Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lulu1983
25. okt 2010

@aalexis007 aj u nas je to teraz rovnako, ale nejdem davat UM, mliecka mam dost, pripisujem to rastovemu spurtu v tretom mesiaci 🙂

oacka
25. okt 2010

@aalexis007 moja kamoška kojila obe svoje deti každé dve hodinky celý čas - jedno kojila rok a druhý má teraz 9 mesiacov.

aalexis007
25. okt 2010

@lulu1983 ja to tiez pripisujem rastovemu spurtu - ale niekedy mam pocit ze mam menej mliecka a chcel by viac. Ale ked nechcem davat este UM. ☹ Myslite si, ze keby som mu aspon v noci dala nejaku tu 1 davku UM tak by sa nieco zmenilo so spankom a vydrzal by dlhsie? 🙂

lulu1983
25. okt 2010

@aalexis007 v noci by som um nedavala vobec, lebo nocne kojenie najviac stimuluje tvorbu mlieka, aby ho cez den bolo viac.. u nas to trva zhruba 2 tt a zatial som rozhodnuta vydrzat 🙂

kafoditka
25. okt 2010

@oacka ked ma Kika helikobaktera tak to chapem, ze to davas ako prevenciu a zasa
@denisse ma predispoziciu na alergie tak to je tiez v pohode ale sa mi to zdalo zbytocne pre zdrave dieta.. 😉

lulu1983
25. okt 2010

@aalexis007 ale maminky, co dojcia a prikrmuju ti budu vediet lepsie poradit 🙂

oacka
25. okt 2010

@aalexis007 ja by som mu UM skúsila dať. možno ti ho ani nebude chcieť piť,ako moja malá. a možno vydundá všetko a zistíš,že je hladný. po jednej dávke UM sa od prsníka neodstaví. u nás vypitie UM nebolo dôvodom na spánok, na malú to nemalo žiaden účinok..

kafoditka
25. okt 2010

Baby ja uz varim malemu mrkvicku na obed 😵 😵 😵 som zvedava, ako ju prijime 🙂

lulu1983
25. okt 2010

@kafoditka juuj.. drzim prst, nech chuti a nech nie je mrkvicka vsade okrem pusinky 🙂

noemarta
25. okt 2010

dobre ranko,
@katty17 drzim vam palce aby vam to ockovanie dobre dopadlo, nas to caka v stredu, tusim ze aj lindusku ze 😉
presne som sa aj ja chcela spytat co mam kupit preventivne proti horucke. takze paralenove cipky .
boooze, dnes budeme asi cely den zatvoreny doma, ved leje jak hovado, fasaaaa...
@kafoditka drzim palce k dnesnemu obediku 🙂 🙂

luminkasp
25. okt 2010

ahojte, tak my mame dnes presne tri mesiace, zajtra ideme na poradnu, tak som zvedava, kkollko vazime a meriame a hlavne musim si pytat nieco na suchu pokozku, uplne ma az cervene flaky na brusku ☹ a beriem aj tere, stale kasle, idem sa uz zblaznit, @mojalili uplne ta s tymi chorobami chapem, uplne na hlavu to je

katka55
25. okt 2010

@aalexis007 My sa uz stvrty tyzden trapime s nedostatkom mliecka ☹ Brala som aj homeopatika a vsetko mozne, a maly je stale zlostny pri kojeni a po kojeni place. Aj menej pribral, tak nam Dr. v piatok doporucila UM. Zatial mu davam na obed 90 ml a pred spanim 120 ml, ale mam pocit, ze aj to mu je malo, tak neviem... Ja som ho skusala prikladat aj kazdu hodinu, ale prsia mam cez den uplne prazdne. Som uz z toho na nervy. Vcera som ale posielala Annag dotaznik, tak uvidim, ci poradi a co poradi. Tiez by som chcela este kojit... Jaj, a chcela som tym povedat, ze po UM je ovela pokojnejsi, len asi hrozi uplne odstavenie ☹

denisse
25. okt 2010

baby, pridavam par fotiek 😉

noemarta
25. okt 2010

@denisse kraaasne dcerky mas, Nela ma nenormalne vlasy 🙂

aalexis007
25. okt 2010

@neomarta nam pediatricka odporucila Paralen baby - sirup proti horucke a je odporucany aj po ockovani. Je jahodovej prichuti a dava sa to podla vahy.

jezka
25. okt 2010

@aalexis007 tiez som mala tento problem tak som zacala prikrmovat mala bola spokojna ja tiez ale postupne sa odstavila takze nekojim teraz ten moj hlados papa cez den kazde 3 hodky zalezi kolko spinka to jej zarabam 150ml ale vecer o 8 ked ide spinkat spapa 180ml a je raz za noc hore a vstava okolo pol 9 rano s kakanim problem nemame toho som sa bala najviac.

aalexis007
25. okt 2010

@jezka a ake mliecko davas?
@katka - potom mi prosim napises ze co ti poradili? 🙂

jezka
25. okt 2010

@denisse pridavam sa vlasy ma perfektne starsia dcera ma take no jej sa nepacia kucery tak prepadla zehleniu vlasov to sa zasa nepaci mne ,juj a malinka aky cvalicek tie krasne licka presne ako ta moja.

jezka
25. okt 2010

@aalexis007 ja davam nutrilon som snim spokojna a mala tiez este sme nemali problem ako zapchu slebo silne grckanie bolenie bruska pridavam jej ta este ej espumisan kvapky preventivne proti naduvaniu

katka55
25. okt 2010

@aalexis007 ano, napisem 🙂

luminkasp
25. okt 2010

@denisse ty mas ake krasne baby doma;)

lulu1983
25. okt 2010

@denisse krasavice 🙂

janka256
25. okt 2010

@aalexis007 @katka55 mala som ten isty problem co vy a pisala som annag tak mi poradila po kazdom kojeni odsavat hoci po kvapkach a dokrmovat UM cez sondu tu mi aj poslala myslim ze mi to trochu pomohlo kedze som po kojeni dokrmovala 90-ku a teraz vecsinou 60-ku ako kedy a v noci len cisto kojim ale dokrmujem uz 2 mesiace a mala zatial neodmieta prsnik dokonca mam niekedy pocit ze sa tesi ked vidi ako vyberam prsnik asi jej chyba ta blizkost a pekne pije aj z flase aj z prsnika uvidim dokedy ... 🙂

mirka285
25. okt 2010

@denisse fesandy mas doma,veru ano 🙂 ja mam ako tak upratane,aj susedky sa zastavili na kave a idem malu obriadit a potom kadernicke 🙂 Kafko ako si dopadla s mrkvou?a prdel ma napodiv uz neboli,snad to nezakriknem ☹

zrzulka
25. okt 2010

@denisse davas probiotika aj barborke ci len nelke??? ja malej davam dlhodobo a teraz som zacala aj malemu ale zda sa mi ze ma redsiu stolicu po nich tak som uz zo dva dni vynechala... a dievcata mas paradne... krasavice obidve 😉

zrzulka
25. okt 2010

@kafoditka ako mrkvicka? chutila? 😉 s tymi probiotikami. to neuskodi, mas ich napriklad aj v jogurtoch. nam ich imuno nakazala davat tak som davala dlhodobo, vlastne jej davam kazdy den a musim zakopat neviem ci vdaka nim ale mala chora nebyva, preto som chcela supnut teraz v tomto obdobi aj malemu. ked mal sopliky tak som mu zacala davat. ja som chcela davat hlavne kvoli posilnovaniu imunity, lebo my s bruskom problemy nemavame

denisse
25. okt 2010

@zrzulka
davam obidvom .. nela ma cucacie laktobacilky a barunke davam biogaiu teraz, lebo mi mama priniesla zo slovenska, tu v CR je dvojnasobne draha ..

kafoditka
25. okt 2010

Baby tak sme spapali asi 3 lyzicky mrkvy ale tvaril sa strasne kyslo pri tom.. 😒 zajtra pokracujeme... jezis od rana je filip zasa urevany, furt by len na rukach bol.. ☹

lutsine
25. okt 2010

@janka256 my tiez papame aj z flase aj z prsnika. Z flase pije len vecer po okupani. Inak po cely den aj v noci kojime

lutsine
25. okt 2010

@aalexis007 my tak davame vecer pred spanim ,vypije jednu flasu 100 ml a spinkame pekne,po zvysok dna aj noci kojime. Fungujeme tak uz druhy mesiac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre