Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

janatt23
17. feb 2010

no ja papam vsetko co sa mi zachce. samozrejme okrem nepasterizovanych a co si spominala. pasteku som jedla tusim 2x doteraz. nejem radsej ani slaninu a take co su len udene veci. zeby som nejako viac jedla ovocia a zeleniny, tak to nie. a sem tam dam aj nejaky mekac 😝 inak uplne normalna strava. a vitaminy nejem ziadne. ked mi dr povie, ze mam tak zacnem, ale inak nie.

janatt23
17. feb 2010

podla mna by si dietatko vypytalo to, co by potrebovalo. jedine, co mam papat viac je maso. bo nemam dobry krvny obraz. no najradsej by som bola, keby bolo poliate cokoladou 😀 tu mozem stale odkedy som tehotna

maxara
17. feb 2010

v otazke stravy suhlasim s carrie (mimochodom , nie mami 😉 este nejdem do postele, som tu pekne zababusena od hlavy az po paty a aj cajik mam pred sebou 😀 ) , treba jest, na co mas chut (tehotnym sa vraj nema hovorit nie, pokial to samoska tehotne nezneuzivaju prejedanim sa)... ja som chut nemala na nic prvych asi 12 tyzdnov, jedla som totalne na silu a bolo aj pekne blbo z toho... ale aspon som tym padom jedla take lahsie veci... zo zaciatku mi na ranajky dost isli vajicka na akykolvek sposob, okrem na makko 😝 a teraz skor jogurty... zacali sa ku mne viac pytat pomarance, zjem aj tri naraz... a celkovo ovocie, kapustu v nejakom jedle okrem samotnej kapustnice... a ine zeleninove jedla... a dooost som na zemiaky, co predtym sme mali doma skoro stale ryzu, tak teraz sa neviem dojest varenych zemiakov...

carrie84
17. feb 2010

Inak - ja teda chute nemam skoro ziadne. Teda - chutit mi chuti 😉 Ale napr. sa nam doma enormne zvysila spotreba mlieka - dobre vychladene mlieko - pokojne aj pollitra na jeden sup vypijem 😀

maxara
17. feb 2010

inak udeniny mi akosi same od seba prestali chutit... a udene maso blee fakt nemozem ani citit (inak ho luuubim)

tatianka.g
17. feb 2010

ja som tiez prestala pit kavu a nejem plesnove syry. Manzel ma napchava ovocim 🙂 a inak jem uplne normalne, sunku a salamu som nevylucila ani slaninku (ale tu len obcas). Na ranajky mavam med a mlieko.

janatt23
17. feb 2010

carie no milecko je aj moje. a naucila som aj polovicku na to. len vo forme kakaa. ja ho vypijem aj chladene neochutene. take dobre od smadu mnamka :-P

maxara
17. feb 2010

miki - tie fixky maju napisane, ze su NON TOXIC a potom na vsetky druhy textilu, prat do 60 stupnov, pigmentovy atrament na vodnej baze, svetlostaly, nevypratelny... a ostatne, ze ako skladovat fixky. No ale zo skusenosti viem, ze tieto fixky co mam ja (centropen) sa zvyknu casom pranim zosvetlit, ze raz za cas ich treba "obtiahnut". Ale koniec koncov, asi kazde pradlo sa vyperie do svetla, aspon trosku...

maxara
17. feb 2010

ja pijem studene kakauko a tiez som dala aj pol litra, ale v poslednej dobe max 3 deci

jaruska8
17. feb 2010

Ve´d presne, ja sa neprejedám a keďže nemám skoro žiadny pohyb, tak mi ani nechutí nejako prehnane. Naj lepšia je moja svokra, keď mi povie:,,A prečo stále niečo nezobkáš?? Ja som mala vždy niečo v ústach." 🙂 A potom mi povie: ,,Ideálne je pribrať takých 8 kg, aby si to potom nemusela zhadzovať. " No, chápete???? 😀 Ja nie a kde preboha zobrala to číslo??? Všade sa píše, že 12kg je v pohode???

maxara
17. feb 2010

jaruska to priberanie je individualne... niekto priberie 5 kil a tie mu aj ostanu a niekto tu uz pisal 35 a da dole..

tatianka.g
17. feb 2010

ja mam pocit ze to trosku prehanam zo sladkym tak sa zacinam krotit, inak vobec nepoznam pojem ze tehotenske chutky a tiez som v prvych mesiacoch vobec nemala nevolnosti. Vyzera to na dievcatko? My by sme radsej chlapceka tak uvidime poradnu mame az 1.3

jaruska8
17. feb 2010

Jasné, individuálne. 😉 Viem.

maxara
17. feb 2010

tatianka - my cakame dievcatko a vraciam uplne kazde rano... 🙂 ale myslim, ze to s tym nesuvisi... co som tu odsledovala, tak baby s dievcatkami hovorili o chuti na sladkosti, ovocie, zeleninu... a chlaocenske chutky boli viac maso, udeniny... ale aj to je asi individualne... ja som mala chut straaasne na pivo, na tresku a raz aj na klobasu. Ale oproti netehu jem urcite viac ovocia, zeleniny a teda to udene nemozem ani citit (surove, akoze nie pouzite vo varenom jedle)

kafoditka
17. feb 2010

Dobre ranko kocky! Vsetkym pekny den!

Ninka gratulka k pipikovi!! 😉

nina88
17. feb 2010

Hmmm, vy ste také uvedomelé... Ja neviem nepiť kávu... ☹ Hneď ma bolí hlava ak si nedám... Fakt. Lekár povedal,že jednu možem. A jedla som už 2 krát tatarák! Nejedla som ho asi 2 roky a jak naschvál-takú neprekonatelnú chuť som dostala... 🤐 Hanbím sa. Ale aspoň jedna vec sa mi podarila hneď-prestať fajčiť, toho som sa najviac bála,ale zvládli sme to (aj muž prestal so mnou) 😉
A pribrala som už 9 kg, neviem prečo. 😒 Neprejedám sa...

carrie84
17. feb 2010

nina - konecne jedna, co je natom s priberanim ako ja! Vobec sa neprejedam a stale priberam ... a mozem povedat, ze tolko zeleniny a ovocia moje telo nevidelo asi za cely zivot ako teraz 😀 Ale u mna je najhorsie, ze to nejde len do brucha a do prs, ale aj do zadku a do noh :/
inak - kava raz za cas nie je az taka skodliva - ked som odpadla, tak mi dokonca dr. povedala, ze ked citim, ze mam nizsi tlak, tak si mam spravit slabsiu kavu

maxara
17. feb 2010

Ninka, ja som kavu nepila asi iba prvy trimester... a teraz ju pijem iba v robote a iba asi kazdy treti den... po nej sa totiz zarucene vy....m, takze hlavne preto. A mozno si priprala prave kvoli tomu prestatiu s fajcenim

maxara
17. feb 2010

carrie - ja kavu slabsiu neviem ani uvarit... ani vypit 😉 ale pijem len malo

carrie84
17. feb 2010

Nemyslim maxara - to su len take povery s tym pribratim - ze ked prestanes fajcit, tak musis pribrat. Poznam 😀 To je o tom, ze fajciar nevie, co so sebou, co s rukami, tak do seba pcha sladkosti, tycinky a preto priberie. A ano, cigareta potlacuje chut do jedla, ale zase je to od cloveka k cloveku. Takze to bude skor tym tehu 🙂 Ja sa utesujem, ze si telo robi zasoby na kojenie 😉

oacka
17. feb 2010

ja som napr. tučko a priberať som začala až teraz, predtým som chudla. podľa mňa to závisí od tela pred tehu. štíhlee baby asi potrebujú nabrať viac tuku do zásoby, tak priberú. a bacuľky hádam menej. ale ja budem mať pri porode aj tak viac ako niektoré,čo pribrali aj 25 kíl.
ja čakám babu a prvé 4 mesiace som vygrcala všetko a chuť som nemala vobec nanič! teraz si to vynahradzujem, pojem čokoládu, guláše, kapustnice, klobásy, bryndzové halušky! a chutia mi jablká,čo predtým voooobec nehrozilo!

carrie84
17. feb 2010

hehe - slaba kava - myslim mna, kt. som pila 5-6x denne tzv. smrtaky? Do pollitrovej slaky 3 lyzicky kavy, pol vody, pol mlieka? 😀 Ale teraz mam system - pol normalnej kavy, pol bezkofeinovej (nescafe ma celkom slusnu bezkofeinovu) a aspon trochu oklamem chutove bunky. Ale pijem ju len raz zacas....

oacka
17. feb 2010

ja som sa hrozila, či dokážem prestať piť colu liight. ja som bola vychýrený exot široko ďaleko,čo nepije nič iné len akúkoľvek colu light. 2 litre denne.... a prestala som, len keď už som moc bez energie,tak si kúpim pollitrovú fľašku,ale radšej nie light. asi 2x do mesiaca.
a minerálky môžme piť? ja pijem magnéziu a lucku momentálne. je to v pohode?

nina88
17. feb 2010

Teraz mám normálne výčitky svedomia... ja si dám normálne presso s vela mliekom každý deň... ☹ Čo sa môže stať??? Srdiečko má podla včerajška uplne v poriadku. Sakra ja bez kávy umrem.
Carrie ty si kolko pribrala??

tatianka.g
17. feb 2010

a ja mam zas pocit viny ked mam obcas chut na parky, viem ze to by som urcite nemala. A tiez je to sladke

nina88
17. feb 2010

Párky sa nesmú???!!! ČO??? Tak ja ich jem aj 2x týždenne. Ach!

janatt23
17. feb 2010

ja som prestala s kavou hned.a fajcit uz nejaky mesiac pred otehotnenim. a to som vyfajcila krabicku denne, niekedy aj viac. strasny fajciar som bola. nikdy prestat ani za nic. no ked sme sa rozhodli, ze chceme malinke, tak som hned prestala. nechapem zeny, ktore fajcia ked su tehotne. jedna znama fajcila do siedmeho mesiaca. ze len nejake tri denne. no pozerala som na nu jak puk.
ale pocula som, ze denne aj dve salky slabsej kavy sa mozu kludne vypit. kamaratka to tak robila. denne dala 2-3salky.
skor mam problem s tym tatarakom a sushi a podobne mnamky 😝 tomu musim silno odolavat.... 😕

carrie84
17. feb 2010

Baby neblaznite .... sak v normalnych medziach jest alebo pit je ok - pokial vam lekar vyslovene nieco nezakaze. Ja sa v kave krokim, lebo inak by som zase pila tych mojich5 denne. Ale pomohlo mi, ze mi v I. trimestri prekvapivo vobec kava nechutila a ani nechybala. Jasne, ze sa mineralky mozu. Len to striedaj a hotovo. Ja si davam pozor - ale to kvoli stitnej zlaze - inak sa vazne nejako neobmedzujem.
Nina - ja som zatial nabrala 6 kil - ale ide mi to celkom pekne hore 😠 Ale na 2. stranu - mne nebyvalo zle, takze som nemala kedy a ako chudnut. A drahemu som uz zahlasila, ze prvorade je, nech je babo zdrave a po porode, ak to nepojde dole same, tak hura na liposukciu! 😀 Ale predpokladam, ze mne kila idu hore aj kvoli stitnej zlaze, pretoze som ju pred tehu nemala liecenu (nevedela som o nej) a teraz na nu beriem lieky - predtym som mohla pozrat co som chcela a nemala som ani gram navyse.

maxara
17. feb 2010

carrie - hej ved tak som to myslela s tymi cigami... ze mozno taky psychoefekt .. a plus samoska tehu, to je jasne.. 😉
oacka - 😉 prve styri riadky prveho tvojho prispevku akoby som ja pisala 😀 ja gulase a pod. nemusim teraz
ninka podla mna mozes kavu, jednu malu denne urcite... moja sestra pila aj kavu aj kolu a pohoda... kolu pijem aj ja, sice malinko, ale na zaludok mi neskutocne dobre robi

janatt23
17. feb 2010

carrie ani ma nestras. ja mam tiez nieco so stitnou zlazou. nikdy mi nic nebolo, ani liecena som nebola a zjest som mohla co som chcela. teraz som bola na vysetreni a budem jest asi nejake tabletky na to. no ked budem po nich priberat ... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre