Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
26. okt 2010

a este k tomu ako nam to prednasaju nase pediatricky.. ako sa tu uz spominalo, co lekar to nazor, takze aj s tymto je to tak.. a niektori tamrozhodne ani neboli a ani o tom mozno nepoculi, hlavne taki ti zadubenejsi.. a niektori su proste presvedceni, ze sa ma prikrmovat az od 6teho mesiaca.. 😒

denisse
26. okt 2010

@maxara
mas ten link od merusky? sa ospravedlnujem, ale som to nepostrehla a zaujima ma to ...
ja to asi necham na svoj instinkt .. ked budem mat pocit, ze je ten spravny cas, tak zacnem 😉 zatial nam podla mna staci MM

sarai
26. okt 2010

@strasska to veru hej. uz som videla, ze ste si o tom pisali. sranda, ako su tie deti podobne.

maxara
26. okt 2010

@denisse zial nemam, myslim, ze to ani nebol link, len nam prepisala, co jej ta jej teta pediatricka poslala.. je to par stran dozadu, ale fakt neviem kde, lebo som tu aj dlhsie necitala, mozno okolo strany 1800.. 😅

lulu1983
26. okt 2010

@maxara ahoj maxi, v poslednej dobe sa tu len tak mihnes... vsetko okk?

maxara
26. okt 2010

@denisse a Barunka je tak stara ako moja Ninus, takze my mame este mesiac cas 😉 keby si sa nahodou aj rozhodla.. ale napr tam bolo pisane, ze zacat mrkvickou a to len v takom mnozstve, aby si nenahradila tu davku mliecka, cize mozno tak tri styri lyzicky.. zo zaciatku

maxara
26. okt 2010

@lulu1983 😀 ano, len sa mihnem veru.. mam doma mm na wfh, cize mam zakaz konikovat ☹ vraj som zavisla.. a musim pozehlit dalsie dve pracky a varila som.. nuz vies ako..

maxara
26. okt 2010

@lulu1983 a slubila som mu, ze ked bude s Ninusou, tak mu namalujem nejaky obraz 😅

denisse
26. okt 2010

@maxara
ja viem, tak som aj u nely zacinala ... a trvalo viac ako mesiac, mozno az dva, kym zjedla tolko, ze to uplne nahradilo jedno kojenie ...

strasska
26. okt 2010

@maxara Ano, uz som o tom citala, v casopise Dieta sa o tom pise v posledny 2 mozno aj 3 cislach. Ano, vyskumy potvrdili, ze deti niektore rizikove potraviny ovela lepsie zvladaju v sucinnosti s materskym mliekom a preto odporucaju skorsie zavedenie prikrmov, pretoze tendencia redukovat kojenie je na svete vysoka. Ale WHO nadalej trva na vylucnom 6 mesacnom kojeni. Cize zaver boja tychto dvoch stran je, ze ak mamicky vedia, ze v najblizsej dobe budu chciet dojcenie ukoncit, potom treba zaviest prikrmy uz od 17. tyzdna. Ale idealne je vylucne dojcit 6 mesiacov a dojcit nadalej minimalne rok.

denisse
26. okt 2010

@strasska
to znie celkom rozumne .. teda aspon mne sa zda ... ja by som teda chcela kojit aspon tak ako nelu do roka a pol, ked sa mi podari ... 😉

strasska
26. okt 2010

Takze ja si nemyslim, ze moja pediatricka je zadubena, ked mi odporuca prikrmy zaviest az po 6 mesiaci a ja tak urobim...kedze dojcit chcem dlhodobo

lulu1983
26. okt 2010

@maxara : pokusat tvojho m. :( sak nech si skusi byt doma zavrety 24 h SAM s malym babom a potom nech nieco povie! Moje dieta nelubi kocik, takze sme vonku maximalne 2 h denne, keby nie konika, tak sa asi zblaznim celkom... Muzi su strasni sebci! Aj moj caka, ze bude upratane, navarene, pozehlene, dieta stastne a mama vzdy pripravena... ale zeby sa nejako sam pricinil a pomohol? nieeeeee!!!! preprac, asi si tu ciastocne ventilujem zlost na mm 😒

strasska
26. okt 2010

@denisse ja som Miska kojila 18mesiacov a aj Julka chcem.

maxara
26. okt 2010

@strasska no tak potom ja dobre uvazujem, co sa tyka nas, lebo ja uz teraz nedojcim plne a ocakavm uz len horsie a horsie nalievanie mojich prs, cize ja teda zacnem.. a este sa aj opytam tejto mojej dokiny, co ona na to.. ved namiesto jednej davky UM dostane mrkvicku, to je predsa zdravsie, nie?

maxara
26. okt 2010

@strasska Ivetka, ved ale ja som nenapisala, ze ti, co odporucaju prikrmy az od 6teho mesiaca su zadubeni vsetci.. ale niektori su vylucne za to a to mi pride zadubene, ved napr keby tym, co davaju UM odporucali davat UM az do konca 6 mesiaca.. to je zadubene, nie?

maxara
26. okt 2010

dokonca som napisala, ze keby moje mlieko Ninke plne stacilo, tak je na mne, ci prikrmim.. 😔

sarai
26. okt 2010

@denisse ja nakrmim a ulozim do postele. davala som aj cumel, ale uz ho nechce. ale castokrat zaspava az o 22.00

strasska
26. okt 2010

@maxara prepac asi som to zle pochopila

maxara
26. okt 2010

@lulu1983 v tomto ta chapem.. mm aj pomoze, uprace, ale je tak trosku slendrian, co on samozrejme nevidi a tak treba tie ukony vykonavat castejsie, ako ked to urobim trebars ja.. no ale zehlenie som si dnes vybrala ja, ibaze jem gastany, tak mam dovolene byt pred PC 😀

denisse
26. okt 2010

@sarai
to som skusala, reve tam ... mozno by sa urevala k spanku, ale ja nemam to srdce ju nechat tak dlho plakat ... a dudel nemame vobec ... nechce ho

strasska
26. okt 2010

@maxara a myslim ze tvoj postup je ok...mrkvicka miesto UM je dobry napad

maxara
26. okt 2010

@strasska ja si myslim, ze tak ako @denisse pise, to je idealne.. necha to na instinkt a ked bude mat pocit, ze treba, tak prikrmi.. tu uz pomaly nikto nepocuva svoje instinkty..

denisse
26. okt 2010

@strasska
aj ja som nelu kojila 18 mesiacov a odstavila sa v podstate sama .. uz v tom case pila v noci namiesto jedneho kojenia UM a ked bola raz nachladena, dala som jej prsnik, zacala tahat, ale upchaty nos ju pri tom otravoval a sama nejak intuitivne pochopila, ze z flase jej pojde lahsie, tak sa odpojila a povedala, ze "ladsej z fase" (radsej z flase) a bolo to .. a viackrat uz prsnik nechcela 🙂

strasska
26. okt 2010

@maxara lebo instikty vedia aj zradit...najma v strese a nudzi...clovek ich ma na to aby prezil...takze nikdy nepojdu proti tebe, ale proti slabsim ano.

maxara
26. okt 2010

@strasska mne sa totiz prsa stale nalievaju, ale malo.. ☹ nijako ich neviem donutit k vyssej produkcii. Ninu prikladam stale, aj cuca, ale potom jej aspon dvakrat do dna musim zarobit to UM, takto poobede a druhu davku jej zarabam na noc.. vypije totiz obe prsa a stale hlada a cuca ruku a je nervozna, po tom prazdnom prse chnapne jak tiger.. no skratka musim, hladnu ju nenecham..

@denisse Ja Ninku okupem, nakrmim poriadne a potom ju zavesim na prazdne prso, nech sa ududle do sna a len co zavrie oci (to netrva dlho), vymenim prso za dudlik, taky plosky makky z DMky, malinky. Jediny akceptovatelny. Ak sa prebudi, tvarim sa akoze nic, ja totiz polohu nezmenim, ona znova zaspi.. potom ju prelozim do postielky a dudlik podopriem Slonikom zvonikom. (cez den jej ho podopeiram tu dole Mackom Pasikom)

strasska
26. okt 2010

@maxara ale to je na taku vedecku temu...takze to nechame tak. Ja som za kompromis pocitov a rozumu. Lebo ked som rano unavena po prebdenej noci, tak som ovela nachylnejsia dat UM, ako ked si vypijem svoju kavicku a mozog pripomenie, ze to je 3. mesiac, obdobie rastoveho spurtu, tak hned na UM zabudnem 😉

denisse
26. okt 2010

@maxara
barunka vypluva prso, ked uz nechce jest .. ududlat na nevie ... a dudlik tiez nechce .. mozno este skusim ten z DM ... aj ked neviem, ktory presne myslis, tak snad ho najdem ...

denisse
26. okt 2010

@strasska
mas uplnu pravdu 😉

bambola
26. okt 2010

@denisse bohuzial nasa zaspava na ciciku, co je este horsie ako tvoj pripad a vacsinou az okolo polnoci. ten cumlik co mi radila @maxara mame doma aj my ale be uspechu, skusala som aj taky obycajny okruhly ale tiez bez uspechu takze sa musim zmierit s tym, ze zaspava na ciciku a dufat, ze ju napadne samu s tym prestat. teraz som ju napriklad uhojdala v lehatku.. bez cicky zaspi este aj v kociku, inak bez sance

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre