Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
29. nov 2010

@petrap001 ja dávam chlebovú kôrku okúsavať, ono je dobré postupne pridávať lepok, aby sa predišlo celiakii

petrap001
29. nov 2010

@monline heej? takze to uz pomalicky mozu??? dobre vediet..a to mozem pomalicky uz aj masko davat?lebo zatial mu davam len mrkvu,petrzlen,zemiaky,banan a vyzivku.

oacka
29. nov 2010

@monline Kika to tak rozžužle,že to aj zje, zatiaľ sa nedusila, ona aj piškótu tak ocucá,že je úplne mäkká a potom ju raz dva zhltne... no ten chlebík jej dnes dosť chutil.

monline
29. nov 2010

@petrap001 od piateho mesiaca som pridávala aj mäso...a okrem toho čo ty som dávala aj brokolicu, karfiol (ten nemá rád), patizón, ryžovú kašu Sunarku

oacka
29. nov 2010

@petrap001 mäsko treba dávať vraj po 10 dňoch zeleninky, že vraj s ním netreba zbytočne dlho čakať... ja sa chystám zajtra dať... brokolica Kike nechutila, prvýkrát ju naťahovalo z jedla.

petrap001
29. nov 2010

@monline no kasicku mu davam aj ja kazdy vecer,donedavna zjedol hocijaku ale teraz len chce s bananovou prichutou 😕 a mne tato nechuti vobec 😀 a masko kuracie hej?a mixovat ci popucit? hmm sice neviem ci sa to popucit da 😀 😀

oacka
29. nov 2010

@monline ddávaš mrazenú či čerstvú zeleninu? taká čerstvá cuketa z našich supermarketov asi nebude nič moc,čo? neviem,či ju mám kúpiť...

petrap001
29. nov 2010

baby toto moje dieta vobec nechce spat 😠 uz je to tak viac ako tyzden...pospi pol hodinky ked ho okupem a naje sa a tak je hore aspon do 11 alebo polnoci ☹ a cez den mi pospi velmi malo,ja uz nechapem,kde berie tolko energie byt hore...

monline
29. nov 2010

@oacka zatiaľ som dala čerstvú iba..ale patizón som zvyšok zamrazila, neviem ako bude chutiť

monline
29. nov 2010

@petrap001 môjho z banána striasa 🙂 ale banánovú kašu spapá...a mäso mixujem spolu so zeleninou z polievky a trochou polievky

oacka
29. nov 2010

bude mať dieťa dosť ttekutín,keď nahradím jedno jedlo kašičkou natrvalo??? alebo aj dve? že jej dám na olovrant alebo na desiatu ovocie s kašou? ja sa bojím nedať jej mliečko,aby nezačala zas chudnúť.

monline
29. nov 2010

@oacka to neviem, ale podľa mňa by sa ešte nemalo nahrádzať žiadne jedlo (mlieko) príkrmom...a kebyže sa tak stane, tak treba asi čaj piť..mne malý pije čaj len z lyžičky, fľašu nechce

petrap001
29. nov 2010

@monline moj ma banan velmi rad a aj vyzivu,lebo mam domacu.ale ked dojdu zasoby,bude kupovana 😝 uvidime ci aj ta bude tak chutit

sisull
29. nov 2010

to uz vsetci prikrmujete? moj alex ma presne dnes styri mesiace 🙂 a zatial ho len kojim.. kedy sa vlastne ma zacat s prikrmami ked je plne kojeny?

sisull
29. nov 2010

inak dnes som robila vyzivu.. a cela kuchyna je este zapatlana.. vooobec sa mi nechce ist ju poupratovat.. 🙄

petrap001
29. nov 2010

@sisull malo by sa od 6 mesiaca ked je len kojeny.ale ja prikrmujem od 4 mesiaca a kojim,lebo alex je velky hlados. 🙂

monline
29. nov 2010

@sisull názory sa rôznia..niektorí odporúčajú postupne privykať na jedlá počas kojenia od 4.mesiaca, niektorí zas až po pol roku úplného kojenia...ja som začala po ukončenom 4.mesiaci, raz denne dám príkrm a dokojím

petrap001
29. nov 2010

@monline ja presne to iste plus vecer po kojeni aj kasicku

macik27
29. nov 2010

ja malú len kojím a jej to zatiaľ stačí a mlieka mám toľko že môžem kojiť ešte jedno 😀 ... a malá je aj trochu skôr narodená tak jej nechávam čas

monline
29. nov 2010

@petrap001 ja sa večer snažím uspať ho na prsníku, preto mu kašu či iný príkrm dávam okolo piatej, nech mi nescucne všetko mlieko, lebo pri zaspávaní, vypije z oboch

katy1979
29. nov 2010

@sisull my tiez iba kojime. ako obcas olizne jablko ale iba olizne ked ma hypnotizuje ked ho jem a to sa mu do zaludka urcite nedostane. a prikrmy no my zaciname na vianoce. takze budeme mat 5mesiacov a 3tyzdne. dostane svoju mrkvicku

macik27
29. nov 2010

včera som len čumela jak tie vaše detičky dokážu sedkať tak sme to dnes vyskúšali a malej sa to velmi páčilo 😀

oacka
29. nov 2010

@petrap001 @sisull moja kamoška sa toľko natrápila s domácou výživou a malá jej to vôbec nechcela jesť. chcela iba kupovanú. 😀

oacka
29. nov 2010

@sisull všade odporúčajú čisto dojčené deti prikrmovať až po pol roku....

petrap001
29. nov 2010

@monline no ale mne vycuca obe a je nervozny a este hlada, ale uz neni 😀 ja mu zas prikrm davam okolo obeda.mozno by som mala neskor a nedam mu cickat az potom pred spanim nech sa mam dost mlieka???hmm mozem skusit 😉

sisull
29. nov 2010

@petrap001
@monline
zatial mi alex papa pekne, ale uvidim ako to bude pokracovat.. mozno mu uz o mesiac ponuknem nejaku mrkvicku.. uz sa na to tesim.. teraz mu davam pred kojenim lyzickou nutriton - kazala mi lekarka koli tomu ze ma stale riedku kakanicu a ked nie je celkom vyhladovany, tak mi to pekne papka.. najviac sa mi paci ze prave vtedy mi chce vselico porozpravat a tym padom mame tu kasicku vsade 😎

oacka
29. nov 2010

@petrap001 dáš mu naobed len príkrm bez mliečka? naje sa z toho?

sisull
29. nov 2010

@oacka vsak dnes sme cele poobedie s mm len cistili a krajali varili mixovali.... ale ked to nebude chciet maly, spraskame to my 😝

sisull
29. nov 2010

@macik27 ako si tam pekne troni

petrap001
29. nov 2010

@sisull no poznam 😀 najnovsie sa naucil aj plut tak ma z toho radost aka som cela spinava a aj on samozrejme 😀
@oacka ale kdezeee,potom musi byt cicik aj keby uz miesta nemal v brusku 🙂
@sisull jasne,ze to bude chciet,domaca vyzivka je vyborna 🙂

baby hodila som nejake nove foto 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre