Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petzi
21. nov 2010

@mirka285 no ja som na Vianoce a sviatky na SVK ,ale asi ked sa oteply pojdem do AT,
ale uz nepojdem do Alp, chcem ist do Wien,kde mam uz prenajaty byt, takze uvidime ,ako
vsetko pojde, ale na SVK teda neostanem.
S byvalym sa nestetavam a ani nemienim, za syna sa nepriznal a ani nic neplati.nech je
tam ,kde je hovado. 😝

maxara
21. nov 2010

Ahojte bambulky, uz som vam chybala? Idem vas pokukat..
Tak sme sa vratili z tych Tateeeer. Super vyletik, pekne pocasie sme mali, no parada.. Lodger otestovany a oceneny zaroven. Pri Strbskom Plese som myslela, ze zmrznem, ale Ninuska si tam pekne hovkala, spala a ani nevedela, ze uz druhy krat tam bola. (prvy krat este v bruchu)
Vo stvrtok sme navstivili Tutinku, kde sme aj spali.. Musim povedat, ze vyzera bohovsky, deti ma uuuuuzasneeee a Dorotka je naozaj riadne cislo 😀 Obe baby su velmi poslusne a krasne. A Simonko taky mrnkosko 😵 Ninka sa u nich predviedla ukazkovo. Prisli sme, chvilku sa tavrila ako dobruckave babatko a potom spustila brutalny rev, potom ogrcala polku izby a mna a aj mm a potom uz bola spokojna. Dorotka to okomentovala po svojom: Asi plakala preto, ze chcela druhe tricko (kedze som ju musela ogrcanu celu prezliect). 😀 😀
Teraz ma neskutocne boli gebula, som aj trochu vymrznuta, lebo som samozrejme vytahovala veci z auta bez bundy..
No ale idem vas uz pocitat, som zvedava, o com kecate

zrzulka
21. nov 2010

@bambola ja obliekam zatial tak ze ked mame overal tak pod to bodynko a pancuchy, celeho ho prikryjem, este dekou alebo mu obleciem pancuchy nohavice body na to sveter a bundu a takto ho prikryjem dekou... fusak sme este nevytiahli. zima mu nebyva. este ma na sebe kryt na vanu. takto ho obliekam aj ked ideme z plavania.

@merikac tak super ze si uz takmer fit, aj my nastastie, som rada ze to maly nedostal

@alllexa aj ja verim lebo vyzera to dostz skaredo. ako ekzem

@oacka dakujem ukazem to dr na poradni co nam na to da...

zrzulka
21. nov 2010

@maxara vitaj spat, baby tu pisali ze nas caka citanie na stranu a pol kvoli tomu som nakukla a ty len takto stroho??? ako vydrzala ninka cestu do tatier dalo sa???

mirka285
21. nov 2010

@petzi a nemozes ho nejako donutit aby platil na maleho?ved to ako si on predstavuje?nebud hlupa,nech pekne plati,ja by som ho dala urcite na sud,co si mysli somar sprosty???
@maxara to si nas odpinkala takymto miniprispevkom?sme cakali nieco na dve strany 😉

bambola
21. nov 2010

@mirka285 ja si tiez myslim, ze bola dost oblecena 😕 skusim jej dat zajtra pancuchy a uvidime.
@zrzulka doteraz som aj ja davala len deky, jednu pod malu a druhu navrch ale dnes sa mi uz zdala dost zima a chcela som zobrat von novy krasny lodger 😀

bambola
21. nov 2010

@petzi suhlasim s mirkou, mozno nechce mat s malym nic spolocne ale nech ti len pekne plati 😠 peniaze sa vzdy zidu a v rakusku duplom.

zrzulka
21. nov 2010

@bambola no jasne chapem, treba otestovat. 😉 ten fusak pasuje aj do autosedacky??? ci tam mas zvlast??? veru podla predpovede pocasia nam uz zacina zima.... uz vsetky povytahujeme fusaky

zrzulka
21. nov 2010

@bambola a aky mas kocik???pasuje do vsetkych? aj do sportovej casti?, ten fusak sa aj mne paci ... 😉

bambola
21. nov 2010

@zrzulka zrzi do autosedacky teda do vajicka som dala len tu vnutornu teplejsiu cast a pasuje perfektne ale niektora tu mala aj odfotene dieta v lodgeri a vajicku a vyzeralo to dobre 😉 a urcite pojde aj do tej vacsej autosedacky lebo je tak tvarovany ako na sedenie (do sportakov a golfiek ale v pohode moze byt aj vo vanicke 😉 ) ja mam inglesinu (pozicany) a len tu sportovu cast a malu uz aj trosku vyzdvihujem lebo je zvedava ako stara babka 😀 a pekne to tam sedelo. konecne som jej mohla aj zapnut pasy tak mi neutekala dole kocikom ked som ju tlacila do schodov 😀

zrzulka
21. nov 2010

@bambola vdaka za info, my mame original jane ku kociku ale ten londger sa mi paci viac 😉 a kedze si skusala v sportovej casti tak nezosuchava sa dolu? ako je to riesene zo zadnej strany lebo ja co som mala emitex tak ten sa zosuchaval neustale dole ked som ho mala v sportovej casti 😠 furt som to natahovala spat ... a este ma zaujima ako si poriesila nakoniec nosenie v zime. ja nemam nic okrem svetra o 5 cisel vacsi. minule za mnou take pubisky kricali ze koala 😀
jaaaaaj a aj my uz vydvihujeme aby nieco videl lebo inak vo vani byt nechce... ale on sa uz celkovo taha do sedu

mirka285
21. nov 2010

@zrzulka a naco chces fusak do autosedacky?moja Linda nemoze mat v aute ani bundu,nie ze aby bola este vo fusaku...a aj tak je vzdy cela spotena ked ju z toho vajca vyberiem...

zrzulka
21. nov 2010

@mirka285 no ked je nakliknuta na konstrukciu, niekedy ideme len s autosedackou neberieme vanu a inak v aute tiez to iste co linda.... pato neznasa teplo

zrzulka
21. nov 2010

myslela som to tak ze ked spinka tak ho nevyberam z vajca, inak ho mam v manduce vacsinou

bambola
21. nov 2010

@zrzulka nezosuchava sa lebo je flisovy 😉 a nie sustakovy, ja sa ani nedivim, ze tie sustakove padaju 😠 a navyse som ho mala na pasoch a ako som spominala ten lodger je ako keby sity do L-ka takze on je presne na tieto sportaky a golfky, dieta si ho v podstate zasadne 🙂

mirka285
21. nov 2010

@zrzulka aha,tak uz chapem 🙂 ale vsak za chvilu uz budeme aj tak kupovat vacsie autosedacky a tie sa naklikavat na kocik uz nedaju..tie deti nam rastu zavratnou rychlostou.

zrzulka
21. nov 2010

@bambola on je cely flisovy??? este som ho nazivo nevidela 😒 no veru radsej sa uz opytam predsa len nie je najlacnejsi asi by ma porazilo keby sa zosuchaval lebo mna to celkom znervoznovalo 😠

zrzulka
21. nov 2010

@mirka285 veru miri mas pravdu... doteraz som ho zakryvala len dekou a stacilo. aj tak nechapem aj to ze vsade uvadzaju ze do 3 rokov. ved mnohe 3 rocne deti uz ani nie su v kociku. si neviem predstavit zeby som malu davala do fusaku

bambola
21. nov 2010

@zrzulka jaj a este to nosenie....no zatial sme ju mali tak ked bolo chladnejsie, ze normalne na sveter si dal mm malu v manduce a potom na seba este hodil bundu. tvrdi, ze mu je tak dobre a ze ho mala hreje 😀

mirka285
21. nov 2010

@zrzulka vsak to,ze niektore deti su kratko v kociku,zato moj Tomas sa este ako trojrocny vyvazal...lenivec maly

zrzulka
21. nov 2010

@bambola hej hej aj mna maly hreje ... ako taky radiator vcera som ho mala takto na trhoch ako sme boli ale nebola som poriadne oblecena a veruze uz mi zima aj bola...

bambola
21. nov 2010

@zrzulka sak sa kludne spytaj 🙂 co sa tyka tychto praktickych veci tak co som dnes viddela a skusala tak som spokojna, len neviem kde som spravila chybu ze bola taka studensia mala 😒 ale myslim, ze tym ,ze nemala pancusky tak zajtra to doladime 😀 vsak ked tu kazdy pise, ze im je v lodgeri perfektne teplo tak nebudeme predsa horsiiii nie? 😀 😉

zrzulka
21. nov 2010

@mirka285 aj nasa sa vyvaza rada ako taka buchta a ked ideme pesi tak by furt len na ruky sla. ale ona ma len taky maly kocik . tam sa hadam fusak uz ani neda dat. to je len taka sedacka na kolesach ci ako to nazvat. golfac sme zrusili uz minulu zimu....

maxara
21. nov 2010

@zrzulka @mirka285 😀 😀 😀 vy ste trubelky.. no ja vazne ani netusim, co som tam robila.. ale tak mozem si pekne pospominat.. tak teda zacnem tou cestou
V stredu vecer som volala s Tuti, ze predsa len dojdeme, ze ma smolu, ak by si to nahodou chcela rozmysliet a pytala sa ma, ze co prave robim, to bolo asi 21:30.. no akurat som bola rozhodnuta nas ist pobalit, kedze mm to napodiv sabotoval a nemal nachystane ani len slipy, co on sa bali bezne dva tyzdne vopred. Ibaze s Tuti som tak dlho vykecavala, ze som sa rozhodla radsej pre spanok, na co Tuti povedala, nech nas pobalim este vecer, aby sme prisli aspon o hodinu skor k nim. 😀 Tak som jej slubila, ze na stopro prideme tak ci onak o hodinu skor 😀 😀 😀 Cize nas rozhovor koncil, tak ahoj, dobru noc a zajtra sa vidime, o hodinu skor 😀
Rano sme sa vychystali za pomerne slusnu dobu, asi dve hodinky len, ibaze sme isli este odviezt psov k nasim a tam sme teda akoze zo slusnosti posedeli, nakrmili sa, vycikali a vypoculi si politicku diskusiu z nocnych dialogov v monologickom podani mojho otca.. ani vlastne neviem, ako sa nam podarilo vyparit prec.. cesta do Kubina ubehla rychlo, soferovala som ja, mm spal, Ninka tiez. V Terchovej sme sa zastavili na halusky, tam sa Ninus dosrala a zaroven jej vyhladlo, cize sme vsetko vybavili jednym vrzom. No a odtial k Tuti to uz bola len chvilka, dokonca sme zastali rovno pred jej domom 😉 . Privitala nas mala Dorotka, uplne paradne dieta. Samozrejme sa hned buchla do mm a pozvala ho na prechadzku 😀 Ked prisla zo skolky Alzbetka, buchla sa do neho aj ona 😀 Cize mm mal o zabavu postarane, zatial co mi s Tuti sme vykecavali v kuchyni kym sa varilo rizoto. Samozrejme medzicasom Ninka excelovala formou grcky na pol detskej izby, ale nakoniec vsetko dobre dopadlo. Vecer prisiel aj Tutinkim m. Porobili sme Simonkovi a Ninke hanbate fotky 😀 , ulozili sme decka a podho na poharik do obyvky. No a na druhy den sme obehli Kubin trosku, dali si obed v restike, cestou k autu sme vyzdvihli kocky zo skolky a vyrazili sme do Strby. O5 som soferovala, mm spal a Ninka tiez, takze supis. Dosli sme uz za tmy, takze sme sa len vysukali z auta a ulozili do izby, Ninka scucla obe prsa, plus flasu UM, chvilku sme sa pohrajkali a isla spinkat. V pohode spinkala a my sme sa veselili. Teda ja pri jendom pive cely vecer, ale mm, Katka a Milan sa poriadne odviazali. Takze som mala take live 3D kino. Hrali sme hry ako v particke, rehotali sa ako debili a potom sme zasadli k Farmarovi 😀 Martinka u Mariana, ta nechutna flitrovana teta s pricapenou ofinou a palickovitymi nohami skratka uchvatila vsetkych nas.. skoda ze ju vyhodil, uz nebudem mat na co pozerat 😀 . Ja som potom zalomila a oni este tahali do pol jednej. V sobotu sme vybehli na Strbske Pleso, Najprv uuuuplna pohodka, presli sme sa smerom k mostikom a cestou spat sa nam zobudil prduch. So stupnujucim sa revom stupalo aj nase tempo do restiky, cize uz tesne pred restikou som utekala s kocikom a z neho sa ozyvala hasicska sirena. V restike som si nachovala dieta, dostala aj UM, lebo ked takto brutus reve, tak uz prsom pohrda, cize najprv UM a potom, ked som ju dala na prso, chytila taky zachvat smiechu, ze sa cela restika na nas obzerala a smiala sa. A my s nou. Normalne to trvalo asi 5 minut, co sa tak neskutocne dokonalo babatkovsky rehotala 😀 😀 😀 . Krasnaaa.
Potom sme este vybehli na Pleso kuknut, bola tam mrtna kosa, ale kraaaasne. Az na tie vorvane v bazene v Kempinski 😠 Som taka znechutena z toho tam.. cele mi to pride ako vysmech obycajnym ludom. No ale to je na dlho. Tie trapne vitriny, ze apartmany na predaj.. no ale pre koho??? uz tri roky tam stoja hotove a stavaju sa dalsie a nikto ich nekupuje..
Pred chvilkou som sa dozvedela, ze ked sme sa nakladali do auta na parkovisku na strbskom, tak dievca co mi kyvalo, bola nasa Ywett 😀 a ja som ju samozrejme nespoznala a totalne som ju odignorovala. Whooops.
No a potom sme isli do Popradu vecerat. V restike Ninka co spravila? Vygrcala sa na dlazku. Musela som tam umyvat podlahu. Nastastie to potom poriesil Milan. Chudak. Tak ale casnik, ze a co sa stalo? babo sa vela napapalo? 😅 No a toto bola asi tak posledna vec, co stoji trosku za zmienku, lebo potom vlastne vecer prebiehal tak isto ako predosly, akurat bez Farmara. Zase som isla spat skor, lebo som rano vstavala o tri hodky skor ako ostatni a cakalo ma to aj nasledujuce rano. A ked som vstala, pekne som nas pobalila, naranajkovali sme sa okolo 10tej, do 12tej sme pokecali a lucili sa zase na dlhsiu dobu a presne 12:00 som titkla Katuske na rozlucku vychadzajuc na cestu pred jej domom. K nasim sme dorazili o 15:14 takze som dobra, letela som skoro celu cestu po dialnici 120, obcas aj 130, obcas dokonca aj 140, ale psssst, to este stale rozmienam tu pokutu, co som dostala, na drobne.. U nasich sme zhltli spanieske vtaciky, nalozili sme psov a mojho urevanca a isli sme domov. A doma som nalozila pracku, vylozila auto, ulozila Bambu spat tu za mna na gauc, urobila som si pikolo a zapla kona 😀 ..
Baby ale uz zo seba nevyzmykam ani jedno slovo do prispevku, tak dufam, ze staci takyto dlhy 😀

zrzulka
21. nov 2010

@bambola Nie je mu zima?
Tak na to si musíte prísť sami. Čoskoro zistíte, že rovnaký meter neplatí všetky deti. Dokonca ani na vaše vlastné, ak máte aspoň dve. Výborným senzorom na zistenie, či je dieťatku zima alebo teplo, sú väzy bábätka, nie ruky! Malé dieťa si ešte nevie regulovať telesnú teplotu a aj keď mu je teplo, ruky a nohy môže mať studené. Či mu je zima, zistíte prstami na zadnej časti krku. Ak je toto miesto teplé, nie je mu chladno. Ak je toto miesto vlhké, je mu teplo, treba odobrať vrstvu oblečenia, pretože hrozí riziko prehriatia, ktoré je rovnako nebezpečné ako podchladenie.

bambola
21. nov 2010

tu je moja krasavica vo fusaku 😀

maxara
21. nov 2010

@bambola fiiiha, tak pozeram, ze uz mas lodger doma, fialovy? 😵 a tam vzadu som citala, ze mala vtedy spinkala pekne, ostalo jej to?

mirka285
21. nov 2010

@maxara Peti tak super vyletik,velmi dobre sa to citalo,takze uz som spokojna a mozem ist kupat malu 😉

zrzulka
21. nov 2010

@bambola naaaaaadherna, ako spokojne si tam hovie 😀

@maxara no maxi tak to uz hej 😉 uz som spokojna mozem ist ... 😉 sqely vyletik ste si spravili, hned by som aj ja niekam sla...

maxara
21. nov 2010

@mirka285 jaaaj Miri, Ninka este buvka za mnou, bola unavena z celeho dna, totalne je na nervy uz z vajca a z kocika, nemozem jej ich ani len ukazat 😀 😀 😀 Ja pojdem s nou dnes do vane, tak okolo 20tej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre