Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
27. aug 2010

@monline dovolíš mu pozerať telku? lebo aj moja tak čumí,že ani cicku nechce,ale ja ju vždy obrátim,aby nemala na telku výhľad.... 😖

zrzulka
27. aug 2010

@monline svetovy je danko 😀 aky vegetak a ako tak naneho pozeram tak ozaj mi tak trosku pripomina nasho paťa....tiez ma tak pomenej vlaskov takt to asi preto 😀 ale u blondiacikov je to asi normalka. jemu aj tych par tmavych co mal povypadavalo. vsade nachadzam tie male chlpocky

mnamky akurat tu bola sesterka a priniesla svadobne kolaciky... tak sa napchavam....aj vinco doniesla....ale to aj pit nebudem...

zrzulka
27. aug 2010

@oacka veru netreba dovolavat lebo neskor sa z nich stanu maniaci. ta nasa prvorodena sa od telky nie anie odlepit. prve co vstane pcha do ruky mne ci muzovo ovladac... sakra

zrzulka
27. aug 2010

@mojalili joj moja vyliec sa... sakra kde si to lapla?... ach jo

zrzulka
27. aug 2010

@miki060707 co je to za koberec? ja teraz vyhladavam zvukove hracky pre malu lebo na ne celkom pekne reaguje... bude mat meninky to by bol celkom fajn darcek pre nu

zrzulka
27. aug 2010

@tutifruti doskolky treba aj zubnu kefku? nasa hviezda tiez ide ale asi az od oktobra ci novembra ju dame. prihlasku ma uz poslanu

zrzulka
27. aug 2010

@cigaretka5 cigi pri druhom uz aj ty budes zabehana ze az 😀 😀 😀 ja som tomu neverila lebo pri malej som rovnako nic nestihala a teraz pohodicka ale zase s inymi vecami si neviem rady.... 😒 takze furt nieco ale ja si napriklad poviem ze proste to zvladnut musim lebo ked sa opat zamestnam tak zamestanie + domacnost a deti... to bude ine kafeeeeeeeeeeeeeeee 😀 teraz mam este furt len taky vegetik... a bude to stale lepsie a lepsie ako bude maly rast...
inak da sa to riesit tak ako baby aupairom ci panou do domacnosti len mne by bolo smiesne volat niekoho do nasho cca 50m2 bytu na upratovanie.... 😀 je vsak pravdou ze niekedy sa odhodlavam na povysavanie kobercov ci umytie dlazok aj tyzden a furt do toho nieco dojde ....je to akcne ale ja si nestazujem, prave teraz je doba ked som strasne stastnaaaaaaaa... vsetko sa mi serie ale ja som stastna... no jak u blbych co ti budem pisat 😀

kristip
27. aug 2010

@oacka olivovy olej na tie lupinky? dakujem

oacka
27. aug 2010

@kristip asi áno. že to postupne pojdu dole..

oacka
27. aug 2010

moje dieťa ešte stále spí, normálne neviem,čo so sebou...

robika
27. aug 2010

@oacka bud rada ze Ti tak dobre buva... nas rezim poslednych dni je ze Filipko je od rana 8.00 alebo 9.00 hore, zvycajne tak do 15.00 alebo aj trosku neskor, potom na kupkanie ho neviem skoro ani prebudit, ale kupkat sa treba 🙂 a v noci sa zobudi tak 2x, napapa sa a spinka dalej... za taketo noci som velmi vdacna, ale cez den neviem nic urobit, lebo chce papat, nie ze by bol hore a ja by som mohla nieco urobit, ale kazdu chvilu chce cicik, dufam ze tento denny rezim mu nezostane, alebo aspon to neustale papanie... 🙂

lenuss84
27. aug 2010

ahojte.dnes moja mala Adrika spi uplne ukazkovo-az sa bojim z e ci je dost napapana.od rana od 8 hore.napapala sa,pospala do 13tej.najedla potom spala do 15tej.potom zasa 2 hodly klud.tak som zvedava co bude vecer a v noci.ale hadam jej to vydrzi.zaspat o cca 22hod.a spat do 4 alebo 5tej.za taketo noci som jej velmi vdacna.
vcera ste sa tu bavili o tom ze ci kojite aj na verejnosti.hm som o tom dnes velmi premyslala.asi sa na to dam aj ja.lebo uz mi to po tych 5 tyzdnoch pripada ze som otrokom svojho domu.len na chvilu vyleziem z dvora na prechadzku alebo do potravin.a uz ma to fakt prestava bavit.kaslem na to.asi tiez budem kojit kde budem potrebovat.ved vzdy sa hadam najde nejake to mietecko na tu chvilu.tak sa majte. papa

tanyja
27. aug 2010

@monline vieš prečo? lebo oni si neurobia kópiu , ale žiadajú od ľudí aby poslali znova ten istý rodný list aj x-krát !! na sociálke to je hrozné, na úrade práce je to lepšie - s papiermi mi pomohla švagrová - robí tam 😀 , ja som len podpísala

@oacka môj malý mal dlho mliečne chrastičky, olejček nepomáhal, tak som v lekárni kúpila šampónik Babe, stál 6,60€ ale zmizli po prvom použití , je super

mojalili
27. aug 2010

@zrzulka moja veru neviem kde, ale jedla som vcera 2 hrusky, svokra tiez a obe do rana sme hnackovali...len ja aj s teplotou a bolestami klbov a svalov....

Maly bol dnes tak velmi nervozny, manzel sa o neho staral ukazkovo, nosil mi ho len na kojenie... teraz nsa krasne okupkal a spinka....vcera spal do 3 hodiny, tak snad bude dnes dobrucky...

Kocky, Smecta mi zabrala a hlavne PAralen od bolesti, je mi lepsie, dufam, ze to nezakriknem 😕

@oacka Moj miluje piesen FELICITA - mame ju s manzelom aj na mobile a ked chceme, aby stichol, pustime ju....ma rad tanocvanie. A strasne rad pocuva, ako hram na harmonike, ved to pocuval v brusku....takze na telku pozera len hudobne stanice - mu tam pustim, ak ho chcem zabavit na par minut 😉

oacka
27. aug 2010

@mojalili to je výborné,už je ti lepšie, držím palce, nech si fit... ja som na moju išla s mozartom.... nejako ju veľmi nezaujal,iba jeden deň.... 🙂 musím jej púšťať viac hudby,ja jej zatiaľ spievam....chuderka. 😀 😀

tanyja
27. aug 2010

ja som dnes žasla nad mojím dieťaťom - hral sa hodiny s kužeľou a farebnými kolieskami, ktoré sa na ňu navliekajú - ponavliekal všetky v priebehu možno minúty, potom vysypal a odznova a takto to točil dookola a všetko len tou ľavou rukou, no je šikulka a to ešte nemá 11 mesiacov 😉 😉
ja malému nespievam, to by malého zo mňa uši boleli, ale rozprávam mu básničky, riekanky a rozprávku o zlom vlkovi a kozliatkach 😵

monline
27. aug 2010

@oacka Daniel je pred telkou málo, nie toľko, aby som mala obavu, že si privykne..a púšťam mu hudobné klipy, z toho, čo bežne beží v telke reaguje na reklamy....na stíchnutie používame plyšového macka PU, ktorý hrá melódiu, vtedy sa započúva a utíši (kým hrá) aj keď sme vonku s kočíkom a plače...a má rád Somewhere over the Rainbow, to mu púšťam z mobilu, tá skladba sa mu páči

tanyja
27. aug 2010

@monline môj malý vlastne ani nepozerá telku, pretože buď sa hrá v detskej na zemi, alebo sme von a keď raňajkujeme, počúva rádio a stále sa za ním otáča, že odkiaľ ide tá hudba, ale keď sedí pri telke, tak to je väčšinou na obed a to ja vtedy pozerám na RTL Mittagsjurnal, no to je minimum času

monline
27. aug 2010

@zrzulka aj mne tvoj Paťko pripomína Danielka...modrookí blondiaci bez vláskov 🙂 ale minule keď si dávala fotky, strašne sa mi na teba Paťko podobal ..predtým som si to tak nevšimla

monline
27. aug 2010

@tanyja je úžasné sledovať pokrok u vlastných detí..každým dňom sú šikovnejšie a robia nám stále väčšiu radosť..ono sa zdá, že dnes ľúbime maximálne..ale - zajtra budeme viac 🙂

ericica
27. aug 2010

ahojte,,,,
@mojalili skoro sa uzdrav moja aby si sa mohla venovat dankovi....
@miki060707 aj my uz mame vsetko nakupene do skolky a uz normalne odpocitavam dni ked uz pojde,lebo doma ju len mrle zeru tam sa aspon dobre vyjasi a domov dojde dufam uz kludna 😀
@monline malinky je uzasny a ako pekne ti spinka v lehatku,moja tam vydrzi len par minut a to aj vtedy ked pod nou vibruje,,,,
@oacka tak dufam ze vam ten krasny spanok aj zostane 😉 a my vas po tyzdni budeme opakovat 😀
@zrzulka takze aj mala ide do skolky super aspon si aj ty trochu vydychnes 🙂

monline
27. aug 2010

@mojalili už ti je lepšie? možno na vás s mamou v tom obchode niekto s vírusom zakašlal..len aby to rýchlo prešlo

lulu1983
28. aug 2010

ahoj maminky,

prajem vsetkym fajny den, detickam aspon 2 zdriemknutia a maminkam vela dobrej nalady.
Ja som od tretej hore a uz mi ocka klipkaju, to len riskovi stale nie 🙂

oacka
28. aug 2010

@ericica to ti aj si úprimne prajem,aby sme mali také dni stále. noc bola tiež super na naše pomery a aj teraz je fajn. fakt tá lišta funguje. 😀 😀 😀 ale možno je to aj počasím.
@monline veru,robia nennormálne pokroky, už to nie je len plačlivý uzlíček,ale dá sa ňou pohrať, aj sama sa zabaví,už ju môžem všelijako držať,nie len tak strašne opatrne, začína to byť zábava. 😀 dúfam,že to vydrži.
@lulu1983 od tretej? tak to si lepšia ako my! my bývame od piatej - pol šiestej. ale dnes sme spali do 6:40!!!!! 🙂

jaruska8
28. aug 2010

@oacka Ja už som si zvykla, že amlá cez deň veľa nespí, teda oproti trom týždňom dozadu, máva také tri kratšie spánky v hojdačke, lehátku, kočíku a niekedy sa aj v postieľke zadarí, ale také, že kojenie, spánok, kojenie, tak to nie. Hlavne, že keď je hore, tak neplače, hrajká sa, pozerá, objavuje svet, veď tak to má byť. A v noci spí. 😀 😉

oacka
28. aug 2010
maxara
28. aug 2010

Ahojte babulky, nejdem vas citat, nestiham, ale potrebujem poradit..
Co hovorite na ergonomicky nosic MEI TAI liliputi?
http://nosice-liliputi.webnode.sk/meitai/

maxara
28. aug 2010

zaujima ma hlavne preco ano, a preco nie..

miki060707
28. aug 2010

@ericica eriiii a čo všetko si kupovala do škôlky, lebo nam asi povedia až 2hehoo
mi len papučky a náhradne oblečko neseme prvý den
pekný den
ako u nás prší, tak malý len pospáva, ale niejako mi začal grcať, ale ne hned, to pekne odgrgne, ale neskor aj po hodke, asi mu neri ten caj kam. v mlieku dobre, bohvíííí a prdíme stále, ale tretí den nekakal, to bude ale nááklad...

bambola
28. aug 2010

@maxara maxi ak som pochopila tak chces nosic a nie ergonomicky nosic. podla toho co vraveli vcera (ci predvcerom?) v reflexe tak tie ergonomicke nosice su velmi dobre (vravel aj ortoped) my mame manducu a sme obe velmi spokojne, ten ergonomicky liliputi vyzera velmi podobne ako manduca. ale ten nosic liliputi vyzera ako keby sa nedal upravovat , myslim velkost ramienok a pod a to by sa podla mna malo dat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre