Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
12. okt 2010

@lulu1983 lulu to, ze necjce byt Filip v kociku, radsej neriesim.. u nas to vypada tak, ze ked ideme vonku, maly zaspi, potiahne pol hodiny a ked sa zobudi, tak o tom vie cela Petrzalka, lebo tak krici...musim s nim utekat domov alebo ho utisit na rukach.. ked idem niekam do shoppingu, beriem so sebou aj satku na nosenie, aby mi vydrzal.. 😒

lulu1983
12. okt 2010

@kafoditka u nas to funguje rovnako, shoppingujeme v mai teii, ale aspon ma upokojila neurologicka, ze vidno, ze je satkovany, lebo ma krasne rovny a pevny chrbat 😉

kafoditka
12. okt 2010

@lulu1983 nejak som to nezachytila, ale u neurologicky ste boli s nejakym problemom ci len preventivne??

nina88
12. okt 2010

Ahojte. Potrebujem si nieco ujasnit, kto sa podujme, vopred moooc dakujem. Pocula som,ze ked zacnem poberat rodicovsky 256 eur do konca roka, ostane mi do 20 mesiacov veku dietatka, ak az v januari je to tych 190. Ja som nastupila na matersku 1.6. to znamena ze dostanem ten rodicak v decembri,ze?? A co potom s cerpanim dovolenky? Mam celych 20 dni, to sa robi ako?? JA som taky blb v tomto... ☹

kafoditka
12. okt 2010

@nina88 este stale nieje schvalene vladou, ako to s tym rodicovskym bude. Minister sa ma vyjadrit na nejakom rokovani.. Bol predlozeny navrh, ze od 1.1.2011 budu maminy poberat jednotny rodicovsky prispevok 190euri, ale maminy protestovali a stretli sa s ministrom a zevraj sa na niecom dohodli, ale este to nebolo zverejnene.... Inak aj ja zacinam brat prvy rodicovsky od decembra vo vyske 256eur a dufam, ze mi aj taky ostane v novom roku 😉
S dovolenkou je to aspon v mojom pripade tak, ze ked opat nastupim po troch rokoch do prace, mozem si ju vycerpat. Ale preplatit mi ju nepreplatia, musim ju proste vycerpat..

lulu1983
12. okt 2010

@kafoditka k neurologicke nas poslala nasa detiatricka, lebo risko od narodenia zataca hlavicku dolava, podla toho, ako lezal v brusku, ale odkedy ho polohujeme doma a nosim v mai tei zlepsilo sa to min. o 80 %, ale pre istotu nas k neurologicke poslala.

Inak viete co je zvlastne, ze vzdy, ked pozrie nejaka doktorka na riska povie s istotou, ze je plne kojeny, doteraz som si myslela, ze to preto, ze je taky macik vyjedeny 🙂 , ale vcera nam vravela neurologicka, ze to vie podla hlavicky?! ma to zaskocilo, ale som sa neodvazila spytat, ako to mysli

nina88
12. okt 2010

@lulu1983 preco si sa neodvazila, si myslis,ze ta zje?? 🙂

@kafoditka dakujem za odpoved... U mna v robote je to tak,ze po materskej som si mohla cerpat dovolenku a potom nastupit na rodicovsky... Ale to by bol uz januar... 😠

maxara
12. okt 2010

Ranko kvakule, tak ja som vyspinkana do ruzova.. od 22hej do rana do 7mej chrapkala a teraz pokracuje 😉

@lela1809 @monline babky, bacove gule su take bryndzove gulky, veeeelmi dobre a k tomu sa udusi kapusta, zvlast cibulka a zvlast slaninka, to sa da na tanier, na kapustu gule, na to cibula a slanina a je to vymakane.. a tie gulicky sa robia tak, ze 250g bryndze, 100g krupice a 40g struhanky, k tomu 2 vajcia a sol.. toto sa zmiesa, vyrobia sa sulceky ako na sulance a potom sa nakrajaju a urobia sa male gulicky.. najlepsie velke najviac ako rafaelo, lebo su dost syte.. ale neskutocne dobre

@tinaki1275 tak to naserie.. ved je jasne, ze ked idem navstivit slovaka do zahranicia, beriem so sebou fernet a slivovicu 🙂

@merikac @tinaki1275 to je fakt, ze prava domaca slivka je super.. a dokonca som sa z nej aj brutalne ozrala a praveze to bolo super, rano ma absolutne nebolela hlava, bola som taka vesela, jak keby som bola prave cerstvo jemne liznuta a uplne som sa tesila zo zivota 😀

merikac
12. okt 2010

@nina88 zo zakona, su ti dovolenku povinny bud po nastupe znova do prace preplatit,,alebo si ju mozes vycerpat

lulu1983
12. okt 2010

@nina88 take nieco, ja som do svojich 21 rokov nikdy nebola chora, lekari su pre mna neznama 😀

monline
12. okt 2010

dobré ránko
tak môj fešák zaspal včera o ôsmej a spinkal do siedmej rána, napapal sa a zase zaspal do deviatej 🙂 takže aj ked chodím neskoro spávať, som vyspatá..je mi vás ľúto, že detičky sa toľkokrát za noc budia ☹(
Vonku vyzerá, že je krásne, tak sa naobliekame a dáme si kafíčko na teraske, pekný dník prajem

monline
12. okt 2010

@maxara díky..bryndzu môžem, tak to niekedy spravím 🙂 tak aj ty si dobre vyspatá, super

bambola
12. okt 2010

dobre ranko dievcata 🙂

tak nasa mala bola po vcerajsej zlej nalade taka unavena, ze mi v noci spala osem hodin, o siestej sa napapala a spala dalsie 3.5 teraz ju uz pocujem ako sa v spalni sama rozprava 🙂 mala zatial spava dobre tak dufam, ze sa to nepokazi lebo ja moj spanok milujeeeeem 😠

@monline @lulu1983 dakujem

@tinaki1275 som na teba myslela. za posledne tri tyzdne mi mala pribrala len 300g 😒 a to sa mi zdalo, ze ju prikladam cim dalej tym castejsie cez den. no ale mi povedala dr, ze treba aj kazdu hodinku. predtym mi ale mala priberala tak 180g tyzdenne (tak ako tvoja naposledy co si pisala) a to bolo uplne super a vzdy nas dr pochvalila, vravela, ze by mala priberat tak od 120-150g tyzdenne. takze by som tu tvoju dr brala s rezervou. zbytocne sa nestresuj.

monline
12. okt 2010

@maxara a ešte- čo sa robí s tými guličkami? vyvaria sa?

bambola
12. okt 2010

@maxara @merikac @tinaki1275 co sa chlastu tyka ked som prisla robit na leto do talianska tak prve co som dostala "zvoza", ze preco som im nedoniesla slivku 😀

lulu1983
12. okt 2010

@bambola , tinaki275 nas pribera cca 300 g tyzdenne a cez den pije cca kazde 2 h, je to prudko individualne, fakt sa netreba trapit nejakou tabulkou. Pokial je dieta spokojne a stastne, netreba to riesit si myslim

bambola
12. okt 2010

@lulu1983 tak to za to ma 8kg 😀 ale na tej fotke to naozaj nevyzera 😉 akurat vyzera starsi

merikac
12. okt 2010

@mojalili nadherna momentka,,,,tolko stastia na jednej fotke- mas krasne deti 🙂

merikac
12. okt 2010

vsetkym VAm nahdeherny den,,,,ideme von- je tak krasne,,ze hriech to nevyuzit

maxara
12. okt 2010

@monline Ano mon, teraz som si spomenula, ze vam to sem idem este dopisat.. gulicky sa uvaria ako halusky, nahadzes do vriacej vody, trosku oleja a ked vyplavaju, vyberies.. vsetko..

mirka285
12. okt 2010

ahojte,tak my sme uz doma z poradne a ockovanie sa nekonalo,lebo doktorka povedala e to ockovanie po tbc ma mala trosku nahnisane,tak ze ockovanie odklada kym to nebude uplne suche,a nemam s tym nic robit,ziadne vytlacanie a vazime 5600 g a to uz mame 3,5 mesiaca,takze aj Linda je len take fifipierko 🙂 dnes mam doma aj Tomasa neviem ci ho fakt boli hlava alebo sa mu nechcelo do skoly,tak si dal paralen a vegeti....

noemarta
12. okt 2010

@mirka285 ahooj, hm,,, takze ockovanie nemate za sebou, toto povedala aj nam, ze pokial nebude mat pekne zasusene to ockovanie po tbc, tak sa ockovanie nekona, ale ja som jej to pekne vytlacila a teraz jej to natieram zasypom a uz to ma krasne suche. 🙂
@maxara nooo ten recept vyzera super, asi to aj ja spravim. 🙂
Mojalili, krasna momentka.

adelaine
12. okt 2010

ahojte, kocky dakujem vam za priania skoreho uzdravenia,
hadam sa moja tekvicka bude citit lepsie, vidno ze mu nieco je,
ani smejkat sa mu nechce...pridavam nejake fotecky..
a dnes dufam, ze sa nam podari ist k pediatricke, uvidim co mi povie.

bambola
12. okt 2010

@noemarta nepisal tu niekto na koniku, ze po vytlaceni tam zacalo rast zive maso ☹ ?

@mirka285 mirka radsej nevytlacaj, co som sa ja zatial stretla tak vacsinou vraveli dr ze nevytlacat. keby to mala velmi zahnisane tak zvyknu poslat na plucne ale asi to mate len tak trosku, tak by som z toho nerobila ziadnu vedu 🙂

adelaine
12. okt 2010

@kafoditka my mame presne to iste, nechce papat, rev pri jedeni, vypluvanie mlieka,
len mrnci, chce byt na rukach, stale kycha chudatko...merala si mu teplotu?
ale ma teplotu, tak ma odpustene tieto nalady...
este poficim do lekarne kupit vrecko na moc....

tinaki1275
12. okt 2010

@bambola uz sa nestresujem..pochopila som ze kym je zdrava a ziva nema vyznam to riesit..este mi mam vcera v telefone zahnojila ze;podla jej starej knizky -moje dieta(asi spred 2.svet.vojny) ma mat dietz v 3 mesiacoch 6 kg 😀 tak som sa zasmiala ...
ty ale kojisa to vo vascine pripadov deticky priberaju pomalsie (vynimka je lulu ta ma asi super priberacie mliecko ..) 😉
@lulu1983 ozaj ty co papas ze tvoj macik je taky macik ? aj ked mnesa na fotke nezda ze by mal az 8 kg...

tinaki1275
12. okt 2010

@monline joj teraz zavidim ... 😠 ale len tak tisko ..ze 12 hodin spat to je sila..mne spi dobre od tej jedenastej do tej pol siedmej rana..ale vecer nie anie zaspat p[osledne dni ...a nemozem si v klude ani pozriet telku ani sa povenovat mm..ked zaspi ona spi uz aj on .. 😒

tinaki1275
12. okt 2010

@maxara jezis ja by som si tie gule dala..my tu nemame bryndzu ..☹..ked dojdem na svk ,tak sa k tebe na tie gule drzo pozvem.. 😀

tinaki1275
12. okt 2010

@mirka285 bude stihla po maminke..😉)nasa tiez bude tmat zhruba tolko , ked bude mat 3.5 mesiaca..

tinaki1275
12. okt 2010

@adelaine naco vrecko na moc?

oacka
12. okt 2010

ahojte kočky, máte už vytvorený stabilný režim s detičkami? že vraj na UM by mali mať ako 3 mesačné, na MM tak do pol roka. no my teda nič úplne presné nemáme,len také približné... prestala som s malou chodiť von doobeda a teraz mi do 14:00 v podstate vkuse drieme. chodíme radšej podvečer na pol hoďku,to ju tak vyšťaví, že včera zachrápala o 18:15 a spala do pol siedmej. v noci papala 2X,ale to sa ani nezobudí. uvidím,dokedy... ona by teraz furt spala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre