Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
3. nov 2010

@mirka285 presne tak... ja maleho necham max. s petom, lebo to viem, ze je v dobrych rukach ale min. som nechala Filipa so segrou a sla som behat, no bola som cely cas trochu nervozna.. 😅 Som asi divna.. alebo moc naviazana? neviem.. ja napr. nechapem svagrovu druzku. Ta zavesila Jakuba svokre a tyzden sa nestarala 😲 akoze dovi... 😒

mirka285
3. nov 2010

@kafoditka aj ja som dosrata a najradsej som ked ju nemusi nikto varovat...vcera sme boli s mamou na cintorine pozapalovat sviecky a mala sa stale zdvihala z kocika,potom revala zase ze nic nevidi,no katastrofa..ona uz vcera ani v kociku spat nechcela,zdriemla si ln pol hodinku,potom som ju musela na rukach drzat a mama tlacila prazdny kocik...ja asi budem musiet vytiahnut buduci tyzden ked sa ochladi uz tu sportovu cast s fusakom a zdvihnut jej chrbatik aby videla,vsak to sa takto neda...zvedava je jak stara baba 😕

mirka285
3. nov 2010

ja ked porovnavam Lindu s Tomasom,obidvaja su dobre deti,neplaclive,spave,Linda spi este viac ako Tomas,ale zase je oproti Tomasovi strasne akcna,ona je stale v pohybe,vkuse sucha nohami,sibrinkuje rukami,taha sa do sedu ked lezi,demoluje postielku 🙂

lulu1983
3. nov 2010

ahojte babulky,

tak sme dnes boli na poradni a ockovani. Poplakali sme si....

Richard vazi 8440 g a meria 68 cm. lekarka mi kazala mu davat v noci miesto mlieka pit vodu a naucit ho na cumel. Pytala som sa jej, ci sa jej zda byt velky a povedala, ze nie, ze rastie primerane tomu, aky sa narodil, tak nechapem potomu tu vodu a cumel..
Na poslednej poradni nas poslala za neurologickou, lebo nas chcela poslat cvicit vojtovku. Neurologicka nas vysetrila a povedala, ze nie je treba, ze je vsetko primerane. Dnes na kontrole nas poslala na rehabilitaciu..

Ja si nemozem pomoct, ale vzdy ked od nej odchadzam, citim sa ako najhorsia matka na svete :( Total neschopna

mirka285
3. nov 2010

@lulu1983 zmen doktorku ked z nej nemas dobry pocit...a preco vas poslala na rehabku?

aalexis007
3. nov 2010

@mirka285 @kafoditka ja som tiez taka, ze nenecham nikomu maleho. Iba mojim rodicom. To som neni vobec nervozna a nebojim sa o maleho. Keby som ho nekojila, tak by ho zabavili aj cely den. Ale ked ho chce trosku svokra alebo svagrina - tak to musim mat vsetko pod dohladom a nenecham ich samych. Neviem cim to je 🙂

kafoditka
3. nov 2010

@mirka285 davas Linde uz aj masko?
Ja mam sporotvu cast uz nachystanu, aby som ju len naklikla v pripade potreby.. filipa ked dam do overalu tak je cez celu vanicku, ale zatial nevymysla, pospi dve hodiny, tak pohoda. ale akonahle sa ochladi, vyberam fusak a sportak 😉
@lulu1983 ja by som zmenila lekarku jednoznacne..

mirka285
3. nov 2010

@kafoditka vcera som jej dala prvykrat kuraciu hippku a zmiesala s uvarenou mrkvickou a v pohode jedla...len ona este tak malicko zje ze jednu tu malu hippku ma na tri krat,tak jej dam aj dnes a uvarim jej k tomu brokolicu a pomiesam.ale ovocie jej este nedavam vobec,lebo mam pocit ze ta moja potvora mi nebude potom chciet zeleninu a maso...ovocie jej chcem pridat az od buduceho mesiaca,zatial jej chcem obmienat zeleninku a pridavat aj ine druhy masa....

lulu1983
3. nov 2010

@mirka285 lebo podla nej to nie je dobre :( co ja viem, posledne 2 razy, co sme tam bol mal zlu naladu a plakal, mozno preto ma taky pocit.. ale ked ho najprv zaockuje, co caka? ze jej bude v ambulancii robit premety? juuuuj... musim to dostat zo seba, lebo som taka zla, nie, nie som zla, som nasrata (damy, odpustte)

kafoditka
3. nov 2010

@mirka285 aha, dobre, tak aj ja zajtra vyskusam, mam kopec kuracich prs v mrazaku..

chcem sa opytat, riesime teraz autosedacku, na vianoce chceme kupit Filipovi... myslite, ze sa viac oplati ta 9-18kg alebo 9-36kg? Ja osobne by som sa zamerala na tu 9-18kg, lebo starsiemu dietatu potom staci ten podsedak, nie? Vrta mi to v hlave stale. Ale asi pojdeme priamo do obchodu a nechame si poradit...len som chcela vediet, ake autosedacky pozerate vy..

oacka
3. nov 2010

@meruska a to už más toľko fotiek???? ja asi urobím jednu že od narodenia do 5 mesiacov. ja som už dala veľa fotiek vytlačiť, musím kúpiť nejaký pekný album.
my máme doma akčný film, Kika vôbec nespí - spí 3x za deň presne polhodiny, po pol hodine sa zobudí a ide sa hrať alebo rozprávať alebo bezprizorne revať, furt chce byť so mnou a aj spí na mne.... často je zlostná a reve ako blázon... papá každú polhodinu alebo hodinu po troške,potom začne revať, je to des, asi ju rozmaznávam alebo čo.. ale možno jej idú zuby,tak z toho je taká zlostná.

aalexis007
3. nov 2010

@kafoditka aj ja uz dlhsiu dobu vyberam autosedacku. Neviem sa vobec rozhodnut. Tiez chcem kupit Filipkovi na vianoce autosedacku. Mam vyhliadnutu tutu lebo podla testu vyhrala tato znacka: http://www.bambini.sk/sk/store/product/4310/43/...

Podla coho budete kupovat vy autosedacky???

alllexa
3. nov 2010

@oacka - no ja to mam podobne:( Zase som sa nevyspala, maly zaspal az o jedenastej, potom sa okolo tretej zobudil a potom od pol piatej uz bol skoro stale hore. Az teraz zaspal opat. A ked je hore, tiez je skoro stale zlostny a uz ma totalne bolia ruky z toho nosenia, proste uz nevladzem...

oacka
3. nov 2010

@mirka285 ja už ani von nechodím, lebo Kika absolútne neznesie byť v kočíku, reve, a v sobotu ma seklo v krížoch,tak klokanku sa bojím nosiť...ona chce byť len v klokanke... je to naporazenie. asi skúsim aj ja tú športovú verziu.

meruska
3. nov 2010

@oacka nooo dost fotiek mame 😉 ja som este nedala robit ziadne fotky az teraz...som knihu nazvala moje prve tri mesiace 🙂

kafoditka
3. nov 2010

@aalexis007 ja mam momentalne autosedacku Romer, ale nie som s nou az tak spokojna. Uvidim, chystame sa do babymarketu a tam nam poradia. Zameriam sa na maxi -cosi ale mozno kupime aj romerku. Uvidim, ako je riesena ta 9-18kg.. Nemam nejake kriteria, podla coho vyberat, radsej si necham poradit. Ale urcite musi byt priestranna.

oacka
3. nov 2010

@alllexa u nás to trvá teraz tretí týždeň. naša zatiaľ v noci spí dobre. o šiestej večer už je totál unavená. budí sa len raz v noci, naje sa,pokecá si sama v postieľke a spí do siedmej rána. sere ma,že doma nič neurobím,lebo aj ke´d zaspí,tak už som z toho jej revu taká unavená,že lensedím a kukám do počítača...

bambola
3. nov 2010

@oacka @mirka285 baby ja som malej tu sportovu cast aj trosku vyzdvihla 😉 (asi tak ako keby bola v lehatku) povodne som ani nechcela ale sme znasali kocik po schodoch a nejako sa nam zdvihla sama a mm sa to pacilo a mala bola nadsena tak som jej to tak nechala 😉

@lulu1983 lulu ako citam co tu pises tak som taka stastna, ze som si dala povedat a nesla som k tej foltinovej ale ma mrzi, ze mas s nou take trampoty ☹ len pod pekne k rolnej 😉 mna sice tiez poslala k neurologicke a vzdy ked sme tam tak mala odmieta konickovat a sa jej to nezda ale ked jej poviem, ze doma konickuje tak staci (zatial)

meruska
3. nov 2010

@oacka tak to ti nezavidim ze reve aj v kociku ☹ ...to si potom cely cas doma? skus jej ozaj dvihnut trosku hlavicku v kociku, ved musite chodit na vzduch

meruska
3. nov 2010

mne sa da jemne podvihnut aj vo vanicke, a ja tak mam od narodenia, lebo trosku grckal, kedze som s nim vzdy sla von hned po papani a akosi sme to uz nikdy nedali narovno 🙂

alllexa
3. nov 2010

@oacka - no presne, to chapem, mna ide porazit, ked chcem nieco doma porobit a maly pri tom stale reve, je to hrozne unavujuce. My sme mali celkom dobre dva tyzdne, v noci sa budil kazde tri hodiny a aj po siedmej rano este zaspal, a zdalo sa, ze aj menej reve, ale pred dvoma tyzdnami to zase zacalo, po kazdom kojeni brutal rev. A teraz posledne tri dni je to otrasne este aj v noci.

mirka285
3. nov 2010

@kafoditka ja sa v autosedackach nevyznam,ale prinam sa vypytovala som sa bab vonku,jednoznacne mi kazda povedala ze 9-18kg lebo su vraj bezpecnejsie ako sedacky s rozpetim 9-36 kg,co mi pride logicke...velmi chvalia tie autosedacky Kiddy,vrak dopadli v testoch naozaj dobre,ale maju ten pultik pre lepsie bezpecnost ktory niektore deti zboznuju a niektorym to vadi...mne osobne sa ta Kiddy pozdava,ale ked pojdem kupovat poradim sa v predajni ale urcite chcem 9-18kg,ved Linda bude mat 9 kil naskor ked bude mat rok,ja budem musiet vajicko vymenit nie kvoli vahe,ale kvoli vyske lebo Linda ho prerastie 😀
@oacka skus ju dat do sportovej casti a zdvihnut jej chrbatik a mozno bude spokojna ked uvidi co sa vonku deje,ja to planujem urobit buduci tyzden....

mirka285
3. nov 2010

@kafoditka a este ma napadlo,ze napr. moja segra je zatazena na sedacky s isofixom a ja som minule citala ze to neznamena ze ked ma sedacka isofix tajk je bezpecnejsia....

meruska
3. nov 2010

@alllexa mne takto po nociach tiez vystrajal a bol hladny...teraz mu davam raz denne pred spanim seba + nutrilon a veeeeelmi sa to zlepsilo...ale neviem ako ste na tom s vahou vy...my sme stali na vahe a par dni dokonca i chudli a od 17 tyzdna vymenim nutrilon za kasicku pred spanim, tak bude pit mliecko iba odo mna lebo kasicka sa je lyzickou

kafoditka
3. nov 2010

@mirka285 no tak si ma len utvrdila v mojom rozhodnuti ze idem do tej 9-18 😉 idem si nastudovat tu kiddy, ten pultik mi tam moc nevonia..

kafoditka
3. nov 2010

@mirka285 ved hej, sak tieto vacsie autosedacky su pevne pripnute pasom, tak naco isofix..

oacka
3. nov 2010

@bambola skúsim to teda ajj ja zdvihnúť,veď chrbátiku to hádam tak neuškodí.
@meruska ona chodí veľmi rada von,ale iba v klokanke....takže celý víkend sme doma... aj v pondelok. v nedeľu sme boli na hroboch, kým auto šlo,tak spala,ale kým som sa vrátila z cintorína,malá už hore,mm ju strážil. dnes musím ísť na poštu,tak skúsim klokanku,dúfam,že neprídem o chrbticu.....
naša začína neznášať aj autosedačku, zaspí v nej,iba ke´d je totál unavená a zväčša aj vyrevaná... a napína sa v nej hrozne...brucho vyypúča,chce sa dostať von...
@alllexa ja nechápem,čo tak reve po papaní. lekárka hovorila,že si chce hneď odgrgnúť. a asi je to aj pravda,lebo grgá riadne hne´d ako ju zdvihnem. lenže potom sa už k papaniu nechce vrátiť, tak sa hráme a po polhodine zas papáme.... ja už na to naše jedenie nemám slov...

oacka
3. nov 2010

@alllexa či nemá meruska pravdu,že malý je hladný... nechcem ťa nahovárať na UM nedajbože,ale len tak pre zaujímavosť by som mu skúsila dať, či bude piť. čajík pije? naša fľašu nechce ani vidieť! ale lyžicou by zožrala aj...... vieš čo... 😀 😀 😀

mirka285
3. nov 2010

@kafoditka pozri Bebe confort este,tu ma kamoska a chvali ju do neba,len sa mi zda ze tie su dost drahe a Maxi cosi sedacky sa mi pozdavaju vsetky....ta tvoja Romerka neni dobra,to mas pravdu vsak Filip sa do nej zachvilu vobec nezmesti 😕 v tych velkych sedackach 9_šž vraj deti lietaju,ale najlepsie je poradit sa s predajcom a hlavne si tam diet posadit 🙂 viete co som spominala ze mam od sestry nosic Red Castle pozicany,tak mne v nom Linda vobec nechce byt,ona priam nervaci ked ju tam dam....

ywett
3. nov 2010

Ahooojte

nas este neockovali, bo malu trosku hnis v ramienku z toho prveho ockovannia, tak ideme buduci tyzden, uz teraz mam obavy. A potom po ockovanie, cca po 2 tyzdnoch dame nausky.

Maminy, kupete uplne kazdy den, ci nie?

@maxara
diky, aj tam sme boli 🙂
Max a kedy chces zacat chodit na plavanie? Ja este pockam na to ockovanie, ale co som pozerala na tej strannke, tak zacal novy kurz prave 2.11.

@meruska
ale tieto akciove fotoknihy su len take zosivane, ako casopis, vsak? Som to videla u susedky..mne sa pacia tie tvrde, ale tie zrovna v akcii nie su...ale uz mam spravene aj tieto, len neviem,ci to odoslat...

Pekny dnik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre