Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
1. okt 2010

@tinaki1275 nne mala byva tiez zahlienena rano,,mam pocit akokeby mala plny nostek,,,skusala som aj odsavat a nic,,,ale ked ju vezmem na ruky, tak behom par minut je ok a cez den ani stopy....uz si to vsimam aj ja dlhsiu dobu,,upozornila som naposledy doktorku,,ze nech ju lepsie pozrie- popocuva a vraj je v poriadku,,,,ze mozno to robi mliecko 😖

kafoditka
1. okt 2010

@adelaine tak ak ty mas na hlave 3 vlasy, tak ja som potom fakt plesata. 😕 😅 sak ty mas ake perfektne huste vlasy, ja mam oproti tebe len paperie.. 😉

Inak caute babizne.. dnes som hore uz od 6tej, ale este som dokopy nic nespravila.. cakam sestru, dojde na kavu a chystam sa s malym na prechadzku..

@merikac drzi palce moja, dufam, ze su to len zbytocne obavy a vsetko bude v poriadku.. 😉

silvia.vesela
1. okt 2010

@katy1979 ja som si kupila ampulky proti vypadavaniu vlasov....tak uvidim...tiez mi je do revu, ked si umyvam vlasy a vidim tu spust potom! Ale dufam, ze to prejde! ☹ Ked si chytim vlasy, tak mam pocit, ze ich ani nemam. Okolie mi ani verit nechce, ze mi padaju, prave naopak, mi povedia, ze ake ich mam huste....ale ja nemam ten pocit! 😒

katy1979
1. okt 2010

@silvia.vesela tie som mala aj ja pri sebim ale nemam pocit ze by to nejako fungovalo. revalid ci ako sa volali. musis brat do uvahy ze pocas tehu minimalne padaju vlasy takze vypadavju tie plus dalsie tak je toho hromada. niekedy som pomaly nezapla stipec na vlasoch teraz by z nich este aj spadol. nepamatam si kedy to zacalo prechadzat ale tých prvých pol roka asi najviac a do roka sa to vratilo do normalu. mne staci ked sa ucesem tak je tam guca a ked si ich umyvam o tom ani nehovorim.

tinaki1275
1. okt 2010

@merikac presne tak ked ju vezmem na ruky za par minut je ok ...ja som este neskusala odsavat..odsavala si rucnou alebo tou na vysavac?

merikac
1. okt 2010

@tinaki1275 rucnou,,,ale evidentne, v nosteku nic nemala,,tahala som uplne nascho 😖

merikac
1. okt 2010

a mimochdom,,ja este stale pobehujem v pyzame,,ci akoby somten moj spaci ubor nazvala,,,dokonca aj pradlo na balkone som tak vesela,nevyspata,neumyta, strapata,,,mala by som sa nad sebou zamysliet 😕

tinaki1275
1. okt 2010

@merikac nic si z toho nerob..ja som tak pravidelne aj do jednej,uz som to vzdala, vacsinou sa spamatam az tak polhodinu predtym ako ma dojst mm...tak si tu s malou kazdy den az do obeda robime pyzamovu party 😀

mirka285
1. okt 2010

je to normalne ze mne vlasy absolutne nepadaju?asi preto ze nekojim 😒 ja som bola teraz vonku s malou,u nas je total teplo a svieti slniecko tak par lucov posielam Marianke na rozjasnenie pochmurnych myslienok...

karinnka
1. okt 2010

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573

ak mate zaujem mozte podpisat 😉

tinaki1275
1. okt 2010

@adelaine @merikac @silvia.vesela@katy1979 - baby pokial ide o vlasy ,mne doktor povedal ze bez ohladu na to ci kojim alebo nie treba brat klasicke tehotenske vitaminy co som brala posledny trimester -ja som brala calibrum mami este 3 mesiace po porode,vraj to organizmus potrebuje na spamatanie sa..pravda je ze som brala este 2 mesiace a potom prestala sucasne s kojenim, a vlasy mi zacala padat 2 tyzdne nato...takze ich zacnem asi zase brat ..a zelezo k tomu extra-som uz zase totalne pod normalom... 😠

katy1979
1. okt 2010

nad tými vitaminmi som tiez rozmyslala asi sa budem musiet dokopat do lekarne. snad to pomoze.

tinka349
1. okt 2010

ahojte dievcence,

prisla som vas po dlhej dobe pozdravit, nejak nemam cas na konika, co je moja princeznicka chora....uz je na tom lepsie ale este donedavna plakala soko 20 hodin denne,nic nepomahalo len nosit po rukach, nechcela papat ani spinkat....nemala zapal stredneho ucha, ale len vonkajsieho zvukovodu a brala atb lebo kaslala, kychala a soplila....2 dni ju prehanalo tak sme sli na krcne kde ju osetrili a poslali na centralny prijem na komplet vysetrenie.....a lekarka jej ohynala hlavicku k brusku a mala sa vzpierala lebo plakala , cela bola napata a ta blba lekarka mi povedala ze ma zpala mozgovych blan a ideme lezat na infekcne ☹ ja som spustila taaaaaaaaaaky rev a ona mi hovori ze co hystericim 😠 a malinku ani nevysetrila, ani nepozrela spravu z krcneho kde pisalo, ze nema ani teploty ani nic vazne a atb nam vysadili vraj ma zapal hrdielka sposobeny virusom a tam atb netreba.....ale lekarka furt svoje ze neohyba hlavicku a nech si necham poslat veci do nemocnice...

sli sme na infekcne kde nas vysetrili a vraj malinkej nic nie je.....sli sme naspat na centralny prijem a tam stale svoje ze musime ist lezat, aj ked mala neplakala, dokonca sa tam smiala a gagorila si ....ze vraj na kliniku observatorie na par dni na pozorovanie...ja som odmietala a chcela som este jedno vysetrenie malej ale u inej lekarky....ta ju precizne vysetrila, zobrala krv a moc a povedala ze mala nie je ani apaticka ako tvrdila lekarka pred tym, ze je zdravucka a mozeme ist domov....

asi najhorsich 5 hodin stravenych v nemocnici v mojom zivote 🙄 tolko som sa narevala a sa cudujem ze pri tych stresoch som neprisla o mlieko.....

katy1979
1. okt 2010

ja som sa akurat obliekla a pozrela do zrkadla. nech nezazijem trapas ako vcera niekto klopal tak som myslela ze suseda a to sused a ja strapata este v pyzame a to bol obed 😅 no urcite sa zlakol, ten ma balit urcite nebude 😀

tinka349
1. okt 2010

takto uz narastlo moje male srdiecko 😵

katy1979
1. okt 2010

@tinka349 ☹ to si viem predstavit ako ta vystrasila. blby zazitok ale hlavne ze maĺinka je zdrava.

miki060707
1. okt 2010

@tinka349 tak to mi je luto, mne keby povedali, že do nemocky s malým, booože, tiež by som asi reagovala ako ty, a možno by som bola trafená a posluchlá každé jedno slovo, som rada, že ste nakoniec nemuseli do nemocky

miki060707
1. okt 2010

mne deti spia, hlavne sona, už 3 hodky, lebo sme skoro ráno vstávali, šimon nás pobudil a chúda Soňa neprotestovala, síce v škôlke plakala, ale menej, tak som rada....a ked vstane sa naje/som robila polievku/ a pôjdeme jednym známim, lebo len doma kysneme a to veru neprospieva nikomu.....a ja sa trošku vykecám, hadam bude šimon dobrý.....

merikac
1. okt 2010

@miki060707 dakujem za komentare,,,a k tej vyske,,,doktorka ju odmerala ked mala 2 mesiace, ze ma 63 cm,,a ked mala 3, tak namerala len 60cm,,,tak neviem,,,doma som ju nepremerala,,lebo nemam meter 😀

monline
1. okt 2010

@tinka349 prekrásna babuľka, až ma mrazilo ked som čítala o problémoch...juj...dúfam, že ste a aj budete v poriadku...a to platí pre všetky bábätká..veľa zdravia, keď už nám tá chrípková epidémia prišla..
Doteraz som bola u mamy, spravila som dve pomazánky na jednohubky - nivovú a bryndzovú, dve obložené misy, jednu tácu chlebíčkov, mama spravila majonézový šalát a rezne a kuracie stehná grilovala..takže dnes papáme veľkou lyžicou 🙂 Danielko je trocha viac mrzutý, lebo je "odložený" v kočíku, mám ho menej na rukách, tak protestuje..aj spánok má taký polhodinový iba, no..dúfam, že teraz poobede to bude lepšie..
@merikac vonku sa vyčasilo, dúfam, že ti to zdvihlo náladu a že slniečko odohnalo chmáry
..a k vlasom- ja mám stále dosť husté vlasy, nie síce ako nika, ona má obvod vrkoča niekoľko cm, vlasy mi padajú, ale stále sa mi to zá byť bežné, však okolo 100 vlasov denne môže vypadnúť...horšie je, ak trčí z pomazánky 🙂

monline
1. okt 2010

@merikac mne malého na poradni nemerajú, lebo ževraj oni sú priateľskí k deťom a nenaťahujú ich..takže len doma krajčírskym meriame (asi sme nepriatelia😀) ale vždy nameriame inak, tak to neriešim..z oblečenia postupne vyrastá, to značí, že rastie...faldíky má krásne, tak aj priberá..som spokojná 🙂

merikac
1. okt 2010

@monline u nas je zamracene 😒

monline
1. okt 2010

@merikac tak ti posielam slniečko 🙂

merikac
1. okt 2010

😀
@monline 😵 ,,,,,,,,,,,,,,,,jeeejda,,, a dokonca zahrialo 😉

merikac
1. okt 2010

@monline zabudla, som na to dolezite,,,VDAKA 😉

strasska
1. okt 2010

@monline
@merikac baby ste podarene...rada citam vase prispevky 😉

jaruska8
1. okt 2010

Ahojte baby, my sme mali včera fakt čudesný večer, sme došli z prechádzky, malú sme okúpali, to bola ešte celkom v poho, ale potom spustila taký rev ako nikdy, ani sa len prisať nechcela, len rev a rev. Nakoniec po urputnom nosení, masírovaní bruška, meraní teploty sa nejak utíšila, napapala sa a zaspala, zaspala o pol 10 a vstala o 5:40, čiže spala 8 aj pol hodky a potom ešte potiahla do desiatej. Chudera, tak ju to zmorilo. 😒 😒 Asi zase bruško to nakoniec bolo, bola aj čerstvo zobudená, tak sa to takto nakopilo, ale ja už som stresovala, lebo ten rev, to bolo fakt hrozné, ja už by som aj na pohotovosť bežala s ňou, iná bezmocnosť. ☹

merikac
1. okt 2010

@mirka285 jeeej Mirka,,dakujem aj tebe...az teraz som si vsimla,,,,,hadam aj tu bude svietit 😉

emanuel22
1. okt 2010

Ahojte. Už som vám tu dávnejšie písala, no čo sa maličký narodil veľa času nemám. Ak dovolíte, pridám sa opäť.
Chcem sa vás opýtať, ako vám spávajú detičky? Ten môj cez deň potiahne maximálne pol hodinku vkuse, potom sa s plačom budí, tak mu dávam papať. Také polhodinové spánky má počas dňa asi 3. Mám pocit, že mu to je málo, potom je umrnčaný, chce sa nosiť po rukách. Ešte ráno keď vstane, tak je zlatý, smeje sa, kecáme 🙂 , no potom poobede hlavne už len takto... Čo robiť aby pospinkal dlhšie? Poraďte... Ani kočíkovanie vonku nepomáha, tiež len na pol hodku zaspí...

emanuel22
1. okt 2010

Aj mne strašne padajú vlasy. Sú všade. Len malého vkuse oberám...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre