Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
15. sep 2010

@tinaki1275 a teba som sa chcela opytat. kedze mame rovnako stare dievky, ze ked malu pritiahnes do sedu, tak udrzi hlavicku? Lebo nasa pasie konicky ukazkovo, ale pri pritahovani do sedu, ju ma asi velmi tazku, lebo ju vobec neudrzi

monline
15. sep 2010

@strasska spolieham sa na to, že to nie je pravda..kojiť chcem, tak spravím pre to všetko. A najmä v hlave.

monline
15. sep 2010

@strasska my naopak..pritiahne sa ukážkovo, dokonca stačí mu držať rúčky a on sa zdvihne skoro až do sedu sám..ale na brušku zlenivel, predtým oveľa viac dvíhal hlavičku, teraz nosom ryje.

strasska
15. sep 2010

@monline dobry pristup 😉 urcite to zvladnes 😎
Ja sa musim priznat, ze keby som pri Miskovi citala toto forum, tak by som asi polavila a urcite by som nekojila...ale ja som bojovala a vydrzala som. tesim sa z toho, lebo Misko mal zdr. problemy a ani nechcem vediet ake by to mohlo byt, ak by som nekojila

strasska
15. sep 2010

@monline no ja sa uz aj bojim, ci to nie je zle, lebo my aj cvicime, tak ci to nevplyva aj na to

monline
15. sep 2010

@strasska podstatné je, že si chcela...a verila tomu, že to pôjde..ja som pri nike spravila chybu, pričasto som ju vážila a ked mi raz celý týždeň nič nepribrala, zľakla som sa, že jej nestačí moje mlieko..koliky mala stále, takže nedalo sa určiť, či plače pre hlad, či pre bruško..tak som začala prikrmovať a ona potom nechcela prsník, odsávala som, ale mlieko postupne odišlo..kojila som len tri mesiace

tinaki1275
15. sep 2010

ja ani kramy nemam a mam malo mlieka,ale ja som odsavala uz od 6-ho tyzdna a videla som ze malej nestaci...tak som davala 2 krmenia UM a ono sa to MM znizovalo kazdym dnom..samozrejme som odsavala,a teraz odsajem ledva 250ml denne,ale aj to je nieco ..🙂a druha vec je ze vidim ze pri UM co jej davam (aptamil EC) nema take koliky..akonahle jej dam moje vidim ze to netravi tak dobre ..tak som z toho jelen,...no co uz ,hlavne ze papa..🙂

monline
15. sep 2010

@strasska ak ju držíš na rukách, drží si hlavičku? či musíš podopierať? ak si sama drží, myslím, že je všetko v poriadku..deti sa vyvíjajú rôzne..môj synovec mal skoro rok a nevedel na čo má nohy, nezaprel sa v chodítku, nedvihol a potom zrazu všetko bolo v poriadku..a druhý synovec ked mal 2 mesiace, museli mu pridŕžať hlavičku..a je úplne v poriadku

tinaki1275
15. sep 2010

@strasska je ako opita🙂 tiez este velmi nedrzi,akurat konicky pasie a aj to len ked ma chut..v naruci mi uz velakrat krasne drzi hlavicku,ale aj to musi byt vyspinkana a v dobrej nalade ...

strasska
15. sep 2010

@monline
@tinaki1275
ste mi dali 😒 , ja ani neviem ci mi udrzi hlavku, viem ze jej niekedy pada na moje plece, alebo ju velmi zakloni, ale ci ju medzitym udrzi sama 😕 No zajtra odpozorujem 😉

strasska
15. sep 2010

no a aj sa uz lucim, lebo MM musi k PC 😉

tinaki1275
15. sep 2010

@strasska urcite je vsetko ok neboj,ja som si az tieto dva dni vsimla ze zacina drzat hlavku...moj mm mi to hovoril uz skor ale to bude tym ze sme s nimi cely den tak si to nejako ani neuvedomujeme 😉

monline
15. sep 2010

@strasska Danko je siláčik ..ale tuším to bude introvert, žije si v svojom svete, len málokedy ho zaujmeme natoľko, aby na nás reagoval a smial sa..páčia sa mu listy na strome ako sa vo vetre hýbu..lustre sa mu páčia..okná a svetlo za nimi...záclony..a ked pribehnem s mackom tak zvyčajne pozrie a naspäť otočí hlavu tam kde bol zadívaný predtým

monline
15. sep 2010

@tinaki1275
@strasska dobrú noc, idem i ja

tinaki1275
15. sep 2010

@monline dobru ..

mojalili
16. sep 2010

Dobré ránko kočky,
chcela by som sa vas spytat, mate niektorá skúsenosti s odsavackou z TEsca?

lutsine
16. sep 2010

@tinaki1275 podla mojej doktorky az 3 mesacnej deti a viac by mali vediet drzat hlavicku,tak mame este cas trenovat. 🙂

alllexa
16. sep 2010

@noemarta - diky za opytanie - uz je to lepsie - aj dolu sa to uz ako-tak zahojilo a prsia po dvoch dnoch tiez "povolili", dojcenie ma trosku boli, ale da sa, kojim nadalej, co je fajn. Bala som sa, ze budem mat z tej hrce v prsniku zapal.

@liluu - tak to je smola:( A to sa maly stale odtahoval? Myslis, ze to kvoli menzesu zmenilo chut to mliecko?

@monline @mojalili - aj ja som mala c. 36 snad len na zakladnej🙂 Teraz nosim 40 hore a 42 dole, nic z povodnej garderoby nezapnem.

@monline - aj ja lubim sladke a bavi ma piect, takze potom sa neovladnem a papam. A ked nie je kolac, tak zobem aspon nejake keksiky - uz som si ich zakazala kupovat, ale potom stale nieco hladam, co by som si dala sladkeho a odlupujem z varovej cokolady, co by som uz len kvoli kojeniu nemala🙂

@merikac @monline @monline - aj ja mam tie nadobky Avent. Lenze tie potom nejdu do ohrievacky flias, takze ked potrebujem niekam ist, den predtym ich vytiahnem z mrazaku a dam do chladnicky, aby sa rozmrazili, a potom ich prelejem do flasky, kde ich zohrejem. Inak, citala som, ze tieto nadobky sa nemozu donekonecna pouzivat, len nejake 4 razy. Co sa tyka cistenia - vyvaram ich v parovom sterilizatore v mikrovlnke.

@merikac - ja posuniem veci svagrinej, kazdu chvilu sa jej narodi chlapcek... Pripadne si nieco necham pre dalsie babatko.

Inak, videla som v Lidli celkom fajn body a pyzamka za dobre ceny - velkost 62-68 aj pre dievcatka aj pre chlapcov. A pre vacsie deti tiez, napriklad dievcenske plavky c. 92-110...

liluu
16. sep 2010

@alllexa nie hladný bol, 2 minutky ťahal a reval lebo mu už nešlo, len žužlal žužlal a mliečko nikde

alllexa
16. sep 2010

@liluu - a to Ti normalne takto odislo mlieko? To je sila:(

merikac
16. sep 2010

@mojalili ja nie,,ale tiez nad nou rozmyslam,,,ale viem, ze @nununka spominala, ze ju ma,,tak ak cita- lebo ona nas len cita a neprispieva 😉 ,,mas teraz konecne dovod aj prispiet 😵

merikac
16. sep 2010

Inac dobre rano dievcata,,,
@maxara- dnes na teba myslime a drzime palce - a ak citas tento odkaz, tak si sa z tej obavanej narkozy prebrala 😀 😀 😀
@alllexa jak je to mozne, ze ta este bolia prsia pri kojeni??...casom to malo prejst, sa hovori, ze pri spravnom kojeni by boliet nemali,,,sice obcas aj mna zacnu boliet,,ale je to tym, ze mala sa nespravne prisala, tak vytiahnem a znova dam cucnut ....Istotne nie si male dieta a skusala si uz vsetko,,,,klobuk dole,ze si to nevzdala a stale sa s tym pasujes,,,,drzim palceky, aby to coskoro preslo a uz si to len uzivala 😉 😵

oacka
16. sep 2010

@alllexa ja som tie body kúpila,lebo sme mali len malé. a tie 62/68 sú dosť dlhé. držím ti palce pri dojčení. 😉

carrie84
16. sep 2010

Dobre rano, babule 🙂

@maxara - maxi, aj ja na teba myslim 😉 Dufam, ze vsetko dopadlo ok 🙂

oacka
16. sep 2010

@strasska naša pri priťahovaní tiež veľmi neudrží, podľa mňa jej ešte nedošlo, o čo ide... pritom na brušku dvíha hlavu ostošesť,aj sa pretáča sama späť na chrbát. treba vyčkať, to prídde.

sarai
16. sep 2010

ahojte, pouzivate niektora aj detsky puder? kvoli zapareninam. moja mala ma na cikulke poriadne cervene. pouzivala som najskor rybaciu mast, potom som skusila sudocrem a nachvilku pomohol. ale zas je to tak isto. a jedna kamaratka mi poradila dat na to obycajny detsky puder.

merikac
16. sep 2010

@oacka moja buchta tiez nechce "past baranky", zato hlavu drzi dobre asi od 1,5mesiaca, taha sa hore,,je vystreta ako tvrdy karton, strasne rada sedi, i ked sa ju bojim davat, ale doktorka ju tiez skusala dvihat a povedala, ze svalstvo ma dobre a je taka zvedava ,ze ju mozem dam ju do sediacej polohy na par minut. a najnovise sa zacitana uz zo sedu- ked jej podam palce tahat na nohy- co jej vobec nechcem dovolit, lebo este nemame oddobrene coxy

tinaki1275
16. sep 2010

@lutsine no este 2 tyzdne,tak budeme trenovat poctivo..🙂

alllexa
16. sep 2010

@merikac - mna predtym neboleli, to len par dni dozadu sa mi vytvorila taka zdurenina na prsiach, ktora bolela, ale nastastie sa po dvoch dnoch stratila, ale pri kojeni este citim, ze to nie je ono. Ale uz to vobec nie je take zle ako ked som to tam mala take stuhnute.

lulu1983
16. sep 2010

@mojalili myslis taku tu piestovu? co stala 7 eur? ja som ju pouzila asi raz, dvakrat kym som sa rozkojila, lepsie sa mi rucne odsavalo, lebo som potrebovala len zmakcit okolie bradavky, inak mi stoji doma. Poslem, ked myslis, ze vyuzijes, co ty na to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre