Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
17. nov 2010

@any23 u nas to zacalo obdobne, najprv viroza, potom problemy so zazivanim, nam vsak intoleranciu potvrdili...
aj moj risino cez den nemusi jest, je kazdych cca 5 hodin, vypijhe 60/ 80 ml a je spokojny, v noci
si vsak pyta kazde 2,5 hod / 3 hodinky, takze dobieha zameskane, a tiez sa jeho prijem pohybuje okolo 700 - 800 ml,
predtym vypil normalne 900 ml a viac za 24 hod., teraz nie...ale u nas nie je problem s vahovym ubytkom,
nas ma uz skoro 8 kg, ja som sa len bala dehydratacie, ked malicko papal....

adelaine
17. nov 2010

kocky, mam otazku...ktory fusak je lepsi? Emitex, Lodger alebo Kaiser?

ericica
17. nov 2010

@maxara
@adelaine dakujem vam za rady urcite vyskusam.....vytrela som jej to kamilkovm odvarom a islo to celkom pekne dole....

@mirka285 miri veru vsetko sa na nas lepi....Beky v noci zase nonstop revala ze vraj ju bolia nohy a na to si pametam aj ja ked som bola mensia a bola som v raste ze to bolelo jak slak 😠 :-
ja som jej vecer uz zacala davat homeopaticky sirup pre nervozne a nespave deti lebo odkedy nastupila do skolky v kuse v noci place a ja som totaaaaaaal nevyspata....od malinkej by sa v pohode dalo spat ale od starsej sa neda ☹ v piatok idem k dr tak sa spytam ci neni nieco na tu bolest noh.....
spominali ste tu viacere ten viburcol alebo ako sa to vola to je daky liek od bolesti???bo idem s malinkou na ockjovanie aby som vedela co zabera?

mirka285
17. nov 2010

@adelaine vsetky tri su dobre....lodger je najlepsie tvarovatelny,ale neda sa dole odopnut na nozicky,a tie dva su take rovnake...myslim ze budes spokojna s hociktorym z tych troch...
@ericica jajj az ma nohy zaboleli,ja si to tiez pamatam ako ma to bolelo ked som bola mala....tfuj,tfuj,uz aby ste mali vsetky tieto neduhy za sebou...

adelaine
17. nov 2010

@mirka285 😉 dufam,lebo su drahe ako slak

mirka285
17. nov 2010

@ericica viburcol je homeopaticky liek,dava sa pri ockovaniach,ked idu zubky alebo ked je nekludne dieta...niekomu to zebera niekomu nie,je to vo forme cipku a dava sa do zadku...

mirka285
17. nov 2010

@adelaine Mati mi hovor,ja som si kupila origos ku kociku lebo sa pripina na madlo a nesmyka potom dolu a stal po zlave 77 eur,ale je dost velky,tak dufam ze nam dlho vydrzi 😀

adelaine
17. nov 2010

@mirka285 a a kde si si kupila fusak k teutonke?
ja totiz riesim teraz fusak za horuca, lebo moj mm doniesol teutonku
domov 😉 zohnal ju cez ebay, sice starsi model r. 2008 typ spirit s4,
a som uuplne spokojna

carrie84
17. nov 2010

@adelaine - ja som kupila little angel a tiez je super 😉

adelaine
17. nov 2010

@carrie84 nepoznam, kuknem 😉

maxara
17. nov 2010

Baby ja tak neznaaaasam navstevy, ktore sa ohlasia, ze pridu v stredu a nie hned rano.. tak si vyberte cas kedy asi.. tak som sa opytala a ze tak niekedy okolo 11tej 12tej.. cize pre mna tak niekedy medzi tymito hodinami a kokos volam, ze akoze aky je stav okolo 12tej a ze praaave obedujeme a potom sadame do auta (len cesta je 25 minut) a este ideme nakupit 😠 akozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

@mirka285 Miri isla som pozriet tu moju a podla navodu na pouzitie sa daju vsetky tie diely postupne demontovat, az ostane len ten podsedak, vyzera by pekna, siroka a pohodlna. Ma tam aj nejake vlozky, co sa daju vybrat.. neviem.. ale zas podla mna je to individualne na kazdu sedacku zvlast. Neda sa pausalne povedat, ze su vsetky 9-36 nepohodlne, nesklopne a uzke.. neviem, ja ked tam dam Ninku, potom poinformujem, uvidme, aka jej bude a podla toho.. idem si ju este vyskusat sklopit

mirka285
17. nov 2010

@adelaine takto to vyzera a kupila som ho na Vajnorskej v Babymarkete,ale museli mi ho objednat,teraz mozno uz maju na sklade nejake..je velky,buduci rok len odzipsujem spodok,a je aj predlzovaci,a hlavne nedapa z kocika,nato som mala najvacsie nervy ked som mala este Tomasa,ze stale som nic ine nerobila len potahovala fusak 🙂

mirka285
17. nov 2010

@adelaine www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/fusaky-a-perinky/...
@maxara ja som napisala len to co som nasla na nete od mamiciek ktore uz skusenosti maju...ja ani ty to zatial nevieme posudit....mne osobne ale pride ze to co je na vele vela rokov nebude take ako to co je na kratsie obdobie....

bambola
17. nov 2010

@maxara @mirka285 len ma tak napadlo ked pisete o tych autosedackach, ze z mojho takeho laickeho pohladu podla mna ked je dost siroka ta 9-36 tak je lepsia pre take vacsie deti ako je ninka, ale napr. asi moja mala alebo mirkina by sa tam stratila (alebo oackina 😀 ) . my uz mame autosedacku 9-18 (sme dostali k autu pred 4rokmi 😀 ) ale asi by som inak tiez volila tuto s mensim rozsahom aj kvoli tomu co som pisala.

dufam, ze ta nasa je dobra lebo vobec neviem aka to je iba viem, ze romer-ka ale inak si ju uz nepamatam a teraz je pozicana jednemu znamemu (vymenou za vajko 😉 )

mirka285
17. nov 2010

@bambola mne uz z tych sedaciek pekne drbka,a tiez som toho nazoru ze urcite tam treba dieta najskor posadit,lebo veru Linda a Ninka su dve rozdielne vahove kategorie....Peti prave som sa natlacila hlivovym perkeltom,mnam 😝

maxara
17. nov 2010

@mirka285 ved jasaaan, ja len pisem zas to co vidim, tiez neviem, ako v tom bude Ninka vyzerat, ci sa jej bude pultik pacit a ci sa sklopi az tak, ze jej to bude stacit.. len som myslela to tak, ze kazdu sedacku asi treba odskusat priamo deckom v predajni a tak.. Bambola teraz necitaj fuuuuuuj hlivyyyyyyyy 😀 😀 😀 ale nech ti chuti Miri 😉 ja si dam zas kuraciu so zeleninkou mnaaaam..

mirka285
17. nov 2010

baby mne je zas dnes tak malatne ako vcera,ja nechapem co to ma byt,a zelezo beriem kazdy den ☹ skoda,ze nemam tlakomer,by som si odmerala tlak...

katarina7777
17. nov 2010

Caute kocky, kedze chcem zacat lietat s malym obzeram sa po golfacoch, neviete nahodou aky je rozdiel medzi tymito dvama Maclarenmi?

http://www.maclaren.sk/?36,techno-xt-(black-black)

http://www.maclaren.sk/?techno-xlr,24

samozrejme okrem ceny 🙂

@maxara na dalsi tyden by som mala ist na slovensko tak sa ti potom ozvem a dohodneme sa ohladne stretka.

Inak zelam vsetkym pekny den, ja sa idem o hodinu trochu poludstit do kadernictva.

lenuss84
17. nov 2010

@bambola ahoj.citam ze nase male princezny maju rovnake vahy.aj moja ma teraz v 4 mes. 5500gr.a ja vahu teda neriesim.ked idem na prevazenie a dokina je spokojna tak som aj ja.kojim stale.teraz som jej zacala davat skusat len tak po lyziockach-mrkvu z nedelnej polievky-ta jej chutila-bola by spapala aj viac keby ze jej dam.a dnes skusala zemiak-ten jej moc nebral.pa

lenuss84
17. nov 2010

babky,kolko caju vam denne babatka vypiju?my uz sme mali aj den,ked vypila aj skoro 250ml.ona niekedy naraz zlupne skoro 100ml.ale som rada.pekne sa jej prdi,neboli ju brusko.ja si osobne myslim,ze aj deti,ktore su kojene,musia byt obcas smadne.ale to je moj nazor.

bambola
17. nov 2010

@lenuss84 ja sa chystam prikrmovanie az po ukoncenom 6.mesiaci a skusala som cajik kvoli kakaniu uz davnejsie ale vobec nechcela tak som to uz viac neskusala. inac kaka trikrat denne teraz tak uz nic neriesim 😀

bambola
17. nov 2010

@katarina7777 katka prosim ta nad rozdielom medzi tymi dvoma verziami si lamem hlavu uz dlho ale este som na to neprisla. presne tento chcem aj ja a teda asi ten lacnejsi len ma mrzi ze je len v ciernej a sedej lebo ten drahsi je krasny ten hnedo ruzovy ale len kvoli farbe fakt nedam o 100eur viac 😠

karinnka
17. nov 2010

@adelaine Ja mam emitex a som maximalne spokojna,krasne hreje,sice este neboli velke mrazy ale moja je zmrzlunik a vobec ju nemusim naobliekavat do nho 😉 Je az do 3rokov a tiez sa da pouzit aj v sportovom takze ODPORUCAM 🙂

Inak pekny den 🙂

any23
17. nov 2010

@adelaine hmmm tak sme na tom približne rovnako 😒 za dnes doteraz spapala 480ml /ale to rátam od polnoci do polnoci/ ešte máme pred sebou tri papania tak hádam aspon tých 700ml dá 😒 tej dehydratácie sa bojím aj ja ako čert kríža 🙄 ked nás prijali do nemocnice bola aj dehydrovaná, mala hyperglykémiu a hyponatrémiu /nedostatok sodíka/ to asi z tých hnačiek... bola na tom dosť zle, a to sa skomplikovalo behom cca 5tich hodín, dovtedy jej nič nebolo len bola mrzutá, och nechcela by som to zažiť znova 😒 dávaš riškovi aj čajík? ja hej, ked vidím že viac mlieka do nej už nedostanem, tak aby mala aspon nejaké tekutiny... si pripadám jak úchyláčka už - furt len rozmýšlam a rátam čo kedy a kolko vypila, dnes ráno mi to až lúto prišlo ked som si uvedomila že si ju ani poriadne užívať nemôžem a neviem 😒 😒 😒
dnes som to nevydržala a skúsila jej dať uvarenú mrkvičku - a tá jej ku podivu chutila 😅 nespapala toho vela, asi štyri lyžičky no ale otvárala ústočká a očká vyvalené, sa čudovala čo to v tej pusinke má a vôbec nevyplúvala 😅 dúfam že ju nebude bolieť bruško 😔

lenuss84
17. nov 2010

@any23 no tak to ta urcite potesilo ze ta mrkvicka jej chutila,vsak.aj moja otvarala usta,cakala na dalsiu lyzicku.ja myslim,ze keby si jej davala uz pomaly po troske takto papat,mozno budes spokojnejsia.a budes si aj uzivat.ak jej z toho nic nebude,tak ja by som to na tvojom mieste urobila.mozno len uz ma chut aj na nieco ine ako na mliecko.hm?ja som dnes mojej dala zemiak-ten jej moc nebral.zajtra jej k nemu uvarim aj kusok mrkvy zas.nech sa napapa ked jej to chuti.no ale dam jej len trosku a dokojim ju samozrejme.

mirka285
17. nov 2010

@katarina7777 Kati tam je asi len ten rozdiel ze ten drahsi ma navyse ten comfort pack,to su tie navleky na pasy,podhlavnik a nanoznik....

bambola
17. nov 2010

@mirka285 a to robi rozdiel skoro stovku? 😕 🙄 😨

adelaine
17. nov 2010

@any23 mne risi nechce ani vodu a ani caj, nie je blby, nechce nic okrem mlieka,
nedal sa oklamat ani vodou osladenou glukopurom....

mirka285
17. nov 2010

@bambola asi ano,pridaju nieco navyse a hned supnu cenu hore...ja tam ziadny iny rozdiel nevidim 😖

maxara
17. nov 2010

ja tam este vidim rozdiel v jeho vahe a vo farbach.. za farbu sa plati 😖

Uff navsteva mi odisla, tak idem skusit stihnut dat tie fotky nejako sem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre