Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
25. okt 2010

@oacka vsetko ok vraj....akurat ma vela vzduchu v brusku tak odporucila Sab simplex pouzivat dalej (ja som uz prestala) a este mame dat stolicu na rozbor..no dufam ze ta bude ok ..

petrap001
25. okt 2010

@nina88 ja 🙂

oacka
25. okt 2010

@nina88 len by asi viac revali... a pred pár rokmi bolo na UM skoro každé decko. 🙂 u našich mám bol sunar veľmi populárny. to dnes začína byť kojenie zase in. 🙂 🙂

ericica
25. okt 2010

@nina88 nemyslim si ze sa skoro vzdavaju pozri priklad ja som aj svoju prvu dceru chcela kojit co najdlhsie ale ked nechcela a striktne odmietala hadam ju bit nebudem ,ona mi celkovo mlieko odmietala ma to proste po mne...
no a vidis druha mala je po mm a ten mlieko miluje a je to na malej aj vidno ze prikladne papa...
a aj my sme vacsinou vyrastli na UM a sme tu,ked sa raz niekomu neda kojit nenecha predsa dieta hladne no nie 🙂 😉

oacka
25. okt 2010

@tinaki1275 aj my sme dávali stolicu na rozbor,tam jej našli helicobactera. pevne verím a prajem, aby vašej nič zlé nenašli! 😵 😵 😵

tinaki1275
25. okt 2010

@bambola no tu jedna davka stoji 80 ,-EUR a nepreplaca pistovna nic..tak ale na svk je to tiez drahe..dufam ze to stoji za to ..

ericica
25. okt 2010

@oacka vsak to mamina dodnes spomina ze sme vyrastli na sunare 😀

noemarta
25. okt 2010

@nina88 hm... tebe o co ide?????
oacka ti to dobre napisala, ked sa neda, tak sa nedaaaa.....
A preco je v dnesnej dobe napr. ako to bolo u nas, dieta v brusku otocene dole ritkou a musi ist cisarakom??? co sa zmenila gravitacia???? proste je ina doba, ved to za ery nasich rodicov vobec nebolo, je ovela viac cisarakov, pretoze sa zeny vobec neotvaraju, vid ja, na tri cm a konec.....

ericica
25. okt 2010

@noemarta 🙂
ozaj ty si rodila cisarskym? 🙂 🙂

oacka
25. okt 2010

@ericica vidím to na mojej mame a svokre, im normálne doktorky vsugerovali,že majú slabé mlieko a tieto bludy ešte dodnes šíria, moja švagriná tomu uverila a prestala kojiť. v ichdobe sa o kojení prd vedelo, decko malo len spať a jesť len každé tri hodiny,a ak nie,tak je slabé mlieko a treba dokrmovať!

tinaki1275
25. okt 2010

@oacka jaj dufam ze to nebude..ale dr.mi povedala ze ak to nema jeden z rodicov tak to vraj prakticky nemoze dostat..tak neviem..ale vraj ten helicobakter vobec nie je taky problem..

noemarta
25. okt 2010

@ericica hej, lebo najskor sme mali malu otocenu dole ritkou, ale v den sekcie sa otocila, tak ma pustili domov a ked som uz devat dni prenasala, tak mi dali vyvolavacku, 12 hodin v kontrakciach ale otvorena iba na 3 cm, takze muselo to ist cisarakom.

oacka
25. okt 2010

@noemarta veď sme tu boli svedkami,ako sa kočky snažili zachrániť dojčenie,tak vieme, nie? ale nenecháš decko sa trápiť, keď chce jesť.

nina88
25. okt 2010

@noemarta o nic mi nejde, preco by mi malo o nieco ist??
@oacka myslela som viac ako par rokov, tak 1000... Viem, nase mami moc nekojili... ☹
Ja som nechcel nijak ponizit zeny co nekoja, len som sa nad tym pozastavila...

petrap001
25. okt 2010

@nina88 niekedy daaavno,pokial viem tak ked nekojili tam davali kravske mlieko 😕 a poznam par takych ludi a nebolo to zasa az tak davno.ale oacka ma pravdu,sunar bol niekedy popularny,kojilo sa len kratko,lebo stare babky povedali....mas malo mlieka dokrmuj bo je hladne.a mozno to bola len laktacna kriza o ktorej uz my chvalabohu vieme.ale je aj vela pohodlnych mamiciek a kojit jednoducho nechcu. 😒 ale ked sa neda tak sa neda,to beriem.

oacka
25. okt 2010

@nina88 🙂 🙂 🙂 hej,hej, pochopila som,že myslíš dávnejšie doby. ale voľakedy boli aj dojky, kravské mlieko a takk. všelijako si ľudia pomáhali. nemyslím,že predtým neboli problémy s kojením.

ericica
25. okt 2010

@oacka presneeee....minule som bola u svojej babky kuk a spytala sa ako sa mame a sme mali akurat laktacnu krizu tak som jej to zacala vysvetlovat a normalne ma vysmiala ,ze mam urcite slabe mlieko ze vela robim a neodychujem a netvori sa mi mlieko,ze preco jej nedam uz normalnu papu ved je uz velka 😲
proste pre nich a svet zastavil pred 50 rokmi 😝

noemarta
25. okt 2010

@nina88 mala som pocit, ze si chcela vyrivat, ze preco baby co su tu nekoja, ale uz si to vysvetlila, ze si nechcela nikoho ponizit.

zrzulka
25. okt 2010

@ericica veru ja som kojena nebola vobec, o to viac si vazim ze moje obe deti kojene su.... a ze nemam problemy s kojenim... mne skor vadia tie reci okolo kojenia... ked som malu kojila este ako 17 mesacnu ze dokedy mienim a podobne, kludne aj dlhsie by som kojila keby sa neodstavila sama a aj maleho budem tak dlho kym sa sam neodstavi

nina88
25. okt 2010

@noemarta mne akurat piatok vravela jedna pani na ihrisku, ze od odtecenia plodovej vody ju v juni v ruzinove nechali trapit 40 hodin, bola otvorna na 2 cm ked zacala tlacit a pretlacila to... Ono sa to da,ale je tam riziko, ktore sa uz radsej nepodstupuje, za co som samozrejme vdacna, lebo nas maly sa zasekol-tiez cisarsky....

petrap001
25. okt 2010

baby mame my ale stastie,ze sme sa narodili v tejto dobe...vsetka ta technika apokroky...viete kolko zien sa ani nedozilo svojho babatka,lebo zomrelo pri porode..alebo ked vazne nemali mlieko a dali im vazne nejake z kravy a tomu babatku to proste ublizilo a zomrelo??ze ludia vymysleli nahradu za materske mlieko.to je sila.vzdy je to samozrejme len nahrada,ale je.
no to ma len tak napadlo 😀 uz by som asi mala ist spat 😝

ericica
25. okt 2010

@zrzulka no nasi akurat stavali a mamina potom musela aj do roboty chodit tak nas strazila babka a dodnes mi spominaju ze do UM zamiesali krupicu trosku tusim sa volala Vlasta a ze kym som vytahala flasu normalne som bola spotena a cervena do toho.....ale ze som prespala celu noc 😖 😅 taakto si to oni ulahcovali 😀

zrzulka
25. okt 2010

veru v dnesnej dobe je osveta co sa tyka kojenia na dost vysokej urovni co sa mi paci... ak by som mala problem urcite by som sa obratila na pomoc lebo v mojej hlave vzdy bolo ze kojit chcem a spravim pre to uplne vsetko... nezazlievam mamine ze ma nekojila len som nastvana ze v tej dobe nemali take moznosti ako napriklad my teraz....nikto sa o to nezaujimal....

tutifruti
25. okt 2010

Baby ja s Ninou súhlasím...., že nás malo kojí.... a mohlo by viac... .ale myslím si, že to je aj chybou nedovzdelania sestričiek na pôrodnici, ktoré prakticky neporadia ženám ako kojiť.... Z mojej skúsenosti tiež viem, že plačúce dieťaˇ= hladné dieťa... Moja mama mi vzdy povie ked malý plače, mrnká... alebo je nepokojný, aby som mu dala jest... a to aj 5 min po kojení 😉 .... lebo má chudatenko kŕče v bruchu od hladu.....
😀 A ked dieta nespí v noci aspon 3 hodiny tak je tiež hladné..."ČO mu nedáš jesť?..... a pod. Tlak okolia na spokojnosť dieťaťa je silný
A tiež sme tlačené do toho, aby sme stihli domácnosť, deti, kojenie... samé sebe.... a teda z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že moje začiatky kojenia neboli optimálne... riadne som sa vytrápila... chcela som to vzdať... ale mala som veľkú podporu u manžela a kamoška - laktačná poradkyna... prišla za mnou až z Pezinka.... bez nej by už bol Šimon na UM... a to som napr. Dory odkojila bezproblémovo do roka....

noemarta
25. okt 2010

@nina88 ale u mna bol este jeden problem, ked mi prepichli po 12tich hodinach plodovu vodu, tak lekarka nevedela nahmatat hlavicku, mala proste utiekla hore do brusnej dutiny, preto bola robena akutna sekcia. Takze ja by som zbytocne tlacila a to by urcite moja lekarka ani nedovolila, proste som mala nezostupujuci porod... ☹

zrzulka
25. okt 2010

@ericica ved to nechapem ked aj svokra spomina ze ona bola s prvym len 3 mesiace doma a potom do prace. ako mohla kojit? ved to sa jej musela znizit tvorba mlieka ... hm zvlastna to bola doba v ktorej sme vyrastali ... nad niektorymi vecami co spomina mama ci svokra mi rozum zastavuje ako ich ucili 😒

oacka
25. okt 2010

@petrap001 ale mňa napríklad sere, že je to UM také drahé,že plienky sú také drahé, že všetko na deti je drahé, je to čisté svinstvo, aby na tom niekto zarobil, lebo na deťoch nechceš šetriť,alebo nemôžeš,tak kúpiš. raz som čítala,že keby chlapi mali krámy,tak by vložky boli na lekársky predpis zadarmo... na ženy sa podľa buď sere alebo sa na nich chce zarobiť... ☹

petrap001
25. okt 2010

@ericica 😀 😀 no presne.a este ked pocujem ja ked stare baby zacnu svoje...viem,ze to vsetci prezili ale uvazte no..daj mu cumlik do medu,bude ticho,alebo do praskoveho cukru 😀 no jasne preco nieee ved uz ma mesiac tak v pohode.alebo sprav mu krupicovu kasu.jasne,z normalneho mlieka ved preco nie...no len sa zasmiat.ale ono to vazne tak robili a aha je niekomu nieco niee 😀 ale ja by som na to gule nemala

ericica
25. okt 2010

@oacka 😀 😀 😀

oacka
25. okt 2010

@zrzulka moja mama a svokra mi rozprávajú veci ako cez kopírak. proste vidím,že im to tak natlačili do hláv lekárky,lebo vtedy sa tomu verilo, moja mama len po tom túži,aby som malejj konečne dávala UM. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre