Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
29. nov 2010

@kafoditka ja sa nevyznam v tom aky treba mat tep,ale kalanetika sa cvici v klude,aspon mne sa zda 🙂 ...som zvedava,ci z nej nieco schudnem,lebo ja ked som ju cvicila pred 12 rokmi,tak som mala o 15 kil viac,cie bolo z coho chudnut 😀 ja som proste neni so sebou spokojna teraz,aj ked niektore baby povedia ,ze vsak som stihla,jednoducho toto neni moja vaha,nikdy som nemala taketo stehniska velke,proste aspon 5 kil musi ist do leta dolu aj ked sa na hlavu postavim 😠

kafoditka
29. nov 2010

@mirka285 ja aby som bola zo sebou spokojna, tak musim vazit aspon tych 55kg, cize potrebujem dat dole tiez este 5kg. 2kg sa mi uz podarilo tak este tych 5, ale to bude tazky boj 😉

maxara
29. nov 2010

@mirka285 ja skusim chodit tam, tam sa nakopnem k cviceniu, a potom zacnem s brusnymi tancami.. inak tam robia aj tu zumbu, ale ja bojim, ze je pre mna moc akcne.. pilates je malo akcny, takze kalanetika bude akurat.. ja som chodila kedysi aj taebo.. vsetci z toho vzdy schudli a ja nic.. no ale uvidime..

@kafoditka Kafko to taebo by sa ti pacilo, to je akcne.. nieco ako aerobik ale trosku viac posilnujuce.. a navyse ho cvicia v petrzalke pri trhu na synecke

kafoditka
29. nov 2010

@maxara tae bo poznam, chodila som nan 😉

strasska
29. nov 2010

@luludi aj nase place, aj pri rehabilitacnej sestre, a aj mne doma...asi len 2x nepalakala za cely cas a to sme zacali cvicit uz v porodke ☹ ale vidim pokrok, takze to pretrpim 😅
@tatianka.g nam by sa to urcite same nespravilo, nasa Julka bola vyrazne stocena na 1 stranu...takze po dalsie cviky som si vlastne sla iniciativne sama

maxara
29. nov 2010

@kafoditka a? nepacilo sa?

luludi
29. nov 2010

@strasska ved to hovorievam pri cviceni aj ja riskovi, ze:" teraz places, ale ked budes velky a krasny a dievcata budu stat v rade na teba , potom mi podakujes ;) 😀

lenuss84
29. nov 2010

ahojte.my sme naobed papali mrkvu,kafriol,brokolicu.brokolica je novinka,ale aj ta nam chutila.vecer jej spravim ryzovo-bananovu kasu z lekarne.uvidime hadam ju to viac zasyti a bude lepsie spinkat aspon chvilku.lebo tie noci su desne.kazdu 1,5hod je hladna.tak som zvedava.zaraba sa s vodou.dam jej par lyziciek+dokojim.mozem tak nie?drzte palce az je noc lepsia.

strasska
29. nov 2010

@luludi ja mojej stale hovorim, ze z nej bude baletka 😀 nie zeby som tuzila po baletke, ale oni su take vystrete 😀

meruska
29. nov 2010

ahojte, mam za sebou naprd vikend...maly od soboty hnackuje...nutrilon sme museli vysadit kym to neprejde a nahradit ho ryzovym vyvarom...lenze uz mu po 3 dnoch prestava chutit a tak mu ostal len moj cicik, ale v nom uz davno nie je tolko mliecka kolko by mu stacilo ☹ ach jooo...teda urcite fajne pochudneme ☹ musim donho este okrem toho vyvaru dostat i pigi caj, no viete si predstavit ako mi ho "s radostou" pije ...
hadam to do zajtra konecne prejde a zacneme normalne papat a vratime sa i k mrkvicke...ved uz je hladny ze by aj klince jedol...

najlepsie na tom je ze neviem z coho to zacalo...dala som mu prvy krat brokolicu, teda to moze byt z nej...alebo mu idu zubky...ja ozaj neviem...lebo aj ked ho prezenie, nie je mrzuty...ja fakt neviem

lenuss84
29. nov 2010

@kafoditka kraaaaaaaaaaasne hodinky dostanes.a drzim prsty nech kupa auta vyjde

lenuss84
29. nov 2010

@meruska hm........no nieje ti co zavidiet veru.ja myslim ze to budu zubky.myslim,ze keby ho prehnalo a zaroven brusko bolelo,tak by bol nekludny a mrzuty.ja by som si to tiez vysvetlila ako zubky...drzim palce nech to rychlo prejde.

strasska
29. nov 2010

@meruska jooooooooooj meruska drzte sa, aj my sme mali castejsiu a redsiu stolicu, myslela som, ze zubok, ale zubok nikde. Tak ale u nas to nebolo na ryzovy odvarm nastastie 😅

denisse
29. nov 2010

@meruska
drzte sa, nech to co najskor prejde ... joooj, chore deticky su neprijemna vec ... ach jaj ...

tu stale snezi ... zapadol mi balkon snehom, ani som tam nedala barunku spat ... aj ked dnes este nie je zrela do tej zimy, este stale kasle, ale asi sa to zlepsuje, tak mozno zajtra uz pojdeme trosku ...

tinaki1275
29. nov 2010

jaj baby tak som konecne docitala posledne dva dni ..a je mi az smutno ☹..ked ste zacali pisat ze snezi a rozoberat vianocne zvyky tak som si aj poplakala..my na tych 90% n a vianoce na svk nepojdeme😢a neviem ci vobec v januari ..bohuzial pri tom stahovani pojde dost financii ,treba nnam kupit nove skrine a novu klimu do izby a pod...takze mm ked som sa ho pytala ze ci teda vobec pojdeme v januari tak sa zatvaril tak neurcito ...a to pritom je furt prec a berie vsetky fusky co sa da...tak neviem..pravda je ze moj prijem nam velmi chybaale chvalabohu mi dali aspon matersku na tych 6 mesiacov ako sa tu dava..inac nam sa tu pocasie zblaznilo vcera sme mali cez den 28 stupnov, dnes to iste..vcera vecer som mala Leiu v bodiku s kratkym rukavom a na to tenky svetrik ..je to nepochopitelne..taky november si tu nikto nepamata..inac baby chcem sa opytat nahradili ste uz niektora celkom jednu davku mlieka prikrmom?myslim obed....mne mala akosi zacina odmietat mlieko teda miesto 150-180ml ledva stiahne 120-130 ,,ale ked dam zeleninu otvara usta o stosest..

aalexis007
29. nov 2010

Prišla nám stolička na papanie 🙂

luludi
29. nov 2010

@aalexis007 aky fesak 🙂 velmi pekna stolicka🙂

katka55
29. nov 2010

Ahojte. Nemate nahodou niektora skusenost s takouto "polostolickou" na papanie? Casto chodime ku svokrovi a nechcem tam kupovat velku stolicku, aby nezabrala vela miesta. Len neviem, ci je taketo nieco dost bezpecne a prakticke... Hmm? 😒

meruska
29. nov 2010

@katka55 ja som si k rodicom a na cesty objednala takuto

https://www.youtube.com/watch?v=ZNpGQ25dQbo

@maxara ja som sice Katka hoci tuto meruska a aj ty si Petka a tuto maxara 😀 ale aby si dostala odpoved na svoju otazku...je to odvodene z priezviska

maxara
29. nov 2010

@meruska 😀 no ved jasne, ze mas nick, ale ja som myslela, ze si Maria, akoze maruska, ale Maruska uz je, tak si si dala Meruska.. chapes.. Mas super priezvisko, ze ti vysiel taky pekny nick 😉

maxara
29. nov 2010

Baby je tu prosim vas niekto, kto mal po 600nedeli zisteny natrhnuty neosestreny krcok a musi si to ist dat zasit? Teda okrem mna? 😖 ☹ Ja potrebujem vediet, co to zasitie obnasa, ako to prebieha.. musim ist na gyndu a normalne sa bojim tam ist..

maxara
29. nov 2010

@bambola tm by nahodou nevedel taku vec? 😕

aalexis007
29. nov 2010

@maxara a to ti ako zistili? Aj si nieco citila, ze nieje nieco v poriadku, alebo ti to zistil len Dr.?

kafoditka
29. nov 2010

@maxara Peti skus si to dat do statusu sem na kona, mozno ti nejaka baba odpise..

maxara
29. nov 2010

@aalexis007 na kontrole po 600nedeli prvy krat ma pozsrel a hned mi to povedal.. este sa najskor opytal s takym sokovanym vyrazom, ze kto mi bol pri porode a potom povedal, ze mam natrhnuty, nezasity krcok, ze som vlastne stale na spic prsta otvorena (trhlinka je na urovni 7 hodiny na ciferniku) a ze mi to musi zasit. A povedal, ze mam dobehnut niekedy v novembri a dohodneme sa kedy.. a ja teraz neviem, ci dobehnem a on mi to zaziva urobi, alebo ci sa to robi v narkoze, ci to boli, alebo neboli.. ja uz nechcem ziadnu bolest.. ☹ 😢 🙄

maxara
29. nov 2010

@kafoditka ja asi napisem otazku

mirka285
29. nov 2010

@maxara Peti a co ty ozaj musis mat vsetko? ☹ snad to nebude take hrozne ☹
@katka55 najprv si zisti dlzku aby sa to zmestilo na kazdu stolicku,lebo na tom obrazku je to na nejakej sirsej sa mi zda....
@kafoditka vsak to je super ked si schudla dve kila tym cvicenim....alebo mas upravenu stravu?

tinaki1275
29. nov 2010

@maxara kamoske to zasivali po dvch mesiacoch ,jej to zase zle zosili pri porode a nevydrzalo to a roztrhlo sa...pokial si pamatam nejako ju umrtvili ,vraj to bolo znesitelne... 😕 ale opytam sa jej presne..

kafoditka
29. nov 2010

@mirka285 miri, no co ti poviem - nezerem 😀 Vyhodila som pecivo absolutne, vsetky chody si nakladam na dezertny tanier, obmedzila sladkosti na minimum ( vynimkou bol svetovy makovy kolac od Noe 😉 ) a po 17tej sa vyhybam kuchyni.. Takto to mam pomaly druhy tyzden a dve kila mam hned dole..

mirka285
29. nov 2010

@kafoditka ja po siestej tiez uz nejem...ale uz nemozem jest menej ako jem lebo by som nebola nervozna 😀 ja ked som hladna,mam zlu naladu 😝

maxara
29. nov 2010

@mirka285 no vidis.. musim.. ☹

@tinaki1275 opytaj sa prosim.. ved ked si predstavim zas to sitie, ako pri porode.. ale vtedy som bola taka ubolena, ze este dobre, ale teraz to uz neznesiem ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre