Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tatianka.g
10. okt 2010

prosim poradte mi... ako davate spavat vasich drobcov? Moj je neskutocne zvyknuty na perinku no uz mu z nej riadne dlho trcia nohy 🙂 dve noci ho davam spat do spacieho vaku no a samozrejme som sa nevyspala. Drobec stale rozhadzuje ruckami,snad si casom zvykne. Problem vsak je ako ho ulozit spinkat cez den samozrejme mimo kocika a autosedacky. Stale chce perinku a byt na rukach. Ako uspavate vy?... 😒

kafoditka
10. okt 2010

@tatianka.g ahoj, a skusala si ho tak natesno zabalit do tensej deky, aby mal ten pocit zovretia ako v perinke? Mne Filip spava zasadne na brusku ale ked ho dlho mrnci a nevie zaspat, staci mi ho dat na 3 minuty do satky a v momente zalomi.. 🙂 Potom ho len polozim do postielky..

kafoditka
10. okt 2010

@denisse Filip ma buducu nedelu 4 mesiace a stale sa nevie prevratit z chrbatika na brusko a naopak.. Inak je sikulka - chyta veci do rucky, sam si hrka hrkalkou, blaboce sam so sebou aj s okolim a krasne sa nahlas smeje 😵 😵 Len na to prevracanie sa je lenivy.. Ale nerobim z toho tragediu.. verim, ze ma coskoro prekvapi 😉

noemarta
10. okt 2010

tak uz sme doma od nasich. 🙂

@kafoditka , mirka, max, vy mate tusim rande coooo??? a ak idete cez ivanku to uz je na skok do zalesia. 😉
ja idem rano gyncosovi po "sestonedeli" nejak som nemala na seba cas, tak idem az teraz a potom sa mam stretnut s katkou, kupili mi novy vigantol.
do fotoblogu som pridala aktualnu fotku mojho mm a mnaaaa. 🙂

denisse
10. okt 2010

@tatianka.g
ja ti velmi neporadim, ja uspavam bud v kociari, alebo na rukach ... a tiez zaspi v satke, ale to trva dlho, lebo uz chce kukat na svet, takze satku pouzivame len ak idem von a nevadi mi, ze pol hodiny kuka a potom zaspi ...

denisse
10. okt 2010

@kafoditka
urcite to kazdu chvilu zvladne ... tak to my sa este nacakame, barunka este len buduci piatok bude mat tri mesiace 🙂

kafoditka
10. okt 2010

@denisse ale napr. Maxina Ninka ma 3 mesiace a ta sa otaca tusim uz vyse dvoch tyzdnov, ked nie troch.. 😉

monline
10. okt 2010

som tu len na skok, prečítam si vás až večer v kľude...tak dnes mi poobede Daniel sám zaspal v postieľke..neverila som, že sa to podarí, ale vyšlo to 🙂
Zajtra má 4 mesiace a ja som mu poobede ponúkla rozmixovanú varenú mrkvičku, našu bio, uvarenú v kuracom vývare ..chutilo mu 🙂 Len tak trošku - ale taaak pracoval s pusou, boli tam aj menšie kúsky (ako ryža), tie normálne dokázal spapať a tie trošku väčšie vypľúval..🙂
Chcela by som, aby sa naučil papať lyžičkou, lebo švagriná kojila vyše pol roka a až potom začala malému pridávať iné jedlá a on sa drhol, nedokázal pusou a jazykom vôbec pracovať. Mal vyše roka a stále nevedel jesť, vlastne doteraz strašne zle je.

monline
10. okt 2010

@kafoditka ani Daniel sa neotočí z chrbta na bruško, opačne len niekedy...vôbec si nemyslím, že je to nejaký problém, netráp sa tým, porovnávanie len stresuje

denisse
10. okt 2010

@monline
ja som nelu tiez pol roka len kojila a potom som zacala s mrkvou a tak a papa normalne, aj s lyzickou hned vedela ...
teraz neviem, kedy zacneme s prikrmami, uvidime, zatial to vobec neriesim ..
ale je to super, ze danielkovi chutilo ... 🙂

monline
10. okt 2010

@denisse asi je ten môj synovec špeciálny..on od začiatku strašne zle hltal...ja týmito príkrmami nechcem nahradiť jedno denné jedlo ešte, ale chcem, aby si zvykal

tatianka.g
10. okt 2010

no budem to musiet skusit stou dekou, uvidime snad to pomoze, ale niekedy je to uz narocne.... ☹

tinaki1275
10. okt 2010

@denisse tak my mame tiez ten problem s hlavickou ,preferuje pravu stranu uz sme si to vsimli pre mesiacom tak sme sa snazili jej ju stale otacat ,ale evidentne sa jej lepsie toci na tu pravu stranu apobcas sa aj zlosti ked jej ju naschval otocim opacne.otocili sme ju aj v postielke tak ze ked sme pri nej tak vlastne musi pozerat na lavo ..v noci si to strieda ale cez den uprednostnuje tu pravu .. 😒 mna na to upozornil ortpped ked sme boli s klbikmi a ze ju musime nutit nasilu lebo to bude neskor problem..tak sa snazime.. ☹ alenie vzdy sa to da,vraj sa to do konca 6.mesiaca musi stratit ...tak dufam ze pri snahe to pojde..este je aj podkladam zlozenou plienkou prave ramienko a to je stazuje otocit hlavu na pravo ..

denisse
10. okt 2010

@monline
moni, to mi je jasne .. ono pri nele nam trvalo snad mesiac a mozno aj viac, kym zjedla tolko, ze ju nebolo treba "dokojit" ... a ked mu to dobre stravi, tak preco nie ... ja neviem, kedy naberiem odvahu 😉

tinaki1275
10. okt 2010

@monline no bravo zatko 😀 nech len pekne papka...ja chcem tiez zacat hned ako dovrsime 4.mesiac s mrkvickou ..dufam ze nam to pomoze pribrat, aby dr.nehundrala ze malo priberame..co est dalsie zacnes davat?

monline
10. okt 2010

@tinaki1275 ja som nad tým ešte veľmi ani nepremýšľala ..ale ked som dnes navarila tak dobrú polievku, chcela som z nej dať aj malému 🙂 budem mu dávať mrkvičku, možno zemiak, neskôr jabĺčko, banán..pravdepodobne budem pozerať na hotové výživy a jedlá, ktoré sú od ukončeného 4.mesiaca a podľa toho

monline
10. okt 2010

@denisse malý mi kaká raz za tri dni..teraz, ked mal teplotu, tak teplomer pomohol aby sa vyprázdnil, ale dnes teda riadne naložil...neviem, či to má súvis s tou mrkvou, či nie, však uvidím najbližšie..v plienke kúsočky mrkvy neboli 🙂

mirka285
10. okt 2010

ahojte,
@monline ti poviem ze vela nechybalo aby som aj ja malu dnes natlacila mrkvou 😀 tiez som urobila fajnovy vyvar a mala tak na nas pozerala ked sme jedli ze som normalne mala nutkanie jej dat kostnut....poobede sme boli dve hodinky vonku,mala uz lezka v postielke obriadena a Gabo mi tu vykrikuje z obyvacky ze je magicky datum,tak sa mam pripravit na nenormalny sex....uz som sa stihla aj osprchovat,umyt vlasy nech nejdem zajtra na navstevu jak mockos 😀

noemarta
10. okt 2010

@mirka285 no a kam idete na navstevu, ste sa nepochvalili... 😉
inac aj nasa, tak dnes pozerala na nas dnes, ze ako jeme, ze som jej chcela dat kostnut. 🙂

mirka285
10. okt 2010

@noemarta Marceli ideme k Maxi poklebetit a stravit den inac...v utorok idem s malou na ockovanie tak som zvedava ako to bude znasat,dufam ze dobre lebo na stvrtok som zase dohodnuta s kamoskou ze vybehneme do Rakuska do bipi

tatianka.g
10. okt 2010

@kafodikta a ty davas filipka na brusko alebo sa uz sam pretoci?

kafoditka
10. okt 2010

@mirka285 Miri Linda ak bude horuckovat, tak len v utorok vecer a mozno v noci.. Filip bol na druhy den uz v pohode..

mirka285
10. okt 2010

@kafoditka tak to si ma potesila,lebo nerada by som to Rakusko odkladala...

kafoditka
10. okt 2010

@tatianka.g Mne tak spava od troch tyzdnov.. Najprv bol v perinke, ale strasne sa potil, ked boli tie tepla, tak som ho polohovala v postielke bez perinky. A potom som ho raz po papani ked mi nechcel odgrgnut polozila na brusko a tak mi zaspal. odvtedy chce spat len tak 😉 Moze aj hodinu lezat v postielke unaveny ako pes, ale mrnci dovtedy, kym ho nepretocim. Vtedy v momente zaspi 😉

noemarta
10. okt 2010

@mirka285, @kafoditka, jeeej, cize ked budeme mat zajtra na jazykoch pupaky , tak uz vieme preco 😀 😀
ja budem mat rano ranny sex, idem gyncovi, potulam sa v centre a poobede musim byt doma, lebo pride prackar opravit pracku, odisiel tam nejaky ventil ci co....
booze, to vam drzim palce, aby to ockovanie dopadlo dobre. my ideme az 27ho. a vy idete na ake ockovanie, ved to prve mate uz za sebou nie?

tatianka.g
10. okt 2010

hmmmm moj zaspava vascinou na rukach ale uz sa pomalicky ucime zaspavat len tak v postielke, vecer nam to ide ale cez den mame problemy

kafoditka
10. okt 2010

@noemarta 😕 ja to mam tak vryte v pamati, ze v den, ked idem ku gyndosovi = ziaden sex 😀 lebo ze to doktor zisti.. 😅 ani neviem, odkial to mam ale vzdy som to dodrzala.. som prastena?? 🙂

noemarta
10. okt 2010

@kafoditka urcite to zisti, ale ja som myslela, na taky akoze sex, myslela som na lekara ze sa bude vo mne spaaarat 🙂 🙂

kafoditka
10. okt 2010

@tatianka.g mne tiez zaspaval na rukach, ale ked mal uz cez 6kg a mne odchadzala chrbtica, tak som to stopla.. Mne sa maly aj hodinu pozera na hrajuci kolotoc, kope nohami, rukami a mrmle si popod nos, potom ked je unaveny velmi, zacne mrncat a ja ho len pretocim a dam mu dudel. Po chvili zaspi 😉

kafoditka
10. okt 2010

@noemarta jeziiiiis, kto mi stoji na vedeni?? 😕 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre