Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
8. okt 2010

@carrie84 nasa tiez zboznuje autosedacku ale do pat minut musime ist do auta inak zisti ze to je finta 😀
najlepsie je ked nam reve v aute v autosedacke, mm nastartuje prejde pat metrov a uz je spokojna a ticho 🙂 je to nasa mala motoristka 😝 a v pohybujucom sa aute prespi kolko chceme, najdlhsie teda zatial trasu BA-BB

carrie84
8. okt 2010

@bambola - presneeee! Maly tiez ruci, ked zisti, ze sa ziadna jazda autom nekona 😀 Ale mm prisiel na dalsiu fintu - zacne maleho v tej autosedacke hojdat a zase je na par minut dobre 😀

robika
8. okt 2010

@jeiny mojmu malemu brala krv doktorka z rucicky pri zapasti, keby mu mali brat z hlavicky tak by ma tam asi porazilo... krvny obraz doktorka povedala, ze musi urobit aby sa mohlo urobit ockovanie, dnes som jej volala, takze vsetky hodnoty ma v poriadku a nie su potrebne ziadne vitaminy...
@monline aku ste mali noc? taky pristup lekarky to je hrozne, ako moze niekto kto pracuje s detmi, povedat slovo "decko" to by mi pride take otrasne slovo.. inak Danielko ma krasnu vahu, uz je z neho velky chlapisko.
u nas autosedacka funguje vtedy ked ma dobru naladu vydrzi v nej, ale zvycajne zrovna ked ideme niekam, musi vymyslat, nechce normalne papat a tak nakoniec sme v autosedacke s placom, teda presnejsie s revom ☹

monfat
8. okt 2010

čaute dnes sme boli v tom rehabilitačnom centre a som rada, lebo doktorka povedala, že tá zležaná hlava sa malej napraví, ale musíme raz do týždňa chodiť na cvičenia, tak bude to zaujímavé. že to má dobrú prognózu 🙂 . Mimochodom baby tá autosedačka a hojdanie, to je môj tajný tromf, už ked nič nezaberá, to isto pomôže 😀

alllexa
8. okt 2010

@merikac - tie mi este nedosli, prisu asi na buduci tyzden... No som zvedava, lebo som kupila vacsie cislo (74).

@mirka285 - tak niekedy sa neda vsetko stihat, mne bol Misko cely den hore, az po druhej sme sli von, hned po kojeni, vtedy spal, a potom ako na povel o stvrtej zacal plakat, tak som sa ponahlala domov nakojit. Takze som doma nic nestihla urobit, akurat umyt riad. Vonku som aspon zeleninu na trhu kupila.

lulu1983
8. okt 2010

@merikac: tak to si jej nasla dobre miesto... ja mam na wc ucebnicu anglictiny... ktovie, preco som stale na prvej kapitole.... hmmm 🙂

monline
8. okt 2010

@lulu1983 lebo nemáš čas ani na wecku vysedávať 😀

@robika noc sme po očkovaní mali dobrú..nebolo na malom poznať, že by ho nožičky boleli a nemal ani teplotu..ale mrvil sa v spánku veľmi veľa...pre istotu som mu dala na noc čípok....ked som si šla pred jednou ľahnúť, nebol "tuhý" ako inokedy, ale rozhadzoval rukami, tak som ho nakojila a nechala v mojej posteli spať (zvyknem ho preložiť do postieľky ked tuho zaspí), aj tak som ho aspoň 20x kontrolovala v noci, či mu nestúpa teplota, ráno po šiestej sa zobudil, nemal teplotu, nakojila som ho, zaspali sme..a ked sa zobudil o deviatej úsmevom, rozprávaním a cmúľaním pästičiek, už mal 38,4 ..a celý deň sa teplota kolíše nad 37..dúfam, že to už prejde..☹

v autosedačke aj s podvozkom som ho mala práve v kuchyni, lebo som potrebovala naporcovať a dať do mrazáku tri kurence, čo mi muž včera doniesol domov..svokra poslala domáce- len nechápem, prečo boli na nich napísané ceny????

petrap001
8. okt 2010

ahojte baby 🙂
pozeram,ze vsetky deti su uplne rovnake s tym autom 😀 nas tiez,ked sa hybeme tak je ticho,zastavime-spusti rev.nechapem ako to vedia krpci mali 🙂 a tiez ho obcas hojdam v sedacke ked mi place,ale to ju musim mat opretu o seba a tak hojdat,aby som to nemala az take jednoduche 😝
dnes sme si kupili fusacik na zimu,tak sa tesim.taky fajnucky,sa mi paci 😀
idem kus pocitat co mate nove

lulu1983
8. okt 2010

@monline : ceny tam boli pre istotu.. z kategorie IST.. rozumej iba svokra tusi... 🙂

monline
8. okt 2010

@lulu1983 ja mám skôr obavu, že jej to muž musel zacvakať...a nepovedal mi to..alebo len nech viem, koľko prerobila, ked to dala nám a nepredala niekde?

adelaine
8. okt 2010

..kocky, u nas to bolo tiez kedysi tak...v autosedacke vzdy hned zalomil,
aj v kociku, hned ako sme vysli na vzduch, teraz je to presne naopak,
v autosedacke sa puci mrvi, je mu tesna, neciti sa tam asi dobre...a
v kociku mi zacal v poslednom obdobi plakat 😖 musim mu davat dole
striesku, aby videl, ale nada sa to pocas skaredeho pocasia, asi ho supnem
do sportaku, lebo sa s nim neda inak, vobec sa neda kocikovat takto s revom☹ ☹
ani v spanielskej deke mi nechce byt...neviem ako ho dam v zime do fusaku,
to bude boj, netesim sa 😒

maxara
8. okt 2010

Ahojte opice.. 😀
Od rana sa vas snazim docitat.. to nie akoze ste vela potrkotali, ale ja mam furt cosi.. zacnem teda hned zrana..
Na 9tu som sla po vysledky k diabetologicke a neviem, ci je to tym, ze som zacala nosit cerveny kabat alebo sa nado mnou ta svina, co ma uriekla, zlutovala, ale vysledky boli uplne v poriadku.. samozrejme so zaverom OBEZITAm tak ale.. aspon ze nie cukrovka..
odkedy som sa vratila, mam na rukach ninku a kedze sa mi asi prave presrala az za usi, idem to poriesit a potom sa dovyjadrujem

erytrea
8. okt 2010

Ahojte kocky, sa Vam musim pochvalit 😎 😎 😎 😎

pred par dnami som pisala nasmu primatorovi a postazovala sa ako tazko sa cestuje v MHD mamickam s kocikom atd.... a si predstavte ze od 13.10 budeme v TRENCINE cestovat v MHD s kocikom BEZPLATNE 😎 😎 😎 😎 😎 😎

tak som so sebou taka spokojna 😀 😀 😀 😀

mirka285
8. okt 2010

@merikac nie krupierku,casnicku ,tie zarabaju lepsie,lebo vsetky tipsy co dostanu su nezdanene...no a Gabka som nezbalila v kasine,svojich hosti z roboty som si oddelovala od sukromneho zivota...s Gabkom sme sa zoznamili na lyzovacke...tak ja som dnes bola do siedmej vonku,mala cely cas spala..uz je okupana a lezka v postielke...Kafko som zvedava na to obocko 😉 Maxi cakam na pokracovanie prispevku...

carrie84
8. okt 2010

@erytrea - vaaaazne? Jeeeej - tak to si pojdem vyskusat 😀 😉 Ale vidno, ze sa nam zvolebnieva, ze? Celler sa asi zlakol Rybnicka 😀 😀 😀 😀 😀

carrie84
8. okt 2010

@monline - ale to by bolo pekne hnusne od nej, keby vas to nechala zacvakat 😖 Ona predava sliepky?

kafoditka
8. okt 2010

@maxara aky nezvycajne kratky prispevok, normalne to na tej stranke nevypada dobre 😕 😉

@mirka285 hrubkou ho mam rovnake, len je tmavsie.. no som zvedava aj ja sama co to bude, ked to odchrastavie 😉

moj maly bojuje v postielke a nie a nie spat..


robika
8. okt 2010

baby co ste krstili, kde ste kupovali tie kosielky? a ako vlastne prebieha taky krst, lebo vobec netusim... a tak neviem na co sa mam vobec pripravit... neviem ako to tam budeme mat, ked vacsina z vas mala krst tak, ze sa maly zmestili do perinky, co u nas s Filipkom nehrozi a vobec nema rad, ked ho drzim ako babatko, tak si neviem prestavit, ze ako to bude cele v kostole a kto pocas krstu drzi babatko, niekto z krstnych rodicov?

mirka285
8. okt 2010

@robika www.kosielky.sk a myslim ze skoro nikto tu nekrstil v perinke...babo drzia krstni rodicia,a v kazdom kostole to prebieha inac,kociruje si to farar..ale neboj,vsetko pojde tak nejako plynulo..

lela1809
8. okt 2010

ahojte kocky...tak konecne po celom dni mam cas na PC... teda kym malej nevypadne dudlik.... dnesny den DES ☹ Laurinka ma asi tiez nejaky blby den... spinkala po pol hodkach a aj v kociku co je co povedat...lebo tam dokaze prespat aj tri hodky... ked zastal kocik tak oci dokoran... no co uz tak som dnes nic nespravila 😒 mala som ist zubarovi ale kedze nikto nemal cas chvilu pokocikovat tak som to musela zrusit.. a to som sa taaak odhodlavala ze tam pojdem 😖 tak zase o dva tyzdne...hadam nam to vyde.... potom s obrovskym placom chuda male v aute... stale plakala co sa mi v aute nestava.. tam vzdy zaspinka.. a dnes nejak ani za ten svet... potom mamina 50ka...kde bolo asi 40ludi a kazdy samozrejme nakukal do kocika... a potom si ju podavali co sa samozrejme odzrkadlilo na nasom odchode s velkym placom... takze cesta autom opat s velkym placom a ked sme prisli domov zacala az grckat...chudatko malicke...mi jej az luto bolo...tak som ju nosila potom na rukach a rychlo okupat a potom sme papali a nechala som ju ukludnovat sa nacecnutu na mne... bambulka mala.. tak dufam ze noc bude lepsia ako den 🙂
tak a mozem si vas konecne v klude precitat.. 🙂
@merikac ako?? uz ti je lepsie???

robika
8. okt 2010

@monline je fajn, ze uz to mate za sebou a uz je Danielkovi dobre 🙂 , svokra Ti asi chcela ukazat, ze kolko penazi obetovala, aby si vedela, za kolko jej mas najblizsie nieco priniest 🙂

carrie84
8. okt 2010

@robika - vsetko, co potrebujes (kosielka a sviecka) kupis v Spolku sv. Vojtecha 😉 To nevadi, ze Filipko nebude v perinke, sak ked sa krstia vacsie deti a dospeli, tiez ich nedavaju do perinky 😀 Pocas krstu som drzala maleho ja - krstni drzali kosielku a tu sviecku. Zabehni za knazom s rod. listom - on ti povie presne co a ako. My sme boli aj na takej kratuckej nauke 🙂

robika
8. okt 2010

@mirka285 ja ked som pozerala fotky z krstov, tak sa mi zdalo ze su babatka v perinkach, ale asi som len zle kukala 🙂 , no dufam ze to pojde plynule ako hovoris a maly nebude velmi cirkusovat

robika
8. okt 2010

@carrie84 no presne ako hovoris, asi budem musiet zajst za fararom, nech mi povie priebeh, ktory ma on zauzivany

mirka285
8. okt 2010

@robika no a asi je to vsade inac,lebo u nas drzala malu krstna mama,kosielka sa drzi prilozena na tele a sviecku drzal krstny otec....

lela1809
8. okt 2010

@erytrea jej tak to si pekne vybavila 🙂 sikula 🙂
@monline som rada ze Danielko takto zvladol ockovanie 🙂 a noc mal docela peknu.. az na tu rannu teplotu.. nechavas ho zaspinkat u vas v posteli???
@monfat vyborne ze sa hlavicka da do poriadku 🙂 na ake cvicenia vas poslala?

zrzulka
8. okt 2010

@jeiny my mame blondiacika a krvny obraz mu este nerobili... to treba??? musim sa spytat ked pojdeme v decembri....a beru z rucky, preco z hlavy?? mojej dcere vzdy brali zo zilky... a to si teda odzila bratia krvi...ruky jak reseto mala furt....

maxara
8. okt 2010

ano ano @mirka285 @kafoditka uz som tu a pokracujem, kua a to pekne nasrata.. 😠 normalne som sa musela nadzgat zvolenskymi dvoma jogurtami..
Takze ako som dosla od lekarky, mala som stale Ninku, lebo Misko, hoci mal to posrate WFH, nebol schopny byt zobudeny po vcerajsej opici.. akozeee.. cele to zvalil na to, ze vecer chytil nejaky kychaci zachvat a dal si alerid a je akoze z toho cely den taky ochrapany, ze musi chudacik cely celucicky den prechrapat.. tak ja som si v case Ninkinych 25 minutovych spankoch upratala skrinku v kuchyni, uvarila som moju veeeelmi oblubenu cicerovu mnamky polievocku a hovadzie ragu s knedlou (knedlu som kupila), zacala som zehlit, ale kedze som to musela tri krat za pol hodinu prerusit, lebo nebolo toho, kto by k Ninke skocil a ona tiez zrovna dnes musela vymyslat, tak som sa na cele zehlenie vysrala.. a odvtedy som akoze rezignovala.. akoze som sa tvarila, ze uz to drbem a v tom mi mm zahnojil, ze pridu k nam prdosi uz dnes a Mato, ten, co som pisala, ze s nim siju vestci certi, si zobral so sebou svojho drbnuteho kamarata.. pekne.. inak rano cestou od lekara som im bola nakupit 20 pudingov, 3 kg parkov, 25 rozkov, pakel kofoly a 2 kg hranoliek.. len aby ste boli v obraze.. a ako bonus som si to aj sama vylozila z auta, lebo mm musel ist v tej sekunde srat na pol hodinu, kua.. no ale s5..
Prisli prdosi, mm im dal robotu hned, kazala som pokopat zahon.. a moj zrucny zahradnik mm im dal prosim pekne motyky (na celom zahone dokola zahrady je vysadenych asi 10 rastlin dokopy, takze som tym pokopanim myslela samozrejme rylovanie).. 😲 akozeeeee...
no a potom dosli dnu, mm mi oznamil, ze pride okrem prdosov aj ten nas podnajomnik s nimi podusit vecer nejake hry.. to bolo v case, ked som akurat s Ninkou na pleci docitavala poslednu stranu konika, ze uz uz pojdem aj napisat, aj som kusok napisala.. ibaze Nina zacala vrieskat, dosrala sa az za usi a nemohla uz pockat ani tych 10 minut v tych srackach, tak si hovorim, ze rovno ju okupem a potom sa zdejchnem hore, Ninu uspim a budem konovat do noci, zatial co oni budu hrat..
Ninu som okupala, nakojila, zacala vymyslat, tak som zarobila UM.. nachvilu zavrela oci, tak ze zbehnem na zachod a tu hore zachod obsadeny.. jeden z prdosov tam sral, aby si z neho nerobili srandu dole, ze to po nom smrdi,.. 25 minut !!! 😠 kua.. tak som isla dole im oznamit, ze srat aj vsetko ostatne pojdu vylucne dole a nech zapoja zvierace, ked bude obsadene.. zobrala som sprej do hajzla, tak to tam po nom razilo, ze som tam polku toho neutrenu vystriekala..
Tak potom zas sa Ninka zobudila.. znova prso, zbytok UM, zaspala.. zapnem internet a nic.. zavolala som Michalovi na mobil, aj som ho pocula a jemu sa nechcelo vstat, tak to nechal vyzvonit.. isla som dole, ze nech mi ten internet nakopne a on ze jemusa to nechce riesit, lebo pouzili switch na prepojenie kompov, aby mohli hrat po sieti a internetovy prijimac ostal v garazi,. oni ho totiz nepotrebuju.. 😠
Tak som sa zatvarila jak boh pomsty, ze pochopil bez slova, ze ma ist pon a zapojit ho, lebo zrusim tuto ich seansu.. normalne som ostala taka nasrata, ze som sa sla natlacit tymi jogurtami..
no dovi.. cely den ninku na rukach, uplne sama som na nu bola, ked som nieco chcela, vzdy mal nejaku stupidnu vyhovorku.. ale aspon reaguje velmi milo a krotko, cize si je vedomy toho, ze som dost toho zmakla dnes aj bez jeho pomoci,. a teraz dusia, Ninka spi a ja konim..

zrzulka
8. okt 2010

@lela1809 ako to dopadlo s tou kamoskou?? prisla nakoniec, ja som potom tiez cudna lebo ja nenechavam deti nikdy same... ja mam totiz fobiu ze nahodou sa nieco stane ci uz mne alebo nejakym sposobom sa nedostanem do bytu a deti same... ja som malu bravala este aj smeti vysypat. dala som ju do satky a tak sme chodili....

zrzulka
8. okt 2010

@erytrea sikula, to by aj nam bodlo, ja ked chodim do ba busom tak to som musela este aj za malu platit 😕 😕 😕 a to som ju mavala obvykle v satke... ale sa mi nikdy nechcelo dohadovat sa so soferom... vsak to vzdy take cudne typy davaju za "autobusarov"... by ta pohladom prebodli... nedajboze nemas presnu sumu prichystanu tak ta sprdnu jak male decko... ze sa ides od hanby prepadnut.... a ty chodis busom ???? tak nie som jedina v teme??? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre