamknuta, preto pisem sem 😉

bambola
26. aug 2010

@dugyna nasla som ale je zamknuta 🙂

meruska
26. aug 2010

@karinnka kupila si si uz novy kociarik? a ako ste dopadli u lekara s tou pecenou???

karinnka
26. aug 2010

meruska@ahoj,kociarik som este nekupila tazko sa mi vybera ked mam ten co mam teraz 🙂 len zial tie kolieska mi nevyhovuju...Testy u druheho lekara boli v poriadku...musim povedat ze nam riadne odlahlo,aj ked nechapem,ze rozne laboratoria v priebehu 24hodin vyhodnotia rovnaku krv uplne rovnako...ina na jazere mas dvojnicku z rovnakym modrym neonatom...uz som sa jej dvakrat skoro prihovorila mysliac si,ze si to Ty🙂)

cigaretka5
26. aug 2010

@lutsine dobre plienky za dobru cenu su z dm podla mna

lenkaaninka
26. aug 2010

@lutsine tak jazatial pampersky používam a potom asi prejdem na huggies tie su lacnejšie a mne vyhovujú (doteraz som kupovala iba newborn pampers a ostatných 6 balíkov velkosti od 3-6 kg sme dostali a ešte mám 3 balíky a potom asi na tu dalšiu velkosť prejdeme)

miki060707
26. aug 2010

@mirka285 no Linda Mária bude super, ja som bola birmovaná Miriam Mária 🙂

no ani mne moc mm nepomáha s kupanim a tak, ešte ani neprebalil ani neokupal, ale to je normálne, zato spravi mlieko a dá malemu, alebo ho nosí na rukách, alebo je so st. dcérou...takže ja som celkom spokojná...
večer nestáva, prvý mesiac stával,ale ked chodi do robotky,tak spí, ale malý ako sa naje tak zaspí, tak som rada....

mm bol u dokt. pre recept po vigantol a ona na neho kuká, že šak mu to malo ešte vydržať, ale on sa nám vylial, sa začali smiať.......mam super doktorku detsku... 🙂

dnes som robila langoše a zasm. fazulovú polievku a mm do roboty na večeru tvarohové sliže....
v chladničke sa chladí melonik, 😉

pekný dník

oacka
26. aug 2010

@kafoditka ako kŕmi? odsávaš si mliečko? k prsníku nedávaš?
@mirka285 aha, takže je to tvoje rozhodnutie,nie že to sa musí tak, chápem. ja som chcela dať druhé meno malej po dedkovi,čo umrel dva týždne pred jej narodením na pamiatku, ale Bartolomej v ženskej forme som nenašla... a to nemusí byť do druhé meno v rodnom liste???????

zrzulka
26. aug 2010

@miki060707 u nas taky tak, mne nevadi ze nepomaha... uz si to odkrutil pri malej 😀 😀 😀 a zase pre mna je velka pomoc to ked sa komplet postara o starsiu 😉 😉 😉 len mne je to luto ze si maleho az tak neuziva ale ked jemu to nevadi tak ja to riesit nebudem... viem ze ked maly podrastie tak ich vezme oboch na vylet. teraz mu ho von ani nedavam ved ked maly zacne cirkusovat tak co on s nim???? bud chodime spolu alebo potom berie von len malu.... a kupe misku nemozem po nom chciet aby okupal este aj maleho. zase na ruky ho berie... prihovorit sa prihovori. neignoruje ho.., asi som divna ale mne fakt vobec nevadi ze maleho neprebali ci neokupe....my sme si to akosik podelili ze on sa stara o malu ja o drobca... ako to bude neskor ukaze cas. zatial to neriesim... btw vy co mate viac deti, vy to mate ako poriesene?

zrzulka
26. aug 2010

@mirka285 mirka ak neni sv. linda tak uz bude lebo ta tvoja babula je hotovy anjelik 😀 ja by som dala obe mena... vsak aj tak sa to zje 😀

zrzulka
26. aug 2010

baby akoze haluz som si optimisticky objednala saty na svadbu velkosti 36 a oni su mi uzke.... dobra som co????tak nevim nevim co si oblecem v sobotu.... 😝 asi sa uz do 36 hodne dlho nevtrepem este....

oacka
26. aug 2010

@zrzulka preto som sa pýtala prvorodičiek,lebo u tých, čo už majú deti,viem,že má ocino o robotu postarané so starším 😀 😀 😀 . mne zas ani nenapadlo,aby mm kúpal alebo obliekal malú... ale bola by som rada,keby ju dokázal utíšiť,keď plače, asi aj on by bol rád... ale možno si neverí a trochu sa jej bojí.

meruska
26. aug 2010

@karinnka a nebola som to ja? uz som sa bola viac krat prejst okolo jazera alebo popri Hornade, lebo tam mam rodicov a obcas som u nich....
ale ja som sa zas obzerala po tebe a tvojom zelenom neonate a ja som ta nevidela 😒 teda mozno mam predsa len dvojnicku

zrzulka
26. aug 2010

@oacka jasne nie kazdy muz to s detmi vie... daj mu cas uvidis ze budu mat sqely vztah... dievcatka su oteckove 😉 .. ten nas tata je z misky uplne paf... sa lubia jak kone a ja som velmi rada ze ma "muzsky vzor" moj muz chcel strasne aj druhe babulu tak mozno si len nevie zvyknut ze ma chlapa.(ale jasne ze sa tesi a lubi ho) predsa len synovia su vzdy v pozicii supera... my zeny to mame v dcerach zase....ono mnohi ludia si tieto veci neuvedomuju ale v podvedomi to tak je....
hlavne ze mas v chlapovi oporu a ze sa lubite... to je myslim to najdolezitejsie... vsetko ostatne chce len cas... pripadne mu nenapadko ukazuj ako sa to robi... on sa casom osmeli ale ked vies tie obrovske chlapske ruky a male babetko... ja mam tiez niekedy pocit akoby sa muz len bal... nemam to ani ako porovnat lebo pri malej sme o tomto case boli este v nemocke ale ked sme sa vratili tak co sa tyka pomoci tak pomahal. aj prebaloval... ale my sme kupali spolu malu lebo to som sa ja vtedy bala ....

janulienocka
26. aug 2010

ahojky dievcata, akurat sme sa vratili s poradne, maly meria 61, vazi 6065, valibucik, trosku ma trapi ze moc nedviha hlavicku na brusku, ked lezi na mne vtak hej, ale on celkovo byva nerad na brusku (asi kvoli tomu sirokemu baleniu), a doktorka povedala ze o dva tyzdne si to skontroluje a mozno budu rehabilitacie ☹ . Inak je zlatunky, usmieva sa o 106, debatuje ggg, ma, hhhh apod. tak hadam sa to spravi

bellablonde
26. aug 2010

caute baby,
moc nepisem, ale ked je chvilka aspon sem tam trochu precitam
vcera mi zmazalo taaaky dlhy prispevok 😠 a vzapati zacala saska plakat, tak som sa uz na to vyprdla

dnes chrnia obaja NARAZ !! Huraaa. Tolko stastia 😀 Vacsinou je to tak, ze jeden spi, druhemu sa venujem a naopak.
Inak ja som dost vyflusnuta, po veceroch uz nic nevladzem,,, som rada, ked oboch ulozime spat pred pol 10
Teda maly uz zaspava v pohode sam, len sa este vecer jasi s tatkom, kym sa najedia, osprchuju, popozeraju milion rozpravok, zaspievaju pesnicku na dobru noc, tak prejde cela vecnost.
Tym chcem zaroven povedat, ze mm zvlada vsetko okolo deti, aj pomaha s domacnostou. 😵

Saska zacina vystrkovat rozky, ale zato stale v noci dobre spinka len s jednou pauzou na papanie. Tak som rada aspon za to.

bellablonde
26. aug 2010

No inak krasne miery maju deturence,
ja pozeram na Sasku a zase sa mi dnes zda ovela vacsia ako vcera.
Oblecko nosime 56, 62 ako ktore
@lutsine ja som spoko s pampers a babylove a pomaly uz pojdem na č.2 lebo z 1 sa jej otlacaju nozicky. To aj sama uvidis, kedy je treba prejst na dalsiu velkost. Zase tie rozdiely vo velkosti nie su az take brutalne.

meruska
26. aug 2010

@bellablonde ja od prvej chvile pouzivam babylove 2...ved mal 3 kila a nieco ked sa narodil 😉

bellablonde
26. aug 2010

vcera ked ste sa bavili o autosedackach som chcela napisat, ze treba vymenit za vacsiu akonahle dieta vyrastie tak, ze hlavicka zacina presahovat horny okraj sedacky,,,, vtedy uz sedacka nie je bezpecna
to, ci dieta vazi osem a pol alebo devat a pol kila vobec neni dolezity udaj... vyrobcovia to uvadzaju len priblizne orientacne

my sme petovi menili, ked mal devat mesiacov 😉

lenuss84
26. aug 2010

@maxara ahoj.aj mojej malej hnisalo ocko.doki mi poradila kupit si kvapky do oci ophtalmo septonex.povedala ze mi ich nebude predpisovat lebo aj tak by som ich cele zaplatila.povedala ze to si mam kupi hoci kedy ked bude mat oko zapalene.kvapkala som jej kazde 2 hodky /ak sa dalo,ak nespala dlhsie/ 1 az 2 kvapky.podla toho kolko sa mi podarilo-a v lekarni mi povedali ze niektore deti neznasaju kvapkanie.tam ze staci si nakvapkat par kvapiek na vreckovku a ocko potriet.ale mne sa darilo kvapkat.a daj si pozor napis si na tie kvapky datum-mozu sa po otvoreni pouzivat len 1 mesiac.potom ked budes nahodou potrebovat-musus kupit nove.tak papa a drzlkajte sa.

kafoditka
26. aug 2010

@oacka uz som to tu spominala vela krat.. odsavam, davam malemu z flasky. S kojenim som mala problem, tak som to musela riesit odsavanim..

lenuss84
26. aug 2010

@lutsine ahoj.prosim ta mozes mi napisat ci kontrola na gynde po sestonedeli bolela?lebo ja mam z toho akisi strasny strach.som asi neni normalna-tak porod som prezila a prehliadky sa bojim.ked ja mam taky strasny strach ze to tam mam vsetko stiahnute a ona ma roztrha...no neviem.odpis prosim z coho pozostavalo to vysetrenie.diky

kafoditka
26. aug 2010

@lenuss84 lenus prosim ta vobec nemusis mat strach.. pozrie ti ranu ci je zahojena a vysetri ta prstom.. ziadna tragedia. Neboj, ved aj dokina je zena a predpokladam, ze aj matka, tak urcite vie, ako jednat so zenami po 600nedeli.. 😉

maxara
26. aug 2010

Ahojte babulky

@lenuss84 vdaka, uz som si ich kupila a malej som kvapkala, pekne jej to preslo a dr ju v stredu pozrela a povedala, ze je to ok, ze netreba ist k ocnej, takze v pohode.. este jej dva dni mam kvapkat pre istotu a potom nic.

Baby keby ste nahodou nevedeli v sobotu 4.9. co so sebou, tak vo Vinicnom je orieskiada.. sutaz psikov krizencov. Je to pre decka uplna parada.. ja rozmyslam, ze ak zozeniem nejake chodiace dieta, tak sa tam urcite vyberiem, teda ak budem po piatkovej akcoske schopna 😉 Minuly rok som s nasimi psami aj sutazila, zapisne je 2e za psa, vstupne je pre dospeleho tiez 2e (pokial nesutazite), pre deti 1e, do 6 rokov gratis. No a cele to vstupne ide na psiky z utulku U psej matere v PK. Robia aj zbierku pre psikov, deky, obojky, misky a tak.. a je tamaj adopcny kutik. Krasna akcia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre