Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
28. okt 2010

@lenuss84 😀 teraz budem mat tremu nieco napisat 😀

miki060707
28. okt 2010

@strasska jeeej aka zlatučká

miki060707
28. okt 2010

@maxara no tak ten recept si musim zapísať ako dať dole to hovénko, ja mam taký sprej, čo nastríkam pred praním...tušim to zíde dole, ale našťastie nemal moc špinavé veci...

maxara
28. okt 2010

@strasska to sa aj mne stalo, ze mi okomentovali ninkine licka tak, ze to ma po mne a pritom ja som bola chude deculo a mm mal take liciska.. 😠 a ta sedlana, co to povedala, tak klinec, co hodila, bolo, ked Ninka dopapala (pred papanim mrncala), ze: No vidis, ked sa napapas, tak hned si spokojna, presne ako tvoja mamina.. Tak som zostala jak obarena, ze to podla coho usudila.. a okomentovala som to asi tak, ze kazde decko, ktore je hladne a dostane jest, je po napapani spokojne, nie? A ona ze no ale ona to ma po tebe, aj ty si spokojna az ked si poriadne najedena 😠 proste krava..zato, ze je clovek trochu viac pri sebe, musi byt hned nenazranec.. 😠

maxara
28. okt 2010

@miki060707 no tak vyskusaj, aj ja vyskusam, ked sa prekakame.. 😉 alebo po mrkvicke, uvidim, co bude skor

oacka
28. okt 2010

@maxara to ona uz je ☹ ja sa aj snazim s tym nezacinat, no ked som dnes videla tie vahy,tak mi nedalo...ale uz konciiiiim,prisaham!
a mna picne asi hned,lebo prave som nasmu milenemu magistratu poslala na ucet 148,81 eur nedoplatok za odpad, co nejako zabudli prihlasit mm na pobyt, hoci som papiere odniesla!

miki060707
28. okt 2010

@maxara čítala som si teraz tvoju story tvojho tatka, supeer, porád som si to predstavila.... 😀 aspoň ma načo spomínať

miki060707
28. okt 2010

@maxara ach jaaaj.....no mne by tiež povedali, že šimon je po mne, lebo je baculatejší ako je soňa a popritom ja som bola vychudnutá až potom som začala priberať, to su sprostí ľudia....
no mi budeme mať 7 výročie svadby v novembry......prikladam foto, kde mam o dosť menej kil

miki060707
28. okt 2010

@oacka a keď ti poviem, že kamoškin malý, ked mal polroka mal 9,5kg, to je čooo? ale bol aj dobre dlhý, plne kojený, ale on sa aj macko narodil....

maxara
28. okt 2010

Takto moja Ninus vymysla, ked ju sukam do overalu a na tych dalsich s jej kamaratom Mackom Pasikom. Posledna foto je spred 5 minut

maxara
28. okt 2010

@oacka tak ale je rozdiel mat 4 mesiace a 5.. 😒 a navyse, vobec neakceptujes, ked ti tu pisu baby, co ich deti su tiez take lahsie.. vzdy sa len zacnes rozhorcovat nad tym, ked niekto napise, ze bambulo ma uz 100 kil.. a ked ti napise napr Mirka, ze jej Linduska ma neviem kolko, tak nad tym mavnes rukou..a pritom Linduska ma aj licka pekne a vobec teda nevyzera chudo, takze predpokladam, ze ani Kika nie je vychrdnuta.. pozri, za to ze tvoja svagrina ma obezne deti a tvojej mame sa obezne deti pacia a tak jej chytila stranku, tak to este neznamena, ze mas Kiku prepchavat.. Uvedom si len to, ze jej to nerobi dobre a uz vonkoncom jej nerobi dobre, ked si ty na nervy a nervozna a places nad nou a pod.. Moja Ninka ked sa predvadza, aka vie byt poslusna, napr vcera v exrobotach, vsetci hovorili, ze aha ju, spokojna ako mamina.. ked je mama spokojna, aj babo je.. toto mi povedali asi vsetci, co ma stretli.. a to mam veru vela neprajnikov v robote. Ale pravda je, ze som najstastnejsia za posledne 4 roky. A verim tomu, ze aj ty si.. Tak si to prosim ta uzi.. Dokonca som si uvedomila aj svoje pocity, kedze my s mm sa nechranime a ani si nedavame pozor, tak ked mi prisli kramy, aj som sa potesila, aj nie.. aj by som chcela mat maly vekovy rozdiel medzi detmi, ale na druhej strane som si uvedomila, ze ved predsa Ninuska je pre mna este stale taka "nova", ze jednoducho ja teraz dalsie babo vobec nepotrebujem. Mam pocit, ze keby som ho mala (jasne ze by som sa velmi tesila), prisla by som o strasne vela momentov, ktore teraz sledujem a takto by som nestihala ani jedno ani druhe babo poriadne.. presne ako ked v nedelu vecer prepinam medzi talentmaniou a cs ma talent.. Skratka tym chcem povedat, ze keby som sa mala o tieto vzacne okamihy ukracovat nejakym vazenim, horekovanim a pocuvanim s prepacenim debilnych nazorov spred 63000 rokov, aj ja by som bola nervozna.. ☹ ja som nervozna uz z toho nedelneho prepinania.. 😖

lulu1983
28. okt 2010

ahoj maminky, poradte, riska teraz zacali viac zaujimat hracky, tak mu chcem kupit toho viac, co u vas najviac zabralo? maju vase deticky radi napr. take tie knizky detske, napr. leporela?

maxara
28. okt 2010

@lulu1983 moju Ninku este knizky netrapia.. my mame Macka Pasika a sonika Zvonika, ti nam drzia cumlik, ked zaspinkavame (jeden dole a druhy hore) a potom vo vani mame kacicky, na kociku mame hrajucu kvetinku a takych troch za ruky sa drziacich plysakov, akoby na spagate, no a potom cez den bezne mame take vselijake hrkalky.. skor ju zaujimaju zvuky ako farby, ale najlepsie je vsetko spolu. Nad postielkou kolotoc ju tiez este bavi.. mame aj tie gumene knizky, ale tie ju zatial netankuju

lulu1983
28. okt 2010

@maxara podobne fungujeme my: ma svoje 3 oblubene hracky:, akurat tie kacicky vo vani ho tiez este nezaujali, ani hracia hrazda, este tak kolotoc sem - tam, hlavne tie gumene knihy ma zaujimali, alebo ktosi mi vravel, ze to vraj deti lubia

maxara
28. okt 2010

@lulu1983 ja mam taku knizku gumenu, co je ako leporelo a tu ked natiahnem ako spagat cez postielku, tak vtedy sa pozera a zaujima, ale inak ani nie.. ale napr @merikac ina Emmka, ju som videla, ako s chutou tu knizku zuje 😀
Hrazda ani nas nic moc..

mojalili
28. okt 2010

@oacka NESTRESUJ SA 😠 😠 😠 😠 naschval som sa pozerala na album LILI, ako 3 mesacna - 5440g,polrok - 7260g
Danko ako 3 mesacny - 6000g,5mes - 7500g

Takze nestresuj, vidis, ze Danko je tazsi ako LILI a pritom LILI mala v 5. mesiaoch faldiky, Danko nema ani jeden.....PROSTE KAZDE DIETA JE INEEEE.... 😉 😉 😉 😉 😉

maxara
28. okt 2010

@tutifruti @miki060707 Simonkovi vsetko naj 😵

katka55
28. okt 2010

@lulu1983 my mame tu gumenu knizku a najvacsia zabava je napchat si ju do ust 😀 len s udrzbou je to potom horsie, kedze kazda strana je zaslintana 😠 a bavi ho aj pozerat si tie obrazky (my mame Vehicles - vlacik, traktor,...).

mirka285
28. okt 2010

@lulu1983 moja Linda ma najradsej hrazdu na ktoru jej povesam vsetky hracky a kusatka co mam doma a ona sa s tym vie hrat aj hodinu 🙂

merikac
28. okt 2010

@lulu1983 Emmu fascinuje vsetko,,ale pri nicom dlho nevydrzi,,najradsej ma, ked sa snou prechadzame po byte,,ale je pravda, ze tu gumennu knizku dokaze zuzlat, vadit sa snou a sledovat ju, bavia ju aj take tie hracky, v ktorych je sustavy papier vo vnutri, ci co a tiez velmi rada trha kancelarsky papier,,tiez jej to vydrzi hodnu chvilku a musim povedat, ze @mirka285 ma uplne uzasne dieta, ze sa jej vydrzi harat Linduska hodinu,,tak to nepoznam ☹ najnovsie si Emma zaumienila , ze nebude asi spavat a vyskusa aku mam vydrz trpezlivosti,,cez den spala okolo 11 - 20 minut a potom okolo 15- az 8 minut 😠

ericica
28. okt 2010

ahojte babule co porabate...??
@mirka285 jeeej miri aka je fesanda 😵 aj edin sa takto hrajka s hrackami na hrazdicke.
Rebi sa ma uz lepsie ATB zabrali a dnes sa jej huba cely den nezastavi....idem si vas precitat 😉

bambola
28. okt 2010

@lulu1983 nasa mala zboznuje kolotoc ale to jej kazdu chvilku musim chodit natahovat 😠 ale vydrzi pri tom aj polhodinku 😀 vacsinou ked sa zobudi tak ju necham na nasej posteli samu a ona sa dokaze sama (s rukami a nohami 😉 ) prehrat, dnes dokonca hodinu a pol 😕 inac ma oblubeny taky plysovy kvietok z kolotoca (mame dva) na ten sa vzdy smeje a inac len nejake veci z hrazdicky a hryzatko. hladam nejaku klasicku staru hrkalku ktora by mala taky jemny hrkavy az sustavy zvuk ale vsade maju len take hlucne 😠

maxara
28. okt 2010

Baby mne tiez zacali straaasne padat vlasy. Urobili sa mi normalne take tie mickeymausove kuty 😲 Ked si umyjem vlasy a nevysusim si ich nejako na strapato, tak najblizsie 4 dni vyzeram ako majster propper ☹ 😠 😠 😠

lulu1983
28. okt 2010

dakujem za rady 🙂

miki060707
28. okt 2010

@mirka285 zlatá je pod hrazdičkou, ja tiež dávam malého, ale niejak ho to neláka, to soňa sa pod hrazdičkou už hravala a on, sem tam kopne do toho...hadam ho to nadchne..,
@ericica eri, rebi bola chorááá???
@maxara jeej maxi, dakujeme za spomenutie, v sobotu oslávime

kafoditka
28. okt 2010

Ahojte babulky, citam si vas citam, ale nejak nepisem... vznikla nam doma taka cudna situacia, ktora sa bude dlhsie riesit a som z toho smutna a rozladena ☹ Maly mi robi radost, zacal spavat vonku v kociku 3 hodiny 🙂 Dnes ma komplet celu ogrcal - tvar, vlasy, tricko... 😕 no co vam poviem. Spokojne zjedol 170ml mlieka a ked pekne lezkal vedla mna, len som si zdvihla vyzvanajuci mobil, Filip si stihol pichnut obe ruky do pusy az pomaly po mandle a taky gejzir na mna hodil, ze dovi.. 😝 Cez vikend som sama, co ma mrzi, lebo ma byt krasne a zasa okrem prechadzky budem trcat doma, vedela by som si predstavit nejaky vylet.. 😒

maxara
28. okt 2010

@kafoditka ☹ to je teda.. a co sa stalo?

mirka285
28. okt 2010
carrie84
28. okt 2010

@kafoditka - tak sa drz, nech sa vsetko co najrychlejsie utrasie 😉

merikac
28. okt 2010

@kafoditka drzim palceky aby bolo vsetko tak aby si ty bola spokojna a maly stastny,,,,,,,,,,,,,,viem, ze sa tazko pise o niecom, co by si aj chcela dat zo seba ale na druhej strane sa to tu na fore neda,ale ver, ze mas u nas podporu,,,,, 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre