Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
30. okt 2010

@kafoditka tak neváhaj a daj mu už niečo papať, inú chuť nech má..ale dobré je začať zeleninou..mrkvičku z polievky zajtra

kafoditka
30. okt 2010

@monline dakujem 😉

kafoditka
30. okt 2010

@monline ved my mame mrkvicku uz tyzden 😉

monline
30. okt 2010

@mirka285 a ako sa tvárila? koľko toho ti spapá?

monline
30. okt 2010

@kafoditka aha, to som nevedela..chutí mu?

nebbia
30. okt 2010

Ahojte,davno som tu nebola a tak sa len tisko divim... Vy uz davate detom prikrmy?Ja tu moju len cisto kojim a s prikrmami sa chystam zacat tak najskor o mesiac a pol.

mirka285
30. okt 2010

@monline dnes zjedla asi dve plne polievkove lyzice...a to preto ze poleziacky jej to ide lepsie,normalne aj usta otvarala,chutilo jej to viac ako samostatna mrkva ale najviac sa dnes tesila tej korke...

merikac
30. okt 2010

@kafoditka 😀 😀 noo presne o takomto kosovani hovorim,,,,ale vravim, kym som ju nezacala prikrmovat, tak som jej nedavala nic--akneratam banan,ktorym ju raz rodina castovala 😀

monline
30. okt 2010

@nebbia ahoj..hej, niektoré už od 4.mesiaca prikrmujeme, ale je tu veľa takých, ktoré sa rozhodli kojeným deťom dať príkrm až od pol roka

merikac
30. okt 2010

@mirka285 aj ja dufam,ze ine budu lepsie,,a maju ich aj u nas?....ja som kupila len pre pripad, ze keby sme niekde sli a potrebovala by som,,tak ako dnes,,,inac tiez len doma varim,,,,ale moja mi vobec nechce zeleninu z polievky,,,lebo ta je uz trosku dochutena a to jej nesmakuje,,ja musim varit samostatne,,a varim v takom malom hrnceku az necham vyvarit vodu na dno a s tym zbytkom vody to cele zmixujem,to jej chuti,,ked som len cisto pomagala mrkvicku tak to jej tak nesmakovalo

monline
30. okt 2010

@merikac včera som dala obed aj bratovi, mali sme lososa a hranolky a kým som šla po tatarku do chladničky, brat dal malému ocucať citrón...ten ksichtík keby ste videli..tváril sa kyslo, ale strááášne to chcel 🙂 a muž mu dáva ochutnať všetko, až som mu musela vynadať, že šľahačku z koláča predsa len nemusí 🙂 ale malý je spokojný a vníma ked jeme a normálne čaká, či mu dáme 🙂

dominikaa
30. okt 2010

@monline mozem ta aj ja poprosit poslat tie odporucania od lekarky co tu dala meruska diky 😉

merikac
30. okt 2010

@monline a to to mesko zmixujes zatra s tou zeleninkou spolu?

merikac
30. okt 2010

@monline mne mala strasne rada ocucava moj ovocny caj z velkeho pohara,,tak smiesne sa pri tom tvari 😀 😀 ale sladke mu nedavam kostovat,,,sak mm,by sa aj usral,,,on je z nej taky posraty,,,toto nesmiem, hento nesmiem,,,

monline
30. okt 2010

@mirka285 možno ked jej to chutilo, jedla by aj z lehátka..ja mám stále zafixované ako som sa vtedy pri nike zľakla, preto by som sa bála takto kŕmiť..inak- dúfam že to nezakríknem...ale malý mi ešte nevracal..občas pri odgrgnutí mu trocha mlieka vyjde von, ale žeby vyhodil všetko čo papal, alebo žeby mu vyšlo niečo z tej mrkvy sa nám ešte nestalo..klopem si

merikac
30. okt 2010

@dominikaa
je to na strane 1800- som si ju odlozila pre istotu 😀

monline
30. okt 2010

Odporucanie ESPHGAN (europska spolocnost pre detsku gastroenterologiu, hepatologiu a vyzivu)
- dojcit aspon 6 mesiacov
- optimalne obdobie zahajenia komplementarnej vyzivy u zdraveho dojcata aj u kojeneho je od 17. tyzdna , najneskor vsak do 26 tyzdna
- neupravene kravske mlieko nie je vhodne podavat ako hlavny napoj do 12. mesiaca zivota, je vsak akceptovatelne male mnozstvo mlieka, ktore je sucastou komplementarnej vyzivy
- LEPOK ma byt do stravy zaradeny v malych mnozstvach v obdobi medzi 4. a 6. mesiacom, najlepsie ak je dieta dojcene. Zahajenie expozicie lepkom u deti mladsich ako 4 mesiace a starsich ako 7 mesiacov zvysuje riziko vyvoja celiakie, diabetes mellitus 1. typu a alergie na psenicu
- vegetarianska a veganska strava ako komplementarna vyziva sa pre dojcata neodporuca pre nizky obsah zeleza a esencialnych mastnych kyselin

A teraz uz len odporucanie mojej tety a mojej obvodnej lekarky:
od 17. tyzdna (priblizne 4- mesiac) zacat so zeleninovymi prikmami, ktore vsak nesmu nahradit ziadne kojenie..musi sa prechadzat postupne z mliecnej na komplementarnu vyzivu...az tak okolo 20 tyzdna mozme zvysit davku tak aby nahradila kojenie, avsak nemusime...
od 21. tyzdna (priblizne 5- mesiac) pridavame maso, ktore obcas striedame s vajecnim zltkom(napr. so spenatom)
od 25. tyzdna (priblizne 6- mesiac) pridavame lepok

od 6 mesiaca ma dieta
rano- dojcenie
dopoludnia - dojcenie
obed - masovo-zeleninovo -zemiakovu kasu alebo masovo zeleninovu polievku
popoludni - dojcenie
vecera- dojcenie pripadne ryzovu kasu

od 7 do 9 mesiaca
rano- dojcenie
dopoludnia - ovocne pyre alebo ovocna stava
obed - masovo-zeleninovo -zemiakovu kasu alebo masovo zeleninovu polievku, ryza s masom a zeleninou
popoludni - ovocne pyre alebo ovocna stava
vecera- dojcenie pripadne nemliecna kasa ovocna alebo ryzova

od 9 mesiaca
rano- dojcenie
dopoludnia - 1/2 davka obilnej kase nemliecnej s ovocim, zelenina, ovocie
obed - masovo-zeleninovo -zemiakovu kasu alebo masovo zeleninovu polievku, ryza s masom a zeleninou, mozeme pridat 30-50 g ovocneho pyre
popoludni - 10- 20 g peciva s bezmliecnym margarinom alebo 40 g ovocneho pyre, caj, stava
vecera- dojcenie pripadne ryzova kasa alebo obolninova alebo masovo-zeleninovo.zemia

monline
30. okt 2010

@merikac neviem ako to spravím, lebo dnes som mu varila mrkvu a brokolicu a rozmixovala a mám v chladničke aj na zajtra..zamrazovala si už takéto hotové jedlo? alebo- ktovie, keby sa sterilizovalo vo fľaške od výživy, či by to vydržalo? malému chcem určite dať kus mäsa do ruky na ocucávanie a rozmixovať do jedla...muž sa strašne teší na to, kedy bude malý držať stehno v ruke

nebbia
30. okt 2010

@monline no ved ano,kazda z nas vie,co jej dieta potrebuje.Ja idem malu v decembri odstavit od prsnika a pomalicky pridavat prikrmy,bo v januari idem na operaciu.

mirka285
30. okt 2010

@merikac maju ich aj u nas,a este su vraj dobre tie coop co predavaju v Jednote...to mi povedala sestra,ze raz to kupila a bola milo prekvapena 🙂
@monline nevie mi to dobre v lehatku papat,to som uplne nahodou zistila ze po leziacky jej to ide tak dobre,ale tak budem davat pozor a mozno za tyzden uz jej to pojde pekne aj v lehatku....

monline
30. okt 2010

@nebbia a odstavíš ju celkom, či len dočasne? aká operácia?

adelaine
30. okt 2010

@monline
moni, aj mne preposles tie odporucania do IP, ak budes mat cas? dakujem 🙂

aha, neskoro..uz to tu vidim 🙂)))

merikac
30. okt 2010

@monline 😀 😀 tak to nafotis 🙂))))))))))))))..neskusala som,,a asi ani nebudem skusat,,,radsej navarim vzdy cerstve a verim, ze ani sa nenazdam prejde na nasu stravu bez problemov- sice budem musiet obmedzit dochutovanie

merikac
30. okt 2010

@mirka285 jej dakujem za tip,,,za toto som vdacna konikovi,ze clovek tu vzdy dostane dobre rady

monline
30. okt 2010

@merikac ja som zatiaľ všetko mixovala, len celkom prvýkrát som mixovala v zlej nádobe s málo vody a mal to také nahrubšie...ale bola by som rada, keby sa naučil čím skôr papať aj kúsky, nech nie je taký háklivý a nezačne sa jedlom dáviť...asi keď mu tú kôrku dám, skúsim sa na neho chvíľku nepozerať 🙂))

monline
30. okt 2010

@mirka285 v coop majú len ovocnú výživu, či aj zeleninové a mäsové?

nebbia
30. okt 2010

@monline idem na operaciu stitnej zlazy.Odstavim ju celkom.No co uz keby som mohla,tak kojim aj rok,ale ked sa neda,tak sa neda...Neviem si to celkom predstavit ako by sa dala sklbit hospitalizacia s kojenim.

merikac
30. okt 2010

@monline radsej sa pozreraj,,ta korka je predsalen hutnejsia ako tak piskota- lebo ja sa nepozram,,a musim dat asi aj ja korku,,ale budem musiet kupit chleba a nenakrajat ho v predajni- lebo ten ma taku tenku korku, ze to by som sa jej bala dat,,, 🙂

monline
30. okt 2010

@nebbia asi to nie je krátkodobá záležitosť, tak je pochopiteľné, že musíš dať pozor aj na svoje zdravie...

monline
30. okt 2010

@merikac isteže sa budem pozerať..ale asi ho nechám dlhšie s užužlaným chlebíkom, nech má šancu aj omrvinky spapať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre