Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
2. jan 2011

@miki060707 no lepsie.. ani neviem, ale asi trosku ano.. vyzera to tak, ze uz zacinam mat spat cuch a chut, ale iba take lajt..

@bambola aj Ninka chce papat.. ona otvara pusu a ja jej dam a ona cast spapa a cast vypluje a ked jej dam teda menej, ze len na spicku lyzicky, tak to preventivne vypluje cele.. ale aby som jej nekrivdila, obcas spapa aj tu vyzivku.. niekedy vypluje len kazdu druhu davku.. ja neviem.. hra sa

@gabika41 neboli ma zub, ale cela ta strana.. akoby pod pravou mandlou mi navrela taka hrca, to vyzera ako zdurena uzlina a dost na to boli na dotyk a taha sa to do dola a aj dohora.. ked si stlacim pod sankou pod 8ckou zubom, tak to boli, aj zvnutra dasno a aj lico.. ☹ vraj si mam dat alpu a plienku na to 😒

denisse
2. jan 2011

ja si myslim, ze mam snad jedine dieta na svete, ktore aj do autosedacky treba dat uspate, aby tam pocas jazdy spalo 😀 😀 😀

maxara
2. jan 2011

@bambola ja som povodne z BA a aj moji rodicia su, ale tiez to u nas ficalo.. aj som to tu niekomu pisala 😉

kafoditka
2. jan 2011

@denisse no jednoznacne je Barunka vynimocna 😉
@maxara a nejde ti to zub mudrosti? ci ich uz mas? mojej mame ked sli "mudre zuby" tak mala napuchnute cele lico aj uzlinu..

maxara
2. jan 2011

@denisse uff.. mas to tazke veru, ale rozhodne si nemyslim, ze robis niekde chybu ty, resp ze mozes za to, ze Barunka takto plakava.. proste je len narocna, rovnako ako aj Nelka bola a pozri teraz aka je uzasna.. 😵

@alllexa dakujem, snad coskoro.. a Misko ako? uz sa mu ritusa hoji? a ozaj, vsetko naj k meninam 😉

maxara
2. jan 2011

@kafoditka Domi, ja uz ich mam.. a mne to zacalo naopak.. najprv ma zacalo boliet hrdlo, teda vlastne krk a teraz uz sa to rozsirilo vyssie aj nizsie ☹

denisse
2. jan 2011

@maxara len mi je cudne, ze by som mala dve rovnako narocne deti ... nooo .. mozno barunka je este viac ako nela, alebo som len zabudla? 😉

maxara
2. jan 2011

@denisse 😀 no vylucene to nie, Mirka ma zas obe deti rovnako nenarocne, resp jedno este menej ako druhe 😉

denisse
2. jan 2011

@maxara
mali sme na zakladke rustinarku, ktora si nic nerobila z toho, ze nespravodlivo znamkovala ... bolo to kazdemu jasne, aj jej a ked sme sa ohradili, tak vzdy s usmevom povedala: "zvykajte si, zivot nie je spravodlivy" 😀

tinaki1275
2. jan 2011

@luminkasp no ja musim ist robit.. 😒 tu je materska pre amestnane v sukromnom sektore len 6 mesiacov a berie sa po tych 63 dnoch od narodenia dietata, ja som este aj pre poistovnu dala iny datum predpoklad.porodu len aby som to posunula co najviac..a tak mito vychadza do 20.4...a no a potom tu uz neberies absolutne nic..bez ohladu na to kolko mas odrobene..proste sa musis vratit do roboty alebo si doma bez koruny -co u nas neprichadza do uvahy ..z jedneho platu nevyzijeme.. 😒 ale zase budem robit len 6 mesiacov a od 1.11.budem zase 6 mesiacov doma..tak si ma mala aspon buduci zimu este uzije.. 🙂 no nejako to prezijeme..
Vianoce ok ,dalo sa..ale na buduci rok pojdem uz urcite na svk ...
@maxara boze na teba sa teda smola lepi ...nezariekol teba niekto ? ja by som ta uz aj poslala niekam k nejakej na "odcarovanie"..ved to uz je nejako vela... 😠

maxara
2. jan 2011

@denisse a mozno je spravodlivy.. co ty vies.. 🙂 mozno teba teraz caka obdobie kludu, zatial co my sa budeme nervacit s nasimi kludnymi babatkami.. alebo este tu je moznost, ze mas nieco poriadne za usami 😀 ako sa hovori, Boh ti to vrati na detoch.. mozno si za mladi nieco niekomu vyviedla.. ZARTUJEM.. 🤐

@tinaki1275 veru aj ja som si to myslela 😉 ale tak neviem ako by som sa ja odriekla.. ale aj viem, kto by ma mohol chciet urieknut..

robika
2. jan 2011

Ahojte, tak keby ste ma videli dnes aj vcera ako som uspavala Filipka v kociku tak sa nasmejete 😀
kedze zacal plakat a prestal vnimat okolo seba vsetko, tak som zacala utekat s kocikom a robila som na tom snehu take zakruty do stran, aby to s kocikom co najviac triaslo a najskor sa zlakol, ze vypadne z kocika, potom ze to kocik nevydrzi a nakoniec nastastie zaspal...

@denisse aj moj Filipko patri medzi tie narocnejsie deticky, ale tak co uz... vzdy si hovorim, ze raz nastane ten zlom, ked nebude tolko plackat 🙂 ... aj u nas sa v autosedacko plakavalo, aj place, ale pustime mu hudbu a za chvilu prestane plakat a po chvili spi, samozrejme iba do momentu ked neprestane hrat hudba a nevypneme motor, to je hned hore... u nas je dolezity aj vyber hudby na uspanie, potom to je uz jedno, ale na zaciatku musi pocut pesnicky od rytmusa a tiny 🙂

@monline to s tou mastou je pravda, ja som take mavala cele detstvo, ked ma bolelo hrdlo, tak mi mama obviazala krk s mastnou plienkou a ked som to mala nizsie tak som taku plienku dostala na hrudnik a naozaj to pomaha, ked hrdlo skriabe, akokeby sa to premastilo 🙂

kafoditka
2. jan 2011

@maxara inak Mirka mi spominala, ze mala taketo zle obdobie a tahalo sa to dlho..potom ju odriekla nejaka zenska cez telefon a odvtedy ma pokoj 😉 skus sa jej na to opytat...mozno by to nebolo odveci..

kafoditka
2. jan 2011

Baby aj vy mate tak nechutne pomaleho kona ci to len ja?? 😕

aalexis007
2. jan 2011

@maxara a ako sa ti páči? Papá ti ho malá v pohode? Ja som ho kúpila, že vyskúšam. Tak som zvedavá. 😉 😉

Ozaj kočeny, ktoré iba kojíte už ste dostali svoje dni ??? Ja ešte stále nie 🙂

monline
2. jan 2011

ahoj baby
Všetko najlepšie Alexandrám, Saškám a Sašenkám
Malého som pred 5min dala do postieľky, bol strašne unavený, že nech si pozrie kolotič, kým dočítam dve strany na koňovi a on mi zaspal 🙂 zlatučký môj, to sa nám stalo asi 3x iba, vždy potrebuje prso alebo aspoň dudeľ..
Od včera večera mu natieram hrudník masťou a prikladám teplú žinku, či to zaberá neviem posúdiť, asi je to skoro, ale snáď áno..chrčí a píska stále, ale ráno už nemal teplotu a pomerne fajn všetko znášal..má chvíľky, kedy je veselý a bláznivý ako inokedy, ale aj také, kedy je umrnčaný a unavený, ospalý, možno ubolený..najhoršie je, ked zaspí a po polhodke sa mu upchá noštek a nevie dýchať, vtedy sa zobudí a plače, lebo je nevyspatý a zas nevie zaspať tak rýchlo..zajtra ideme na kontrolu
@denisse máš môj obdiv, máš naozaj náročné dievky..ževraj aj ja som bola taká zlá..mama v noci so mnou chodila von na prechádzku, lebo iba vonku a v hýbajúcom kočíku som spala a ked nechcela aby som zobudila o 1,5 roka staršieho brata, tak to riešila takto..ževraj do 3 rokov som neprespala jedinú noc..mama chodila so mnou po vyšetreniach, dokonca aj u psychológa ked mala lekárka výsledky pred sebou, povedala mame- mamička, vaša dcéra nie je chorá..ona je len zlá..ale počkajte, ona sa teraz vybúri a v puberte ani nebudete vedieť, že ju máte..a tak aj bolo 🙂 k tomu kočíku- jedine tam som spala a raz som sa zobudila a postavila a prevrátil sa kočík a vyrazila som si horné dva zuby o rúčku..🙂 ked som mala dva roky, liezla som s bratom na skriňu a skákali sme na posteľ dole..brat zavrel otvorené dvere na skrini a mne privrel prst..odišiel mi necht 🙂 alebo ked som mala 2,5 roka, vyliezla som na šopu a odtiaľ ma brat sotil (lebo chcel moruše) a zlomila som si ruku..na druhý deň som vyliezla aj so sadrou, aj ked tam nebol rebrík, to sme po doskách a kadečom lozili..proste bola som zlá, upišťaná, nervózna, zle som jedla, zle som spala...a aha- aký kluďas je zo mňa a rozožratý 🙂

@kafoditka aj ja mám spomaleného koňa, pred chvíľou mi dokonca zamrzol celý prehliadač, ale u mňa to bude asi spomaleným pc
@maxara...raz aj ja som si nahmatala hrču v krku, ktorá bolela..a bolela až ku koreňu zuba, zub nebolel..asi nejaký následok vačku na zube..chcela som ísť k zubárke, ale za deň či dva to prešlo a keďže som bola tehotná, nechcelo sa mi ísť
@tinaki1275 keď budeš v tej Viedni, nespravíš si výlet do BA? za nami?

monline
2. jan 2011

@aalexis007 ja som dostala ked mal malý 3 mesiace, odvtedy viacmenej pravidelne..ževraj ak žena kojí v intervaloch menších ako 3 hod, tak nedostane, inak hej..a mne malý prespával celú noc, prípadne s jedným kojením

maxara
2. jan 2011

@aalexis007 ano Ninke chuti od zaciatku.. teraz chcem prejs na dvojku, uz som ju kupila a mala som este za krabicu beby, co raz omylom kupili svokrovci, tak ze dominam ju a Ninke veru moc nejde dole krkom.. ale akoze od hladu zjedla teraz uz nerobi ksichty, ale to dmkove mlieko jej teda ovela viac chuti 😉

@monline podla mna mam hrcu od choroby, lebo aj hrdlo, mandla ma boli a teraz mi to skratka napuchlo a siri sa to

tinaki1275
2. jan 2011

@monline samozrejme ze si planujem spravit vylet za vami 😉 uz spm spominala aj @maxara ze ja som vterka apozvem sa aj k nej na tie slavne"bacove gule" 😀 ..
inac baby teraz som dokupala Pinkieho -toho yorkshira ..to je uplna hroza s tym prckom ..nehovorim o cesani ... 😒 on ma taky blby zvyk ze napr rano ked sa tesi ze nas vidi tak si lahne na chrbat a ocika sam seba.. 😕 ja nechapem ako je to mozne..to je az taky blby ? uz spava len v kosiku na krytej terase ..raz mi to urobil v chodbe a stacilo ..uz sa tesim ked dojde kamoska za 10 dni a vezme si ho nazad..nebola to s nim teda ziadna sranda.. 😒

monline
2. jan 2011

@maxara máš asi oslabenú imunitu keď každé svinstvo na teba sadne .-( neni divu, ved si podstúpila tehotenstvo, ťažký pôrod, operáciu žlčníka, a nešetríš sa, vláčiš malú sama

monline
2. jan 2011

@tinaki1275 ale aspoň dá na letenky..a možno ti nakoniec bude za pinkiem aj smutno 🙂 musí byť podarený ako sa sám ociká 🙂

kafoditka
2. jan 2011

@monline skore uzdravenie Danielkovi, nech je rychlo fit.. citala si noveho Matkina?

monline
2. jan 2011

@tinaki1275 tak potom na mňa nezabudni keď prídeš..nejaké megastretko by sa mi páčilo 🙂 maxi je šikuľka, zariadi..snáď jej nebudú práve rezať pruh či vypaľovať krčok
ozaj maxi..píšete s F? po tom stretku? aké je ďalšie písanie?

monline
2. jan 2011

@kafoditka nie, nemám ho..ty hej? odporúčaš? aký je v porovnaní s ostatnými jeho knihami? kamošovi sa páčil

monline
2. jan 2011

@kafoditka a dakujem..dúfam, že sa mu už bude polepšovať

denisse
2. jan 2011

@aalexis007
@monline
ja som mala teraz na vianoce tretie kramy a v noci kojim furt 😉 ... 4 - 6 krat za noc .. tak na mna poucka neplati 😀

merikac
2. jan 2011

@kafoditka veru aj ja,,a ja ze je problem v mojom pc-mm, mi uz aj jeden antivirak odinstaloval- lebo mi nacitava obnovenie,,alebo odoslanie spravy nekonecne dlho

denisse
2. jan 2011

@monline
a nech je vam coskoro lepsie ... ja to poznam ten upchaty nosik a kasel k tomu 😔

monline
2. jan 2011

@denisse po niekom predsa musia byť tvoje dcérky špeciálne 🙂

kafoditka
2. jan 2011

@monline mne sa celkom pacil, stale sa tam nieco deje, nenudila som sa...aj ked zrovna jeden dejovy usek mi prisiel totalne odveci a zbytocny, ale inak super... osobne sa mi od Matkina najviac pacila Laska je chyba v programe a tuto by som dala asi na druhe miesto.. precitaj a uvidime, co na nu povies ty.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre