Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
23. nov 2010

@oacka
ona si ruky cuca, ale tak divne, ze ju to len nastve ... pcha si do pusy dlan ... a samozrejme tam nie je ziaden vybezok vhodny na cucanie, tak si zacne nervozne suchat tvar, oci, vacsinou sa poskriabe ...
zviazanie asi nepomoze, lebo je jej tie rucky drzim len tak jemne, aby ju to velmi neobmedzovalo, ked stlacim silnejsie, tak je hned hore a protestuje ... ja musim chodit spat sucasne s nou, lebo inak by bola hned hore ... aj rano musim zostat v posteli, kym spi ... a teraz mam doma choru nelu, tak je to naarocne 😀

oacka
23. nov 2010

@denisse naša kráskauž niekoľko týždňov nevie zaspať na prsníku, takže už nemá ani ukľudňujúci význam... večer sa pár dní uspávame všelijako - ona už pri fľaši alebo pri kaši zatvára oči,je totál unavená,ale nezaspí,tak s ňou ležím na našej posteli a hladkám ju, snažím sa ju dať na bok,aby sa jej ľahšie cucali ruky a po chvíli mrvenia si nájde tú svoju rukocicaciu polohu, ja jej zatiaľ hladkám hlavičku, priložím ju k prsu iba tak na dotyk a ona zaspí.... s líčkom na prsníku a obidvoma rukami v ústach. 🙂 Kiku uspáva keď ju hladkám prstom medzi očami smerom k nosu, alebo na spánkoch. niekedy to ide raz dva,niekedy nie....tvoja nebýva večer unavená?????

denisse
23. nov 2010

@oacka
ked je unavena, tak skor reve ako zaspava 🙂 je z toho nervozna a vselijak sa hadze a jedine hojdanie na rukach ju ukludni ... ale o chvilu bude mat 10 kil, neviem, co budem robit ...

luminkasp
23. nov 2010

@alllexa mne sa budi aj mala aj maly, tak som tiez nevyspata 😉

denisse
23. nov 2010

@luminkasp
so starsou spi manzel v inej izbe ... ona sa tiez obcas budi, ale tieto starosti som prehodila na muza 🙂

oacka
23. nov 2010

@denisse naša tiež niekedy reve od zlosti,že nevie zaspať tak rýchlo, ako chce, vieš čo, ju niekedy aj ten rev uspí... nechám ju revať, držím ju na boku,hladkám jej hlavu,ona sa chce metať,ja jej to nedovolím,tak je ešte viac zlostná,ryčí,potom chytí ruku do úst,cucá jak šialená a o chvíľu spí....proste to chce mať s revom,tak bude s revom. 😀

denisse
23. nov 2010

baby, a este som sa chcela opytat, ako riesite, ked vam nevychadza casovo jedenie hned po kupani ... alebo bez ohladu na to, kedy dieta papalo predtym, vzdy po kupani krmite?
ja casto malu po kupani bez jedla uspim a kojim az ked sa prvykrat zobudi, co vacsinou po prvom vecernom uspati byva tak po pol hodine az hodine ...

denisse
23. nov 2010

@oacka
tiez budem musiet pomaly najst iny sposob, lebo mi odpadne chrbat o chvilu ...

denisse
23. nov 2010

@oacka
tak to si super, mas moj obdiv, ze ju dokazes nechat revat .. ja vydrzim tak 5 minut ... raz som vydrzala 6 😀
na viac nemam nervy ... je to naozaj strasny rev, mi to trha usne bubienky aj srdce, az ma z toho vie rozboliet zaludok ... tak radsej nosim ... ale je fakt tazka ... sa tak nejak spolieham na to, ze sa to "samo" vyriesi ...
ale je pravda, ze ked ju necham dve tri minuty porevat a potom vezmem na ruky, tak zaspi rychlejsie ... aj ked ani to nie je vzdy, dakedy ju ten rev este viac rozculi a nemozem ju upokojit aj 20 minut ... 😝

oacka
23. nov 2010

@denisse no ono to isto netrvá viac ako 10 min.... ja si hovorím,moja ležíš tu so mnou,dobre ti je, spinkať chceš,najedená si, nič ťa nebolí,no keď musíš revať,tak rev. 😀 ale tvoja je asi väčšia revacia expertka, ty máš ukážkové náročné dieťa, ☹ ☹ ☹ mohla by si príručky písať.

alllexa
23. nov 2010

@luminkasp - to fakt? Ved mala je uz relativne velka, nie?

robika
23. nov 2010

@denisse no ja mam presne taku istu situaciu ako Ty, cumel nemame od zaciatku jednoducho ho nechce, cicik je dobry na zaspanie iba v noci a vecer po kupani, ale cez den u nas ani ruky nepomahaju, spi jedine v kociku, lenze problem je ho tam dostat...ked vidim ze je unaveny (okolo 9.30), zacnem ho obliekat, to krici ako o dusu, kym ho nezoberiem na ruky, ked ho polozim do kocika zase krici, predtym kym sme neochoreli som ho po chvili vedela uspat hojdanim v kociku, teraz uz nie, po chvili plakania ho musim zobrat na ruky, ist do vnutra, pustit rytmusa a po prvych 2 pesnickach spi... nastastie byvame v dome, pretoze obcas sa stane, ze este nebol dostatocne unaveny a musim sa do vnutra pocuvat rytmusa vratit aj 2x, na toho rytmusa ho naucil brat mm... na niektore veci si deti velmi rychlo zvyknu, hlavne na tie co by nemuseli...

robika
23. nov 2010

@denisse ako to tak citam, mame to uplne tak isto, tiez ho neviem nechat plakat a teraz ked je uz vacsi, tak aj ten plac je silnejsi a dlhsie vydrzi velmi silno plakat, takze tiez viac ako 5 minut, to uz nezvladam... ja tiez dufam, ze ked bude mat uz viac mesiacov, ze to nejako pride same a vsetci mi hovoria, ze po 6 mesiacoch sa rytmus deti zase meni, takze dovtedy to vydrzim a dufam ze potom to zaspavanie bude kludnejsie

luminkasp
23. nov 2010

@alllexa, to fakt, ona sice je velka, ale bud chce v noci cikat, alebo chce vodu, alebo..., takze min raz v noci k nej musim ist 😉, je super dieta, tak v niecom ma musi vytrapit, nie? takze ja uz som sa nevyspala 3a pol roka 😉

nina88
23. nov 2010

Ahojte, prosim o radu, zienky co kojite, mam pocit,ze maly vypije dost malo na svoj vek. Kamoska ma o mesiac mladsieho, je na umelom a vypije 180 ml! Ja si odsajem 100 ml a muz hovori,ze to ledva vypije ked nie som doma a ja mam pocit,ze tak pije aj odo mna. Aj sme prestali nejak priberat,ja viem,ze uz sa to rychle priberanie zastavilo,ale ako zistim,ci mu staci?? Do poradne ideme az v polke decembra... Dakujem

luminkasp
23. nov 2010

ale neviem, ci tie vase deti uz davate do sportakov alebo nie

zuzla80
23. nov 2010

Ahojte baby,
Prepáčte, že otravujem, potrebovala by som od vás radu. Malej (5-mesačnej) sa urobil na pere herpes/opar, včera sme jedli prvýkrát mrkvičku, tak neviem či z toho. Neviete mi poradiť, čo na to, či sa stresovať, alebo to je v pohode. Keď som hľadala po nete nejaké rady, tak ma to dosť vystrašilo, že je to nebezpečné. Nemáte s tým skúsenosti?

denisse
23. nov 2010

@robika
ja ju cez den vacsinou uhojdam v kociari ... ale tiez sa nam stava, ze sa z vonkiu vraciame, uspim ju na rukach a az potom vyrazame 🙂

denisse
23. nov 2010

@oacka
nelu som mala narocnejsiu 😀
ale nosila som ju na rukach rovnako, len bola kus lahsia 🙂

denisse
23. nov 2010

@zuzla80
urcite k doktorovi, pre istotu .. ja mam sama uz piaty herpes od kedy sa mi mala narodila a davam pozor, aby na nu nepreskocil, bojim sa toho ,,

bambola
23. nov 2010

@maxara @denisse tak vidis maxi ako sa citim ja 😀 mala spava so mnou v posteli a aj ked teda ja som krpata a priestor tam mame aj tak musim lezat tesne pri nej, vacsinou ma prsnik v puse a vykrutena som jak paragraf. pre mna je najvacsia slast ked sa mozem od nej odlepit a lahnut si na chrbat 😉

ja uspavam malu len na ciciku, cez den mi zaspi po polhodke kocikovania aj v kociku. po zaspani na cici musim byt podla tuhosti spania vacsinou s nou 😉 cize tiez chodim spavat s nou, apson , ze o desiatej a nie o siestej so sliepkami 😀

@luminkasp moja mala sa vozi vo vyzdvihnutom sportaku uz asi mesiac, aj oacka ma malu v sportaku a aj mirka 😉

bambola
23. nov 2010

ja som si prave spomenula, ze mam dnes navstevu o pol 2 😠 tak to aby som zacala frkat a nieco rychlo pripravila 😅

alllexa
23. nov 2010

@luminkasp - fuha, tak to je drsne... Takze toto ma caka🙂

denisse
23. nov 2010

@bambola
aj ja mam malu ori sebe v posteli a poznam tu slast po hodinach v jednej polohe sa moct otocit 😀

mojalili
23. nov 2010

Kočky, detickam, ktore idu zubky celkom dobre pomoze toto http://babylove.de/cgi-bin/babys_pflegekoefferc.... PROSIM DAJTE SI STR. č. 6. ZAHN PUTZ LERNSET
Dankovi som to kupila a zuzle to o dusu NEbojte sa, nedaju s to cele do ust aby sa zadrhli, krasne si to vie DAnko uchopit a tak to kuse ako žralok... 🙂

macik27
23. nov 2010

@mojalili no to by bolo super len moja malá si ešte netrafí presne do pusy ...maximalne by si s tým vypichla oko...zatial sú najlepšie pästičky 🙂

mojalili
23. nov 2010

@macik27 to ano, tvoja dcerka jeeste malicka, ja som zabudla, ze nam uz bude 6 mesiacov

macik27
23. nov 2010

@mojalili 🙂 🙂 🙂 veď aj nám raz bude 😀 ja už ani neviem či sú to u nej zúbky,teraz vyzerá byť v pohode a v puse prázdno

bambola
23. nov 2010

@denisse deni my mame navyse pruzinove matrace a po case na jednom boku mam pocit, ze citim kazdu strunu 😠 😠 na vianoce si asi zazelam nejaky lepsi- kokosovy 😉 😀

bambola
23. nov 2010

@denisse mala ma kokosovo pohankovy a nespava na nom 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre