Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
25. dec 2010

Dobre ranko 🙂
nahodou to vonku az na ten vetrisko dobre vyzera 😉 ako keby niekto celu kraajinu posypal praskovym cukrom 😀

monline
25. dec 2010

bréé ránko..
žeby som konečne pozrela von oknom? sneh? u nás nie je ☹ len vietor

bambola
25. dec 2010

fotky 🙂 jedna o tom ako vznikaju tie pekne fotky od mm a s vianocnymi darcekmi 😉
a ano, tam hned vedla deky je pocikane 😀

zuzik1983
25. dec 2010

@bambola velmi peknucka je

alllexa
25. dec 2010

Ahojte, my mame prvy zubok!🙂 Nie je este uplne vonku, ale je prerezany.

@bambola - jej, ta je ale zlatucka! A mrkvicka jej chutila?🙂

@monline - dve kila zakryjes teraz hocicim🙂 Ja mam zase tie kila v stehnach a to tazko zakamuflovat, lebo ta postava je potom totalne neproporcna.

@tinaki1275 - ja som tiez taka nijaka - uz dva mesiace ma bolia oba palce na nohach, kvoli nechtom:( A stale som unavena. Ta nemocnica mi tiez nepridala na krase🙂 A vlasy mi tiez padaju. Esteze nie som chora, s tym zapalom a antibiotikami si to teda mala blbe:(

@merikac - fiha, Tvoja mama si to tak uzivala?🙂

bambola
25. dec 2010

@alllexa tazko povedat ci chutila, no zdalo sa mi, ze na podbradniku je menej ako som do nej natlacila 😀

ericica
25. dec 2010

ahojte kocky teraz sme u nasich tak ja len narychlo dufam ze stedry vecer prebehol v poriadku..u nas bolo celkom fain len malinka je straaaaaaaasne mrzuta plakala do pol jedenastej a rano o pol siedmej bola uz hore.a dnes poobede zas zaspavala s velkym placom asi nam idu zuby,toto este nikdy nerobila...teraz spinka a ked sa zobudi este skocime k babke a pak domov....vecer sa ozvem majte sa a zelam prijemne sviatkovanie 🙂
@bambola malinka ja zlatuckaaaa

miki060707
25. dec 2010

ahojte, tak štedrý večer za nami, darčeky rozbalené....
mne malý začal kašlať a soplíkovať, našťastie nemá horučky a naša doktorka ma dovolenku týžden, ale ak bude viac kašlať pôjdem aj k zastupujúcej, aby nemal priedušky chytené....čo mu mám dať nato? zatial mu len odsávam trošku a dávam morsku sol, teda libenar...
Pekný dník prajeme

miki060707
25. dec 2010

@ericica mne malý zaspal včera večer dosť neskoro, tak reval, že som myslela, že zavolám na pohotovosť, ale ten kašel, sopel, nevedel sa uložiť a možno aj zuby, lebo sona už mala dnes pred tromi rokmi prvý zub a šimon zatial nemá..ale ked zaspal, spal do rána....

pekné sviatky eri, tušim som ti ani na smsku neodpísala..... 🙂

monline
25. dec 2010

@bambola strašne je milená 🙂...to fotíš muža ako fotí?

@miki060707 prekrásny stromček máte, fakt špica 🙂 a krásne fotky..detičky sú veľmi krásne, pekná rodinka, držte sa

monline
25. dec 2010

a konečne fotky

miki060707
25. dec 2010

@monline jeeeej, aj vy máte krásne fotky, stromček a stolovanie, je vidieť, že malý je starší od nášho, on sa v tej stoličke ešte naklána dopredu ....super fotečky

luludi
25. dec 2010

Dobry den sa praje,

kraaasne fotky som videla u kazdej jednej z Vas, nadherne stromceky 🙂

@bambola: martinka je krasna s holym zadockom a mackovymi uskami 🙂
@miki: ste krasna rodinka
@monline: ako vazne a sustredene danielko pri vas sedi ;)
@alllexa: gratulka k zubku

monline
25. dec 2010

@miki060707 a nepripínaš ho do stoličky? nepomohlo by to? my sme ho tam dali prvýkrát len teraz, zatiaľ ho kŕmim aj budem kŕmiť v lehátku

miki060707
25. dec 2010

@monline ja ked som ho tam dala prvý krát, tak pekne sedel, ked druhý krát tak sa stále naklána, vidiš, som ho ani nepripla, možno by to pomohlo, ..skusim, ale možno aj to je chyba, že tam máme taký podsedák, tak ho to dopredu naklána....ale šak časom bude sedieť, ved nemá ešte ani polroka...

miki060707
25. dec 2010

@monline ja tiež ho krmim bud v lehátku, alebo na rukách, ale to častejšie 🙂

monline
25. dec 2010

@miki060707 ale však on je chytrý, ak sa nakloní, lepšie dočiahne na hračky 🙂)

denisse
25. dec 2010

ahojte ... dufam, ze ste si vianocny cas uzili lepsie ako my ... znova sme v noci vobec nespali, barunka strasne kasle a sopli, do toho tie zuby, vobec nechce jest ... len kasle, sopli a place a place ... spi mi len v naruci, takze s nou sedim v kresle, ked nahodou na chvilu zaspi ... som smutna ☹
ani som vas necitala, snad to o par dni prejde a budem mat na to chvilku kludu ...

tak pekny zvysok sviatocnych dni 🙂

maxara
25. dec 2010

ahojte, tak ja uz budem hadam doma najblizsi tyzden,.. dnes sa chystam este pozerat gulivera, takze prcham.. pridala som len nejake fotky do albumu
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/maxara/album...

mirka285
25. dec 2010

zdravim dievcata...dufam,ze ste prezili Stedry vecer v zdravi,ja som prechladnuta jak hovado,dnes sme boli u svokrovcov,vcera cely den u nasich,sesterka ani polka kvoli probemom s odletmi nakoniec neprileteli,tak nam to bolo trosku luto ☹ ale inak vsetko v poradecku,decka sa tesili,ja som sa tiez tesila a najviac sa tesim,ze zajtra budem kon ecne doma,a oddychnem si 😉 tak oddychujte aj vy,dufam,ze deturence posluchaju 🙂 dnes hlasili v radiu,ze Kreta ma 28 stupnov 😕 Mati fakt?inak najviac ma sklamalo vianocne pocasie,a potesili darceky 🙂 a tesim sa zajtra na Mrazika,a som straaasne uz prejedena vsetkeho...

noemarta
25. dec 2010

aj ja vas zdravim z hnusneho uprsaneho blatoveho zalesia 😒 😒
az na to pocasie u nas boli krasne vianoce, mala mala vcera presne pat mesiacikov, a dali sme jej prvykrat pri stedrej vecery mrkvicku a a a viete ako papala, ako keby nikdy nejedlaaaaa, dnes pokracovala.
My sme zdravi, v pohodicke, uzivame si krasne vianoce, vcera sme boli doma sami a po veceri sme isli k svokrovcom a dnes sme boli u nasich a poobede este u mm rodiny. A zajtra kedze moj mm je Stefan, na obed ideme k svokrovcom a poobede budu vsetci u nas, bude nas plny dom. A vecer musim balit, lebo ideme na lyzovacku, tak nakoniec ideme dost velka partia, dvaja bratranci s rodinami, nasi, segra a brasko, tak sa tesiiiiiim neskutocne, hlavne nech sme zdravi.
@mirka285 tak skore uzdravenie a linduska je zdrava, presli jej tie sople???
Ma kraaasne fotky, zlatunka jeee.
@maxara detto ninka, kraasna.

mirka285
25. dec 2010

@noemarta Marceli cau,Linda este ma sople,ale davam jej tie kvapky co mi poradila Katka,takze vobec sa jej to nezhorsilo,aj v noci pekne spi,akurat,ze ja nemozem vobec dychat tak som total nevyspata 😢 uz nech mi to prejde,ja nechapem,preco sa to muselo na mna prave teraz nalepit...moja uzite si lyzovacku,my pravdepodopne ideme hned po Silvestri,ak bude sneh samozrejme,nech decka nove sanky vyskusaju 🙂

noemarta
25. dec 2010

@mirka285 booze ja sa tak tesim, budeme tam aj na silvestra.
Ta domaca hovorila, ze tam je kopec snehu, ze by uz ani snezit nemuselo.
nasa sa zas tuto noc nejako budila, mrncala zo sna asi co 15 minut, takze som sa nad ranom voooobec nevyspala...
tiez pridam par foto z nasich prvych vianoc a prvej mrkvicky..

oacka
25. dec 2010

ahojte, všetkých maródov mi je ľúto a prajem skoré uzdravenie, my sa máme super, malá sa teší z darčekov, tu sú fotky: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/oacka/album/...
@monline napíš mi,please,ako často Danko papá, a čo... ja sa mojej snažím dávať každé tri hodky,ale tuším sa jej to vidí často... a fľašu už moc nechce... v noci Danko pije?
myslíte,že môžem kúpiť ten ppohárik so sosáčikom?

mirka285
25. dec 2010

@noemarta este dobre,ze sa konecne dnes ochladilo a nebude sa vam topit sneh🙂
@oacka my uz mame poharik,ale Linda z neho nevie pit,ma ho skor ako hracku 🙂

noemarta
25. dec 2010

uz su tu : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/noemarta/alb...
nasa napr. ked vidi normalny pohar tak uz natahuje usta ze by si dala z neho, mne flasu total odmieta...

noemarta
25. dec 2010

@monline daniel je ten najkrajsi darcek, super napad !!!! a mate kraaaaaaaaaaasny stromceeeek.

noemarta
25. dec 2010

@miki060707 tiez super foto.
@alllexa gratulka k zubu, vitaj v klube... 😉

mirka285
25. dec 2010

tak fotky som posmirovala a musim povedat,ze vsetky su pekne,no darmo tie nase deturence sa vsetky vydarili a su krasne🙂idem si naliat asi nejakeho frtana,nech ma to dezinfikuje a zalahnut ku telke,caute zatial...

monline
25. dec 2010

@oacka ahoj, ja ešte stále kojím, naše kŕmenie vyzerá takto:
nad ránom okolo 4-5 kojenie, potom ešte zaspí
vstáva okolo 8 - kojenie
9,30 - 10 hod ovocná výživa s keksíkom
11 kojenie, spánok cca 1hod
13 zeleninovo mäsový príkrm
15 kojenie, spánok cca 2 - 2,5hod
18 kaša alebo ovocná výživa
19,30 kojenie, spánok
niekedy okolo polnoci kojenie, niekedy spí do rána

čaj nechce piť, fľašu vôbec nechce, preto sa snažím viac kojiť, nech má tekutiny...lyžičkou po príkrme dám trocha vody či čaju, skúšala som aj pohár s tým sosáčikom, ale taký úplne obyč, z ktorého tečie, lebo by ešte nevedel piť z takého, z ktorého treba ťahať..tak mu nalievam do pusy a on prehĺta, ale je dosť mokrý z toho 🙂 Ani tie príkrmy neje v takom množstve ako Linda, odhadujem 150-190 ml dokopy za deň....dnes mi prišiel z HAMI meil (zaregistrovala som sa kvôli Miki) a tam sa píše:

Milá mamička,
vedeli ste, že počas prvého roku života Vášho dieťatka sa menia jeho výživové nároky? Je to preto, že medzi 6. a 12. mesiacom veku prejde dieťa neskutočne rýchlym rastom a vývojom, od posadenia až po samostatné jedenie, naučí sa liezť, stáť a urobiť pár samostatných krôčikov. Tiež mu vyrastú prvé zúbky! Od šiestich mesiacov veku je veľmi dôležitý prísun vitamínu D, vápnika a železa, pretože zásoby, ktoré malo dieťatko od narodenia, sa už zmenšujú. Preto je mlieko v jeho jedálničku ešte stále také dôležité. Pokiaľ nedojčíte, je v období zavádzania príkrmov vhodné prejsť na pokračovacie dojčenské mlieko určené deťom od 6 mesiacov. Dieťa tak dostane dôležité živiny, ktoré potrebuje pre zdravý rast a vývoj. Vhodné sú napríklad mlieka, ktoré obsahujú prebiotickú vlákninu, ktorá má pozitívny vplyv na jeho črevnú mikroflóru.

Prečo potrebuje Vaše dieťatko od šiestich mesiacov veku viac živín?
Vaše dieťatko je každým dňom silnejšie a silnejšie. Všetky zmeny, ktorými prechádza, spôsobujú, že sa menia aj jeho nutričné nároky. Od šiestich mesiacov sa zmenšujú prirodzené zásoby železa, ktoré malo od narodenia. Jeho rastúce zuby a kosti potrebujú aj naďalej vitamín D a vápnik, aby sa mohli dobre vyvíjať.
Napriek tomu, že sa pomaly zväčšujú porcie jedla, je náročné do takého malého množstva jedla vtesnať všetky kľúčové živiny. Navyše napríklad vitamín D sa nachádza len v niekoľkých potravinách, ako napr. v mastnejších rybách. Preto u nás dojčené deti dostávajú vitamín D v podobe kvapiek.
Pokiaľ ale dieťatko pije pokračovacie mlieko Hami 2, nie je už potrebné vitamín D pridávať. Denná dávka mlieka Hami 2 (500 ml) totiž obsahuje také množstvo vitamínu D, ktoré plne pokrýva výživové nároky dieťaťa v tomto veku. Vďaka zvýšenému množstvu vitamínu D telo lepšie vstrebáva vápnik, ktorý je nevyhnutný pre správny rast zubov a kostí. Mlieka Hami navyše obsahujú i prebiotickú zmes, ktorá podporuje pozitívny rozvoj črevnej mikroflóry pre spokojné bruško.

Zaujalo ma tam množstvo mlieka na deň - 500ml...takže myslím, že je to celkom v pohode, príkrmami sa dodajú ostatné živiny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre