Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
10. feb 2010

išla by som aj dnes k Dr. ale má klinický deň, neviem čo to znamená 😅

mojalili
10. feb 2010

Klinicky den - Ze neordinuje, ale operuje v ten den....skoda, mozno by ta zobral aj iny lekar, nie? NO na pohotovosti urcite....alebo obvodnemu...

Tak skus to poriesti vodou zatial, drzim palce 😉

lenkaaninka
10. feb 2010

sunnygirl ja mám presne to čo ty a to bušenie mám od začiatku ako som otehotnela niekedy to mám aj pol dna...a ked som to hovorila doktorovi tak že keby som isla na ekg a zrovna by im nič neukázalo mne dal včera magnezium lebo ma všetko odspodku bolí ale brutál...

niekedy mi to srdiečko bije rýchlejšie pár krát za den a niekedy vôbec ako kedy...

ak pôjdeš k doktorovi daj vedieť čo a ako...
držím palce 🙂

maxara
10. feb 2010

Ahojte kocenky... k tym Kramarom... nechcem nikomu nutit MOJ NAZOR... takze Dugy, pokojne si vyber, ktoru porodnicu chces... ja som napr. zavrhla Ruzinov len kvoli tomu, ze mi je nesympaticky podobne ako Zrzulke Kramare... cize mne prichadzala do uvahy iba Antolska a Kramare... A aj to som pisala, ze nekomplikovany porod ide hladko aj v taxiku, ale ak by sa vyskytli komplikacie... skratka PRE MNA..

sunnygirl
10. feb 2010

Ďakujem,
ak sa to nezmení, a ak nevydržím do zajtra, tak pôjdem na pohotovosť.

maxara
10. feb 2010

mirka285 - myslim, ze si v pohode s tou vahou... asi tak 4,5 az 7 kg je normalne pribratie v tomto case...

maxara
10. feb 2010

sunnygirl - ja som zacala byt pri vacsej namahe dychavicna, tak som sa na to pytala (nie je to busenie, ale srdce mi bije rychlejsie) a vraj som trochu chudokrvna (bola som v takych hranicnych hodnotach aj pred tehu)... cize by som mala papat stravu bohatu na zelezo a vela tekutin (riedit krv)... ale ak mas obavy, urcite chod k lekarovi, aj ked na pohotovost... ja by som sla, uz len pre istotu (radsej nech si o mne myslia, ze som hysterka...)

sunnygirl
10. feb 2010

lenkaaninka:
veď to až aj mňa pobolieva v podbrušku a to najviac ako doteraz bolelo. Len to čúranie, doteraz som toľko nechodila, ale to asi preto, že si to malé robí miesto.

No uvidím, dám Vám vedieť.

maxara
10. feb 2010

inak ani mne EKG nerobili...
varit budem dnes bryndzove halusky, ale planujem urobit viac halusiek a k nim na zajtra paprikas... to sme uz dlho nemali, tak preto a halusky mame radi

maxara
10. feb 2010

sunny - mna tiez obcas pobolieva v brusku pri babatku a tiez sa to snazim pripisovat tomu, ze sa natahuje a robi si miesto... skor ma trapi, ze po slepaku co mam jazvu, tak ma picha nad nou, ale take ine hlbkove pichanie az pobolievanie alebo tahanie... gyndas povedal, ze to mozu byt zrasty, ze ak by sa to horsilo, mam povedat... ale zatial sa to da... bala som sa len preto, ze mi povedal, ze mam napravo placentu a nejak som si to dala dokopy..

mirka285
10. feb 2010

bryndzove halusky su najoblubenejsie jedlo mojho syna,ja ich musim robit raz za tyzden 🙂

sunnygirl
10. feb 2010

lenkaaninka:
zvykla si si na to silné búšenie?

sunnygirl
10. feb 2010

lenkaaninka:
koľko krát berieš to magnézium

lenkaaninka
10. feb 2010

no ani nie mama je srdciarka ja nemám nič so srdiečkom až teraz a povedala mi že sa vtedy treba nadýchnuť silno a tlačiť ako keby ten vzduch do plúc a čerstvý vzduch a zhlboka dýchať...

niekedy mi to lezie riadne na nervy a kolkokrát ma to chyti v uplnom klude...a u mna to tekutinami určite nebude lebo ja toho veeela vypijem ale 4 litre denne a potom furt cikám 🙂

to magnézium raz denne ale ked mi to nepomôže tak si budem dva krát dávať lebo toto som ešte nezažila ako ma to bolí a to som tretí krát tehot...pri prvých dvoch som užívala magnézium ale to na sťahy ale teraz to normálne bolí všetko a to povedal že sa rozťahuje maternica...

sunnygirl
10. feb 2010

maxara:
no nejako to neprechádza, takže asi večer pohotovosť, aj keď na tej pohotovosti asi nič nevyriešia.

sunnygirl
10. feb 2010

lenkaaninka:
len preto sa pýta, či sa môže aj 3x denne, lebo 1x som ho jedla 2x a po poslednej kontrole mi dal len 1x, tak aby som to neprehnala.
Uf 4 L, gratulujem, ale pre teba lepšie, lebo ak máš nejaké bacily tak to veľmi rýchlo vycikáš. Ja anii v lete toľko nevypijem. Držím palčeky, aby ti to magnézium pomohlo na bruško. 😉

teším sa, že mám zajtra a v piatok dovolenku, trocha si oddýchnem.

Ozaj ešte som sa chcela opýtať, či sa môže prefocovať, kopírovať v tehu. Myslím sem tam nejaký papier. Viem, že jedna moja známa to mala zakázané, ale preto, že ona fotila aj knihy (celé).

sunnygirl
10. feb 2010

maxara:
súhlasím s tým hysáčením, však som 1. krát tehotná a nepoznám stavy a príčiny, tak radšej chcem byť v klude, akoby ma mal Dr. sprdnúť, že prečo som neprišla a však mi dosť jasne povedal, že ak by boli nejaké problémy, tak mám prísť.

lenkaaninka
10. feb 2010

no ja si myslím že nejako par kusov tak to sa môže ale pre istotu sa postav nejako za to alebo dalej ked to spustíš 🙂 ináč ani pred mikrovlkou by sa v tehotenstve stáť nemalo ale na to akosi vzdy zabúdam... 😉

no bodaj by som sa všetkých bacilov zbavila ja som stále chorá stále nádcha a pobolievanie hrdla už to mám permanentne od začiatku tak sa teším na jar ked to hádam už skončí...

a pritom pojem zeleniny ovocia na kvantá...a ništ ...

maxara
10. feb 2010

sunny - aj ja mam problem s prijmom tekutin, musim sa nutit pit, ale sa snazim... a inak ja som dostala naordinovane magnezium 500 mg 3x denne. Takze to asi neprezenies... ale radsej sa porad s lekarom... a tu pohotovost ti schvalujem, ja by som radsej sla.

maxara
10. feb 2010

sunny - este k tomu prefocovaniu... ja som pocula to, ze sa to nema vseobecne dychat ten smrad, co pri foteni vznika..je to vlastne ozon O3, nie kyslik, takze preto je to nebezpecne vo velkom mnozstve aj pre netehu, hlavne v uzavretych priestoroch...

sunnygirl
10. feb 2010

maxara
s tou vodou nápodobne, niekedy za celý deň nie a nie ani 2-3 poháre horko ťažko. Som v tomto hrozná. 😨 Aj v návode píši 3x denne, tak myslím že v pohode ak si dám.

lenkaaninka:
ja ovocie a zeleninu v zime vôbec. Nemám rada tie banány a pomaranče a jablká (aj keď si myslím, že banán by mi pri takomto stave mohol pomôcť veď ten obsahuje horčík, zobrala som si do roboty, idem ho spapať) ale na jarnú cibuľku a reťkovku a šalátik, tak to som žráč a pritom som letné dieťa. 😎
Inak aj ja keď som užívala Femibion 800, tak v pohode, ako som ho prestala užívať, už prskám a smrkám, B vitamín chýba.

sunnygirl
10. feb 2010

ešte k tým tabletkám:
mala som neskutočné nepríjemné problémy s nafukovaním, tak som si 2x dala Espumisan, aby mi bolo lepšie a od vtedy nie som tak hrozne na roztrhanie.

sunnygirl
10. feb 2010

🙂 😉 😀 😀 😀

ivkafu
10. feb 2010

Ahojte dievcata, nemate skusenosti s inhalaciou v tehotenstve? mam strasni kasel a mozno by to pomohlo co poviete? dakujem

ivkafu
10. feb 2010

sunnygril
tiez som mala na zaciatku tehotenstva s busenim velky problem, ale preslo to, dokonca som nemohla v noci pokojne spat, lebo som sa bala ze sa mi nieco stane, tiez je to moje prve tehotenstvo a som vsimava k zmenam v tomto stave a mam velky strach aby bol chrustik v poriadku....busenie preslo sem-tam este aj teraz, ale uz si aj zvykamm, je rozumne ist k dr. ked mas strach

k tomu cikaniu ani nehovorim ... bola som aj u dr. ci nemam zapal mocovych cies, ale vysledky su dobre, cez den aj 20krat, tento tyzden je to uz lepsie, tak som rada....

drzim palce

mojalili
10. feb 2010

Sunnygirl...pockaj, ked ta babo zacne tlacit na crievka a vsade🙂 😀 to si uzijes🙂

Prave som zbastila zavináč s cerstvymi bagetkami, mnam....esteze manzel pride az okolo 18 tej, inak by ten smrad nezniesol... 😀

Bola som napriek PNke a zakazu v Tescu, a tak mi zaclao tvrdnut brucho, hrozne...dufam, ze sa to nebude opakovat.
IDem si zafarbit vlasky, lebo si pripadam strasne zanedbana...ach jaj... 😒

sunnygirl
10. feb 2010

hurááááááááááááááá, konečne to prešlo. no uvidím do večera.

ivkafu:
veď to ten strach, či je Šmudielko v poriadku, no minulý týždeň som bola v poradni tak hádam je okej. 😒 Viem, že keď sme pozerali malé, tak malo málo miesta, tak si myslím, že teraz rastie a rozťahuje sa a mne sa zväčšuje objem krvy a to mi sposobuje búšenie aj to časté cikanie.

katkaking
10. feb 2010

ahojte zienky,
dnes som volala k dr. a vsetky vysledky mam ok...tak som veeeeeeeeeeeelmi stastna 😀 😀 😀
a vcera som sa tiez vytesovala, mala ma len 1 rok, na nocnik ju sice davam, ale vcera sa vycikala aj vykakala na zachode...tak som teraz z oboch deticiek tak potesena... 🙂 🙂 🙂

mojalili, dakujem za receptiky....vyzeraju fajne...dnes robim to, co si robila ty vcera, len som dala kuracie kridelka, tak som zvedava, ale cely dom rozvoniava....vyzera to supišne... 😉

no, tak sa idem napapkat aj ja. zatial pekny dnik.

sunnygirl
10. feb 2010

mojalili:
🙂 😀 😅 to verím, veľmi sa teším na tie pohyby čo tu opisujete. Dúfam, že bude všetko v poriadku. 😨 Dávaj na seba pozor, ani som nezaregistrovala, kedy si išla na PN? Viem, že si pracovala. Aj si niečo kúpila v Tescu????

sunnygirl
10. feb 2010

jéj, vy tlačíte to mäsko do seba a ja taký mäsový typ a nič, nemôžem, to malô nechce. Včera mi polovička zase povedala, že to bude baba, normálne som na ňu naštelovaná 😨 😅 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre