Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
7. sep 2010

@karinnka nie si anemicka?,aky si mala obraz krvy?? mne bolo takto isto, aj som si dala tlak zmerat, ten bol ok,co som sa cudovala,dr, nasadila zelezo a po par dnoch som ok

alllexa
7. sep 2010

@maxara - mne maly strasne plakal kvoli kolike, tak som kupila tu rurku, ale bala som sa to dat hlbsie ako par mm🙂 Mne sa pri tom strasne metal, takze som sa obavala, aby som mu neublizila... A aky to kremik pouzivas, to sa tak vola, ze Pupik?
Inak, to mas blbe s tou operaciou, kolko by si mala v tej nemocnici ostat? Budes si zatial odsavat mliecko a mala bude na UM ci na zmrazenom od Teba?

alllexa
7. sep 2010

@karinnka - ja mam obcas zavraty, ked vstanem... Ale zelezo uz neberiem,vraj je to ok. Tak je to mozno z nizkeho tlaku a unavy, davnejsie (este pred tehotenstvom) som to obcas mavala a pocas tehotenstva som dokonca aj odpadla.

adelaine
7. sep 2010

@alllexa musis Miskovi pevne drzat hore nozicky, a neboj, nic mu tym nemozes urobit,
ta rurka je umelohmotna, takze to je v pohode, mece sa aj moj, no moc prijemne im
to nie je, ale pomoze..

maxara
7. sep 2010

@tinaki1275 aj mna zapchavalo zelezo, ale je rozdiel ake mas.. mne potom dal dr ine a po tomto kakam uplne ukazkovo 😉 najprv som mala ferro folgama, take nezapekacie a ked som ho dobrala tak mi dal iny dr ine sorbifer durules.. a z oboch tak dobre kakusim.. to zapekacie si nepamatam 😒

@adelaine 🙂 veru, nic nemoze byt horsie ako porod 😀 ako moj/ninkin..

@zrzulka veru.. uz teraz mi je za nou smutno a to som s nou.. normalne mi az slza vybehla, ked som si predstavila, ze budem min 4 dni bez nej 😢

maxara
7. sep 2010

@alllexa najhorsie je rurku nechat vo vchode do ritusky.. mozno preto sa metal.. ked to vojde dnu, tak sa im vacsinou ulavi.. ja podobne ako adel, som ju potom pchala pomerne hlboko.. a hrala som na Ninkofone 😀 som povytiahla a zacali cez nu fucat prdiky, potom som potocila, zasunula, povytiahla.. a tak.. samozrejme rurka bola naolejcekovana.. a niekedy jej vybehlo lajenko aj cez rurku, take velmi riedke co bolo..
Inak mm zapotil, ked jej to dorobil, ze Ninka prave zazila brutalny anal.. 😅 az mi to prislo nechutne 😀 😀 😀

oacka
7. sep 2010

@maxara 😀 😀 😀 😀 ja som mala Kikafón. fakt to bolo veľmi účinné... aj ja som sa sprvu bála,allexa, ale im sa potom uľaví a určite ich to nebolí, moja vobec neprotestovala,akoby ani necítila,že tam dačo má. moja skorro stále prdí,keď jej ohnem nožičky k brušku a zatlačím,ako pumpička. 😀
my už máme náušnice!!!!!! a pediatrička ma upokojila, že ten helikobakter môže aj zmiznúť za 2 týždne, že treba užívať probiotiká a kokosový ole. a z krvi jej zistili tú alergiu na mlieko,tak sa hádam aj tá stolica upraví... chúďa,zas revala jak tur,a teraz hotová spí.

robika
7. sep 2010

Ahojte, ked sa koji, mozem si dat mak? Skusala ho jest uz niektora z vas, mam velku chut na slivkove gule s makom, uz ich mam urobene, len ma napadlo ze ci mak nie je skodlivy

maxara
7. sep 2010

@oacka 😀 a parkrat mi aj prsty osajzila 😀

@robika ja si pamatam mak medzi zakazanymi potravinami, ale teraz neviem, ci kvoli kojenie alebo zlcniku.. myslim, ze kvoli zlcniku.. ale neviem 😒

carrie84
7. sep 2010

@robika - ja som minule zjedla slivkovy kolac s makovou posypkou - maly neplakal ani viac ani menej 😉 Skus trosku (nie plny tanier) a uvidis 😀

carrie84
7. sep 2010

@oacka - to je super! Tak budem drzat paste, nech ta hnusoba zmizne. Oacka - ako sa prejavuje ta alergia na mlieko? My sme obaja s mm alergici - tak aby som spoznala prejavy u maleho 😒

carrie84
7. sep 2010

@maxara - juj, tu nemocku ti nezavidim. Hlavne nech to mas rychlo a uspesne za sebou 😉

merikac
7. sep 2010

@robika jaaj, ja som si minule dala aj slivkove gule s makom aj makove slize a take riadne echtove-pomakovene a na dalsi den zas,,bezne ho nejedavam, ale mamka spravila a taku chut som nan mala,,,moja mala vo vseobecnosti nemava problem s bruskom,,,a nemala ani po maku,,akurat bola viac spava,,, 😀

oacka
7. sep 2010

@carrie84 hlavný príznak u nás je krv a hlieny v stolici, riedka stolica a zelenkavá,ale zelenkavá stolica môže byť od infekcie od toho helikobaktera. vidíš, u nás tú alergiu nikto nemá a malá hej.

noemarta
7. sep 2010

@maxara caau, boooze teraz mam taky zachvat smiechu z toho vyroku tvojho mm, ze zazila anal.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ta poznamka sa na neho hodi, hi hi, zlaty....
my cakame dnes navstevu, pridu nam kamarati pozriet malu, a a a uz nie sme muchotravka, uz sme asi dubaaacik hladky. 🙂 🙂 🙂

katka55
7. sep 2010

@robika ups, ani ma nenapadlo, ze mak moze uskodit... ja som si uz parkrat dala makovnik, veeela makovnika, ale nic to neurobilo. a to nas brusko zvykne trapit. tiez bol skor spavy, ako vravi merikac 🙂

maxara
7. sep 2010

@noemarta 😀 mm sa pyta, ci na teba posobi snad ako chlipnik 😀 😀 😀 inak pekne pozvanka, napadne mi pripomina tu nasu 😉

maxara
7. sep 2010

@alllexa jeziis, ved ja som ti zabudla na cast tvojej otazky odpovedat 😅 ten kremik sa vola pupik, normalne ho maju v lekarni.. je dost mrte aromaticky a chvilku som si myslela, ze vobec nezabera, ale ked sme nedali, prdiky tlacili.. mozno nahoda..

mirka285
7. sep 2010

halo kocice 😉 kde ste vsetky,kupete drobcov?ja som malu uz obriadila a uz lezi v postielke a pozera uz iba na jedno oko...k tomu maku,tak v nemocnici boli makove slize druhy den na obed,takze asi sa moze 😕 zajtra idem na tu esteticku chirurgiu tak dufam ze nepojdem odtial ako Zofre 😀 od zajtra hlasia dazd a vetrisko,no ma drbne,vsak cely den byt zavreta doma to je na palicu...aj mne sa motala hlava,nasadila som si zelezo a je to v poradku 😉

aalexis007
7. sep 2010

Ahojte, dnes sme boli na poradni - Filipko ma uz 4980 g - Dr. povedala, ze je vsetko OK a ze pekne pribera. Len sa jej nepacilo, ze si este nedviha hlavicku, ked je na brusku. Ze mam s nim cvicit cez den pri kazdom prebalovani a aj viac krat za den.
Ako casto a od kedy davate vasich drobcov na brusko "past koniky". Ja som to doteraz robila len tak sporadicky a aj to len vecer pri kupani. Teraz si to vycitam, ze som s nim mala asi viac cvicit. Ale ked som to nevedela a nikto mi to nepovedal ze ho tak mam davat castejcie a viackrat za den ☹ ☹ Dr.povedala, aby sme prisli o 2 tyzdne na kontrolu - myslite si ze sa to zlepsi ked s nim budem pravidelne cvicit kazdy den? 😒 ☹ 😒 ☹ 😢 😢

mirka285
7. sep 2010

@aalexis007 ja som ju davala tiez tak ako ty pred kupanim iba,lebo ona nema rada ked je na brusku.a tiez si doteraz moc nedvihala,zacala asi pred tyzdnom trosku viac,takze neboj aj tvoj maly urcite zacne 😉

zuzik1983
7. sep 2010

moja mala je na brusku nerada,len sa jeduje,tak ju tak skoro ani nedavam,tak jej to ani nejde,ale vo vzpriamenej polohe hlavicku udrzi

aalexis007
7. sep 2010

@mirka285 dakujem za povzbudenie. Dnes ma to trosku sklamalo, ked mi to povedala, ze uz by si mal pekne dvihat hlavicku a ze ak sa to nezlepsi tak nas posle na rehabilitaciu. Inak bola so vsetkym spokojna. Ked tahala za rucky tak sa pekne posadil a drzal si hlavicku, len naopak sa mu to velmi nechcelo. Budem musiet s nim poriadne cvicit aby sa nam to zlepsilo za tie 2 tyzdne.

POZOR POZOR POZOR POZOR
Ozaj a dnes nam povedala, ze VIGANTOL - nejaka davka, ktora bola dodana do lekarni je nejaka chybna. Ze nejako zvlastne zapacha a to by nemal, ze tam pridali nejaku inu prisadu alebo take nieco. Ma to overene priamo v lekarni. Nieje ani nahrada za neho a stahuju ho z obehu a mamicky ho nepodavaju. Tak si radsej skontrolujte vas VIGANTOL. 😉

noemarta
7. sep 2010

@maxara odkaz mu, ze nie ako chlipnik ale ako dobry komik. 🙂 🙂
Nasa malinka uz pekne spi, takze si idem kuknut ordinaciu.
pekny vecer.... 🙂 🙂

adelaine
7. sep 2010

..aj ja uz som ulozila oboch mojich chlapov,obaja su napapani a isli spolu hajat 😀
ja este mam nejake domace povinnosti, ale mam cas kuknut panelak, uz mi "chybala" Moorka 😝 😀

inak, ani mojmu lenivcovi malemu sa nechce "past koniky", iba reve a reve,
tak ho na koniky nedavam, lebo ani hlavu nedvihne, len sa pajedi, vo
vzpriamenej polohe si hlavicku drzi...som teda zvedava, co mi povie v
stredu podiatricka na poradni...

tinaki1275
7. sep 2010

Tak mi sme sa vratili z nemocnice z kontroly ,nasa znama doktorka nas dobre poobzerala..zobrali jej vzorku mocu a aj stolice,ale mala ako na potvoru nemala koliku ,aj sme ju tam krmili a cakali polhodku ze nech teda vidi ,co sa deje,a to male sa tam usmievalo a hrkutalo este dalsiu hodinu ,a doktorka si myslela ze som len hystericka mama...este ze tam bol mm a potvrdil co sa zvycajne deje..inac sme tam boli hned aj usneho na kontrolu ,chuda male tam rycalo ,ja som ju nevladala drzat tak sa metala..az som si vycitala ze som ju tam vzala.. 😒 ale od vtedy sa este nezobudilaa spinka v autosedacke..🙂)inac mne sa zda ze sa jej pribernaqie nejako spomalilo ,,narodila sa 2800 ,po mesiaci mala 4060 a dnes ma 2 mesiace a ma 4740g ,ja som ju vazila minuly v piatok,a mala 4700g ,je mozne ze za 5 dni pribrala len 40g? 😠

tinaki1275
7. sep 2010

baby aj ja chcem ordinaciu a panelak,ja som mala cez satelit tu na krete vsetky slovenske a ceske programy ale ten system sa zmenil pred meisacom a uz to nefunguje ,tak mozme len na nete sledovat cez stranky markizy v archive.To uz nie je ono..☹(

kafoditka
7. sep 2010

Ahojte kocky..tak som naspat v BA a som aj rada, lebo uz mi bolo doma dlho.. 😉 Baby moj maly ma asi pruh ☹ Uz treti den mu pozorujem neprirodzene zvacsene vajko. Ale Filipko sa sprava stale rovnako, neplace, je spokojny - az dnes vecer chytil zachvat placu, aky som u neho zazila prvy krat - cely sa pri tom spotil do nitky a hodnu chvilu mu trvalo, kym sa utisil.. Rozbalila som mu plienku a to vajko mal velke a tvrde, po chvili mu zmaklo.. Svokra to videla a hned povedala, ze je to pruh, lebo aj mm ho mal.. 😒 Cele ma to vyviedlo z miery.. Zajtra ho budem este pozorovat a vo stvrtok alebo v piatok s nim skocim k lekarke, nech sa mu na to pozrie.. 😔

merikac
7. sep 2010

@kafoditka ahoj, ja ked citam taketo riadky,tak to akosi prezivam,,a normalne pisem, co ma napadlo,,prosim ta, necakaj a chod hned zajtra,,,,

kafoditka
7. sep 2010

tu je najnovsie foto :

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre