Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
26. aug 2010

dnes sme boli s malým na neurológii na Kramároch, vyšetrili ho a robili mu sono hlavičky...JE V PORIADKU 🙂 tešíme sa, veľmi mi odľahlo..ja som síce verila, že je v poriadku, preto som nikomu ani nerozprávala, že mu našli čosi v hlavičke keď sme odchádzali z pôrodnice a mali sme neskôr ísť na kontrolu..ale vo vnútri tá obava bola...nechcela som, aby niekto na neho hľadel so strachom, ľútosťou a obavami...

kafoditka
26. aug 2010

... ja mam tiez inu krstnu a inu birmovnu... Ale meno mam po birmovnej mame - Zuzana 🙂

monline
26. aug 2010

@merikac ja len kvôli menám som myslela..že sa to mohlo zjednodušiť a jedno meno by pribudlo linde aj pri krste, aj pri birmovke..ale vlastne nie je pravidlo, že sa musí vziať meno krstnej pri birmovke, kľudne môže byť opäť mária

monline
26. aug 2010

@merikac a vlastne napadlo ma, že Nika má rovnakú krstnú aj birmovnú mamu, ale sama sa rozhodla, že birmovné meno bude mať helena po mojej mame a nie andrea po krstnej

merikac
26. aug 2010

@monline sa asi nechapeme,,nikde neni napisane, ze krstna mama bude aj birmovna,,ale to je jedno,,rozoberame tu Mirkine meno pre malu,,sa smejem ako sa my baby vieme pekne zamotat 😀

monline
26. aug 2010

@merikac ale rozumieme si, len moje písmenká predbehli myšlienku 🙂 to sa pri laktačnej demencii stáva 🙂

mirka285
26. aug 2010

@monline Moni krstna malej bude moja sestra-Katarina 🙂
@merikac ked som jazdila s corsou tak som ju mala vpredu a teraz ju mam vzadu lebo na tomto aute sa neda vypnut airback s klucom ale iba v servise...ale Linda vzdy zaspi v aute,respektive je ticho tak mi to nevadi...ale vpredu to bolo lepsie lebo som ju videla,taky lepsi pocit som mala ze ju vidim ale zase vzadu sa mi to zda bezpecnejsie...

merikac
26. aug 2010

@monline viem si predstavit tu tvoju ulavu,,,ja som sa tiez tak bala o malu, ked mi ockami dlho nereagovala a doktorka nam dala este 2 tyzdne cas,,ze hadam,,,,,,,,a az som od stastia plakala, ze je ok 😵

monline
26. aug 2010

@merikac vieš, prvotná idea u mňa bola, že Mirka si to môže zjednodušiť pre lindu a zvoliť meno po krstnej, lebo je predpoklad, že bude aj birmovnou mamou, nech má linda krstné aj birmovné meno rovnaké..ale toto je typický príklad ženy, ktorá miesto toho, aby žehlila, či čítala knihu premýšľa (?) nad vecami, ktoré sa jej vôbec netýkajú..polokom sledujem tú kopu na žehlenie...žeby?? 😀

merikac
26. aug 2010

@mirka285 presne pre ten airback sa pytam,,lebo co mame Hyundai,tak tam sa da vypnut a na pole sa neda,,,ale mne je lepsie, ked je v predu, citim sa lepsie, ked na nu vidim,,,ale zas pre jej bezpecnost, sa to bojim ,tak ja len, ci niekto ra neporusuje zakaz vozit dieta v predu ked sa neda vypnut ☹

tanyja
26. aug 2010

@merikac dá sa, stojí to 8euráčov zápis do pasu 3€ , len sa čudo malé usmievavé nemôže usmievať do foťáku 😀 , malý bol zlatý, pozeral a pozeral a ešte aj štebotať začal... páčilo sa mu tam 😀 😀 a dokonca že robili pas aj 2-týždňovému bábu, no to určite ešte nekecá pri fotení 😀 😀

oacka
26. aug 2010

@monline u nás právaže birmovné meno je podľa tvojho svätého patrona a musí to byť meno svätca,preto ma prekvapilo, že mirka dáva už pri krste. Dobrú noc!!!! a kafko vďaka!

merikac
26. aug 2010

@monline nastastie ja som zehlila vcera do polnoci 😝

monline
26. aug 2010

@merikac verím ti..presne tak sa cítim..ja som mala strach aj hľadať o tom informácie na nete..vedela som, že by som našla celkom extrémne informácie, ktoré by ma vydesili...

merikac
26. aug 2010

@monline ved to,,ze ja sa necham vzdy vystresovat nejakymi znalostami na internete 🙄

merikac
26. aug 2010

@tanyja neviem preco som si myslela, ze sa moze dat pas spravit az od 3 rokoch................. 😲 diky za info

monline
26. aug 2010

@merikac aj ja to robím, všetko zisťujem, snažím sa všetko o probléme zistiť, ale je tu aj kopa neprávd a každá situácia je individuálna..ale dokážu ma tie informácie riadne rozhodiť

mirka285
26. aug 2010

baby len ja neviem ci sa Linda k tej birmvke dostane...totizto aj ja aj sestra aj moj Tomas vsetci mame len prijmanie,birmovku uz nemame...a Maria chcem dat lebo nielenze krstim na Mariu ale sa tak vola aj moja mamina a navyse sa mi to meno este aj paci 🙂
@monline hlavne ze vsetko dobre dopadlo,take veci si netreba pripustat vobec,mne vysli zle tie triple testy,mala mala zle vysledky na Downov syndrom a ja som si to nikdy nepripustila ze by nemala byt zdrava....

monline
26. aug 2010

@mirka285 ja som bola dokonca aj na amniocentéze..ale celý čas som verila, že je malý v poriadku
ak sa bude chcieť Linda vydať v kostole, bude potrebovať birmovku..a - ako to, že tvoja sestra bez birmovky môže krstiť? je to tým tolerantnejším farárom?

mirka285
26. aug 2010

babulky moje,mala by som ist aj ja zehlit,ale serem nato,idem pozerat telku 😉

merikac
26. aug 2010

@mirka285 wou Miri,,tak klobuk dole,ze si bola taka silna,,ja som sa toho downa bala,,moja mamina sa cely zivot starala o brata s touto chorobou,,zomrel presne mesiac pred narodenim Emmy ( mal 56 rokov, cely cas som pri nom rastla ).... ☹

mirka285
26. aug 2010

@monline Moni ja som amnio odmietla...a nas fararko nebaziruje tak na vsetkom,aj ja som krstna jej malemu a nemam birmovku..ja som sa nemohla vydavat v kostole tak uz sa mi ju nechcelo robit,lebo moj prvy muz uz bol raz zenaty v kostole,tak my sme sa uz nemohli a tym padom som si ju neurobila,som bola leniva 😝 ved Tomino si dorobi ak sa bude chciet zenit v kostole...dufam ze to nebude tak skoro 😀 myslim ta zenba

monline
26. aug 2010

@mirka285 aj mne sa páči mária..ale presne v tejto podobe, žiadna maja, majka, marika...len Mária, je to krásne vznešené meno..ale dcéru by som tak nepomenovala, lebo svokra sa tak volá a údajne povedala keď som otehotnela, že ma prehovorí, aby sa dieťa volalo Mária po nej alebo Gabriel po svokrovi..našťastie k tomu prehováraniu nedošlo, keď som vyhlásila, že si do toho hovoriť nedám..inak- aj Gabriel sa mi páči a k priezvisku sa aj hodí..svokor je fajn chlap..ale môj otec by si to zaslúžil viac, ibaže on má chudák smolu, lebo sa volá Ľudovít a ani jeden z jeho 5 vnukov sa nevolá po ňom...

merikac
26. aug 2010

tak babulky,,dobru nocku,,,,, 😔

mirka285
26. aug 2010

@monline presne ziadna Maja ale Maria..a keby sme nemali Lindu,mali by sme Viliama...tiez nie Vilo ale Viliam...

monline
26. aug 2010

@mirka285 čo dobré je v telke?
ja som mala birmovku ešte na zš a nika aj synovcovia vlani..tu na dedine sa to dosť konzervatívne berie..

ericica
26. aug 2010

@monline nam predosly farar nechcel pokrstit malu bo sme neni sobaseny v kostole a ani brata nechcel pusiti krstit bo nema birmovku....teraz mame noveho farara ten malu pokrsti aj brata pusti ku krstu,,,,ani sestra s mm nemaju birmovku a su sobaseny v kostole.....my s mm mame a sme nei sobaseny v kostole 😀 😀 😀 dobre co 😀

monline
26. aug 2010

@merikac dobrú..a sladké sny

ericica
26. aug 2010

a ja mam tiez birmovne meno po krstnej daniela 😉

monline
26. aug 2010

@ericica my tu máme pána farára, čo je síce sympaťák, ale pravidlá berie úplne striktne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre