Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

robika
6. okt 2010

Ahojte, vcera sme boli na poradni a mame 6590 gr, takze sme pribrali zase dost 1090 gr za mesiac... 🙂 si predstavte tu u nas sa neockuje v 3 mesiaci, ja som bola nachystana a doktorka mi hovori, ze oni maju iny postup, ze najskor zoberu krv na krvny obraz a o mesiac neskor povinne ockovania... no a doktorka mi povedala, ze maly ma trochu hlieny v hrdielku (lebo stale v kociku placeme kym zaspi), no a povedala aby sme davali spottusin sirup, ale na letaku je ze od 6 mesiacov sa maju davat, tak som volala doktorke, ze ona ze mu mozem dat, boze keby ste videli ako sa hned pogrckal, ako som mu dala z toho sirupu , vsetko mliecko co zjedol vyvracal ale tak silno, ze som bola normalne v soku...uz mu ten sirup nedam, ale neviem co s tym hrdielkom, doktorka povedala, ze tie hlieny este na dychani nema, ale nechcem cakat kym sa mu to zhorsi...

monline
6. okt 2010

@tinaki1275 mne už tretiu noc spí veľmi dobre, predtým sa budil na jedno nočné kojenie okolo 2-3, ale včera zaspal pred deviatou a zobudil sa ráno presne 6,20, nakojila som ho a spal ďalej do desiatej (spolu so mnou) 🙂 a tie dve noci predtým sa zobudil raz o štvrtej a raz o piatej, ale zase zaspal do zhruba pol desiatej

mojalili
6. okt 2010

@lela1809 nevzdavaj to s kojenim, v takom obdobi ako je tvoja malicka aj ja som mala problemy s mlieckom, stale akoby som mala malo.....prejde to, len klud, kupila som si odsavacku a odsavala co sa dalo,tym som znasobila dopyt po mliecku, brala pravidelne homeopatika, jedla a neuveritelne vela pila....oddychni si, pospi si...je to o psychike....to nabehne neboj. A ak to prekonas, mozem ta ubezpecit, ze po 3. mesiaci uz si na krizu ani nespomenies....ja ano teraz neriesim, ci mam mlieko ci nie.....akosi uz nie su problemy ( a to som sa nevyhla ani jednej krize...) 😉

@kafoditka - jaaaj moja, ale jak ma vsetko bolliiiiii, sak uz sa hrabem do postele, o 24: hodine je Danko hore coby dup 😉

cigaretka5
6. okt 2010

@mojalili aka si ti bola dneska pekna na prechode pri autobusku 🙂

monline
6. okt 2010

@lela1809 mne niekedy daniel takto plače a odťahuje sa, tak mu dám len dudeľ a snažím sa ho uspať.. ked je príliš unavený, tak ani papať nevládze,..troška sa prespí, stačí mu aj desať minút či polhodinka a potom sa naje normálne...snaž sa veľa piť a musíš veriť tomu, že tam je mlieka dosť..a že bude stále pribúdať

tinaki1275
6. okt 2010

@lela1809 chuda moje a to si este sama ze? verim ze sa to spravi , skus vydrzat, ozaj cajiky na kojenie pijes?mne dost pomahali ked som kojila a kupodivu mi pomahalo aj ked som pila vela mlieka(ja bezne pijem pol litra denne), akonahle som vypila liter odstriekala som aj o 100ml viac denne...drzim palce 😉

monline
6. okt 2010

@mojalili o stretku sme písali včera veľa, ale ak chceš, pozri si fotky v mojom albume aj maxinom

monline
6. okt 2010

@robika ahoj..tak ste pekne pribrali..inak- páči sa mi ten prístup lekárky, že najskôr spraví krvný obraz a až potom zaťaží organizmus očkovaním...my ideme na poradňu zajtra a mali by malého aj očkovať, poslednú poradňu sme mali pred 2 mesiacmi, vtedy mal 5 kíl

lela1809
6. okt 2010

@mirka285 tak to ti krasne spinka 😉 ja som rada ze Laurinka neni po mne... cez den som spavala 1,5h a v noci vraj nic moc.. a stale musel byt niekto pri mne v izbe... lebo ked ma nechali samu tak som pustila rev... tak asi je 😀 po mm
@mojalili krasnucky je 😉

mojalili
6. okt 2010

@cigaretka5 Jeeeeej, videla si ma???? Cela v ciernom, ako cierna vdova, ze? 😉

cigaretka5
6. okt 2010

@mojalili ja som bola v aute takze som si ani moc neuvedomovala co mas nahodene ale svedcalo ti to .

monline
6. okt 2010

@maxara tak ako vypálil večer? udobrili ste sa? alebo si furt nahnevaná?

mirka285
6. okt 2010

@tinaki1275 cez den mala pije kazde tri hodiny 150 ml ale to len eraz posledne dva tyzdne,predtym pila 100ml,nutrilon jej mechutil,teraz mame Sunar a je dobre uz....ale tebe tiez pekne spinka.kocky poculi ste uz o tom ze tento rok ma byt tisicrocna zima?neviem ci nebudem kocikovat v lyziarskom obleceni 😀

tinaki1275
6. okt 2010

@monline presne takto spinkavala nasa kym som kojila,jedno kojenie v noci ,to mas dobre ked ti prespal uz celu noc..myslela som ze ked bude moja s UM tak potiahne este viac ,ale zda sa mi ze sa jej spanie zhorsuje.. 😒 teda neviem mna doktorka vyplasila ze malo pribrala tek preto ju este okolo polnoci -jednej krmim ,aj ked spi ...asi by som to mala skusit bez toho nie? ze teda dokedy potiahne...

mojalili
6. okt 2010

@cigaretka5 Dakujem, moc to potesi 😉 Dnes si tretia 😵 Neuveritelne, moja mama, neustale kritička, dnes ma iez pochvalila.....ale tym sa nechcem ja chvalit 😨

monline
6. okt 2010

@tinaki1275 lekárka, ku ktorej som ja chodila ako dieťa ževraj stále tvrdila, že žalúdok musí v noci odpočívať, tak by nemali deti veľa mliečka piť..tak neviem..

monline
6. okt 2010

@mirka285 nestraš,...nič som nepočula..ja nemám rada zimu ☹(

tinaki1275
6. okt 2010

@mirka285 no to ti vychadza cca 750 ml denne nie?no moja 150 stiahne tak raz za den..staci jej 120 inac grcka....a staci aj kazde 4 hodiny ....neviem ona celkovo neplace ked je hladna.. az mi je to divne..asi sa opytam v sobotu doktorky na ine mlieko ..

lela1809
6. okt 2010

@mojalili @monline jaj dakujem za podporu.. dufam ze mas pravdu s tym nabehnutim.. urcite to je aj s psychikou... lebo asi mam vnutorny strach ci jej to staci a hlavne ci bude mat vecer..

@tinaki1275 ved to .. este sme same.. a podla mna je to aj v tom.. ked je doma mm tak je s nami a je to take kludnejsie a hlavne aspon vecer trosku vypnem (veeeelmi obdivujem mamicky same s detickami 😉 )... tak to ma urcite spolocne s tou psychikou.. no ved do soboty vydrzime...

@robika ako pekne ste pribrali 🙂 nam uz tiez hovorila ze nas budu ockovat... tak sa mame ,,pripravit,, . to s tym krvnym obrazom je podla mna super ... podla mna by to mali robit vsetky lekarky...

tinaki1275
6. okt 2010

@monline na tom nieco je..mne sa mala okolo piatej rano vzdy trapi ,prdi ..a kope nozickami ..to moze byt este z toho posledneho krmenia okolo polnoci ..ale hladna sa nezda ,vacsinou ju necham a zobudi sa normalne az okolo pols siedmej..

mirka285
6. okt 2010

@tinaki1275 ano teraz mi pije tak ako pises,myslim,ze to je tak akurat..predtym vypila ledva 600,zdala sa mi to malo,teraz som spokojna 🙂

tinaki1275
6. okt 2010

@mirka285 no tak sa mi zda ze aj ja zmenim mlieko ..asi jej to co mam specialne protikolikove az tak nechuti..aj ked zo zaciatku sa zdala ok ..mne dr.povedala ze by mala pit az 800ml denne,ja bojujem aby vypila aspon 650 ml ,obcas je to aj 700 ml ale to ju nutim chuderu ..ozaj kolko vazi Linda?

monline
6. okt 2010

@lela1809 ja napríklad nemám doma v rezerve žiadne UM, aby ma to nezvádzalo ponúknuť mu ho, pokiaľ by sa mi zdalo, že mám málo mlieka..mám pár fľašiek v zásobe v mrazáku, ale je to iba zhruba na jeden deň ..takže- verím tomu, že ho budem kojiť minimálne dovtedy, kým začne s príkrmami

lela1809
6. okt 2010

@mirka285 dufam ze az take hrozive to nebude... staci aby bol sneh a niec len clapkanica... to by sa nam aspon s kocikmi lepsie jazdilo...
..zase na druhej strane ked sme si tak setrime tu prirodu asi sa ani nemozme divit 😒

mirka285
6. okt 2010

@tinaki1275 ked mala tolko co tvoja malinka tak vazila 5200g,teraz neviem za tyzden ideme do poradne..

lela1809
6. okt 2010

@monline ja ho vyrazim do smetia... som podlahla ked tak strasne plackala 😔 to je najhorsie... ze ked je doma mm tak jej ho nedam...lebo ju vezme, ponosi... a ja sa skludnim a nejsom v strese ze jej neviem dat papat.. a potom je vsetko OK.. a teraz proste mi neda nechat ju stale plackat 😖 a podlahnem idem dole a vysypem ten potvorny nutrilom 😢 a do ruky odsavacku a idem odsavat... dokym nieco nepojde ☹

mirka285
6. okt 2010

@lela1809 ja dufam ze bude sneh,ja mam sneh velmi rada,a clapkanicu neznasam...ale naozaj mam tusaka ze tento rok bude zima az nas budu kosti stipat 🙂 no uz aby mi tie sanky konecne poslali 😀

bambola
6. okt 2010

ja budem asi divna, vobec nesledujem kedy a kolko mala pije 😕 proste ked chce tak si vypyta 😝
inac stale plne kojim, mala krasne pribera a v noci spi od cca 11 do 4, napapa sa a taha do 6-7 a po papani este aj do 10 🙂 ja sa tiez dost teda vyspim 🙂 este od kazdej stredy vzdy odsavam cca 120ml na sobotu, ked idem do skoly aby mala papu 🙂 tym sa nechvalim iba som chcela tym povedat, ze niekedy je lepsie nebyt prilis uzkostliva a vobec sa nejako nestresovat, ja som ani nemala pocit, ze by sme mali nejaku krizu ale viem, ze sa moze stat, ze zo dna na den nebude 😕 dufam, ze nie 😅 ale aj keby tak od hladu neumrie predsa 😉

monline
6. okt 2010

@mirka285 už posledná zima bola riadne studená, bolo toľko snehu, že muž mal vyše mesiaca voľno, lebo nemohli strechy robiť..dokelu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre