Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
14. feb 2010

mojalili, všetko naj naj naj prajeme 🙂

strasska
14. feb 2010

Je to svajciarsky produkt, ale uz ho nevyrabaju ako som pred nedavnom zistila.

katkaking
14. feb 2010

Mojalili, vsetko najlepsie, nech ste zdravucki a aj mala princezna nech sa skoro uzdravi... 🙂

Oacka, supis...

My sme sa s muzom dohodli, ze si nic nebudeme kupovat tento rok, ale aj tak som dostala taky krasny romanticky dezert v plastovej krabicke...kadejake srdiecka a tak...no, plesol sa po vacku...ale ja som mu nic nekupila, tak musim zaimprovizovat 😀 😀 😀

katarina7777
14. feb 2010

Mirka ja by som volala 112 aj keby nefunguje vytah a ja by som bola v nom 😀

Zrzulka to moje to vlastne ani neni koliska (lebo sa neda kolisat) ale skor taky kos na kolesiach s baldachynom, ale kedze mame poschodovy dom a spalnu na hornom poschodi kde dam postielku, pocas dna bude baby lezkat v nom, dam si ho do obyvacky na prizemie aby som ho mala na ociach. Kedze mame dvoch velkych psov a kocura, polozit male len na gauc nehrozi... 😉

katarina7777
14. feb 2010

dugy klidek.... ved je nedela a Valentin 😉 😀

tutifruti
14. feb 2010

Katarina7777 Tá kolíska je ako z rozprávky... len do nej vložiť princeznú... 🙂

katarina7777
14. feb 2010

Inak k tomu cisarskemu, ja dufam ze ho nebudem musiet mat... teraz ked mi rezali brucho kvoli cyste (rez jak po cisarskom) tak som mala riadne bolesti par dni (minimum liekov kvoli babetku), ani po cisarskom vam vela liekov proti bolesti nedaju aby sa mohlo kojit a najhorsi je druhy den po operacii ked sa obnovuje funkcia criev... nikdy som si nemyslela ze prdiky mozu tak boliet... to som vyhnala aj navstevy z nemocnicnej izby a hryzla plachtu od bolesti... brrrr.... a ta jazva tiez nic moc... takze odporucam pokial zo zdravotnych dovodov nie je cisarsky treba, je lepsi prirodzeny porod, aspon na dalsi den uz clovek funguje normalne.

katarina7777
14. feb 2010

Tutifruti skor to vyzera ze tam bude spinkat princ 🙂 Som rozmyslala ze si kupim nejaku babiku a dam ju zatial tam, mali ste vidiet pohlad mojho manzela ze ci mi uz nacisto sibe ... 😀 😀 😀 ... mozno ze aj sibe - hups 😉

strasska
14. feb 2010

Zrzulka prepac, ten prvy link nefunguje, takze tu je.
http://www.90n.pl/sklep/product/p/456/herqules,...

dugyna
14. feb 2010

Karinka- som rada ze si tu uverejnila tu citaciu zo zakona..
ja samozrejme chapem ze maxara sa s nami chcela podelit o svje starosti to je v podriadku len sa snazim vysvetlit ze linka 112 nie je na to aby tam volala ze zapadli autom..keby nemala signal a nikam inam okrem tejto linky sa nevie dovolat ok...ale cislo na odtahovku ma v papieroch so zakonnou poistkou..alebo na tej kraticke od zakonnej poiste a je tam aj infolinka na ktorej by jej poradili..keby zavolal standarte na hocktoreho operatora t mobile alebo orange alebo O2..tak by ju prepli na odtahovku...alebo by jej poskytli telefonne cislo na informacie..kde by ju prepli na cislo na otahovku..alebo by jej ho zaslali sms alebo by jej ho nadiktovali..
ZRZULKA ja som sa do jej situacie vcitli tiez..muselo to byt strasne..ale urcite by sma ani v skaredom sne nanapadlo zavolat na linku 112....lebo to ze je tehotna v 5 mesiaci..a rozhoduje za dvoch a niekde zapadli ..este neznamena ze je zivot ohrozujuci stav ktory si vyzaduje volanie na linku 112..aby sa tam vyslali vsetky zlozky zachranneho systemu..
a ked je taka strasne kalamita ktoru som teda dneska na cestach nepocitila...tak preco sa vybrala na cestu..ktoru nepoznaju a je dost od hlavnej kumunikacie..
ZRZULKA na linke 112 pracuje skoleny personal ktory vie presne co ma robit a co sa ma pytat aby sa dozvedeli co najviac informacii o zdravotnom stave pacienta a na zalkade tychto informacii rozhodnu ci pacient vyzaduje urgetnu neodkladnu starostlivost a je nutne vyslat sanitku a aku posadku vyslu ci sanitku s lekarom alebo bez lekara..alebo pacientov stav nevyzaduje vyslanie sanitky/cize je schpny s pomocou rodinnych prislusnikov vyhladat pohotovost alebo svojho lekara
a tento skoleny personal je skoleny tak aby informacie od laikov lebo aj laik vie posudit ci pacient dych alebo dycha teda ci sa mu dviha hrudnik/DYCHANIE/,ci ma nejake viditelne krvave poranie a kde na tele/KRVACANIE/, ci reaguje na otazky/VEDOMIE/ na zaklade tychto infomacii sa operator rozhodne

ZRZULKA a to ze ta nepustili prejst peso na vase oddelenie s malou a musela si cakat bolo vo vasom zaujme..lebo to uz by si sa nebala v noci ist peso s novorodencom po ulici a by vas tam nohol niekto prepadnut...nemocnica ma svoje predpisy ktore musi dodrzovat..

carrie84
14. feb 2010

Caute babule .... tedaaaaa - vy ste toho popisali - no nic, aspon budem mat co citat vecer 😀 O chvilku ma caka hus u svokrovcov 😀
Ja len - nasla som krasny link na mladatka v brusku - pozrite
http://www.thisblogrules.com/2009/12/stunning-p...
😉

dugyna
14. feb 2010

katarinka ja som lkudna a uplne 😉
carie kransy link 😉

janatt23
14. feb 2010

carrie84 krasny link 🙂

janatt23
14. feb 2010

neviete mi tu niektora poradit o tom monitore dychu pre deti? pocula som, ze union poistovna to poziciava svojim poistencom na pol roka. manzel tam je poisteny, no ja nie. asi by tam malo byt aj dieta??? neviete k tomu nieco blizsie???? dakujem 🙂

dugyna
14. feb 2010

janat aj ja som to pocula..ale neviem ti k tomu blizsie nic povedat..ja som v unione..ale neviem..ma napadlo ze im asi zavolam na tu infolinku co co to maju a tam sa skusim opytat..inak neviem

janatt23
14. feb 2010

no manzel tam tiez bude zajtra volat. ja len tak, ci nahodou... 🙂

dugyna
14. feb 2010

tak keby si vedela skor tak daj potom vediet 😉 dik

janatt23
14. feb 2010

🙂 jasnacka

dugyna
14. feb 2010

diky 😉

bellablonde
14. feb 2010

ahojte prajem krásneho veselého valentína 🙂

MOJALILI tebe špeciálne letí gratulka k narodeninám
ERYTREA si sa pýtala na tip čo uvariť. No my sme sa dnes oblizovali po pečenej kačke, červenej kapuste a knedli. Ani sme sa moc pri príprave nenarobili 😉 Budeš za hostiteľku roka, keď ukuchtíš domácu knedľu

JANATT čo ja mám info, dieťaťko keď sa narodí patrí do 2 mesiacov veku do poisťovne matky. Pokiaľ ho buď neprihlásiš hneď po pôrode inde alebo mu vybavíš poistenie vo svojej poisťovni. Platí to tak, že keby nedajbože hneď potrebovalo babenko lieky, aby ich mohla mamina kľudne vyberať na svoj preukaz poistenca a nemusela hneď lietať po úradoch. Neviem, či ten monitor bude môcť dostať otecko. Ale nechcem byť skeptická. Možno to majú nejako premyslené, že stačí aby 1 z rodičov bol poistencom unionu 😉

Musím sa pochváliť. Dostala som ráno do postele od mojich fešákov krásnu kytičku, srdiečkovú vyrobenú pohľadnicu a náušnice swarovsky 😵

dugyna
14. feb 2010

mojalili vsetko najlespie k narodenikam 😉 hlavne vela zdravicka stasticka a lasky

a kocky pekny valentin

bellablonde
14. feb 2010

Dugy, ty šup hľadaj kartu z foťáka 🙂 Už obzerám albumy a kochám sa vecičkami 😵
Katarinka, máš krááásnu kolísku nachystanú 😵

dugyna
14. feb 2010

dnesk som kupila super frote plachtu za super cenu..je pevna na gumicku a zlta s dalmatinkami 😉 a stala ze 5,99 😉 asi pojdem este jednu kupit..
kocky co mate deticky kolko mate obliecok a plachite do postielky?
bella hladam ju od rana to ta tehu demencia 😀

bellablonde
14. feb 2010

my sme mali kým bol úplne maličký nachystané "až" 2 plachty do postieľky + ochranu na matrac. Odkedy spí pod paplónom, tak mu postupne prikupujem obliečky

dugyna
14. feb 2010

bella cize 2 plachty mi budu stacit? ci treba viac? 😨 zatial sme kupili tie spacie vaky 0-6 a 6-12..tak neviem ci este kupovat aj obliekcy..a paplonik

bellablonde
14. feb 2010

v spacom vaku bude spinkať úplne ideálne, zaručená rovnaká teplota 😉 čo ja viem, či treba viac plachiet...možno keby maličká častejšie grckala.... nech nemusíš prať každý deň

peťko spal 1x bez vaku, keď mal asi trištvrte roka, strašne sa v ňom začal zlostiť a nechcel sa doňho vôbec dať 🤐 tak sme kúpili tenučkú podušku a paplón 😉

ericica
14. feb 2010

mojalili vsetko naj zelame k narodeninam vela zdravia a lasky....a hlavne lahky porod 😝 😵
baby nebudem vas docitatavt vsak to by som tu bola do polnoci vsak clovek tu neni den a je tu toho na citanie habadej 😉
ja len tolko ze na svadbe bolo uuzasne ,mala tancovala ostosest 😉 bolo to hrozne na cest domov ked sme ju brali spat domov som myslela ze ani domov nedojdeme,cesty uplne zavate cestari neviem kde boli 😒 a potom ked mala zaspala sme isli naspet a rano boli cesty take iste zaviate a to uz vietor vobec nefukal 😒
aj ja som si zatancovala ale potom mi dako zacalo tvrdnut brucho tak som len sedela a pozeral na ostatnych 😝 dnes sme este dospavali a teraz uz vegetime......

dugyna
14. feb 2010

no takze paplonik bude treba az neskor..no ok..lebo v tescu mali nejaku sadu paplonik vankusik za 10eur..ale moc som nekukala aky je to material..
dufam ze nasej babike sa bude v spacom vaku pacit 😉

ericica
14. feb 2010

dugynka ja som spaci vak uplne vyuzila a nedam nan dopustit,,, 😵

dugyna
14. feb 2010

ericica tu v BA sa cesty celkom daju..teda dneska tu tusim aj topil nejak sneh..
to mas tak cestarov malo a ciest cim dalej tym viac..len ocet tych cestarov ostava rovnaky ako za cis kominuzmu..

to saom rada ze aj ty mas pozitivnu skusenost so spacim vakom..v tescu ich maju teraz v akcii z 14 eur na 4,20 takze sme uz kupili jeden 0-6 a druhy 6-12..
to mi aj moja mamina radila ze ona to pre nas sila. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre