Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
15. okt 2010

@tinaki1275 koľko váži malá teraz?

tinaki1275
15. okt 2010

@monline uz som rozhodnuta objednat ju na kompletny ultrazvuk bruska a obliciek,to mi radila aj ta znama dr,z nemocnice ..lebo ona na nej nic zvlastne nevidela..mozno to ozaj nic nie je..ona je inac ziva a cula..ale az prilis tak akoby ju nieco znervoznovalo..a koliky to uz nie su ..

tinaki1275
15. okt 2010

@monline minulu sobotu mala 5370 g..nabrala za ten predosly tyzden 170g,ale to mi lepsie jedla..ja si to pisem od jej prveho dna.. ...dnes som ju skusala vazit na nasej...teda len s mnou a potom bezo mna co nie je spravne ale nedalo mi a ukazalo mi 5,4 kg ..samozrejme mozu tam byt aj gramy naviac..

monline
15. okt 2010

@tinaki1275 hľadám na nete koľko má dieťa vypiť, našla som tento link, ale tam sa názory rozchádzajú, pozri si to
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/kolik-ma-k...

katarina7777
15. okt 2010

caute kocky, uz som tu 100 rokov nebola, obcas vas citam v noci ked odsavam malemu mlieko... no s tymi prikrmami to je asi vsade ine, lebo tu sa zacina ovocim, leo uz par dni papa varene jablcko a dneska som mu do neho pridala aj varenu mrkvu, este stale papa 90% mojho mliecka a ostatne ma UM. Predtym sme mali problemy s kakanim ale teraz sa nam to po jablku krasne upravilo, kakame 2x denne bez bolesti.
Aj sa dost cudujem ako sa stresujete nad tym kolko vasi drobci vazia, maly 5,6 kila a vobec nie je podvyziveny 😀

tinaki1275
15. okt 2010

@monline no to je ten problem,niektori hovoria ze staci 120-130ml na kg vahy ale nam v porodnici povedali 150 ml na kg vahy ..ja len vidim ,ze este pred takymi 2 tyzdnami mi jedla s chutou a teraz s nou bojujem pri kazdej flaske..☹

monline
15. okt 2010

@katarina7777 ahoj, teba som tu fakt dlho nevidela, tak aj vy ste už začali s príkrmami...my papáme tento týždeň varenú mrkvu a malý začal normálne raz denne kakať..predtým iba z MM kakal raz za 3-4 dni a býval viac nekľudný, veľa som trubičkovala..tak snáď sa to príkrmom upravilo

luminkasp
15. okt 2010

@tinaki1275
@meruska
@monline , dakujeme

@tinaki1275 , nezakazali, len v jednej provincii na severe a az od buduceho roka, ja verim tomu, ze k tomu zakazu nikdy nepride 😉

monline
15. okt 2010

@tinaki1275 možno sa príliš snažíš a jej pomalšie trávi..

tinaki1275
15. okt 2010

@katarina7777 no moja tiez nie je podvyzivena,akurat uz nepapa tak ako mi papala..a mne nieco hovori ze ma nejaky problem..
k tomu prikrmovaniu ,ja som myslela ze ovocie sa nema zaradovat pred zeleninou lebo je sladke a dieta potom odmieta zeleninu ..preto sa vraj zacina zeleninou ..a kolko ma tvoja ? ja som myslela ze az po skonceni 4.mesiaca sa zacina tak normalne..

luminkasp
15. okt 2010

@tinaki1275 netrap sa, ze teraz papa menej, deti maju tke obdobia, ze raz viac, raz menej 😉

tinaki1275
15. okt 2010

@monline dik za podporu ...asi mas pravdu ,mozno uz nie som objektivna ale vidim aj mm je uz znepokojeny ,on ju dne s nemohol nakrmit vobec..proste nepila..mne to popludni trvalo zase 50 minut..a vypila 110...

katarina7777
15. okt 2010

@monline ja som bola prekvapena jak krasne papa s lyzickou a prehlta bez problemou... a ten blazeny usmev ked ma vidi s tanierikom v ruke 😀 😀 😀
inak moja mamina mi hovorila ze volakedy sa davali mrkvove stavy uz od druheho mesiaca...

luminkasp
15. okt 2010

@tinaki1275 v spanielsku sa tiez zacina ovocim, ale ja som zacala zeleninou, mrkvou

mirka285
15. okt 2010

@tinaki1275 a uz si skusila vymenit mlieko?mi to nejako uniklo....
@katarina7777 ahoj,mate sa?

tinaki1275
15. okt 2010

@luminkasp my mame to obdobie uz take 3 tyzdne mam pocit..

katarina7777
15. okt 2010

@tinaki1275 maly bude mat v sobotu 3 a pol mesiaca, tu mi pediatricka povedala zacat ovocim, nemam zatial problem ze by mi odmietal mlieko a ked to mam zhodnotit tak dneska ta uvarena mrkva bola sladsia nez to jablko... ale chutilo mu 😉 a tvoja malicka je malatna? skusila si jej zmenit mliecko?

luminkasp
15. okt 2010

@tinaki1275 , fakt sa neboj, ak pribera, tak je to uplne v poho, aj moja mala mavala obdobia 😉 , mna dokonca aj pedi karhal za to aka bola chuda a musela som ist na ontroly a teraz je uplne normalna 😉

monline
15. okt 2010

@katarina7777 áno to poznám 🙂 radosť, že bude jesť..snažím sa kŕmiť ho polohladného, ale raz bol priveľmi hladný, tak som mu ani nestíhala dávať do pusy, keď som lyžičkou utierala z pusy to, čo vytekalo, začal plakať, rukami si pritláčal moju ruku k puse..tak som ho rýchlo nakojila, nech sa netrápi 🙂

katarina7777
15. okt 2010

@mirka285 dneska sa mame super, vcera som mala 39 stupnove horucky z prsnika ale hned mi to preslo nastastie... vychutnavam si maleho, taky maly zazrak je to 😅

tinaki1275
15. okt 2010

@mirka285 skusila som sa jeden den vratit k tomu co sme mali v porodnici ..vypluvala mi ho ..na radu dr.z Milupy (volala som tam) som zacala k tomu co mam proti kolike pridavat zase od milupy aj take co je proti zapche..teda napr.3 lyzicky + 2lyzicky na 150 ml vody ..ja neviem ci ist kupit uplne ine mlieko ..alebo co ..

katarina7777
15. okt 2010

@monline aj leo chyta nervy ked som neni dostatocne rychla s lyzickou ... hladosi 🙂

tinaki1275
15. okt 2010

@katarina7777 nie je malatna ,skor extremne ziva..a \lebo nervozna? ja uz neviem byt objektivna..

tinaki1275
15. okt 2010

@luminkasp inac aj tu mi jedna znama povedala ze zacinaju ovocim ..to asi juzania uprednostnuju 🙂

mirka285
15. okt 2010

@katarina7777 tak esteze to tak rychlo preslo,a rada pocujem ze sa ma niekto dobre...ja si to tiez velmi uzivam a tesim sa ked napadne sneh 😀
@tinaki1275 mala ti uz dlho nechce jest,skus to mlieko vymenit...mozno jej naozaj nesedi,niekedy treba vyskusat aj tri mliecka kym nejake sadne,a aby si kazde krmenie s malou zapasila to je na nervy...

luminkasp
15. okt 2010

babulky, mala zaspala, idem koncit, dobru nocku 😉

katarina7777
15. okt 2010

@tinaki1275 keby bola hladna tak by vrieskala, mozno jej staci menej, vsetky deti su neni podla tabuliek a ked mas problemy s milupou skus vyskusat ine, ja dokrmujem s humanou... a na krete to ako funguje s prikrmovanim?

tinaki1275
15. okt 2010

@mirka285 mas pravdu zajtra nabehnem do lekarne a kupim ine..ved uz ani to protikolikove nepotrebuje a je sialene drahe jedna plechovka 400g - 14,50 eur.... 😠

monline
15. okt 2010

@luminkasp dobrú noc 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre