Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
22. sep 2010

@merikac máš pravdu, samé problémy tu kočky vypisujú..najmä tie zdravotné sú hrozné..ja sa dopredu bojím ako zvládneme očkovanie s následnými horúčkami..☹(

merikac
22. sep 2010

@monline neboj istotne dobre,,mala mala teploty,tak ako dievcence spominali,,a fakt pomohla rada od mojalili,,hned dat octanku a ja som casto menila,,takze jej to ani nespuchlo, ani hrcku nemala nic- my sme des boli na coxy,,tak sme v pohode..sa tesim z toho,,

monline
22. sep 2010

@merikac tuším pri Nike som sa tak nebála teplôt ako sa bojím teraz,,..asi starnem 🙂) octanový zábal som dávala už aj nike, hned u lekárky som dala vtedy len mokrý studený obklad...mala deň teplotu ...
Včera sme sa previezli zbytočne do Pezinka na sono nožičiek, neordinovali celý týždeň..takže sa vyberieme ešte raz

mirka285
22. sep 2010

fuha,dnes je to tu niake negativne....takze ja posielam teraz vsetkym pozitivnu energiu 😉
@merikac ta octanka to je octanova mast alebo co to je..nech som pripravena aj ja ked pojdeme ockovat...

merikac
22. sep 2010

@mirka285 😀 -jasan, octanova mast,,,a teba som sa chcela spytat ako volas malu po mene?? Linda, ci Linduska?!- lebo pride mi take iste neutralne ako Ema,,,a moju mamu stve, ze preco jej nehovorim pekne emmka, emuska,,ale len Ema,,ale mne sa to tak paci

merikac
22. sep 2010

@monline na mna sestricka vyblafla, ze sme mali prist uz pred 2 tyzdnami,ze preco malu zanedbavam,,ja nanu kukam jak sova,tak som jej pekne vysvetlila,,ze pred dvoma tyzdnami sme tam boli,,ale mali tolko ludi, ze sme sa nedostali na radu a minuly tyzden bol sviatok- u nas totiz sono robia len v stredu od 1- do 2......Chcela sa mi asi pomstit,,lebo som tam dnes uz bola o 12-45- bola som zapisana 11sta -mamina ma sla zapisat uz okolo 10 a ona -ta sestricka-precitala prveho meno,,a ked tam nebol,,tak zacala brat od spodu cca cislo 34, tie co prisli po mne,,a ked som sa pri 3-tej ozvala,,tak zacala skriekat,,ze ved prvy su tu neni,,,,

mojalili
22. sep 2010

Vratili sme sa z pohotovosti, nic sme nevyriesili. Pohotovostna lekarka je v inom meste na navsteve u pacienta a RZPcka je na vyjazde, pred mojim domom sa stala havarka.....

Sestricka mi dala len cipok proti krcom a poradila mi ako s liekmi a zabalmi...

mirka285
22. sep 2010

@merikac a tu octanovu mast predavaju normalne v lekarni?Malu volam normalne Linda 🙂 Myslim si ze nase mena zneju pekne v zakladnom tvare...

monline
22. sep 2010

@merikac aj my sme mali prísť už pred 2 týždňami..a teraz týždeň posunutie kvôli tomu, že tam neboli..a budúci týždeň bude mať brat tú operáciu srdca, tak neviem, či sa tam dostanem, či nepôjdeme práve za ním....

@mojalili aspoň niečo..ten čípok je dobré, že dostala, kŕče sú veľmi nebezpečné..povedala ti niečo iné ako si robila?

mojalili
22. sep 2010

@monline nie🙂))) len ten cipok a balgin mozem davat kazde 3 hodiny 😉

merikac
22. sep 2010

@mirka285 ano v lekrni,,teraz ju predavaju ako krem v tube,,,,ja som to malej davala na tu vaticku co malej doktorka pripevnila leukoplastom,ked ju zaockovali,,nedavala som jej vela ale taku tupku-ťupku ako hrasok-

monline
22. sep 2010

@merikac inak- najlepšie sú také hviezdy sestričky, čo nad ne nie je..a vyvršujú sa..v Pk to ale prebiehalo hladko, vzala som si časenku, v čakárni bolo asi 6 detí a asi za 10min ma aj zavolali..šlo to ako na páse, fakt veľmi rýchlo

monline
22. sep 2010

@mirka285 @zrzulka tak toto sú iné stoličky 🙂

mojalili
23. sep 2010

@monline fiiiiiiha, tak to su veru ine stolicky🙂 JA som pevne rozhodnuta pre tu, ktoru sem dala @mirka258

DObré ránko kočky,tak po prebdenej noci sa citim celkom ok. V noci jej klesla na 37,6, ale rano uz sme mali zase 39,1...

kafoditka
23. sep 2010

Bre ranko kocky

@mojalili myslela som na teba, ja ta fakt obdivujem uprimne, klobuk dole pred tebou ako to vsetko zvladas a este mas odvahu mysliet na tretie dieta... 😉 Lili prajem vela zdravicka, nech sa jej ulavi, dufam, ze to bude dnes uz lepsie..

@mirka285 ja octanovu mast mam ale vobec som ju nepouzila. Pri prebalovani som mu tie nozky premasirovala telovym mliekom, aby sa mu tam nespravili hrce a bolo to v pohode..

mojalili
23. sep 2010

@kafoditka NO taky usmev Danka rano - tak to za to tretie dieta stoji., A teraz opet spinka a LILI pozera telku, dokonca uz papa aj piskotiky, tak je to celkom ok......🙂 😉 My mamy vsetko vydrzime, uvidis to na sebe 😉 Ale

Dakujem vsetkym kockam, ktore to tu so mnou vcera trpeli 🙂 Ono je fakt dobre sa s niekym porozpravat, i ked muz bol doma a pomahal ako mohol... 😉

lenkaaninka
23. sep 2010

čaute baby tak ja už pečiem kačicu a ryžu na obed. Tak včera na poradni sme boli a odhad som mala dobrý malý pribral 1,25 kg za mesiac. Doktorka sa smiala že riadny valibuk. Ninka má stale kašel ako tuberák a dneska išli na výlet do Vrbového na dopravné ihrisko a dufam že sa tam moc nebude nahánať.

mojalili držím palčeky Lili aby bola čím skôr zdravá . Ja fungujem každý den od 6.40 lebo by som nič nestíhala. Ninka príde zo školy tak píšeme úlohy a ked chceme ešte stihnúť prechádzku mám čo robiť. Malý sa zobudil idem pa-

alllexa
23. sep 2010

@mojalili - chudatko Lili:( Ako to s nou vyzera? Je to lepsie?

@maxara - no mas toho dost:( Neda sa party presunut? Ci si to chcela spojit s tym krstom? Ak to uz musis robit, tak sa snaz nejako odbremenit - jedlo objednaj, torty nakup, zbytocne nevyvaraj. A pri upratovani nech Ti pomoze manzel. A vyzdobu si nechaj na koniec, den predtym sa mozno budes citit lepsie, dovtedy si to len v mysli premietni co kde chces mat. A aj s tym by Ti mohol manzel pomoct, budes ho len dirigovat.

@monline - no presne, ludia musia chapat, ze ma clovek mala babo, ved po porode to nie je sranda - nielen so starostlivostou o male, ale aj so zdravotnym stavom. Ja som robila krstiny pre 20 ludi, ale v restike, takze pohoda, ale uz aj z toho som bola unavena. A tiez som nechcela, aby sme mali nejake navstevy, lebo som sa jednoducho necitila dobre. Potom ma vytacalo, ked nejaki manzelovi kamarati vypravali, ze v com mam problem, ze mesiac po porode je predsa pohodka. No, mali by si to sami vyskusat... A maleho som tiez nechcela rozvlacovat, nech nieco nechyti.
Ani ja som este nerobila kolaudacnu party, pritom v novom byte byvame uz 3 mesiace. Spojim to s oslavou mojich narodenin v decembri🙂

karinnka
23. sep 2010

Dobre rano,aj my sme boli vcera na poradni a mame 5070gr a 63cm,cakala som viac,ale vraj je to Ok,lebo bambulka papa cez den stale 🙂 Inak pred tyzdnom mi zacala pred spanim kyvat hlavickou rxchlo do lava do prava tak som sa zlakla co sa deje ,ale vraj je to v poriadku,robia to aj Vasi drobci? 😒 Posledne 2tyzdne nejako velmi akcna,az mam teraz strach ci nebude hyperaktivna 😝 Stale sa vrti-)nak mame z nej radost,pretoze krasne dzavota-)
INAK sa nejako zatala a nechce nam dvihat hlavicku ked lezi,dviha zadok a snazi sa posuvat nozickami...lekarka vravela,ze ma este cas,ale tak snad sa to zmeni.....
No vidim,ze niektore tu mate zdravotne problemy,tak nech ste cim skor Fit aj Vasi drobci 😉 Dnes je krasny slnecny den JUPIIII🙂
Inak mala by sa menit materska na 190eur pre vsetkych od Januara co ma velmi nepotesili nooo 😒
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kafoditka
23. sep 2010

@karinnka ja takymto reciam, ze mala by sa menit materska a pod. neverim... totizto ja mam tetu na socialke a ta mi povedala, ze keby sa mala menit materska tak to by oni na socialke museli o tom vediet a pripravit sa na to a zatial sa o ziadnej zmene nevie.. ved to este ani nepreslo v parlamente - alebo mi nieco uslo?? Ak ano, tak ma pekne naseru, lebo ja si platim pripoistenie do maxima a mala by som dostavat od 1.1. 276eur..

karinnka
23. sep 2010

@kafoditka teraz bol Mihal v Telerane a hovoril,ze to vcera parlament schvalil...tak vies aj mna by to nasrdilo riadne...este ze som si platila DNP z maxima a mam par mesiacov pekny rodicovsky... 😒

kafoditka
23. sep 2010

a mam po peknom dni... 😠 😠

meruska
23. sep 2010

ahojte

vasim detickam prajem veeeela zdravicka...ozaj vcera bol den asi plny zlych sprav o zdravi

@karinnka vy mate 5 kil ako my? a pritom vasa sa narodila tahsia, tak som rada, lebo som myslela ze mne menej pribera...

o tom rodicovskom...to znizia i tym co uz tolko poberaju????

meruska
23. sep 2010

@merikac vdaka za Timka 😉

luminkasp
23. sep 2010

@mojalili
@lenkaaninka aj nasa tereska je chora, normalne mam vycitky svedomia ze som ju poslala do skoly, aj ja som nachladnuta, aspn alberto je uz na tom lepsie, zblaznim sa 😖

oacka
23. sep 2010

kočky,žužlajú si vaše deti prsty? zakazujete im to?
@merikac tvoja ešte cucá palec? Kika sa tak totiť pravidelne uspáva... keď jej z cicky tečie mlieko a ona už nechce piť iba dudkať,tak šup tri prsty do úst, druhou rukou pridrží a spí. palec zatiaľ nenašla. mám jej to zakazovať? dudlík nechce.

@mojalili to je krásna správa! dúfam,že už bude len lepšie a lepšie!

oacka
23. sep 2010

kočky,žužlajú si vaše deti prsty? zakazujete im to?
@merikac tvoja ešte cucá palec? Kika sa tak totiť pravidelne uspáva... keď jej z cicky tečie mlieko a ona už nechce piť iba dudkať,tak šup tri prsty do úst, druhou rukou pridrží a spí. palec zatiaľ nenašla. mám jej to zakazovať? dudlík nechce.

@mojalili to je krásna správa! dúfam,že už bude len lepšie a lepšie!

kafoditka
23. sep 2010

@karinnka a co my ostatne, co splname poziadavku na tych 270eur?? To naco si platim to pripoistenie? 😠 Tak teraz mam peknu matersku, to je pravda, ale ratala som aj s 270eurami... 😒 No nevadi, co uz, vydrbali oni s nami, vydrbem ja s nimi - budem si pomahat OCRkami, ved za jednu vychadza 100eur a do mesiaca mozes ist na 2 OCR.. 😝

mojalili
23. sep 2010

@oacka Danko si dava celu past do puse, kvoli dasienkam - to moze, ale pokial by si strcil len palec, okamzite ho davam von... Lili si ho cuca dodnes a som nasrata na to...

lenkaaninka
23. sep 2010

@luminkasp no aj ja ale teraz ked začala chodiť do školy tak nemôže ostať doma nejako to hádam vyliečime. 😉

@oacka aj moja Lenka si doteras cumle palec ked zaspáva a presne ako ty nechcela ako bábo dudlík a preto malého silou mocou učím na cumlík.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre