Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

gijar
24. sep 2010

@alllexa pekne si to napisala.....az na to ze v tom poslednom menovanom viacmenej zijem a o dlzke 36 mes. rodicovskej neviem...teda nie platenej 😉 materska je tu platena 4 mesiace, vacsina ide potom do prace, jasle su plne, bo by sa neuzivili rodiny....ano, baby sa tu na konovi ohradzuju vyskou platu v dannych statoch ale o vydavkoch v nich nevedia 😒 takze tak. ale tento stat nie je dobry priklad bo je az privelmi socialny a tak to tu aj vyzera....vsetci co platime dane, robime na arabov a ine zivly co len deti rodia a ktorych tu ma byt o 30 ci kolko rokov drviva vacsina 😒
ale o to nejde....vyska rodicovskeho na SR je smutna, to ano....ale stale ste na to lepsie ako inde na zapade.....a niektore z tych statov maju aj uroven..a ja verim, ze s opatreniami tejto vlady ju bude mat aj SR 😉
@cigaretka5 nikto tie dane platit vyssie nechce, ani ti Svajciari zrejme...len si asi vedia uvedomit, ze inak to nejde, ked chcu byt tam kde su....

maxara
24. sep 2010

@miki060707 ja mam tiez podobny problem, ruky nemam celkom lave, ale ja neviem, co a ako.. ja sa nejako neviem predat a je mi trapne za nieco pytat peniaze.. a ani neviem nieco tak vo velkom vyrabat ☹

adelaine
24. sep 2010

@maxara tak je to mliecko teda v pohode? aj ja som nad nim uz uvazovala...

miki060707
24. sep 2010

@maxara ty kokso, konečne som sa zasmála, že ma to nenapadlo skôr, šak záhradu budeme mať 😀 ale aj to je o hovne, lebo tu doma z mrkvy máme hovno, z rajčin a paprík ešte vačšie,....ale zas máme na bud. dome marhulu, tak asi budem marhule predávať, ale ako sa poznám, všetko podarujem...

miki060707
24. sep 2010

asi počkam pol roka a skusim dávať malemu tak iné mlieko, toto mi inak celkom dobre znáša, ale ked fakt love nebudu tak zmenim, ale zas nie na krabicové 😉 inak dokt. povedala, že nutrilonu je velmi podobné hami mliečko a to je lacnejšie,...tak možno to vyskušam...
ale aj o babylove som počula chváli...no pouvažujem....
a inak ty si prečo zmenila, určite ne kôli love, si dávala sunar, ako sa pamatám?

adelaine
24. sep 2010

@miki060707 ja sa zase smejem na tebe 🙂)))) ze z mrkvy, rajcin je hovno 🙂))))) hehe..
a co mam ja pestovat na balkone?? co budem robit ja? s cim sa pojdem prezentovat ja? :(
ja ani gelove nechty robit neviem..."hajzelbabky" su len dochodkyne...no mam smolu 🤐 🤐

kocky, esteze ze ste tuto hard core temu o politike odlahcili 😅

maxara
24. sep 2010

@gijar ja neviem, preco zrovna zapad ma byt nas vzor, preco sa mame po niekom opicit.. tie narody maju inu minulost, inu mentalitu.. napr dodnes si tupani z Velkej Britanie montuju tie dva stupidne kohutiky, pricom si v jednom jednu ruku obarim a v druhom mi druha zmrzne na kost, riad musia umyvat v lavoriku a kupat sa vo vani, hoci by stacila sprcha.. vo vani sa oblievaju hrncekom jak u nas v 12tom storoci a ja nechapem, preco takyto zadubenci by mi mali diktovat, ako mam zit.. Irsko? Petrap nam tu porozpravala o starostlivost o tehulky.. a ze sa cuduju, ked niekto koji.. a pod.. preco by toto mal byt moj vzor??? Lebo je na zapade? Alebo ked sa vydam z BA do Kosic a budem pokracovat dalej na vychod, tiez do tej zaprdenej riti pridem, tak to moze byt pre mna aj daleky vychod, nie blizky zapad.. Proste toto je to, co pisala Denisse, ze nie je vsetko cierne alebo biele, alebo inak vsetko dobre alebo zle.. preco si sakra nemozeme vybrat len tie pozitiva a poucit sa na chybach inych statov.. Posrate nemecko malo uroven, ktora rapidne klesa, tak ako francuzsko a pod.. Mali stastie, ze mali iny odrazovy mostik.. to je vsetko.

maxara
24. sep 2010

@miki060707 tak zasad kukuricu, kokos jedna stoji tu v PK 30centov na trhu surova.. 1e uvarena 😀

maxara
24. sep 2010

@adelaine ano je v pohode, ale ako vieme, kazde bambu je individualne, tak vyskusaj 😉 ale my sme ok

maxara
24. sep 2010

@miki060707 nie ja som davala nutrilon, ale sesterkin muz, medik ma presvedcil, ze to mliecko je porovnatelne s nutrilonom, ze to vyraba ta ista firma (aj ked neviem to isto) a ze ich gastroenterologovia mu to odporucili pre jeho bambuliaka, teraz sa narodil. Tak som vyskusala a je super, tak preco nie

maxara
24. sep 2010

@adelaine ty by si mohla pestovat chillipapricky, dam ti semienko.. nemusis ani polievat 😀 😀 😀

gijar
24. sep 2010

@maxara ano v tom mas pravdu, mali kolonie a pod. , iny odrazovy mostik....ale keby tam ludia rozmyslali ako na SR, tak by dopadli horsie ako SR 😀
ale s niecim suhlasim. nie, ja nehovorim, ze to ma byt nas vzor....ja sama som toho dokazom...nadavam tu na niektore veci ako pohan....tak su sprosti niektori tu a system takisto a pod. ale uroven maju vyssiu, to sa im musi nechat...aj to, ze su uplne niekde inde. FRA klesa uroven prave kvoli tomu ich debilnemu soc.systemu...., cudzinci a hlavne ti, co maju deti jak smeti, sa tu maju ako prasata v zite....v podstate tak jak u nas cigani....ale este stokrat lepsie..ved preto ich asi aj vyhodili odtialto 😀
ja len chcem povedat, ze v konecnom dosledku a pre buducnost SR je to dobry zakon a dobre opatrenie.....moznost pracovat, prispevok na jasle a pod. o tom, ze na vychode niet kde pracovat viem...ale to je dlhodoby problem, nie problem tejto vlady len...a to je na inu debatu a dlhuuuu.... 😀 a hlavne je to, ze sme jedna z mala krajin, kde pocas tych 3 rokov ASPON DACO mamicky dostavaju....

adelaine
24. sep 2010

@maxara alebo kaktusy, lebo u mna na balkone neprezije nic...je tam ako vo vyhni 😀

miki060707
24. sep 2010

ty kokos, 😀 normálen je to fakt odlahčené, akurát som rozmýšlala, čo poradiť adelaine, že čo ma na balkone pestovať a vidiš chillipapričky, inak tá kukurica je dobrý nápad, ale bojim sa, že by sme ju zožrali skôr, ako by sa dostala niekde na predaj, asi zasadíme vácej 🙂
no vidiš, asi skuim to mlieko z dm.....

luminkasp
24. sep 2010

tereska ma atb, prve v zivote, tak len dufam, ze to alberto nechyti

luminkasp
24. sep 2010

@gijar to je pravda, tu sa nedostava nic ☹

bambola
24. sep 2010

baby treba sa vediet predat aj s detmi, ja si asi dam inzerat, ze spravim reprezentacne foto s krasnym babatko 😀 😀 mame doma drahu zrkadlovku aj krasne babatko 😀

adelaine
24. sep 2010

@bambola druha Anne Gedes? ci ako sa to pise... 😉

bambola
24. sep 2010

@adelaine ups, slohla som napad 😀 nevadiiii, evidentne sa treba vediet obracat 😉

maxara
24. sep 2010

@gijar presne tak, keby tam ludia rozmyslali ako na SR, tak by dopadli horsie ako SR, takze sme na tom dobre.. ziadne zmeny nemozu byt hrrr frrr brrr, malo by to byt plynule a postupne.. a ludia by podla mna vobec neboli proti plateniu dani, keby dane neboli aj z dychania a keby sa tie dane vyuzivali tak ako maju.. napr vo Finsku sa platia tusim vyssie dane ako u nas, ale ludia robia od 10tej do 16tej s hodinovou obednou prestavkou a dane z tejto cinnosti idu na dialnice, za ktore nasledne neplatia, ved ich uz raz zaplatili na daniach a aj na ich udrbu dennodenne platia dane.. napr.. vo Svajciarsku su skoro vsetci SZCO a to len preto, ze ich mentalita dovoli im zarobit. Cize byvam na dedine, kde jeden sused kosi travniky, ja vyvazam zumpy a dalsi sused pestuje kukuricu a chillipapricky a tak ja si kupim papircky a kukuricu od neho a necham si pokosit travnik od druheho, lebo viem, ze obaja si nechaju vyviezt zumpu odo mna. A ziaden nespekuluje, ze ale vo vedlajsej dedine to maju lacnejsie, lebo ad 1 nemaju a ad 2, preco by to robili, ked ja som ich sused a oni moji a ja si kupim tiez od nich.. ale my slovaci nie, my budeme este ohovarat, ze henten pestuje kukuricu a predava ju, svina jedna zarabajuca.. a nikdy si od neho nekupim, lebo by som mu nahodou prilepsila..

maxara
24. sep 2010

@adelaine no vidis.. inak u nas na terase bola cilipaprika v kvetinaci na stole, prazilo na nu slnko a tak krasne rastla.. poliala som ju asi trikrat, viackrat sa mi nechcelo chodit po vodu s bruchom a potom zacali dazde 😀 a teraz zije z dazdovej vody a prazi na nu a stale krasne prekvita..

maxara
24. sep 2010

@bambola 😉 v pohode, ja ziadnu Anne nepoznam 😀

maxara
24. sep 2010

@bambola ja rozmyslam, ze sa prihlasim na konkurz do Ordinacie v ruzovej zahrade, aj tak sa nataca v PK a honorar je 500Sk za natacanie..hm?

maxara
24. sep 2010

nech Ninka maka, co si mysli, darmozrac jeden

monline
24. sep 2010

@maxara a tuším ťa mohol aj Vajda odrodiť a ešte viac by ste zarobili 🙂)

bambola
24. sep 2010

@maxara aj ja chceeeeem, akoze budem mat chore babo, nech mi ju studenkova vysetri a potom by som sa mohla z toho zblaznit a chvilu ma bude pozorovat mokry a potom budem dochadzat uz len ambulantne 😀

monline
24. sep 2010

@bambola a potom ťa stretne Kramár a zbalí na jednu noc 🙂

maxara
24. sep 2010

@monline a ty by si pisala scenar 😉 😀 😀 a takto by sme zarobili vsetky.. mm by sa obcas s duchom Mastalira pozhovaral a stretol by sa s bambolou u Mokreho a ja by som na nu ziarlila, tak by som balila jej muza a ten by sa zamestnal na klinike na pohotovosti, aby ju a mm mal pod dozorom a tajne by mi reportoval.. a Luciu by som zaskrtila, aj so Zuzanou a aj ja by som skoncila u Mokreho... no moje scenare su skor tragicke 😀 😀 😀

monline
24. sep 2010

@maxara no..ja by som skončila radšej u kalmana 🙂))

maxara
24. sep 2010

Inak preto som s tym zacala, ze mm obcas zavola teta, co zhana komparz do ordinacie. Predtym nas volavala do Vadkerti toksov, tam sme chodili, dva diely naraz sa tocili, cize dve hodinky sme potlapkali a isli sme kazdy s petikilom domov spokojny, ale to sme boli studenti. A odvtedy mna uz nevola, nie som fotogenicka, ale mm vola vzdy, ked zhanaju nejakeho fesiho.. raz ho volala, ze sa ma pobit s niekym na ulici, potom na nieci pohreb... ale vzdy sme niekde boli, alebo nieco mali.. tak musim mu povedat, ze nech niekedy nieco vezme, pojdem akoze s nim a Ninkou a mozno si nas vsimnu 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre