Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
17. sep 2010

@tinka349 na to su rozne nazory ,v podstate sa na siroko bali len v strednej europe,vraj mame geneticky zvysene rizika ochoreni klbov..niektori lekari dnes hovoria ze to uz nie je nutne lebo aj pampersky su uz anatomicky tvarovane a davaju nozky do spravnj polohy ..akurat treba ist na kontrolu kazdy mesiac..ini zase hovoria ze to nemoze poskodit len dobre urobit a klasicky zotrvavaju pri baleni na siroko ,je to na tebe..mne moj detsky ortoped u ktoreho som bola minuly tyzden povedal ze sa jej vsetko pekne vyvija a nie je nutne vobec nic, ani na noc.a vraj velmi dobre robi ked je dieta aj v nosici kedze tam ma nozky na siroko ,co ja malu casto davam...(samozrejme v spravnom ergonomickom nosici ,nie v babyvaku !!!)

kafoditka
17. sep 2010

@adelaine ano, dala som sa na tu 90 dnovu - a poviem ti, v pevnej voli sme na tom rovnako - ani ja nemam ziadnu 😒 ale uz som sa na tu moju pneumatiku nemohla pozerat, okrem toho nosim stale dokolecka jedny rifle a to este so stahovacimi gatkami, tak ma to vytocilo, ze som sa zatala a zatial sa drzim 😉

zuzik1983
17. sep 2010

baby mne ta moja teda cez den nespi skoro vobec,len ked idem s nou von,tak cosi pospi,tak hodinku a pol niekedy potiahne aj 3hodiny a v noci prespi aj 6 hodin.mne je jedno,ze nespi,ale ona vyzaduje stalu pozornost.musim sa jej venovat a nic nespravim.bud spi,alebo place:(,ze by si kludne lezkala,to nie.a hlavicku na brusku vobec nechce dvihat,to hned place,ale ked ju dam vzpriamene,to ju drzi...

denisse
17. sep 2010

@zuzik1983
aj moja tak ... obcaaaas sedi chvilku sama v lehatku, nad nou hraje kolotoc ... ale vydrzi kratko ... tiez sa jej musim furt venovat a niekedy nepomaha nic, len nosenie na rukach ...

zuzik1983
17. sep 2010

to moje sidlo male tak isto,no musime to len vydrzat,hadam z toho vyrastu 🙂

lulu1983
17. sep 2010

@denisse nie su tieto homeopatika iba na predpis? nasa detska lekarka ich nepreferuje vobec

denisse
17. sep 2010

@lulu1983
su volne predajne, aspon tu v CR ... a preco ich neodporuca?

lulu1983
17. sep 2010

@kafoditka @adelaine: ja som dostala knihu, vola sa (ne)schopna matka a zaobera sa stravou, cvicenim mamiciek po porode - su tam cviky, ktore zaberaju cca 20 min denne - jednoduche, co sa daju cvicit aj doma, striedaju sa s rychlejsim kocikovanim kazdy druhy den. Je to fajn - k strave - nejde o dietu ale o zdravu stravu, ktoru dodrziavam, odkedy mi skoncila chemoterapia a mohla som prejst na tuhu stravu - to poznam, len som si osviezila pamat - ked si na ten system navyknes, ide to lahko. Odporucam...
@katty este nepisala ako bolo vo fitcurves, vsak?

lulu1983
17. sep 2010

@denisse stara skola, preto

luminkasp
17. sep 2010

@tinaki1275 ako nosic myslis klokanku? uz davas? ja som este alberta nedala, tere som tusim od 3 mesiacov davala

merikac
17. sep 2010

☹ ahojte babulky,,prisli sme zo sono obliciek, a som sa tam skoro zrutila,,ja som stale nechapala, preco mame ist na sono, ja ze sa to ma v 3. mesiaci a mala ma nejaku strbinku na oblicke, tak ju vraj musia pozorovat, sice ma doktorka upkojila- ta co robila sono, ze to nic nieje a v podstate to ma ok,,ale som zarazena, ze doteraz som o tom netusila a vobec ma emmina pediatricka naa to neupozornila ☹ ☹ ☹ ☹ ,,,aspom som sa vam vyzalovala-idem si vas precitat, co ste popisali a pozhanat dake info o tej strbinke na oblicke,,kedze netusim o co ide,,,

luminkasp
17. sep 2010

@tinaki1275 vidim, ze uz davas, kukla som tvoj album a nebojis sa o hlavicku?

lulu1983
17. sep 2010

@merikac ufff.. merikac hlavu hore, hlavne nic nezanedbat, bude to fajn..

mojalili
17. sep 2010

Ahojte dievcata, idem sa i ja pozalovat....
ja uz som taka vycerpana z Danka, ako sa zmenil..... v noci od 1.30 - 4.30 bol hore, vyzdereny na mna.....2 hodiny na prse, stale akoby hladny, urobila som aj UM a nic, vypil len 30 ml....
TEraz opet rev, aj by chcel jest ked vidim jeho cmulanie paste, krici, jeduje sa. KEd mu dam prso (mlieka mam tak ze strieka z neho), tak sa sponuje, vystiera a po 3 sekndach vypluje prso, stale reve a reve. AJ som odsala sopliky-nic, zmenila polohu kojenia - nic , proste neviem co mu je. Kakal rano, takze by mal byt v pohode, vyspaty je, ved teraz vstal...no neviem co s nim....so myslite, cim to je????? Mam zarobit UM ci by si dal? JA uz neviem co robit, ked tak sa jeduje a reve..... 😉

merikac
17. sep 2010

@bambola fusak je nadherny,,ale ta cena ☹.........

merikac
17. sep 2010

@kafoditka gratulky k tak krasnemu mesiaciku 🙂

zuzik1983
17. sep 2010

@mojalili moja mala mi presne toto robi uz 3 dni,uz som z nej zufala,neudrzim ju na prsiach prisatu viac ako 10sekund,doteraz som ju dokrmovala mojim mlieckom z mrazaku,co som mala odstriekane,ale zasoby uz dosli ☹ ,tak od dnes dokrmujem umelym ☹ proste nenormalne vresky...

petrap001
17. sep 2010

@mojalili ale nedavaj mu UM,ved ked mas plno svojho,tak to hlad nebude si m yslim..to asi zubky,nie???a preto asi chce akoze jest,lebo nevie co so sebou ☹ moj tiez posledne dni sa zobudi presne o tretej a ani nahodou aby zaspal.tak sa mrvi,rozprava,smeje a vsetko mozne,len nespi ☹ a tak pospi pol hodinku a uz je hore zasa.proste vyspaty.no nechapem,preeco.ja chcem spat aspon do tej 6tej ked uz viac neda 😀
a k tym dieetam,no mne nehrozi,ja jem strasne rada,ale akosi mi tie kila zosli dole ani neviem ako 😕 velmi sa cudujem,ze ako je to mozne pri mojom stravovani.a to na buducu sobotu sa zeni brat 😲 a to som chcela byt uplne fit,no co uz vej ja tam nebudem podstatna 😀 😀

monline
17. sep 2010

@mojalili nebolí ho niečo v puse? pozri sa...ak nechce ťahať, možno nie je hladný, skús len čajík a zabaviť, či zas uspať..

alllexa
17. sep 2010

@mojalili @zuzik1983 - to je fakt blbe:( Nezjedli ste nieco, co by im mohlo vadit? Alebo to nie je kvoli menstruacii? Liluu sa to tiez stalo.

monline
17. sep 2010

@merikac nehľadaj nič na nete, len sa zbytočne budeš báť a stresovať.aj my sme mali štrbinku v hlavičke a povedali mi v pôrodnici, že to nemusí nič znamenať..tak som tomu chcela veriť a vyhnúť sa stresu z toho, že by som na nete našla kadečo extrémne brutálne..a na kontrole po 2 mesiacoch na sone hlavičky povedali, že je všetko ok..

mirka285
17. sep 2010

@mojalili a nemas nahodou kramy?
@merikac nestresuj sa prosim ta,ono to mozno naozaj nic nie je,hlavne ze sa o tom vie a bude sa to sledovat 😉

merikac
17. sep 2010

@mojalili ak si vylucila, ze by ho nieco bolelo a mas mliecko ja by som UM nerobila,,venuj sa mu rozpravaj na neho, snaz sa ignorovat plac,,moc ho nenatriasaj v snahe utisit, ho - na vacsinu deti to nezabera a vycitia zufalost maminy a je to este horsie,,,iste to je len nejake prechodne obdobie,,,chce to len vydrzat,,,,ani my nemame kazdy den super naladu a byvame podrazdene, placlive, urazlive,,,, 😉

mojalili
17. sep 2010

@mirka285 nie, este kramy nemam ale citim sa tak, akoby som ich mala....vlasy mastneju castejsie, zerem vsetky chute naraz, boli ma brucho....hruza....
Dasienka ma stale zapalene tam kde minule, tak jedine tie zuby ☹

mirka285
17. sep 2010

@mojalili tak sa s nim dajako dnes prehraj a snad zajtra bude mat lepsi den....

zuzik1983
17. sep 2010

@alllexa neviem o tom,ze by som zjedla nieco nevhodne,skor je to o tom,ze nemam cas sa najest.najem sa rano a na obed zistim,ze som od rana nic nejedla 🙂 a menstruaciu tiez este nemam ,zeby to bolo tym

monline
17. sep 2010

@mojalili ja som mala už krámy a malý v pohode pil..možno mu ťažšie trávi, ak kombinuješ už aj UM, tak ho skús nechať trocha vyhladnúť a daj mu svoje mlieko..

monline
17. sep 2010

@zuzik1983 a nezvykla si malá na fľašku? a preto nechce ťahať?

alllexa
17. sep 2010

@zuzik1983 - je to kvoli tomu, ze nemas mlieko? Ak mas, tak si ho skus odstriekat a potom dat z flasky.

merikac
17. sep 2010

@mirka285
@monline asi mas pravdu,,ak by som nieco nasla, tak by ma to len vydesilo,ale ked ja vobec neviem co to je ta strbinka,,,,Mirka, snazim sa nestresovat, len ma to vzalo- mam prirodzeny strach a viacmenej som nasrdena, ze som o tom do teraz nevedela a nebola na to upozornena,alebo aspom nejakym naznakom mi mohla uz moja lekarka co to o tom povedat, co to znamena,co je toho pricinou...ked ma vedela upozornit, ze ked bude zima a bude v deke, aby som vybrala novorodenecku vlozku z vajica- ako keby swom bola dement a nevidela, kedy sa mi dieta nezmesti do vajica,,tak ako nech sa nehneva,,,,,,,,,,,,,,v nemocnici sa so mnou moc nebavili, len povedali, ze je to ved nebojte je to ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre