Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luludi
2. dec 2010

bre ranko vsetkym,

@bambola: na cvicenie chodievam normalne s nosicom a fyzioterapeutka s tym nemala ziaden problem 🙂 Novorodenecku vlozku uz nepouzivame velmi dlho.. skoro sme z nej vyrastli. Nie my dnes nejdeme, ja som dnes nepouzitelna, nesadli mi lieky..

idem citat ako ste vcera prezili den 🙂

mirka285
2. dec 2010

dobre ranko...

bambola
2. dec 2010

@noemarta @katty17 teraz som pozerala tu vlozku do lodgera a mne sa na konci nejako extra nezataca, proste sa daju dat nohy az dole do fusaku 😕

kafoditka
2. dec 2010

Bre ranko... zazrak nad zazraky. Moj synator bol len raz v noci hore na papanie a potiahol az do 8:30 😵 😵 Dnes nemam nic na plane, asi bude nuda..
@mirka285 ako dopadol rozhovor o pozemkoch? Rysuje sa nieco konecne?

mirka285
2. dec 2010

@kafoditka je tam nejaky ktoru mi chce ukazat,tak cez vikend by sme sa isli pozriet,aj jeden dom mi chce ukazat co je na redaj...tak uvidim...kazdipadne nepojdeme do necoho,co sa nam nebude pacit...ale uz chcem byvat v dome 😢 😢

oacka
2. dec 2010

@mojalili gratulujeme Dankovi! to je neskutočné,ako to ubehlo!!!!! bože,o chvíľu z nich máme pubiišov. 😀 😀 😀
@zuzik1983 ja mám svoju klasiku: vianočné svietniky všade, mám takú umelú ihličnatú girlandu na parapetu, vianočný veniec si zdobím škoricou,orechami a pomarančom vysušeným, vianočné obrusy, misy s ovocím a vetvičkami a ozdôbkami, musím nahnať mm,nech mi niekde pozháňa ihličie. 😀 aj keď to zvyknem dávať až neskôr..... ozdoby, anjelikov povešám,kde sa dá... proste zábavička. 😀

oacka
2. dec 2010

a dnes si urobím plnené kurča a zemiakový šalát,keď už sú tie Vianoce! a keď už teda chudnem. 😀 😀 😀

kafoditka
2. dec 2010

@mirka285 tak drzim palce, aby vam nieco padlo do oka 😉

mirka285
2. dec 2010

@kafoditka a uz mat auto doma?
@oacka ja idem dnes robit na obed cigansku do zemle,moj syn si vymyslel...no aspon s tym neni robota..

kafoditka
2. dec 2010

@mirka285 nie Peto dnes robi tak sa s chalaniskom dohodol na zajtra..

noemarta
2. dec 2010

dobre rano, ako komu, 😔
akooo ja neviem co je neli asi to kakanie ju trapi, prdet prdi, tak neviem, ale v noci som bola hore co hodku a este ma aj dobre ocurala, komplet mokra postel, ja... 😒 😠 a teraz rano nervaky a ne a ne zaspat, ogrcala ma, akooo, ja dnes nevlaaadzem.... a to som chcela okna dnes umyvat. ☹
duuufam,ze sa to v priebehu dna zmeniiiiii. ☹

@bambola tak neviem potom,v com to je, ale ved som sa ti na tu vlozku pozerala ked si ju mala u maxi a zdala sa mi total rovnaka 😕 😕 😕
inaaac co je z max?????? haloooooo

kafoditka
2. dec 2010

@noemarta Noe ☹ a skusala si ju vyrurkovat? To by sa mala potom vykadit pekne, u nas to vzdy zabralo..

noemarta
2. dec 2010

@kafoditka nie neskusala, nemam ani rurku kupenu, lebo sme s tym nikdy nemali probleeem. Uvidim co spravi caj...

kafoditka
2. dec 2010

@noemarta a papa ti pekne? Lebo Filip ked sa nemohol vykakat, mal plne crievka a ani papat mi nechcel, pritom bol strasne hladny... Tak sme dali rurku, nakadil do dvoch plienok a bolo dobre..

aalexis007
2. dec 2010

Ahojte KOČENY 😉 mám jeden veľký problém. Som už skoro 5 mesiacov po pôrode a pri sexe mám stále bolesť "tam dole". 😖 To asi nieje normálne. Myslela som si, že to časom prejde a pripisovala som to nástrihu, že kým sa zahojí. Ale toto už je teda dosť dlhá doba. Mala by som ísť asi k Dr., že? ☹

aalexis007
2. dec 2010

A včera sme skúšali prvú mrkvičku - a dopadlo to tak - že všetka mrkvička skončila na podbradníčku 😀 Ako ju pripravujete vy?

mirka285
2. dec 2010

@noemarta skus este ten kamilkovy caj,ale taky obycajny,nie ten hipp sladky,a ked nepomoze tak rurku...inak si ma inspirovala,asi pojdem umyt okna...
@aalexis007 chod k doktorovi nech sa ti nato pozrie kde je problem...

kafoditka
2. dec 2010

@aalexis007 urcite chod k lekarke, ved to musis mat uz davno zahojene... ako ja som bola tiez zastopkana ako stara pancucha a pri "vniku" musime tiez opatrnejsie, ale potom je to uz pohoda.. 😀 Ak ta to boli fest, mala by si s tym zajst..

maxara
2. dec 2010

Dobre ranko baby,
takze pre tie, ktore mali o nas obavy ako sme dorazili a ci vobec, tak ano, dorazili sme domov okolo 20:10 s totalne unavenou Ninkou. Ale pekne poporiadku..
Rano som sla odviezt mm a potom na jedno z troch pracovisk, kde som musela ist riaditelovi odniest ziadost o rodicovsku dovolenku, kedze tato trapna byrokracia nam to prikazuje.. teda ja mam poziadat a on mi ju musi umoznit.. trapne.. a zaroven som si tam bola vypytat potvrdenie pre ten UPSVAR, ze uz nemam dovolenku, teda ze je vycerpana.. Kedze som to potvrdenie dostala, upravila som si harmonogram dna tak, ze mozno by som ani na to tretie pracovsiko nemusela ist, KEBY (bolo hovno cukor a my by sme si srali do kavy.. 😖 )
Na Bajkalskej mi Ninku krasne ponosili "laskave kolegyne", ale teraz ma maju radi, lebo Ninka ich ocarila 😀... co je este trapnejsie ako to s tou rodicovskou dovolenkou..
Ninka sa pekne vykakala, cize v aute som ju prebalovala, potom som utekala s nou na Sancovu, teda na pracovisko c.2 (to moje).. tam som prekvapila kolegov a kolegyne, Ninku som nakojila, aj si mliecko docucla, aj sa rehotala na gaya, aj sa ponosila ako maciatko.. Ja som si tam dala obed, uz hned o pol 12tej, lebo ked som videla ako vonku mrte snezi, normalne ma oblievalo, ze preboha, akosa ja dotrepem v MEI TAIi na trhy.. ved Ninka mi cela premokne a zamrzne.. Tak som volala Mirke, ci to vsetko plati a jej razna odpoved, ze "Jasneeee, co si.. dodrb sa s kocikom, elektrickou" mi nedala moc sanci oponovat 😅 .. Tak som sa nakoniec pekne peso vybrala v tom brutalnom snezeni peso krizom cez mesto, lebo som si rovno povedala, ze vybavim uz aj to tretie pracovisko a mam pokoj s robotou. Takze som si dala peso cestu Trnavske myto, Klemensova a odtial pekne k Divadlu. Tam som prisla totalne zasnezena.. meskala som len 10 minut, takze ksicht som mala riadne cerveny...
A teraz vysvetlenie pre vas vsetky, preco vsetci pisu o mojej ciapke:
Noe ma hned sfukla, ze kde mam preboha ciapku 😲 a na moje vysvetlenie, ze ciapky nenosim, vyzeram v nich hrozne, mi povedala, ze Ale teraz si mama, teraz musis nosit ciapky! 😕 Napriek tomu som sa nedala, ved predsa cely zivot nenosim ciapky, ani rukavice .. ibaze ani Noe sa nedala a ked mi povedala, ze Pockaj, ako ta zdrbe Mirka, ked ta uvidi bez capice.. tak som sa normalne nalakala, ze co ked ma Mirka fakt zdrbe.. a tak som suhlasila, aby sme isli na trhy, kupit ciapku, ale iba pod podmienkou, ze mi naozaj povedia, ked budem v tej ciapke vyzerat ako drbo.. Takze Noe a Katka sa vrhli do stanku, prehrabavali ciapky, ale asi iba 15 sekund a hned nejaku vytiahli a hned sa im aj na mne pacila. Ale ja som si tak cudno pripadala, tak som okolkovala a tak vytiahli este druhu, taku fialovu so siltom a ta mi isla aj k bunde, ktora je momentalne moja jedina zimna bunda.. Tak som sa unuvala pozriet aj do zrkadla, nielen do okna stanku a naozaj vyzerala dobre. Aj bambola to potvrdila, takze.. Uz som nemala ziadnu vyhovorku a ciapku som si kupila. A hned som si ju samozrejme nechala na blizne, nech ma prave prichadzajuca Mirka nezdrbe. A hned ako prisla, tak sme sa jej pytali na moju ciapku a povedala, ze je super a ze sa mi hodi dokonca aj k tienom (ktore som ale mala k pulovru 😀 ) .. No a potom si nas odfotil nejaky cudak, co sa ma opytal po anglicky, ci sa moze odfotit pri nas vsetkych, sak 4 kociky a jedna manduca.. a potom vykecavali po slovensky, tak som to cele nepochopila..
Potom sme si isli dat pod strechu caj ( @bambola tazko povedat komu za caj, to sme platili s noe spolu, takze.. nikomu 😀 neries ) a punc a samozrejme tu cigansku.. S Katkou sme zhodnotili, ze vyzerala horsie ako chutila, ale jedli sme aj o dost lepsie.. No a potom sa nas program riadil zobudenymi babatkami, takze Katka a Bambi isli do Mc Donalda krmit a prebalit, ibaze ho prerabali... Takze Bambi sa vratila a zakratko aj odisla radsej domov, Lebo Matka mala svoju slabu polhodinku, ako napisala.. No a kym sa Katka vratila, Mirka neodolala svoje ciapkovej vasni a isla nakuknut do toho stanku, kde hned zbadala ciapku, ktora by sa jej hodila k jej novej zimnej bunde a k nej aj rukavice mali a hned si ju aj kupila.. Potom sme sa rozlucili teda s tou nasou Bambi a rovno aj s Noe.. alebo teraz neviem kto a kedy prchol prvy.. Potom sme isli kuknut iba tie moje gule na stromcek, kupila som nakoniec take chlpate tri biele. Ahaaa a az potom odisla Noe a hned aj prisla Katka. Taak. Ked sme jej povedali, ze aj Mirka si kupila capicu, tak aj ona si teda chcela ist este raz vyskusat taku paradnu oranzovu a tiez si ju aj nakoniec kupila.. Takze super. Na trikrat ale skoro vsetci.. Mirka sa musela drzat, aby nekupila aj Lindusi, dalsiu 😀 .. a co bolo super, tak ked si tu ciapku obzerala, drzala som jej kocik s Linduskou, ktora v nom samozrejme moncickovala, kedze sa nehybal, co mne samozrejme doslo az ked spustila a Mirka sa otocila, ze "Hen jak pisti to dieta.." a pokrutila hlavou, ze mi to prislo take smiesne, ze "Pani, utiste si to dieta.." co Mirka hned vzapati aj dodala.. 😀 😀 😀
Po Katkinej kupe ciapky sme sa pri nasom oblubenom stanku rozdelili a kazda isla svojou cestou.. Ja naspat na Trnavske.. prave som to pozerala na googli a presla som v tom snehu po tych uzasne "odhrnutych" chodnikoch 5,8 km. plus trikrat dokola Hlavne namestie 😀 Misko mi volal o 15:30 ze vyraza z roboty, tak som mu este vravela, ze sa stretneme pri aute a keby tam bol nahodou skor, tak ma naberie niekde po ceste.. K autu som prisla 16:05, nalozila som Ninku, kocik, odhrnula som asi 15 cm snehu z pravej strany, kde ho bolo mrte nafukaneho, ako by mi nestacilo tych dobrych 8 cm napadaneho.. 😠 Nastartovala som, zakurila som, stierala som pravidlene okno a Michal nikde, pritom to ma autobusom z roboty 10 minut.. 16:30 si vravim, ze mu musim zavolat, sak toto co je.. a on ze trcia v buse pri Martinskom cintorine a to uz pekne dlho.. aj som chcela ist po neho, ale ze vraj by to bolo kontraproduktivne.. skratka isiel aj s kolegovcami tak vykecavali.. Ale 16:50, co som uz mala tristvrte hodinu nastartovane, vykurene a odhrnute auto, som mu volala ze uz ma sere, ze idem po neho a on mi na to, ze uz sa prave blizia k zimaku, tak nech uz vydrzim.. Tak ze dobre, sice som sa isla postat a nohy mi mrzli v mokrych cizmach, ktore mi zacali premokat prave v aute, ked som zakurila, ale dobre.. ved od zimaku to ma aj peso s chromou hnatou max desat minut.. o 10 minut mi vola, ze prave zdvojnasobili rychlost autobusu tym, ze vystupili 😀 a teda ze uz vidi kokakolu na trznici, a za chvilku je tam. Tak som sa okolo 17:15 dozila jeho prichodu. Odtial sme isli do Petrzalky k jeho rodicom namontovat komp. Tak som vyfasovala ciste suche ponozky, Ninke som prebalila megaplienku precikanu, babka s dedkom ju ponosili a o 19tej zacala mrncat unavenaaaa.. aj papat dostala, ale unava bola taka silna, ze uz iba plakala a plakala a to nastastie ocka posurilo k rychlejsim vykonom a 19:20 sme uz sedeli pekne v auticku domov. Isli sme pomaly, ale uz neboli zapchy.. aj do Petrzky som vybrala super cestu, sice plnu, ale iducu zapchu.. Takze sme pekne dosli 20:10, Ninka dostala prsko a zaspala ani nevedela.. 😀

kafoditka
2. dec 2010

@mirka285
@noemarta baby vam detuchy cez den pekne spinkaju alebo sa prehraju, ked chcete umyvat okna? Lebo ja by som musela dat maleho do druhej izby kedze je vonku kosa a tam by vydrzal sam takych 10 minut a uz by si vyzadoval moju pozornost, cize by som toho vela neumyla.. 😒 ja sa na to chystam cez vikend, ked bude drahy doma, pekne zoberie maleho na prechadzku a ja si v klude umyjem okna a upracem.. 🙂

maxara
2. dec 2010

@noemarta podla mna ti aj z toho grcia malinka.. ze ma plno, je hladna, ale nema to kam postupovat.. ked nemas rurku, vyskusaj teplomer do ritusky.. niekedy staci taky maly kusok a trosku to posuris..

Aj ja chcem ist umyvat okna... 😀

@kafoditka Ved si vsetko nachystaj pekne, vodu handry vsetko a potom na tu chvilku, co bude okno otvorene, supni maleho vedla a to ti nemoze trvat viac ako 5 minut, umyt okno z vonku..

mirka285
2. dec 2010

@maxara no konecne...uz som si robila obavy ci si po ceste nezamrzla....ois dokonaly,capica oprana,dnes ju nahodim ked pojdem von,hi hi sa tesim...
@kafoditka Linda sa prehra sama,ja nemam absolutne problem pri nej poupratovat,ona je naozaj uzasne dieta,place iba ked ju obliekam a ked nechce byt v kociku,co dufam ze ked bude sediet sa zmeni 🙂

mirka285
2. dec 2010

@kafoditka a ja mam malu pri sebe ked umyvam okna,pekne je v lehatku,dam jej capicu a prikryjem dekou a ona pozera co robim...

kafoditka
2. dec 2010

@maxara uzasny podrobny opis 😀 to by som nemohla takto robit, ze nachystaj si handry a sups up za 5 minut umyte.. to ja ked uz, tak naporaaaadek 😉 Vyhodim skoro pol izby na chodbu, madrace z postele a ked mam umyte okna tak pokracujem podlahou, utretim prachu, prezlecenim perin, lestenim zrkadiel na rolldorke, proste ked sa ta izbe neleskne a nevonia cistotou, tak to nieje ono.. 😅

denisse
2. dec 2010

ahojte ...
baby, co vase deti robili vcera pocas toho stretka? ja vam taaaak zavidim, ze mate odvahu s deckom takto vyrazit ... ved moja by mozno pol hodiny spala a zvysok prerevala ... alebo ja robim niekde chybu? som asi uplne nemozna, ale ja s takto malym deckom proste nedokazem opustit bezpecie nasho bytu, pripadne idem len tak daleko, aby som v pripade potreby mohla byt do 15 min doma ...

@maxara maxi, si vobec neviem predstavit absolvovat tvoj vcerajsi den s mojou barunkou a mojou debilnou povahou ... a potom sa divim, ze mi tu rastu rohy od samoty ☹

denisse
2. dec 2010

ahojte ...
baby, co vase deti robili vcera pocas toho stretka? ja vam taaaak zavidim, ze mate odvahu s deckom takto vyrazit ... ved moja by mozno pol hodiny spala a zvysok prerevala ... alebo ja robim niekde chybu? som asi uplne nemozna, ale ja s takto malym deckom proste nedokazem opustit bezpecie nasho bytu, pripadne idem len tak daleko, aby som v pripade potreby mohla byt do 15 min doma ...

@maxara maxi, si vobec neviem predstavit absolvovat tvoj vcerajsi den s mojou barunkou a mojou debilnou povahou ... a potom sa divim, ze mi tu rastu rohy od samoty ☹

denisse
2. dec 2010

a nechapem, preco je tam ten prispevok dvakrat 😕

denisse
2. dec 2010

ja som od pondelak upratala spalnu a detsku izbu ... pomalicky s revajucou barunkou v lehatku ... utisila sa len pocas vysavania ... preco sa deti nerodia hned so zubami? 🙂

denisse
2. dec 2010

a inak je tu kalamita, mrzne, je poladovica ... neviem, ci sa dnes zase dostaneme aspon na chvilu von .. mozno malu vezmem do nosica aspon smeti vyniest ...
a takto dnes isiel mm do prace: normalne autom trva tak 7 minut):

cesta do skolky byla dobra na hlavnich silnicich....do sidliste jsem se vubec neodvazil odbocit...tak jsem to projel cele a pak jsem se okolo Makra znovu vratil....premyslel jsem,ze nejlepsi by bylo dat auto do garaze a jit parkem pesky
zkusil jsem jet jeste jednou, jestli nenajdu nejakou odbocku, kde by se dalo zajet....nakonec jsem se odvazil zaparkovat na parkovisti u nakupniho centra Luziny...tam jak je Schlecker
odvedl jsem Nelu ve snehu do skolky, jedna holcicka byla prevlecena za princeznu, jeden kluk mel na hlave rohy, jinak meli vsichni asi prevleky jeste v satne...Nela sklidila uspech...
pak jsem se modlil, abych vyjel z parkoviste...ale ono ne....hrabal jsem se tam asi 10 minut nebo 15 minut a uz jsem myslel, ze to tam necham a pujdu na metro....pak se mi nejak podarilo dostat k vyjezdu, kde jsem se zastavil na ledu a neslo nic....
nastesti mi 1 kluk pomohl zatlacit a ja vyjel na hlavni cestu s presvedcenim, ze jedu domu,dam auto do garaze a jedu metrem....
jenze vse bylo jinak:
u zastavky autobusu na Luzinach me zastavily 2 zeny...starsi pani a jeji snacha...pry uz hodinu volaji taxi a porad se nic nedeje, stara pani potrebuje do nemocnice na CT, jestli bych je nemohl vzit do Stresovic, ze mi vse zaplati a tak....
nechtelo se mi, kdyz jsem videl, jak to venku vypada ale nakonec jsem souhlasil....
u Motola byla pekna zacpa, nevedel jsem,jak je to daleko, kdy vubec prijdu do prace....no nic moc...
z rozhovoru vyslo najevo, ze syn te stare pani a manzel te mladsi pracuje ve Stresovicich na CT, je to neurolog....pak dokonce jsem se dozvedel, z je to dokonce primar...tak jsme tam nakonec dorazili, pani mi vnutila penize 900kc....chtel jsem si vzit jen tak 200-300 a kontakt na toho doktora....pani si ale nedala rict a dala mi ty penize i kontakt na ni, ze kdybych potreboval CT, tak se na ni muzu obratit...takze vlastne stestni v nestesti...dobry skutek byl odmenen, byly mi obe hrozne vdecne
a pohadky je konec

robika
2. dec 2010

Ahojte,
@mojalili gratulujem k polrociku Danielkovi 🙂

@denisse inak taketo stretko si neviem ani ja predstavit, lebo tiez by mi Filipko nevydrzal, ked je hore v kociku vydrzi tak 15 minut pozerat, ked ho z neho nevyberam, hned zacne kricat, sice teraz ako ma uz poriadny hlas, to je rev a nie krik... takze tiez musime byt vzdy na blizku, aby sme to domov stihli
a dokonca aj doma musim vymyslat stale daco ine, lebo sam sa hra naozaj tiez iba chvilku, a dokonca ani telka ho nebavi, skusala som mu pustit rozpravku, lebo som musela daco porobit a nic, vydrzal pozerat 5 minut a uz mrncal. ze kde som alebo hocikto, on musi stale vidiet nieciu tvar, ktora sa s nim rozprava...

denisse
2. dec 2010

@robika
ja si pripadam uplne nemozne ... mam na seba normalne nervy, ze som neschopna, ked nedokazem s deckom nikam ist bez toho, aby to bolo poriadne naplanovane a aby bola sanca, ze bude cestou spat ... ona ked nespi, tak sa sice dokaze hrat, ale nie sediet v autosedacke ci kociari ... a tiez ju musim zabavat ... teraz e mrzuta kvoli zubom ale obcas dokaze sediet v lehatku a pozera na mna ako si robim ... a teraz si robim a ona v tom lehatku reve ... zlosti sa, telo vypne do takeho luku a krici ... uz ju tam priputavam, lebo by asi vyskocila ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre