Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lela1809
5. okt 2010

@petrap001 o tom tyzdni kojenia som pocula v uputavkach na spravy... ale nestihla som pozret ☹ vy mate slniecko??? u nas je uz stale zamracene :( a vraj ma aj prsat...tak uvidime..
co sa tyka toho spanku...tak aj my sa stale budime... vypadne nam cumel a uz sme hore... a stale rozhadzuje rukami..neviem neviem co tak mava 😀

lela1809
5. okt 2010

@bambola hej aj ja som preto nedavala.... ale ked sa stale odkopavala a mala ladove rucky tak mi nic ine neostavalo...lebo by som musela pri nej sediet a stale zakryvat... a teraz jej uz ani nevadi 🙂 a rucky teplucke

merikac
5. okt 2010

@mojalili
@lela1809
dobre ranko babuky,,,tak aj moja Emma je podobne na tom so spankom ak o tie vase deturence,,,neviem co sa im to porobila,,,,ona sa stale len mece a rozhadzuje rucickami a hlada si prsty a ked jej dam cumel, tak ho aj chce, aj ho hned vypluje,,no proste- nervozna je celu noc,,,spi len povrchne-plytko,,a ja som cely cas hore a len ju prykryvam a sledujem, ci sa nahodou nedrhne,,ci co,,lebo pri tom vydava vselijake zvuky ☹

merikac
5. okt 2010

babulky,,viete mi poradit ako by som dosiahla toho, ze by som si odstriekala aspom 5x do zasoby mliecko?????...mne to akosi nejde,,,pritom mala sa napapa dost,,ale odsavat sa mi neda,,bud robim nieco spatne,,alebo neviem,,maximalne si za den odsajem 20..........takze to mozem na druhy den vyliat,,,,,alebo sa mam zmierit s tym, ze ja si proste mlieko neodsajem ☹

lela1809
5. okt 2010

@merikac tak asi pocasie 😀 uz ´ma ine nenapada...
s tym odsavanim...ja si odsajem z oboch max 40:( a to pijem aj caj na podporu tvorby mlieka 😒 skusam aj hobit kekse s mliekom a stale nic 😠 len priberam z tych keksov 😠 no ale zase na druhej strane chutia dobre 😎 mm mi urobil zasobu... tak ich tam hadam nenecham 😀 mne laktacna hovorila tieto triky.. o inom neviem 😔

carrie84
5. okt 2010

Caute babule 🙂
Vidim, ze tie nase deturence su naozaj ako cez kopirak 😀 Moj Danko tak krasne spaval - budil sa len 1x za noc ... a teraz? Kazde 3-4hod je hore 😒 A ani cez den sa mu velmi nechce spat. Najlepsie je, ze by chcel a strasne sa jeduje, ze sa mu neda. Tak som vymyslela fintu - obleciem ho a strcim do kocika na terasu. Tam je kocik este po mne (babina nam ho odlozila 😀 ), v kt. sa da krasne hupat. A aspon tam mi kusok prespi cez den 😝

Baby - este sa chcem spytat, ked vasi drobci spia, potrebuju uz pokoj alebo im este nevadi ruch?

lela1809
5. okt 2010

@merikac jaj a este som zabudla... homeopatika ,,ricinus communis 5ch,, aj te je na podporu 😉

lela1809
5. okt 2010

@carrie84 cez den spime v obyvacke kde mam zapnutu bud telku alebo radio.. normalnbe fungujeme... a vecer klud... lebo aj v kociku ked je vonku tak je ruch...auta...

carrie84
5. okt 2010

@lela1809 - my sme tak tiez doteraz fungovali, ale posledne 2 dni mam pocit, ze mu to pri zaspavani prekaza 🙄 Ach jo... Ale vonku mu neprekaza nic, to zalomi hned 😉

@merikac - tie homeopatika beriem aj ja a mlieko mam 🙂 Este skus vineu - ale ja z nej vzdy este vytrepem aspon ciastocne bublinky. Plus laktacna mi radila ovsevne vlocky - normal kupit v obchode a spravit si kolacik alebo tak nieco 🙂

merikac
5. okt 2010

@lela1809 to co su za kekse???????????? hobit?? kde sa daju kupit? aj v tescu?

petrap001
5. okt 2010

@merikac ja som tiez skusala odsavata prd z toho,tiez malo odsajem.a to som skusala viac odsavaciek.po trosku hej tak 20max. no nemala som na to nervy.. a tiez pijem veela vody aj caj na kojenie.ako mlieka mam dost len odsat ani nahodou.mozno s elektrickou by to slo,len naco by som ju kupovala ked mam,hoci nie elektricku..
a moj maly je tiez v poslednej dobe nejkay nervny,len na rukach chce byt.polozim ho a spusti taky rev ako keby ho bili 😀 ale v kresielku posedi ale len ked je vibracne zapnute 😀
hodila som nejake nove foto tak mozte kuk 🙂 idem aj popozerat ci mate vy nove nejake,ze ako vam deticky rastu 🙂

merikac
5. okt 2010

@carrie84 ja mam pocit, ze mliecka je dost,,len akosi sa mi ho nedari odsat,,,ci len skusat a skusat,,,,

lela1809
5. okt 2010

@merikac maju taky oranzovy obal, dostanes ich v jednote... obsahuju vraj v lakninu...to mi poradila spolubyvajuca v porodnici a jej to odporucila gynekologicka... v tescu som ich nevidela...
@carrie84 aj my sa posledne dni viac budime vnutri.. stale jej pada dudel a hned sa na to zobudi...pritom predtym jej to bolo jedno...

petrap001
5. okt 2010

@carrie84 ja mam doma tiez taky kociar po bratovi a super je,len nie na verejnost 😀 a mojemu hluk velmi nevadi,ked v hluku zaspi.a vonku by tiez spal staale.len otvorim dvere a uz spi.nechapem tomu,ako to vedia,kde su.a cumel tiez ked mu vypadne tak katastrofa,hoci predtym mu to bolo jedno.ale on chce len ten gumeny co boli kedysi,ziaden iny 😀

carrie84
5. okt 2010

@merikac - u mna napr. vobec nefungovala odsavacka 😒 Mala som taku divnu rucnu. Tak som skusala bez nej, najskor nic moc, potom som prisla na system a islo to celkom pekne. Tych 30ml som dala po kazdom kojeni a tolko len preto, ze som sa bala, aby som nevymackala vsetko, ze sak co keby maly chcel papat skor 😀 Skusaj, skusaj, skusaj - ak mas mliecko ,tak chyba bude len v technike 😉 Inak - ja som sa na odstrekovanie vykaslala, od maleho aj tak nepojdem prec na tak dlho, aby ho musel niekto krmit (len ked idem na hodku dve prec, tak vyvolavam domov aj 5x 😀 ) a do zasoby nevidim zmysel ... Pretoze ak bude kriza, tak na nu je najlepsie prikladat babo co najcastejsie. Preco vlastne chces mliecko do zasoby ty?

carrie84
5. okt 2010

@petrap001 - ja som dnes mala pokus dat malemu novy cumel - ale holt ina znacka, aku mal doteraz - takze teraz mame doma novu hru s nazvom: Kam az ten novy cumlik vyplujem 😀 Poobede mu pojdem kupit novy - a jeho znacku 😵 😀

agika1982
5. okt 2010

ahojte maminy...chcem vas poprosit o radu....malinka stale chrchle....bola som aj u lekara, ze dychanie ma ciste, ze to bude asi v krku,,ked jej steka soplik alebo sliny a nevykasle to....predtym sme brali micosolvan a vyklepavala som ju....z nosteka jej odsavam soplik, ale dokopy nic nejde, aj kvapky jej niekedy dam....ono naozaj ako by to mala v krku...viete mi poradit, ako jej mozem pomoct zbavit sa toho??inak ako vam spavaju deticky? bo moja spava vynikajuco...minulu sobotu spala od 9 vecera do stvrt na 9 rana....niekedy sa az bojim, ze jej nieco je....vcera zas prespala osem hodin....v noci sa vobec nezobudila..a rano bola ako slniecko....je to normalne????

merikac
5. okt 2010

@carrie84 prave do zasoby, lebo od 8.11 idem do prace,,,teda mam ist,,,a mala je plne len kojena,,,,,,,,, ☹

carrie84
5. okt 2010

@merikac - uf, tak to uz hej. To je riadny dovod. Skus to rucne odsavanie alebo iny druh odsavacky. Jedine, co mi napada 😕

petrap001
5. okt 2010

@merikac vazne ides do prace??? nezavidim..ja mam nastupit v januari,ale este mam dovolenku tak mozno vo februari,ale akosi si to neviem predstavit,co bude...

mirka285
5. okt 2010

@carrie84 mojej malej doteraz nevadil hluk,ale uz tri dni pozorujem ze jej zacal vadit...vcera som upratovala okolo nej a hned sa mi zobudila a predtym som jej aj vysavat mohla pri hlave a nic....

mirka285
5. okt 2010

@merikac a co vlastne robis?

lutsine
5. okt 2010

baby kedy sa vyvijaju jadierka?

mirka285
5. okt 2010

@agika1982 my mame tiez tie sopliky v krku a neviem co s tym,asi nic ☹

agika1982
5. okt 2010

@mirka285 a mala chrchle?? teda znie to aj ako by mala bublinky v krku...
@lutsine dobra otazka...my sme boli uz po mesiaci na kontrolu a nema ich vobec tie jadierka, tak musim balit uz s dvoma plienkami

merikac
5. okt 2010

@mirka285 kde a kedy????? 😀

merikac
5. okt 2010

@lutsine
@agika1982 , my sme boli ako 3-tyzdnovy a tiez ich nemala,,len vtedy kontroluju, ci je to lozisko na ich ulozenie spravne postavene,,,,a v 3. mesiacoch ked sme boli na kontrole,,tak uz na sono bolo krasne vidiet take gulicky jadierok, takze medzi 2-3 mesiacom

merikac
5. okt 2010

a aj mola rano chcrchle,,,tak nejako chrapci,,ale pocas dna sa to da do normalu

mirka285
5. okt 2010

@agika1982 ja vidim ked si aj odgrcne ze tam ma sopliky,nevie to vykaslat este,tak to ide von vselijako....

merikac
5. okt 2010

@petrap001 no veru peti,,,chcem ist,,nemusim,,ale 1.- nerada by som prisla o opracu-ako sa hovori, zide z oci, zide z mysle a kazdy jeden je nahraditelny,,,2.- nevyzijeme s rodicovskeho,,este materaska,,sa da,,keby som mala taky aj rodicak,,tak sa z domu ani nepohnem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre