Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
29. dec 2010

@merikac meri, ale ja tam mam len taky pozbierany nabytok 😒

@bambola 😉 nemas zac

gabika41
29. dec 2010

@maxara dik za info 🙂 a mna taktiez zaujima ta spalna... 🙂

katarina7777
29. dec 2010

@maxara aj v taliansku chceme vidiet tvoju fialovu spalnu 😉 ja mam rada fialovu na stenach, az raz budem mat novy dom chcela by som bielu alebo kremovu kuchynu a levandulovu farbu na steny ala francuzky vidiek 😉

lutsine
29. dec 2010

co planujete robit cez silvestra? budete doma s drobcami alebo sa niekam chystate?

merikac
29. dec 2010

@maxara MNE IDE O FARBU A NIE nabytok,,teda nutit ta nebudem,,ale nafotit by si mohla,,,ak stihas bez nabytku

merikac
29. dec 2010

baby, ja zajtra istotne prenberiem stafetu po mirke- supolienku,,,,si necitim nos,,ten sopel mi tece samovolne,,neda sa mi ani do seba smrknut, ze by som ho pridrzala,,,uz mam vysuchany cely nos...............ozaj, a emme dnes vysiel dalsi zubok,,takze nasa zbierka sa rozrasta o piaty kusok,,,,,,,,,,,,,,

tinaki1275
29. dec 2010

@maxara http://www.abenys.sk/samolepky-na-auto/ toto to bolo ,ak sa nemylim ..kto to chcel gabika?

tutifruti
29. dec 2010

Caute baby.... tak ja som sa neozvala tak dlho, že už ani nepamätám..... Ale furt mi do toho voľačo prišlo..... Baby boli na preskočku choré... potom Šimonko.... MM bol stále v práci....aj cez víkendy, takže to bolo o hubu....
No ale ovianocovali sme v pokoji.... aj, ked mi vážne hrozilo, že skončím v Sučanoch /psychiatria/.... /ale ked nad tým tak uvažujem, aspon by som si tam oddýchla/.... Som našu Alžbetku tak vytala dva dni pred Vianocami, až ma ruka bolela... no ale to je na dlho....
Den pred Vianocami.... vytrhla šálom Dorotka Alžbetke tri zuby /hrali sa na chlapca a draka.... Alžbetka bola drak a zahryzla sa do šálu... a Dorota potiahla.... / Ešte štastie, že oproti nám býva stará pani zubárka na dôchodku, ktorá nás zachranovala..... Ináč by ste neverili, aký krvák.... Normálne som umývala zárubne a dvere... a behala s kýblom bielej farby a zatierala krvavé packy na stenách.... Teraz sa na tom už aj zasmejeme s mm, ale som myslela v tej chvíli, že ma vykotí.... no niet nad kreatívne hry detí..... 🙂
No a teraz si už konečne užívame pokojné vianočné sviatky.... MM ide do práce až v januári a tak sa z toho všetci tešíme....
Pridala som aj vianočnú fotku do albumu... tak kuk 😉

tinaki1275
29. dec 2010

@tutifruti jezis to co za krvak musel byt... 😲 .to musel byt fakt sok ..
@luludi manducu fakt odporucam..my sme ju asi mesiac a pol nepouzivali a mala byvala predtym aj trochu nervozna obcas v nej ..ale teraz jsom ju vytiahla pred tyzdnom a je uplne nadsena..fakt si to uziva..chodievam etakto vencit psov..a prechadzame sa aj dve hodiny a 😲 ona vzdy po 40 minutach zaspi a spi mi potom este aj doma tak si porobim aj zopar veci ..aj ked s nou v manduce so 7 kg uz to nie je sranda..
@bambola pouzivas este stale novorodenecku vlozku?
@merikac ako dnes s upavanim ? u nas sa stal zazrak..aj ked dnes poobede spala len 1,5 hodiny namiesto zvycajnych 3 ,lebo sme boli u svokry a tam mi chudina zaspala na rukach ale pred polhodkou som ju ulozila a do 15minut sama zaspala..dufam ze jej to vydrzi do rana.. 😉

maxara
29. dec 2010

@gabika41 @katarina7777 @merikac ale daaamy, kolka zvedavost vo vas 😀 no zial bez nabytku som to nestihla, lebo zajtra cakame navstevu a mm je taky akcny, ze to chcel mat hned upratane.. som unesena.. akoze ten nabytok nie je ani takej farby ani dokonca vsetky kusy aspon z jednej serie.. postel je ina, postielka ina, potom mame svokrov kancelarsky nabytok a cierny stol z mojej exroboty.. kraaasa.. a dva nocne stoliky a bukovy regal.. hroza des, ale sral to pes, lebo tie farby su uzasne.. teda aspon pre mna.. baby odfotim zajtra, lebo okrem toho, ze mam aktualne vybity fotak, mm by ma prekukol, ze to ide na kona a kedze ja teraz oficialne zehlim, tak .. 😀
no a co je uplne skvele, mame v rohoch miestnosti svetla a ked sa zaznu na tej fialovej stene, teda na prelome fialovej a vanilkovej.. uhmmm mnam.. odraza sa to tak do oranzovkasta.. krasne.. uvidim aku farbu mi z toho spravi moj uzasny benq fotak.. a ozaj, dnes to nemozem odfotit, lebo tam este nie su zavesy, co tvori dost vyznamny prvok tejto kompozicie farieb 😉

maxara
29. dec 2010

@tinaki1275 si skratka uzasna.. vedela som, ze je to na A, ale ani za ten svet ako sa to vola

@tutifruti 😲 fiiiha, super.. Dorotka sa vie predviest 😉 paradne su.. a inak, krasny Santa a este krajsie sobiky.. a o stromceku ani nehovorim 😉 ... napiiiiis preco si vytala Alzbetku 😀 napiiiis

katarina7777
29. dec 2010

@tutifruti mas krasne deticky, musi byt s nimi zabava 😉

katarina7777
29. dec 2010

@maxara ja som bola odmalicka veelmi zvedava 😝

bambola
29. dec 2010

@tinaki1275 nie, uz zo tri tyzdne ju nepouzivame urcite a je to praktickejsie, lahsie sa mi tam nasadzuje, nemusim si sadat, iba si ju o seba oprem a zapnem 🙂

katarina7777
29. dec 2010

kocky dneska si nas leo omylom "objavil" pipika 😀

bambola
29. dec 2010

@tutifruti pozeram, ze cim viac deti tym viac zabavy 😀

bambola
29. dec 2010

@katarina7777 kamoska vzdy ked prebalovala uz takeho vacsieho synovca tak sa jej pytal ci sa moze pohrat chvilku s pipikom 😀 ale vzdy sa spytal 😀

tutifruti
29. dec 2010

No odfotím zajtra Alžbet a hodím ju s dierou v ústach.... Škoda, že sa nedá počuť ako šušle.... 😅
No a @maxara pre teba: Od rána hnevala... Vadilo jej tričko... potom pančušky..../odrevala celé ráno/.... tak som ju nechala obliecť si čo sama chce... išli sme ku kaderníčke ostrihať ich... tak to pokračovalo.... Prečo ideme pešo nie autom?.... /a samozrejme s plačom/.... Potom ju kaderníčka "zle učesala".../zaplietla jej postupný cop.... Potom sme išli pešo domov.../s plačom/.... Potom sme jedli to, čo jej nechutí.... Potom sme sa obliekali na anglinu... /mali náhradnú hodinu/.... ja vypotená ako kača... a ona mi v RbK zahlási... , že na hodinu nejde... lebo sa jej nechce.... Ja najprv pekne...., že ved nech ide a taaaaak... No nie... ako mula... tak som baby verte neverte s plačom odtial odišla... ju som nechala na chodbe pred učebnou... Dorotka pekne na hodine sedela.... A revala som na ulici ako sprostá od jedu.... som Romanovi volala, že ak nepríde domov, tak ju asi zabijem, alebo si dám dr. predpísat xanax.... Prišli sme domov... samozrejme to gradovalo.... ja som už bola fialová od jedu.... Doma mojej mame zahlásila, že sa jej nechcelo ísť na angličtinu, tak že nešla... No a čo?.... /mesačne platíme 40 Éčok/.... No a večer sa vadili s Dory a pobili sa... tak som nabehla do izby a tak som ju zbila po zadku /ešte mi zostalo kúsok rozumu/. 😢 ...až ma ruka bolela..... som jej povedala, že sa bude sama starať o seba, ked chce o sebe rozhodovať... nespravila som jej večerné kakauko.... neprikryla som ju..... Na druhý den mi strašne lúto bolo....Ruka ma bolela... som normálne svalovicu mala..... Ona chudera až spat nemohla... prišla ku mne o tretej ráno do postele...., že ma lúbi.... /bože normálne mi dat titul macocha roka 😔 /
No nastastie mi večer volali kamaráti, ktorí majú chlapca a dievča vo veku báb, že pečú medovníky, že mi baby zoberú... /na druhý den/....Som im vdačná.... lebo ma zachránili pred basou, lebo by som si zabila vlastné deti..... 😒
No a od vtedy Alžbetka je dobrá ako med.... Nie že by som bola zástancom fyzických trestov... ale normálne mám pocit....., že jej to pomohlo.... 😅

maxara
29. dec 2010

@katarina7777 zajtra odfotim

@bambola 😀 😀 to je mile.. a ozaj, co si kupila v tej vinoteke?

maxara
29. dec 2010

@tutifruti 🙂 tuti, ty si trubka a nie macocha roka.. ved jasne, ze obcasne po zadku nikomu este neublizilo.. a pozri aku to malo krasnu dohru.. obom vam to bolo luto, ale ocividne to potrebovala 😉

katarina7777
29. dec 2010

@tutifruti ani ja nie som zastanca fyzickej vychovy ale by som to asi nevydrzala ani po piaty riadok, ona ta vlastne skusala pokial "moze zajst".

bambola
29. dec 2010

@maxara taku kazetu kde je otvarac na vino, nalievatko, zapchavatko, potom taky ten kruzok aby netieklo (tusim je to na to 😕 ) a aj teplomer 😀 vyberala som si medzi dvoma kazetami v tej druhej nebol teplomer , ten aj tak nikto nepouzije, ale tato bola krajsia 😉

bambola
29. dec 2010

@tutifruti tuti tym, ze je ako medik znamena, ze si sama uvedomuje, ze to prehnala a ze trest bol zasluzeny, nic zle si nespravila 😉

tinaki1275
29. dec 2010

@tutifruti uplne ta chapem..ja by som vybuchla uz pri tom navrate za angliny domov...este si to bravurne zvladla.. 😉

katarina7777
29. dec 2010

@bambola leo si chytal pri prebalovani kolena a sklzla mu ruka na pindura, schmatol ho a riadne potiahol... sme sa smiali so segrou jak dive... a leo s nami 😀

konecne mi sam zaspal v postielke, sice o desiatej ale sam. 😉

bambola
29. dec 2010

@katarina7777 nevyliezli mu oci z jamok? 😀 vidis, dnes zistil, ze je chlapec 😀

tutifruti
29. dec 2010

@maxara No vies ako mi lúto bolo.... 😔 Inokedy by to bolo v poho... .ale uz som isla do finále..... Medzi iným som ti zabudla dat vediet, že mám kuchynu.... hurá hurá.....
@katarina7777 No to je typická naša Alžbetka... nespokojná s ničím.... 😒 Sa s mužom babíme..., že Alžbetke keby dal niekto najväčšiu čokoládu na svete v tom najlesklejšom obale, tak nie je spokojná s farbou obalu.... Naštastie.. Dorotka je presný opak.... /neviem, či to bolo tým, že sme boli takí uzkostliví rodičia..... pri Alžbetke/.... a pri druhom to už ide akosi samé od seba 😅

@bambola aha ten kruzok je na to?... a ja s mm, ze asi na servíky.... No co barbi intelektuálka 😀

katarina7777
29. dec 2010

@bambola dufam ze na dost dlho zabudne ze je chlap, nechcem byt mlada babka 😀

bambola
29. dec 2010

@tutifruti to ma nenapadlo, ja neviem, mozno je to na servitky 😕 mohol by nam tto niekto objasnit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre