Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
6. sep 2010

Musim popozerat ake ockovania to mame na slovensku ..tu nam dali vitamin K po porode,a teraz na 2 mesiace mame prve ockovanie,este som nestihla nastudovat co vlastne...v piatok mame termin ..
konecne dosiel manzel,tak som mu malu drbla do ruk a mam 20 minut pre seba..dufam...a za 2-3 hodky zacnu koliky.. 😖

maxara
6. sep 2010

@tinaki1275 🙂 som pozerala albumcek tvoj, krasna je malinka.. kebyze ja dam mm malu hned vo dverach, tak zajtra je rozvod.. on totiz prichadza z roboty hladny a unaveny a to je vrazedna kombinacia v jeho pripade.. 😀 😀 😀 cize najprv sa naje, idealne je, ked uz ma teple rovno na stole a potom si hodinku schrupne.. a potom je pol 7mej, cize si uz s varovanim moze vysrat oko

merikac
6. sep 2010

@maxara toto som nastudovala teraz,,ale netusila som : Čo je to Cebion?
Cebion je výživový doplnok s obsahom vitamínu C, v kvapkách, určený pre dojčatá a malé deti. Užíva sa na prevenciu prejavov nedostatku vitamínu C ako nechutenstvo, náchylnosť na infekcie, bledosť, modriny a krvácavosť z ďasien. Vo vyšších dávkach sa odporúča ako doplnok liečby pri nachladnutí a infekčných ochoreniach.

Komu je Cebion určený?
Preventívne užívanie Cebionu vo forme kvapiek sa odporúča dojčatám a malým deťom do troch rokov, pokiaľ ich strava neobsahuje dostatok vitamínu C.

merikac
6. sep 2010

Prečo je vitamín C dôležitý?
Vitamín C je dôležitý pre obranyschopnosť proti bakteriálnym a najmä vírusovým infekciám. Tento ochranný efekt je všeobecne známy - čaj s citrónom pri chrípke. Spevňuje štruktúry spojivových tkanív a zvyšuje pevnosť ciev, predchádza zvýšenému krvácaniu ďasien. Má antioxidačný účinok. Všeobecne známy ochranný účinok vitamínu C vedie k jeho preventívnemu podávaniu, najmä u dojčiat. Jeho obsah v strave dojčaťa živeného materským alebo umelým mliekom je hraničný s jeho potrebou. Navyše organizmus si nevie vytvoriť zásobu vitamínu C - jeho prísun musí byť trvalý

tutifruti
6. sep 2010

Caute baby.... tak my sme opäť samé doma..... Keby bolo aspon krajšie, aby sme mohli ísť von... Ani do škôlky ešte nechodíme /Dorotka mala angínu/... a to som sa už taaaak tešila, že budem doma len so Šimonom 😅

@maxara Cebion je vitamín C... dáva sa deťom ako prevencia počas zimy.... ale neviem či je od narodenia...

Kanavit je na lepšiu zrážanlivosť krvi... No a očkovať....ja rozhodne dám.... My sme očkovali aj proti pneumokokom baby, lebo vtedy to ešte nebolo povinné a rozhodne dám aj proti rotavirusom.... Ja som to s dievčatami niekoľkokrát absolvovala, čiže túto dilemu mám vyriešenú.... A navyše raz mi naša Dr. povedala, že videla za svoju 20 ročnú prax len jedno dieťaťa, ktoré malo čierny kašel /to sa tiež očkuje/ a vraj to bolo strašné.... to sú vraj nejaké čierne vyrážky po tele....

lutsine
6. sep 2010

ako prebiehaju koliky, ako vyzera? nas maly vecer stale place, hned ako ho okupeme,napapa sa a potom nasleduje 2-3 hodinovy rev, len ho hojdame, nosime na rukach...potom opat prebalim,nakrmim a az potom zaspinka.

bambola
6. sep 2010

baby prepacte ale neda mi....prave som dostala prednasku o tom co sposobuje nedostatok vitaminu D. uz bezohladu na to, ze by som si nedovolila sa hadat s lekarkou.

vigantol- vitamin D, je skor hormon ako vitamin, je to uz hotovy produkt toho co sa vytvori v podkozi po slneni.
jeho nedostatok sposobuje (hlavne v nasom pasme) krivicu a to by som si ja na svedomie teda nevzala.

merikac
6. sep 2010

@bambola hrozne............ ☹

adelaine
6. sep 2010

..nechcem mudrovat, ale vit. C nie je vobec momentalne pre nasich krpcov doleity,
a ako aj u dospelych, vit. C sa vylucuje oblickami, takze o nejakej zasobe sa
neda hovorit, tak na co ich organizmus zatazovat?

vit. K je proti krvacivej chorobe novorodencov.

katka55
6. sep 2010

Ahojte. Aj my sme júloví, tak by sme sa radi k vám pridali. Dúfam, že nevadí 😒 Ja dávam Vigantol poctivo každý deň 2 kvapky do mlieka a Kanavit od druhého mesiaca 1x mesačne 1 kvapku. Céčko by som vraj mala dávať, len keby som nejedla dosť ovocia a zeleniny, keďže kojím. Aspoň tak si to predstavuje naša pedina 🙂

maxara
6. sep 2010

@merikac @tutifruti @adelaine vdaka za vysvetlenie

@bambola vdaka za nazornu ukazku 😲 posnazim sa pravidelne jej to kvapkat

maxara
6. sep 2010

@katka55 😀 nevadiii, kludne sa pridaj

merikac
6. sep 2010

@katka55 vitaj medzi nami 😵

nina88
6. sep 2010

@maxara nebojim, viac sa bojim ockovania... Vy sa bojite, lebo vas to naucila spolocnost, je to proste povinne, tak automaticky dobre, ale blbost... Ty nevies aku reakciu bude mat tvoje dieta, to sa netyka len zvysenej teploty bezprostredne po ockovani, to je zasah do organizmu a prejavit sa to moze o niekolko mesiacov, rokov... Je mensia pravdepodobnost,ze dostane tu chorobu, ako ze sa mu nieco stane z vakciny, len to malo kto vie... A vacsina tych chorob je uz liecitelna...

maxara
6. sep 2010

@nina88 no ved dobre.. no som chcela vediet, ze co ta k tomu vedie, nedat ockovat..

jaruska8
6. sep 2010

@lutsine Kolika vyzerá presne tak, ako ju popisuješ. 😒

kafoditka
6. sep 2010

@nina88 viem, ze je to tvoja osobna vec, mozno robis dobre rozhodnutie, ked si o tom presvedcena a mas to nastudovane, ALE vsetci sme povinne ockovani napr. proti TBC a sme tu. Mame 2ruky, 2nohy, sme zdravi, vidime a pocujeme.. A to nas ockovali vsetkych povinne rad radom.. Neviem, ja by som to neriskovala bez ockovania ked viem, kolko chorob je vsade naokolo... ja davam maleho ockovat aj proti rotavirusom.. Moje krsna ockovane nebolo a skoncilo priviezane o postielku na Kramaroch a napichane infuziami - v 13.tich mesiacoch 😒

bellablonde
6. sep 2010

ahojte zabky,
deticky mi uz budu za chvilu vstavat z poobedneho spanku,
len tak v skratke prihodim svoj pohlad na vec:
Vigantol davam pravidelne, Kanavit presne tak ako @katka55,
zase CEbion zvyknem davat mojmu Petkovi, ked vidim, ze na neho nieco lezie... ale preventivne mu to nedavam...
a ockovanie davam urcite rotavirusy teraz sasenke, nechcem, aby mi nieco peto doniesol z kolektivu, teraz ked uz chodi kade kde medzi deti, sa velmi lahko pritrafi, ze to dovlecie domov...
takze ked uz chytime nejake hrozne hnacky, hadam to neprepukne vdaka ockovaniu az do tej najhroznejsej podoby...
pneumokoky som davala petovi nepovinne, teraz to uz bude mat saska povinne

jaaaj kocky a som rada, klop klop, ze u nas zatial 😅 koliky nie su vdakabohu

bambola
6. sep 2010

@nina88 nas ocko, teda malej ocko, 😉 je lekar a urcite by mi neodporucil ju nezaockovat. nie vzdy to co sa robi hromadne je zle ale ma to aj svoj opodstatneny dovod

@maxara nechcela som nikoho vystrasit a uz vobec nie niekoho kto len obcas zabudne 😠 skor som chcela povedat, ze ja by som s nedovolila nedavat Decko v oblasti kde bol v minulosti vyskyt tejto choroby dost casty

alllexa
6. sep 2010

@maxara - mne by mm dovolil aj styri tehotenstva🙂 A tiez by som chcela tri deti, ved sme sa uz o tom rozpravali - ze treba cim skor, nech nie sme moc stare🙂

@jaruska8 - Tvoja mala aka usmievava! Aj my sme mali vcera krst🙂

tinaki1275
6. sep 2010

@lutsine tak to mate koliku ako my ,ale my ju mame skoro cely den ☹((

tinaki1275
6. sep 2010

@nina88 nechcem strasit ale osobne som poznala maminu co nedala ockovat proti TBC a dieta ju dostalo ,to bol pred nejakymi 10 rokmi sice,ale nezabudnem na to ako boli rok po nemocniciach ,mala mala 2 rocky ...a roky na liekoch ....strasne, mna to ovplyvnilo v tom ze ockovat ano...je to ale tvoje rozhodnutie,mas narok na to aj povedat svoj nazor aj urobit ako ty chces...

maxara
6. sep 2010

@bambola 😒 ved jasne, ja len ze aspon budem motivovana si spomenut 😒

@alllexa 🙂 ja si pamatam.. myslis, ze aj druhe nam vyjde narovnako? ale pre zmenu mne chlapcek a tebe dievcatko 😉 a inak, o tretom sme sa s mm bavili, tak on nechce, ale ja som mu povedala, ze ked sa nam posmykne, tak ja urcite nepojdem na potrat a na to povedal, ze ved to je jasne.. ale ze tretie skratka nebudeme planovat a pracovat na nom.. takze sa nam zrejme posmykne 😉 ak nebudeme mat dvojicky 😀 😀 😀

maxara
6. sep 2010

A inak, tie ockovania.. podla mna sa ockuje uz od doby, kedy to nebola cisto komercia a rychle prachy, masove sialenstvo ake sa pokusili vyvolat vtacou a prasacou chripkou.. skratka toto su choroby, co tu boli a ludia na ne umierali vo velkom, tak preco sa ich riziku vystavovat.. akoze ja viem aj o reakciach na vakciny, a nemyslim teplotu a soplik.. ale v desnej dobe kadejakych zmutovanych svinstiev sa nechat obhanat este TBC a osypkami a neviem cim.. len preto, ze sa to da liecit v pripade potreby.. akoze kazdeho osobny nazor, a mozno sa mylim ja, to nepopieram.. tiez si to len myslim.. neviem..

zrzulka
6. sep 2010

baby ale ved susedne krajiny ockovanie TBC zrusili ... vyzera to tak ze aj u nas sa toto ockovanie bude rusit. preockovavanie v 11 roku ( co aj nas ockovali na co si pamatam) uz zrusene je.... my sme tiez patka nedali ockovat tbc...a nina nepisala ze neda ockovat len ze ockovanie posuva....
jasne ze toto je tema rozporuplna... nikto (ani lekari) nevedia ako ockovanie funguje, je na kazdom z nas co uzname za vhodne... za svoje rozhonutie nesieme zodpovednost my... jasne ze to rozhodnutie je velmi tazke kedze rozhodujeme za nase deti a kazda z nas chceme konat "spravne"
btw vsetko sa zackovat neda, rodicia co ockovat deti nedavaju su za prirodzene budovanie imunity.... aj ked dieta zaockovane je moze dostat chorobu.. len ma dajme tomu miernejsi charakter a hnacky zial nesposobuje len rotavirus... su ovela horsie bakterie ktore sposobuju hnacky a s ktorymi mozete skoncit v nemocnici... rota su nove vakciny a ja vaham hlavne preto ze tie vakcíny sú kontaminované nebezpečným prasacím vírusom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pau ... sok-sveta/. tak teraz co?? koho vlastne chrani ockovanie??? my sme boli tiez rozhodnuti dat rotavirusy, dokonca uz mame aj vakcinu ale teraz vaham ci ano... je to tazke

maxara
6. sep 2010

@zrzulka Ano, to som vlastne tam este chcela dopisat, ze mozno este posunut to ockovanie, to je mozno v pohode.. ale uplne neockovat, neviem.. no skratka neviem.. ako pises, ani lekari presne nevedia.. ale zas su choroby, pri ktorych si jednoducho imunitu nevybudujes, rovno ochories a dovi..

dugyna
6. sep 2010

@zrzulka zrzulka rakusko chce opatovne zaviest ockovanie proti TBC u novodpdencov...nakolko stupa vyskyt tohoto ochorenia...a preockovanie je opodstatnene u tuberkulin negativnych deti v 11.roku zivota
rotavirusy..ockovanie je len voci par kmenom tym natavaznejsim...ked dieta "ockujes" treba si dokladne umyvat ruky bo v tom obdobi ked je ockovane ich vylucuje stolicou

tinaki1275
6. sep 2010

Tuna v Grecku by mali ockovat proti TBC a neockuju..je tu strasne vela cudzincov z krajin azie ale aj afriky a tiez Albancov,Rumunov a Bulharov,ktori su z velmi zlych socialnych pomerov..vacsinou su bez zdravotnej kontroly a nikoho ani nezaujima ci nie su nositelmi ..ja mam trosku prave z TBC obavy ,inac mojho manzela brat mal tiez TBC pred 4 rokmi vo veku 25rokov,dost zvlastne kedze to chytil niekde na vysokej skole...ale rozmyslam ze dam malu proti TBC zaockovat ked dojdem na slovensko ..ale ak by som zila na slovensku asi by som nemala obavu..

petrap001
6. sep 2010

ahojte baby,ja len tak narychlo..maly mi uz piaty den nekakal ☹ som z toho nestastna,lebo doteraz kakal kazdy den.ale neplace ani nic,tak neviem.aj som ho masirovala sto krat aj som mu dnes dala espumisan kvapky pre deti a nic ☹
neviete mi poradit?? ci mu mam strcit teplomer do ritky alebo co?? ale vraj pri kojenych detoch je to normalne,ze nekakaju aj par dni..ale pat?? ☹

merikac
6. sep 2010

@petrap001 aj dva tyzdne nemusia,,neboj,, aj moja tak kakava, bud kazdy druhy den a raz nekakala cely tyzden,,ak neplace zeby ju bolelo brusko, tak bud kludna... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre