Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
23. sep 2010

baby ja to nechápe´m teda nemám si platiť dobrovolné pripoistenie nemocenské lebo stejne dostanem len 190???
no s prepáčením jebem do nich hlavne že platím 35 eur mesačne z toho mála. Och ale som nasratá...hajzli jedny.

mirka285
23. sep 2010

som sem nakukla a hned som sa vytocila...to ako nebudem mat tu vyssiu matersku ?ale ved v januari uz nebudeme dostavat matersku ale rodicovsky prispevok..a rodicovsky mam dostavat tych 276,a mala by som ho poberat od decembra tak dufam ze tym co ho zacnu poberat sa to uz nebude menit,ci????

lenkaaninka
23. sep 2010

@karinnka presne s tou hlávkou robí aj náš malý a som sa smiala že si vyšúcha plešinu 😀

karinnka
23. sep 2010

@meruska no 5kg....takze bud kludna 🙂 Timko rastie dobre 😉
@kafoditka ako je to s tymi OCR to si mozem dat potvrdit na dieta? Myslis OSETRENIE CLENA RODINY?

meruska
23. sep 2010

na matersku kto si priplacal pripoistenie vam nikto nesiahne...tak ako pise mirka...ide o rodicovsky...bude od januara jednotny teda 190 a nie 276 ako sme dufali

meruska
23. sep 2010

@karinnka tedas vasa pribrala za dva mesiace len nieco cez kilo? dobre vas zvazili?

karinnka
23. sep 2010

@meruska my sme prisli z nemocnice z Vahou 3480gr,takze sme zacali priberat od tejto vahy....

karinnka
23. sep 2010

@lenkaaninka Ty si teraz nieco doplacas?Ja som si platila DNP z maxima po nastup na matersku dovolenku....

lenkaaninka
23. sep 2010

@karinnka tak si to pojdem zrušiť načo zbytočne díky za radu

kafoditka
23. sep 2010

@karinnka ano myslim osetrenie clena rodiny... dokina ti to vypise, a jednu kopiu posles do socialky, ta vyplati eurase..

karinnka
23. sep 2010

@kafoditka je na to specialne tlacivo?alebo to staci na ich papier co ma lekarka? 🙂

meruska
23. sep 2010

@lenkaaninka ked si na materskej, vtedy sa nema platit....si poziadaj o vratenie...vsetko ti vratia ako preplatok

meruska
23. sep 2010

@lenkaaninka a zrusit sa da ked nastupis na rodicovsky....alebo budes platit dalej a vyuzivat to co pise kafoditka, ze sa das obcas vyypisat a budes dostavat aj z tvojho priplacania aj si privyrobis

luminkasp
23. sep 2010

@lenkaaninka aj tere je v skole, tento nastup do kolektivu..., dobra zaberacka

@mojalili aj alberto ma celu past v pusine

kafoditka
23. sep 2010

@karinnka staci tlacivo od lekarky 😉

@lenkaaninka nerus to, preco by si to robila, ved mas tri deti, kazdy mesiac si mozes uplatnit OCR na ine dieta 😉

merikac
23. sep 2010

pekny slnecny dnik vam zelam babenky 😉

@monline tak taku nejaku podobnu stolicku-ale v zlatm by si iste zadovazila Mojsejka, keby potrebovala 😉
@mojalili chvalal bohu, ze je uz lepsie 😵 - pre zmeu som bola je s Denisom u lekarky,,teploty a kasel 😠
@lenkaaninka wou- vo svrtok na obed kacku 🙂 - tak na takyto obed som ja zvyknuta,,este ako za mojej babicky-len v nedelu-popripade na nejaku prilezitost,,ako su narodeniny,meniny, ci stretnutie rodiny.

@karinnka
@kafoditka a to sa bavite o materskej, ci rodicovskej- este som sa nezaujima, tak v tom nemam jasno,,ale mam pocit, ze materska sa berie len pol roka a rodicovky od pol roka-do 3r., popripade 5- ak uzna lekar a doporuci byt mamine na predlzenom,,,a ten rodicovky prispevok je vraj rovnaky potom pre vsetkych,,ci ako?,..budem rada ak by mi to niekto vysvetlil......
@oacka -veru si cuca,,ale len ten palec a presne ako pises,,normalne sa nim upokojuje,,snazim sa ho trpezlivo vyberat,,- nasla som dudel, ktory mi chce- obycajny kaucukovy od baby nova- ale tvarovany,,a ked ho potiahnem, tak ten kaucuk je taky makky, ze mam pocit, ze coskoro praskne,,ale proste ten makulinky aspom duda,,lenze ked jej vypadne a nevsimnem si,tak ma palec v puse,,v noci to riesim rukavickami a cez den striehnem,,ale ked si olizuje pasticku - tak asko spominala mojalili,,tak to jej necham,to mi nevadi

tinaki1275
23. sep 2010

Boze baby to je tu ako v lazarete..az som sa vystrasila ked som si vas dnes spatene citala... ☹
dufam ze vsetky deticky sa rychle vyzdraveju .a mamickam vela pevnych nervov
..inac toho sa ja bojim ked pridem s Leiou 1x v zime na slovensko ako bude reagovat na taku brutalnu zmenu teploty ...tu je furt este 27 stup.cez den ..ale uz sa zacina ochladzovat a vecer uz davam malej aj nohavicky..a ako to zvladate s obliekanim ,ja mam teraz problem,mala nosila doteraz len prekladacie body s kratkym rukavom a teraz na nu rvat dalsie kusy oblecenia to bude kriku .. ☹ ona sa zlosti uz pri ponozkach... 😠

mirka285
23. sep 2010

@merikac ty si mi to normalne z ust zobrala 🙂 som zbadala tie stolicky a hned som si povedala ze tu by si urcite kupila Mojsejka 😀 😀 😀 babule,k tomu rodicovskemu,my zacneme poberat rodicovsky uz v decembri,takze to mam chapat ze v decembri dostanem este ten zvyseny a v januari uz ten jednotny????neviem,ale ja si myslim,ze zakon sa spatne nesmie menit,a kedze zacnem rodicovsky poberat v decembri nemali by sme poberat stale ten zvyseny tie co nan mame narok????

karinnka
23. sep 2010

@merikac ja to stale pletiem tak to co sa pobera po 6mesiacoch do troch rokov 😀 tak to bude pre vsetkych v rovnakej sume 190eur 😒

merikac
23. sep 2010

@karinnka ved teraz je viac okolo 230, ci???? a to co, zlacnia plienky, ci UM????

meruska
23. sep 2010

@merikac 😀 nic nezlacnie

karinnka
23. sep 2010

@merikac tu si precitaj ako to bolo pred tym.....tiez som nahnevana.... 😒
http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava....

merikac
23. sep 2010

@meruska ved to mi je jasne,,to mala byt provokacia,,, 😀 ja mam ist od 8,11 do prace- presne v den ako mi konci materska a mala by som nastupit na rodicovsky....neviete niektora,,ci mi budu potom od januara nadalej vyplacat rodicovsky, alebo mam sa so zamestnavatelom dohodnut, ze oficialne radsej nastupim az od toho januara?!

ericica
23. sep 2010

@mirka285 aj ja to tak viem aspon tak to hovorili minule v telke ze tie maminy co uz tez zvyseny zacali poberat ze tym sa nan nesiahne.....akurat som vam to sem chcela ist napisat a uz to tu preberate ....akoze som vrcholne nasrata 🙄 🙄 🙄

mirka285
23. sep 2010

@ericica vraj im na to siahnu,aj ked zacali poberat ten zvyseny...no som vytocena na hovado,porad som si naliala vino ☹

meruska
23. sep 2010

@merikac ale mohla by si niekde navrhnut to zlacnenie 😀

ericica
23. sep 2010

@mirka285 ani mi nehovor....vsak to je o 60 eur menej na mesiac....nech skusi pan minister zivit dve deti z 190 eur na mesiac....vsak materska je teraz nase zamestnanie a da sa podla vas vyzit z tych penez...a co tie mamicky co im muzi zarobia len minimum a este platia hypoteku 😒 😖 😖 😖 😖

karinnka
23. sep 2010

A preco by malo daco zlacniet? 😠 Vsak ked nam musi stacit 21eur rodinne pridavky tak nam musi stacit aj 190eur 😠
Je to na porazenie.... 🙄

kafoditka
23. sep 2010

Akoze baby ja chapem, ze vacsinu mamiciek to potesi, ze sa im prida 20eur ale co my, my prideme o 80eur, co zrovna nie je malo.. za to mam na mesiac pre maleho nutrilon, plienky a este by mi ostalo.. ☹ Nezijem sice z ruky do ust ako sa hovori, ale aj tak to sakra pocitim.. Som total znechutena 😔 😔
@mirka285 daj si pohar vina aj za mna 😉 najlepsie dva... ale nieze sa strieskas 🙂

merikac
23. sep 2010

@ericica ved prave,,,a potom sme niektore nutene pracovat a nestarat sa tak o mimina akoby si to zasluzili,,,ale deti hladne nesmu byt,,,,,,,,,,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre