Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kenan
8. feb 2010

Ahojte babule,
dlho som tu nebola, nejak nestiham 😔
chcela som sa len opitat, ci mate niektora tiez problem, ze mate placentu umiestnenu dost nizko.
do teraz u nas bolo vsetko o.k., este 02.02. som bola na kontrole , no a 04.02. som musela na pohotovost, lebo som zacala krvacat ☹
nastastie je babatko v poriadku, ale velmi ma to vystrasilo.pred chvilou som sa vratila od mojho doktora a ten mi naordinoval klud, pokoj , vela lezat a 3x denne magnezium.....
dufam, ze sa to uz nebude opakovat, mam velky strach 😔
s tym kludom to posledne dni nebolo lahke, maly mi zacal v piatok velmi teplotovat a to sa uz duplom odo mna nevie odlepit, no musim fakt davat pozor, aby som ho nedvihala, ma uz 17 kg
vlasne som zacala krvacat potom, co som ho zdvihla na zachod
asi som sa aj od neho nakazila, mam tiez uz 38,5°C

tak som sa postazovala 😔 a idem oddychovat
drzte nam palce a dufam, ze je u vas vsetko v najlepsom poriadku

stihla som si len vsimnut ze mojalili caka chlapceka, tak gratulujem 😵 , budes mat parik

mojalili
8. feb 2010

Kenan, budes krvacat pri namahe kazdu chvilku, ked mas nizko placentu, davaj si pozor na to a naozaj oddychuj. JA viem, ze sa mi to lahko povie, ked mame dalsie deti doma. JA som krvacala tie zaciatky tiez z nizsie polozenej placenty, ale uz sa mi vysvihla hore vyssie, tak je to OK.

Drzim palceky pre skore uzdravenie vas oboch 😉

kenan
8. feb 2010

Dakujem mojalili

dufam ze sa mi to tiez polepsi, doki povedal, ze to krvacanie mavaju bud zeny okolo 8tt alebo potom okolo 16tt
tak sa musim prinutit setrit sa, doktor mi dokonca zavolal do zdravotnej poistovne a poziadal o vypomoc v domacnosti...5x do tyzdna po 4 hodiny, mozu to byt aj priatelia,alebo mi niekoho pridelia z cerveneho kriza.Bude im to poistovnou zaplatene...... aspon nieco, aj ked si len tazko viem predstavit, ze mi tu niekto bude chodit pomahat, ja som clovek, co si musi spravit vsetko sam, ani len muzovi nedovolim vypratat mycku, len potom vsetko hladam 😒

tak zatial pa paaaa

sunnygirl
8. feb 2010

strasska:
😀 vidno že som prvorosička, že? 🙂

sunnygirl
8. feb 2010

mňa dnes celý deň pobolieva podbruško, asi sa to malô rozťahuje 😉

bellablonde
8. feb 2010

sunny 🙂 si zlata, neboj, ešte sa napočúvaš od ľudí, že si na materskej a máš frei 😀
ja sa dnes zas pre zmenu cítim ako netehu.

kenan, chuďatko prajem ti , aby si to nejako zvládla. Snáď aj drobček kenan Jr. vycíti, že musí teraz maximálne šetriť maminku. A s tou pomocou od poisťovne - to je aké super.

Mojalili, šaty fakt krásne. Stáli by za to ich ísť niekam ukázať do spoločnosti. Však fašiangy sa ešte nekončia. .. 😉 Ale zdravíčko je prvoradé.

Dugy, ja som zažila jednu svadbu, kde CELú noc znel jediný rytmus - polkový. Pre mňa katastrofa. Bolo to hore na Orave, kopa pesničiek boli poľské remixy na hocičo. .. Aj Frankie Sinatra sa dá upraviť na polku 😀 😀 😀

Ostatné dočítam večer. Peťulko je hore. pa

sunnygirl
8. feb 2010

bellablonde:
🙂 😉 😀 😅 😀 😀 😀 😀

sunnygirl
8. feb 2010

držkajte sa bábiky a skúste sa čo najviac šetriť 😨

mirka285
8. feb 2010

jaj kocky tak uz mam poupratovane,veci poprane a zajtra mozem zehlit..dnes sa aj ja citim velmi dobre,som taka akcna..ten cerstvy vzduch asi fakt pomohol..a tak mi vybehlo brusko ze tehotenstvo veru nezaprem 🙂 no a najhorsie je ze zase mam prsia o pol cisla vacsie ☹ idu prsia potom dlho dlho nic a az potom ja ☹ ☹

liluu
8. feb 2010

kenan, držkajte sa 😲

joooj dievčatá, teraz som sa vrátila od dokiho a mám krásnu fotku pipíka. Tak som super happy. Drahý troška menej, ale rozdýcha to. Tak šup ho na modré vecičky. už len aby nám vyšli dobre testy. tak mi vo štvrtok držte palčiská. 😎

sarai
8. feb 2010

ahojte, tak ja sa pripajam do klubu k tym, co budu mat chalana 🙂 dnes mi to doktorka potvrdila, aj ked este nie na 100%

mirka285
8. feb 2010

dalsi dvaja chlapci,no super,urcite mi ostane dievcatko 🙂 jupiii 🙂 🙂 🙂

sarai
8. feb 2010

tym chlapom sa akosi tento rok dari 🙂

katkaking
8. feb 2010

Ahojte, ale ste za ten vikend toho napisali, ani neviem ci to vsetko stihnem precitat...zatial budem reagovat na to, co som stihla citat...lebo potom zabudnem...

dugy, k tej svadbe...viem co to je...byvame u nasich a aj moj brat tu byva a ten chysta svadbu, tak sme vsetci zapojeni do priprav. sice az v lete, ale uz teraz zajednava. Ja som mu zistila, ze tusim tento vikend co bude, ma byt v Nitre na agrokomplexe svadobna vystava...myslim ze aj spojena s prezentaciou a predajom rôzne firmy....a agentury a tak...viac info asi najdes na www.svadba.sk, skus pozriet.

zrzka, to s tebou uplne suhlasim s tymi dnesnymi materialmi...tak napr. my sme pri malej kupili prebalovaci pultik tvrdy, aby sa dal dat aj na postielku...stal uz ani neviem kolko, no nebola to lacna vec a uz sa zacina trhat...neviem neviem, ci nebudeme musiet kupit druhy...a to ho pouzivame len rok...a nehovorim o inych veciach.

katkaking
8. feb 2010

Inak k tej vybave, pri malej mi stacili na zaciatok asi 4 kosielky, 2 polodupky, 2 dupky, 2 overalceky tenke, dalej asi 3 body-zavinovacie, 2 body normalne uz trosku vacsie, 2 supravy - kabatik a nohavice... Malu som mala vacsinou v zavinovacke, tak jej stacilo mat nieco na vrch-kosielka, body...a mala ponozticky a nozicky zavinute v latkovej plienke a cela zabalena v zavinovacke...a to bola riadna zima. Ale tak mi to poradili v porodnici a bola som spokojna. Nemusela som ju pri kazdom prebalovani vyzliekat, len som jej dala tu plienocku dole a bolo.....mozno to niekomu pomoze...keby dalsie otazky, napiste...

lucka_o
8. feb 2010

ahojte,
tak ja som dnes volala ohladom tych triple testov, ci ako sa volaju a vsetko je ok....tak sa vytesujem, az som mala strach zavolat...akurat im nesedia tyzdne tak dufam ze to bude ok, vo stvrtok na odber...este raz

mirka, no aj ja dufam, ze mne ostane dievcatko...23 idem na 4D tak by to mal vidiet....ak sa nam ukaze🙂

dugyna
8. feb 2010

karinka tak sory nejak som si zle precitala..ano 4D je pre potesenie.. 😉

straska viem ze bradavky mozu byt citlive je to v tehu individualne..

jani to je v pohode 😉

dugyna
8. feb 2010

kenan..takze na tu teplotu babsky recep..jeny ponoczky namocene v octe dat na nohy na to suche a sup dp postele..ak mozes zavolaj si domov na pomoc svoju mamuni alebo svokru alebo nech si drahy vezme PNku..bud na teba alebo na maleho..alebo dovolenku
podla toho co pises mas placentu praeviu..neviem ktory ti...znamena to ze placenta je v dolnom segmente..a typi sa rozdeluju podla toho ako moc placenta zasehuje do vnutornej branky...musism mat klu na lozku a ko kazal lekar vela lezat..nic nedvihat a nenosit..cize bohuzial ani maleho..takze preto ak mozu babicky pomoct nech pomahaju ako sa da..dalsia vec neviem ci ti to dr povedal..ale ak sa budete milovat tak velmi opatrne..hovorim neviem aky mas tip..lebo podla toho ti moze dr aj uplne zakazat milovanie do konca tehu...a pri tejto diagnize sa rodi vzdy cisarskym rezom..naozaj davaj na seba pozor ked si krvacala..krvacanie tu byva nebezpecne ak by sa to opakoval tak ta aj hospitalizuju

ericica
8. feb 2010

ahojte kocky nejdem vas teraz docitat bo som sa az teraz dostala na nett..preto sorry ze nereagujem na vase prispevky 😒
my sme boli dnes s malou na kontrole u krcneho a moc sa nam to nezlepsilo takze ideme na krvicku...uz teraz mi lepi 😖 😖 😖 ja som bola u zubara ma peciatku v knizke a robil mi aj jeden kazik ☹ booze ako som len trpela 😅 ja zubarov nemusim 🙂
a dosli sme z mesta az o pol tretej a to sme bolo uanveny az 😝 😝 😝 tak sme spali 😀
miki drzime ti palce a budeme na teba mysliet....
zajtra ideme pre saty pre mna aj pre malu...a velmi sa tesim ze ich hned aj vyuzijem v stredu je v skolke maskarny ples a hned ju obleciem za princeznu 😉 😉 😉 a v sobotu na svadbu huraaaaaaaaaaaaa...len dufam ze neochorieme ako mojalili 😒 😒 😒 a nebudeme moct ist nikam ☹
jaaj a akurat mi volala byvala spoluziacka zo zakladnej ze asi zbuchaju stretaku zo zakladnej z roku 1994 my sme nemali stretko este ani raz a teraz ho chcu spravit 12 jula 🙄 🙄 🙄 🙄 to ja budem bud v porodnici alebo cerstvo po porode 😠 😠 😠 akak nahoda co 😝

dugyna
8. feb 2010

teraz docitamvam co ste pisali cez viken..maxara dik za link na forografku..kuknem zavolam 😉

destky nabytok maju aj v mobelixe..a ak chces cez net skus www.babymarket.sk maju aj drevene komody uz so zabudovanou vanickou..podla mna to ale neni prakticke..ale maju komody peken hore s prebalovacim piultom

miki060707
8. feb 2010

ahoojte, tak eri, mi tiež budeme mať tento rok stretávku zo školy, ale v máji, tak bohvie, či tam pojdem....
a tiež sme boli na karnevali, malá bola šmoulinka, bol to karneval pre školu, ale aj deti, čo nechodia do škôlky, tak tiež boli masky, no naša bola perfekná, všetci sedeli a ona začala tancovať a tak, masku sme mali požičanú od tety, síce má už svoje roky, tak 15, ale sa mi to celkom páčila, ani to nevyzeralo ako šmoulinka, ale nevadí....

dugyna
8. feb 2010

katkaking diky..len my mame termin 27.2 takze tento tyzden musisme zajednat vsetko..ale poradim teda tvojej buducej svagrine a bratovi ja ak este nemaju saty a oblek nech idu kuknut do polska vide ich to lacnejsie ako pozicovna..

mirka..ja som tiez dnes upratovala..a zajtra ma caka tak kopa na zehlenie ked ju vidim je mi zle...este aj drahy ma dnes lutoval ked to videl ☹

sarai lillu gratilujem k chlapcekom 😉

ja som zatial spokojna s nakupom cez eshop..zatial vsetko bolo ok co som objedanala..nemam zlu skusenost 😉

achojka
8. feb 2010

Ahojte baby. Dnes som bola v poradni a na krv. Vysledky zo skriningu su dobre, tak som si konecne vydychla.

Ronit: jejjj aj ty si tu? Pred dvoma rokmi sme sa stretavali vo februarovkach 2008 a teraz tu. To sa tesim, ze tu vidim niekoho znameho.

A co sa tyka epiduralky, ja keby mam druhy krat rodit normalne, tak si epiduralku dam na 100 percent. 😉

zrzulka
8. feb 2010

Stani zrovna mi jedna znama dnes napisala ze sa jej vcera narodilo tretie krsniatko, a narodilo sa na Kramaroch tak sa jej opytam. ja tiez uz uvazujem aj nad Kramarmi.... ja ti fakt neviem. Pocula som aj dobre referencie aj tie menej dobre. My sme na Kramaroch s malou pomerne casto, aj teraz v marci ideme a co ti ja viem???? zatial som sa s vyslovene negativnou skusenostou nestretla... Akoze vytknut sa da vela veci ale to asi v kazdej nemocnici je podobne....Ono zavisi aj od toho ako je clovek narocny. A vsade sa musis pytat... sam ti nikto nic nepovie....
Mne osobne sa na Kramaroch nepaci to ze tam vlastne babetko mozes brat medzi hosti co ta pridu pozriet.... nemaju s tym problem.Maju to tam dost volne... Ale zase si mozes babetko kupat sama. Co som napriklad na Antolskej nemohla. Vzdy mi ju zobrali a vratili uz okupanu....

Gratulujem k dalsim 2 chlapcekom🙂)) No ja som zvedava na pondelok... mame vsak pokazene auto tak snad sa tam nejako dostaneme....

zrzulka
8. feb 2010

Kenan som rada ze je vsetko v poriadku, ono je tazke setrit sa ked uz mas jedneho krpca doma. ja to tiez vidim u nas.... aj keby som velmi chcela neda sa....a tak ta vypomoc je super.... Drzte sa!!!

abbey
8. feb 2010

Ahojte.Prosím ako dlho trvaju výsledky z tých triple testov.Zajtra ideme na poradnu,tak nám prosím držte päste,aby nám potvrdili slečnu.Vdaka

dugyna
8. feb 2010

bellablonde..tak asi radsej to prezit na plese-dedinskej zabave..ja na nejakej svatbde... 😉

bellablonde
8. feb 2010

veru, najprv sme sa strašne bavili, že samá polka, ale keď ani po troch hodinách nešlo nič iné, úsmevy opadli a bolo to už len utrpenie do konca, aby sme neodchádzali ako prví ... 😀
a zase dugy ty si to vynahradíš a parádne si užiješ na vlastnej svadbe 🙂

oznamka už máte doriešené? Tip: my sme si urobili vlastné vo fotoshope, presne na formát foto 9x13 a potom to dali vytlačiť vo fuji ako matnú fotku. Bola to bleskovka za pár šupiek. Len je pravda, že samotný návrh sme x-krát prerábali, kým sme boli obaja spokojní...

Abbey môže to trvať týždeň alebo aj viac. Ja som bola na odbere dnes a sestrička mi sľúbila, že v piatok mi zavolá výsledky...

gratulka k ďalším chlapčekom 😵 😵

lucka_o
8. feb 2010

ericice a miki, aj my mame sztretko ale zo srednej po 5tich rokoch🙂 ako ten cas bezi....
dugyna drzim palce aby Vam to vyslo je to jeden z najkrajsich dni🙂
aj ja blahozelam k chlapcekom🙂
abbey ja som mala vysledky po tyzdni.....drzim palce

bellablonde
8. feb 2010

lucka_o my sme mali stretávku po 11 rokoch zo strednej 😅. Väčšinu spolužiačok som od maturity nevidela. Niektoré som mala problém spoznať 😀 My sme boli samé baby v triede...debata sa točila najmä na tému pôrody (kto mal horší), deti, kojenie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre